Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékeny lettem... fórum

Lisztérzékeny lettem... (beszélgetős fórum)


96. marel2 (válaszként erre: 95. - Wenta)
2010. márc. 21. 20:07

Wenta!

Amiket felsoroltam nincs benne sem tej, sem tojás! Nézd meg a LÉ honlapon a recepteket. Jó pár van amit tudnál neki készíteni. Nem tudom, hogy hány éves a gyerkőc, de biztosan nagyobb lenne az étvágya ha változatosan tudna enni.

95. Wenta (válaszként erre: 94. - Marel2)
2010. márc. 21. 09:55
Tej nélkül tojás nélkül mit süssek? Próbáltam múltkor egy piskóta szer kavart tésztát ecet vplt bennne. Háét szőrnyű lett aztán csináltam belőle kokuszgolyót végűl a kukában landolt mert muki nem ette.
94. marel2
2010. márc. 20. 17:37

Mindig olvasni kell az összetevőket!!! Ha nincs rajta all. info én meg sem veszem. Lejjebb írtam, hogy mely ételízesítők a jók. Van még pár leveskocka de fejből most nem tudom őket. A LÉ honlapon fel vannak sorolva.

Régen a Danone GM volt, de az Aktívia soha! Úgy emlékszem, hogy olyan gépsoron gyártották ahol szennyeződhetett gluténnal. Mi soha nem ettük.

Pohi, igen, lehet a jobb közérzet!!!! Sőt egy-két hét után teljesen kicserélődik az ember.

Wenta! Nem próbáltál a gyereknek lángost, pizzát, kakaós csigát sütni? Biztos szivesen enné! :) Talán az étvágya is megjönne. :)

93. pohi
2010. márc. 20. 15:17
A tegnapi lisztmentes nap után máris jobban érzem magam. Ez lehetséges? Teljesen normális lett a székletem is, nincs rajtam rosszullét, bélcsavarás, puffadás...
92. Wenta (válaszként erre: 88. - Marel2)
2010. márc. 20. 12:59

Szió!


Akartam venni natur vegimixet de szerencse, hogy elolvastam búzát feldolgozó üzemben csomagolják. Tutátok? Ja és mogyi van benne nyomokban nekem az sem jó!

91. Wenta
2010. márc. 20. 12:56
Tej fehérje ézékenyek vagyunk a tápszerünkm is aminosav alapú a nagyon lebontott tej sem jó erre is több évután jöttek rá. A protexint szedjük az jó. A vitaminokkal megjártuk múltkor egy amvayos gyerek vitamint vettem volt benne szójalecitin /nekünk az nem jó/ és laktóz. 1 szemet kapott nagy vörös foltok lettek az arcán és a fenekét véresre kaparta. Másnap olvastam el az összetevőket /legközelebb előszőr azt fogom/ de nem gondoltam, hogy vitaminba is lehet gebasz. Meg szerencse, hogy ismerőstől vettem így levásáslolhattam az árárt.
2010. márc. 20. 09:54
Anno az összes danone termékre rá volt rakva a kalász,de már nincsen. Én actimelt szoktam inni, azzal nem volt gondom, pedig az én pocim megérzi ha valami nem jó.
89. pohi (válaszként erre: 88. - Marel2)
2010. márc. 19. 22:51
Néztem a citromos activiát ami itthon van elméletileg nincs benne direkt glutén, de rá va írva hogy nyomokban mogyoró meg búzadarabokat tartalmazhat.... Szóval...nincs rá garancia, hogy nem kerül bele szennyezés, de alapvetően gluténmentes lenne.
88. marel2
2010. márc. 19. 21:17

Vigyázat!

Az egyetlen natur tejkészítmény ami nem GM az az Aktívia! Diétában nem használható!

És a gyógyszerek és vitaminok valamint a különböző gyógyhatású készítmények glutén tartalmát is figyelni kell. A külföldi készítményekről van tanusítványotok, hogy GM?

A magyar gyógyszereket az OGYI honlapján lehet megnézni, hogy mennyi tejcukrot tartalmaz ill. hogy van-e benne glutén.

87. pohi (válaszként erre: 84. - Ametiszt19)
2010. márc. 19. 19:32
Anyum is foglalkozik vele mániásan teríti. Sok évig otthon ülő háziasszony volt, most meg ez a mindene, az LFP.
86. pohi (válaszként erre: 81. - Wenta)
2010. márc. 19. 19:30

Olyat is olvastam, hogy a lisztérzékenyeknek ha annyira kigyilkolódik a bélflórája akkor laktóz érzékenyek is lesznek, de ha a diéta segít és visszaépül a bélflóra akkor ez a laktózérzékenység elmúlik.


Az első nagyon durva hasmenéses időkben én sem tudtam tejet inni, de most azzal nincs gond... elméletileg.

2010. márc. 19. 19:29
Ha tejfehérje akkor nem ihat. Nem mindegy hogy tejfehérje, vagy tejcukor érzékeny.
84. Ametiszt19 (válaszként erre: 82. - Wenta)
2010. márc. 19. 19:28
Mi még isszuk az FLP aloe géljét is (én ha baj van, apum állandóan) az is sokat segít.
83. pohi (válaszként erre: 82. - Wenta)
2010. márc. 19. 19:27

Tésztából is valami különleges kell ugye? Mert hogy az is lisztből van.


Én a centrumtól híztam annak idején, nagyimnak is most rendeltem Karácsonyra USA-ból 365 szemeset, ami már új verziójú kisebb szemű.


Probiotikumból ami legjobban bevált az a Protexin és ami még jobban az a Puritan's Pride Acidophilus, ezt Angliából rendeltem.


Próbálkozok én is össze vissza mindennel.


Kefírt sem ihat? Úgy tudom a savanyított termékek fogyazthatók laktóz érzékenyeknek is. Az is rendberakja a gyomrot, emésztést. Én kaukázusit szoktam inni mizo-t.

82. Wenta (válaszként erre: 80. - Ametiszt19)
2010. márc. 19. 17:59
Szupradit szedünk redszeresen, most kapott 2 B vitamin injekciót, túl vagyunk a 3 üveg flavon lekváron, béres cseppen, vitakolán szirupon, peritol szirupon. Tehát én csak a csodában bízom. Ma reggel 3 dkg fött rizs 2 dl tea ebéd 3 dkg tészta diós lekváros 2 dl tea uzsi 3 dkg szendvics 2 dl tea. Itt tarunk és ez nap mint nap így megy.
81. Wenta (válaszként erre: 79. - Pohi)
2010. márc. 19. 17:55
Tej tojás szója allergiánk van activia kilőve a probiotikumokat hónap szám szedjük rendszeresen. Nem használ.
2010. márc. 19. 17:25

Sziasztok, most láttam ezt a fórumot. Én már 16 éve diétázom.

Wenta, étvágygerjesztőnek a jó levegő meg sima vitamin nagyon bejön. Én mindig megérzem, ha szedem a vitaminokat :)

79. pohi (válaszként erre: 77. - Wenta)
2010. márc. 19. 16:57
Hát érdekes. Probiotikumot szedettél vele? A lerombolt bélflórákat helyre kell hozni. Én 98 kg-ról lefogytam 80 kg-ra az elején. Aztán minden nap egy vagy két Activia-t megettem + reggelente probiotikumot szedtem így voltam el valamennyire. Gondolom építette a bélflórát a glutén meg rombolta és így ezért volt a hullámzás....naszóval már én visszahíztam 93 kg-ra a hasmenések ellenére. Persze ehhez kellett a mozgás is. A gyerkőcnek is ez lehet a megoldás, mozgás és Activia meg probiotikum a jobb emésztés érdekében, csak több minden felszívódna úgy. Persze ez csak az én tapasztalatom, elméletem.
78. Wenta (válaszként erre: 75. - Pohi)
2010. márc. 19. 13:10
Olyan gyógyszert nem tudsz ami az éhségközpontot stimulálja, hogy legyen étvágya a gyerköcnek?
77. Wenta (válaszként erre: 76. - Pohi)
2010. márc. 19. 13:03
Fiamnak Szegedről felküldték a vért az Ema-ra. Nekünk a biopszia szerint Li-k vagyunk, de az Ema szerint nem Így proff szerint nem lisztérzékeny. Míg az Ema eredményére vártunk 5 hét addig lisztmentesek voltunk. Hízott elmult a haspuffadás és a napi 5 széklet 2-re normalizálodott. Most eltelt 1 év 1 hónap glutén mentes diéta kíváncsi leszek a súlygyarapodására de már érződik a hízás.
76. pohi
2010. márc. 19. 12:40
Egyébként H2 vizsgálat Dél Pesti Kórház. Az EMA pedig az ÁEK-ben lesz, mert természetesen ez sincs a megyében.
75. pohi (válaszként erre: 74. - Wenta)
2010. márc. 19. 12:38

Budapestre, mert vidéken nincs ilyen vizsgálat Nógrád megyében. Jó mi?


A köhögéscsillapító......hát véletlenül figyeltem fel rá és jobban beválik mint bármi más. Alapvetően mikor köhögsz akkor hirtelen összerándulásaid vannak, hasmenéskor a belekben is ez játszódik le, mivel gyorsan ki akarja lökni az irritáló anyagot, ezt blokkolja az agyban a coderit nagyjából, de ettől azért bonyolultabb a dolog. Más nem vált be....ennyire.

74. Wenta (válaszként erre: 69. - Pohi)
2010. márc. 19. 12:33
Hová mész vizsgálatra /120 km/?
73. Wenta (válaszként erre: 69. - Pohi)
2010. márc. 19. 12:32
Bocsi de mért köhögés csillapító a hasmenésre?
72. Wenta (válaszként erre: 71. - Pohi)
2010. márc. 19. 12:31

Igen!

Állítólag a módosított keméyítő is jó de én csak azt veszem ami kukorica v burgonya keményítős.

71. pohi (válaszként erre: 67. - Wenta)
2010. márc. 19. 11:12
Akkor elméletileg a kukoricakeményítős majonéz okés...ennek örülök. Univer van itthon és ezt láttam ráírva.
70. pohi (válaszként erre: 68. - Wenta)
2010. márc. 19. 11:11
Hát a dormikumtól jót lehet aludni, nem csoda, hogy nem sírt, olyan mintha fejbevágnának. a kulccsont törésemkor műtét előtt azt kellett bevenni...egyik pillanatról a másikra kikapcs.
69. pohi (válaszként erre: 67. - Wenta)
2010. márc. 19. 11:09

Tudom, hogy nem szabad csak pár nap próbálnám ki, hogy vajon tényleg ez e a probléma, mert ugye még nem biztos. A vizsgálat előtt ha kell 2 hétig kenyeret eszek ;)


Viszont a H2 kilégzés tesztre jó lenne nem hasmenésesen menni 120 km-t, főleg hajnalban éhgyomorra. Sajnos a munkába járásban is erősen korlátoz a hasmenés ezért van mikor egy fél szem coderit (köhögéscsillapító) tablettát veszek be, ha már nagyon csavar. Ugyan nem megoldás a betegségre, de a munkába járásban segít. Ezzel egy egész napot elvagyok, mert kiüti az agyban meg a bélben a bélmozgás, úgymond "pause"-olja. Ha ezt bevenném simán bírnám az utat a H2 vizsgálatra szenvedés nélkül, de viszont bekavarna a tesztbe szerintem, mert ott ahogy olvasom, pont a lötty bélben való vándorlása során keletkező hidrogént mérik. Így meg ugye nem vándorolna. Nem egyszerű a helyzet.

68. Wenta (válaszként erre: 66. - Pohi)
2010. márc. 19. 08:22
A fiamnak 3 éves korában volt biopsziája egy kicsit elkábitották dormikummal és megcsinálták neki sajnos mi nem lehettünk bent de nem nagyon sírt, gondolom ha borzalmas akkor üvölt.
67. Wenta (válaszként erre: 66. - Pohi)
2010. márc. 19. 08:19

Szió!


A vizsgálatig nem szabad elvonnod a glutént. Van fenn lista a lisztérzékeny lap. hu hogy mik a Gl termékek és gyártók. A Lidlben sok felvágott Gl csak kukorica v burgonya keményítő van benne. A rántást csináld rizs lisszttel v. habard kukorica v burgonya keményítővel. Kenyér vagy otthon készíted v ha van táplálék allergia centurm a környéken akkor készen is kapsz 40 dkg/ 400 ft. Nem drága és finom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook