Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékeny lettem... fórum

Lisztérzékeny lettem... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2011. okt. 27. 20:01

Na a kérdésem pedig az, a gyereknek is biorezzel. állapíttattam meg a dolgot.Olyan tünetei voltak, hogy biztos voltam benne, hogy mi lesz a diagnózis. Most ha jó anya akarok lenni elvinném gasztroenterológushoz. Mit fognak ott csinálni vele? Vérvétel elég, hogy legyen diagnózis, vagy mindenképpen kell biopsziai is. És az milyen, hogyan csinálják, mik a kockázatok és fáj neki, és ambuláns-e? Szívem szerint már most diétáztatnám, de nem akarom a gyerekemet kitenni egy olyannak, hogy később nincs papírja a betegségről. És egyébként az emelt családin kívül van még valami értelme hogy van egy pöcsétes papírja a dologról?

Most biztos meglepődtök azon, hogy ilyen flegma vagyok ezzel a kérdéssel kapcsolatban, de én tényleg mióta elolvastam az alább említett könyvet , ami gyakorlatilag minden betegséget visszavezet a kenyér és tejfogyasztásra asztva) szóval azóta nagy ellensége vagyok a tejnek és a kenyérnek, meg a gyorsan felszívódó szénhidrátoknak.

275. Lillus-M (válaszként erre: 274. - Borsi :-))
2011. okt. 27. 19:54

Igazából azért jöttem ide, mert a gyerekemről derült ki, hogy lisztérzékeny, egy kicsit nézelődök. Én is az vagyok, illetve csak biorezonanciával mutatták ki, de nem szórakoztam, hogy megcsináljam a hivatalos papírokat. Mielőtt letolnátok, mert olvastam már párszor, hogy ledorongoltak emebreket azért, mert csak biorezzel állapították meg a dolgot. Szóval mielőtt letolnátok, én rögtön elkezdtem a diétát akkor, és minden javult, sőt, helyrejöttek dolgok. Szóval felnőtt fejjel nem is hiányoznak a papírok.

Hogy miért neked válaszolok? Mert én nem csak síma gluténmentes diétát tartok, hanem a paleolit diétát. Szerintem a Szendi féle Paleolit táplálkozás könyvet minden LÉ. nek el kellene olvasni. Én azóta nem tartom betegségnek ezt az állapotot, hanem ahogy a könyv is fogalmaz a szervezet normális reakciója az abnormális táplálkozásunkra. Szóval Borsi, az ottani fórumon több kisbabás is nyilatkozik, és jók a tapasztalatok. Az egyik fórumozó éppen most szült. Elmondta, hogy az előző két terhességénél rengeteget hízott, 45 meg 20 kilókat. Volt toxémiája is. Most 8 kilót hízott. És boldog volt mert az ő babája a legnyugisabb (ami mennyire a paleo hatása nem tudni, de így volt). Igaz az orvosok cseszegetik, hogy öngyilkosság így táplálkozni, de ha valaki elolvassa a könyvet sok minden megvilágosodik a fejében, és én sem tartottam már akkor a tragédiának, hogy meg kellett válnom a gluténtól.

2011. okt. 27. 18:50

De,Én! :)

És lenne is kérdésem...

Szeretnénk kis tesót,de lisztérzékenyen még nem voltam terhes (vagyis nem tudtam róla).Van amire jobban oda kell figyelni állapotosan?Tudsz vagy tudtok erről valamit?

köszi

273. marel2
2011. okt. 24. 20:04

Sziasztok!

Nagyon hallgat mindenki :)))) Senki nem jár erre???

2011. szept. 21. 12:22

Sziasztok!


Hát köszönöm szépen, utána nézek ezeknek a megoldásoknak. Levelező a képzés, tehát reggeltől estig a suliban leszek. Az Erkel gyula utcában Kispesten....de szerintem házhoz szállítással ( oda kérem) megoldom a dolgot. A kínai kaja nem jelent számomra veszélyt, mert soha nem szerettem. :-))

271. marel2
2011. szept. 21. 08:26
Lemaradt, hogy a repetamenu is kiszállít GM ételt.
270. marel2 (válaszként erre: 266. - Sziszi0225)
2011. szept. 21. 08:21

Szia Sziszi0225!


Sajnos a Westendben bezárt a GM étterem és átköltözött a Mammutba! Több lehetőség van Budapesten GM étkezésre, nézd meg a LÉ honlapon az éttermek és szállodák topikot vagy a hogyan oldjam meg a gyermekem óvodai iskolai étkezés topikot. Találsz sok megoldást. Van több önkiszolgáló étterem is, pizzázó is, attól függ hol lesz a suli.

A legolcsóbb és legkényelmesebb megoldás szerintem a GM ebéd házhoz szállítás pl. a Food Expressel.

A kinai éttermeket nem ajánlom, nagy felelőtlenség ott tenni!!!!! Aki látott már kínai kifőzdét az tudja, hogy nem különítenek el semmit, ugyan azon a deszkán csinálnak mindent, tehát a keresztszennyeződést nem tudják megoldani. Azon kívül a szója szószban glutén van!!!! GM diétában semmi képp nem ajánlott a kinai étteremben való étkezés!!!!!

269. Bonti74 (válaszként erre: 265. - Marel2)
2011. szept. 21. 07:38

kÖSZI! Azóta kiderült, hogy meg is csinálták az EMA-t és negatív lett!

Megyünk egy másik Uh-ra, ahol kimondottan a reflux betegséget nézik, hátha az van.

268. Zoria (válaszként erre: 266. - Sziszi0225)
2011. szept. 21. 06:47
De ott van kínai, ami rizses:) a lányom azt eszi...
267. Zoria (válaszként erre: 266. - Sziszi0225)
2011. szept. 21. 06:46
Nemrégen még volt!
2011. szept. 20. 21:57

Sziasztok!


Két hete kezdtem a gluténmentes diétát. Iskola miatt havi egy hetet Budapesten kell töltenem. Érdeklődnék, hogy a Westendben van- e még a freeform étkezde? Esetleg még valamit tudtok ajánlani, javasolni? Előre is köszi a választ!

265. marel2 (válaszként erre: 264. - Bonti74)
2011. szept. 8. 17:35
A bőrteszt független az EMA vizsgálattól. Az EMA-t vérből nézik és a vér kimutatja ha ellenanyag van benne. Hol fogják, vagy hol kellett volna csinálni (az EMA-t) , vagy hol csinálták a bőrtesztet?
264. Bonti74
2011. szept. 5. 11:09

Sziasztok!

A kislányomnál a beutalón bejelölték hogy EMA vizsgálat javasolt. De szerintem nem csinálták meg, mert eredményt nem látok!

Ha a bőrteszt negatív lett mindenre, akkor nem csinálják meg? Vagy a kettő független?

Bocs de nagyon kezdő vagyok lisztérzékenység ügyben.

263. jaja0904 (válaszként erre: 262. - Marel2)
2011. jún. 22. 22:14

Köszönöm marel2 a válaszodat!

Futottam egy pár kört, de sok jóval nem kecsegtetnek. Ennek ellenére fellebbezek és a márciusban elkezdődött orvosi papírokon szereplő vizsgálati eredményekkel alátámasztva kérem a 2 hónap vissza számlálását. Veszteni valóm nincs, bízom a legjobbakban. Leányzóm még középiskolás, ha 1 évig kapja a járandóságokat az sem mindegy, mivel a kiadásaim jelentősen megnőttek ennek a diétának a betartásával.:(

262. marel2
2011. jún. 21. 07:20

Sajnos létezik!!! Ha mondjuk januárban állapították meg neki a diagnózist akkor is csak a 18. szülinapjáig kaphatja. Illetve volt egy olyan rendelkezés, hogy annak a tanévnek a végéig amikor betöltötte a 20. életévét ha még középfokú oktatásba részesül.

Több változás volt az elmúlt időszakban ezzel kapcsolatban. Javaslom, hogy hívd fel a MÁK Ceglédi kirendeltségét és részletesen mondd el, hogy mikor diagnosztizálták, milyen suliba jár, stb. stb.

18. éves kor után a főiskolásnak, egyetemistának sem jár semmi, ha pedig dolgozik 18. életéve után akkor csak az adójóváirás jár ami 2011-ben 3900,- Ft/hó.

2011. jún. 20. 22:57

Sziasztok!

Új vagyok ebben a fórumban, látom, hogy leginkább táplálkozással kapcsolatos a téma, de esetleg tud valaki segiteni. Lányom februárban töltötte a 18. egy teljesen véletlen orvosi vizsgálatnál derült ki a LÉ. Minden papirt elintéztünk, májusban adtam be a munkahelyemre a magasabb CSP papirokat, de ma megkaptam az elutasitást, azzal az indokkal, hogy 18 éves kora előtt nem volt igazolható a betegsége. Ezért nem jár. :( Létezhet ez? Az orvosi papiron az szerepel, hogy 2 hónapnál régebben fenn áll a betegség.

Jó lenne, ha valaki tudna v alami okosat ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm.

260. marel2
2011. jún. 11. 22:05

Bár mi a keresztszennyeződés esetén sem vesszük meg a terméket, de ez szerintem olyan ici-pici, hogy nem hiszem, hogy baj lenne belőle!

Akármilyen finom is az a lekvár, gondolom, hogy egy kilót mégsem eszel meg belőle! :)))))))

De ha lehet, máskor kerüld el ezeket a dolgokat, elég az is, ha az info téves, mi lehetőleg ne tévedjük!

2011. jún. 11. 14:04
Eldöntöttem,hogy bevállalom!:)
258. marel2
2011. jún. 9. 19:32
Innentől kezdve a Te döntésed, hogy bevállalod-e! Ha van is keresztszennyeződés, az lehet, hogy olyan kicsi, hogy tűréshatáron belül van! Én minden esetre befőzéseknél csak a hagyományos tartósítást használom még lekvárok esetében is. Szóval cukor, nátrium-benzonát vagy szalicil. De én a szalicit nem kedvelem!!!
2011. jún. 9. 13:44
Beszéltem velük,a csomagolás a régi...a termékben nincs glutén tart.összetevő,de keresztszennyeződés lehetséges.
2011. jún. 9. 06:40

Összetevők:fruktóz,zselésítőanyag:(pektin,dextóz)(glutént tartalmaz),étkezési sav:citromsav,tartósítószer:szorbinsav

Így van rajta egészen pontosan!

255. marel2 (válaszként erre: 254. - Borsi :-))
2011. jún. 8. 22:59

Szia!

Irj a dr. Oetkernek, és írd le a problémát. Lehet, hogy a csomagolás még a régi, de az is lehet, hogy már más a recept vagy más gépsoron gyártják!

Légyszi írd le, hogy mi van pontosan a papírra írva!?

2011. jún. 8. 20:54

Segítsetek plíz!


Tettem ma el eperlekvárt és direkt kinéztem a dr.Oetker dzsemfix szuper 3:1 zselésítőt,ami elvileg glutént nem tartalmaz.Mindezt a dr.Oetker oldalán,az allergén listáról néztem,ahol gluténmentesnek tüntették fel.Miután minden kész,átolvastam még egyszer a papírját és rá van írva,hogy glutént tartalmaz.Ilyenkor mi van??

2011. jún. 8. 16:06
Hétvégén találkozunk :DDDDDDDDD
252. marel2
2011. máj. 25. 07:28

Sziasztok!

Ne felejtsétek, hogy Dunaújvárosban jún. 12-én találkozó lesz. Nagyon jó szokott lenni, mindenkinek ajánlom! Felhőtlen szórakozás, kikapcsolódás, ismerkedés gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt! A rendezvény ingyenes, de regisztrálni kell a létszám miatt!

Gyertek!!!

2011. máj. 10. 15:20
:)
250. marel2
2011. máj. 6. 19:53
Akkor találkozunk :))) Mi is megyünk :)
2011. máj. 6. 10:23

Most láttam a honlapon, hogy lesz megint nálunk LÉ találjozó. :)

[link]

248. kmaria65 (válaszként erre: 247. - Marel2)
2011. máj. 5. 12:56
Igen, ha magas az anti TPO az autoimmun pajzsmirigybetegségre utal, ez a LÉ el gyakran előfordul, ebben már járatos vagyok, mert a lányomnak meg csak ez van.
247. marel2
2011. máj. 4. 19:12
A TPO-val a pajzsmirigyműködést ellenőrizték?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook