Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valószínűleg lisztérzékeny vagyok. Érdemes allergológushoz fordulnom? fórum

Valószínűleg lisztérzékeny vagyok. Érdemes allergológushoz fordulnom? (beszélgetős fórum)


1 2
48. c1e9612cd3 (válaszként erre: 47. - Malkata)
2012. júl. 13. 09:41
helyes! :)
2012. júl. 13. 08:33

Sziasztok!

Tegnap felhívtam Heim Pált, csak a kórház vezetőségének különleges engedélyével fogadnak felnőttet másik gasztroenteológus beutalójával. Felhítam azt a gasztrot is ahova tartozunk, megdícsértek a diéta miatt, ha szükséges majd ők adnak diéta módosítást amivel majd vizsgálható a betegség, de nagyon jól tettük, hogy a gyanú felmerülésével rögtön mellőztük a glutént.


Puliszkát mi is nagyon szeretjük, juhtúróval, magában:) Tegnap viszont kakoricalisztes meggyeslepény készült, erősen felejthető:S

2012. júl. 12. 08:39
Én minden rántott, párizsias ételhez csakis kukorica lisztet használok. De csak az íze , állaga miatt, mert senki sem lisztérzékeny a családból. Sokkal ropogósabb, zamatosabb minden tőle. A tócsnit a férjem kérésére csináljuk kukorica lisztből- ő nem is ismerte sose másképp csak azzal. Borzasztó sok rég elfelejtett étel készült anno kukorica lisztből, darából , mint pl. a puliszka, amely megsütve, johurttal leöntve iseni köret.
45. c1e9612cd3 (válaszként erre: 44. - Malkata)
2012. júl. 11. 21:02

tócsnit pld istenit csináltam belőle! se a párom, se a haverja nem vette észre a különbséget (pedig pároméknál a tócsni zalai különlegesség)!

Palacsintát én még nem csináltam, de rántást igen, az is ok, kukorica darát már használtam, az is ok.... Nekünk legalábbis ok. Párom abszolút nem kéri/ várja, h 2 felé főzzek.

44. malkata (válaszként erre: 43. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 20:55
palacsinta vacak belőle, pakora is, rántani se lehet vele párizsiasan, vagy a sült banán is trutyi, erre mind jó a rizsliszt, próbáld ki:) Rízsdarával isteni a túrógombóc, kukoricadarával inkább ki se próbálnám, vagy a tócsni?
43. c1e9612cd3 (válaszként erre: 42. - Malkata)
2012. júl. 11. 20:41

vissza kellene állni a lisztre... ennyi. Én se a mellem verem, és elhiheted, h nekem se jó az, h konkrétan gyerekkorom óta vannak tüneteim (durva hányások, hasmenések gyerekként, hasgörcsök, stb), és gyerekként nagyon is xarul voltam miatta, de nem tudták, h mitől (mostmár tudom, viszont, soha nem voltam gebe. Vastag, erős csontozatom van, ezért a súlyom mindig ok volt, a magasságom is, ezért valszeg nem jöttek rá, h iylesmi van, Egyszerűen a fertőzőn annyit mondtak, h a zsírt ki kell iktatni az étkezésemből). Vashiányos anaemia, stb mindig is volt. Mostanra durva hajhullás, tönkrement a hajam, fáradékonyság, kézremegés.... nem hiszem, h sorolni kell... Viszont, nekem nem volt elég az, h én rájöttem, h mi a bajom. Nekem már bizonyíték kellett, illetve a környezetemnek kellett az igazolás, h nme csak öngyógyítást csinálok. 1 vérvétel volt, és beindult a gépezet. Onnan kezdve szinte sürgősséggel ment minden, h mielőbb elhagyhassam a lisztet...

Én 1 hónapig tömtem magamba a lisztet, mert előtte én is elkezdtem a diétát, csupán szerológia alapján. Rám szóltak, h nem, nem... Hiába tömtem. A szövettan akkor se lett pozitív. Tudod mit?! Lexarom a szövettant, ha mellette minden megvan, és pont azért mondom, h a HP-ba menjetek, mert ott mondták meg nekem is azt, h mivel az ő szerológiájuk is pozitív lett, ezért tuti, h a szövettan lett elcseszve.... Bp-iek vagytok, nem nehéz megoldanotok.

Biztos én vagyok akkor igénytelen, de nekem a kukorica liszt eddig mindenre jó volt.

42. malkata (válaszként erre: 41. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 20:27

Te írtad, reménytelen a vizsgálat, hiszen egy hónapja diétázik. De nem is sorolsz fel semmi olyat, ami nem csak az anyagiakról és a papírokról szólna, ellenben azt érezteted, hogy mi okoskodunk. Nem akarok vitázni, nekünk elég, ha egészségesen élhetünk. Persze lehet, hogy meg kellene vágni az államot is és csinos dossziékat összeállítani a leleteinkből:)Nem hiszem, hogy boldogsággal töltené el a párom, ha a mellét verhetné, hogy lisztérzékeny, ellenben elég jó a kedve, mivel rendben van a gyomra:)



Ja és a kukoricaliszt sok mindenre nem alkalmas sajna:S

41. c1e9612cd3 (válaszként erre: 40. - Malkata)
2012. júl. 11. 20:20

:))) rizslisztnél olcsóbb a kukorica... Most néztem meg az adatlapod. Látom Bp-i vagy/ tok. Miért oylan nehéz elmenni a Heim Pálig, h papírja is legyen róla, és igazolt legyen a dolog? Eü-ben nem bízol.... szíved joga, de a neten nem kapsz semmilyen diplomát, nemhogy orvosit....

A bemondás ... :)))) És azt tudod, h ha apuka valóban lisztérzékeny, akkor nem elég 1x letesztelnia ygereket? Jah, és azt tudod, h ha örökölte, akkor az óviban, és a suliban is csak akkor megoldható sokminden, ha orvosi papírotok van a" betegségéről" ?

Látod... sok mindenhez szakorvosi vélemény kell.... és arról ne is beszéljünk, h ha a ygereketek örökölte, akkor bizony csak, és kizárólag akkor jár az emelt családi, ha megalapozott...

Én még mindig úgy érzem, h sokan okosabbnak érzik magukat (kizárólag a net alapján) orvosoknál.... na innen jön a konfliktusok legalább 80%-a...

Tényleg annyira nehéz felhívni a cöli centrumot? Mert ott lepörgetnék a dolgot secperc alatt, ha tényleg az a baj, és megalapozott....

40. malkata (válaszként erre: 39. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 20:12

Hát azért ennyire messzire ne menjünk:) Ez már az a kategória hogy ne keljünk fel reggel mert hátha elüt a villamos. Sajna nem bízunk az egészségügyben, ez így is fog maradni, míg nem lesz jó tapasztalatunk, így ha itthon meg tudjuk oldani az egészségünk megóvását, rendbe tételét, addig azt felesleges macera és gyógyszerek nélkül megtesszük. Különben nem kell a drága speckó liszt, rizsliszttel is megoldható a legtöbb dolog.

Különben a gyerkőcnél volt egy részletes allergológiai kivizsgálás, mert egy szúnyog csípésre fokozottan reagált, akkor bemondásra elhittek mindent:)) Mi körzetinket meg inkább hagyjuk:S

39. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Malkata)
2012. júl. 11. 20:03

igen, csak azt ne felejtsd el, h ha pld kórházba kerül.... mi alapján mondod azt, h lisztérzékeny, és neki oylan diéta kell... vagy mondjuk úgy éri baj, h a háziorvos az, akitől először informálódnak.... nála nincs jegyezve, akkor semmi ilyen jellegű diéta nem fog neki járni.... Ez több, sajna, mint amit te gondolsz... Bmi történhet.... Bmikor....

Nincs azzal gond, h rájöttetek. Engem inkább a jövő zavar... Mindemellett, ha ygereketek van/ lesz, ő is fokozottan vezsélyeztetett csoportba fog tartozni nem csak a cöli, hanem az 1es típusú diabétesz szempontjából is. Ha kéri az orvos a családi anamnézist, mit mondasz? Mit mutatsz fel???

És arról már ne is beszéljünk, mert az egészséggel szemben tény, h mellékes (én se mentem vissza a biopszia óta, nekem elég a tünettan, az, h eü-s vagyok, és a mindenféle pozitív szerológia), h adójóváírás, stb ját, ha orvosilag igazolt a dolog. A cölis cuccok meg nem épp olcsó kategóriájúak ahhoz, h bki is eldobjon magától x ezer Ft-ot....

38. malkata (válaszként erre: 37. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 18:52
Nem igen értem a diéta miért baj, ha elmúltak a tünetei és jobban lesz akkor kit érdekel a gasztro? nem attól beteg, hogy a doki megállapítja, és nem is attól gyógyul meg. Attól, hogy glutént nem eszik, viszont nem lesz beteg. Hol a hiba?
37. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - Malkata)
2012. júl. 11. 18:25
1 hét nme elég.... annál jóval több idő kell ahhoz, h a bélbolyhok atrophiája kialakuljon, illetve, h az EMA és társai pozitívak legyenek...... Hidd el, nem éri meg! Akkor már inkább, tényleg hívjátok a HP kórházat, vagy menjetek magán gasztrora!
36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 31. - Malkata)
2012. júl. 11. 18:22

felejtsétek el! Nme lesz igazolható a lisztérzékenység, ha diétázik!!!! Sem vérből (még a gyors teszttel sem!), sem szövettannal!!!!! A genetika pedig szövettan, és pozitív transzglutamináz és EMA nélkül, semmit nem ér!!!! A genetika akkor csak a hajlamot fogja igazolni!

Nme is értem, h ezt ki javasolta nektek....Mindenféle szakértelemnek híján lehet, akárki is volt.


Itt sok mindennek utána olvashatsz!

[link]

Ezen belül főleg a Startcsomag-ot tanulmányozd!

35. malkata (válaszként erre: 34. - 24942a4452)
2012. júl. 11. 16:08
nálam nem lenne az:)))
34. 24942a4452 (válaszként erre: 33. - Malkata)
2012. júl. 11. 15:58
ök,köszi,hát én megpróbálok mihamarabb bejutni,mégha fizetni is kell az időpontért,de azért 17 kiló fogyás már durva nálam
33. malkata (válaszként erre: 32. - 24942a4452)
2012. júl. 11. 15:53
persze, ha nem viszel be glutént nem tudnak vizsgálni, de ha te is 4-5 hónapra kapsz időpontot csak nem keseríted addig az életed? Max. vizsgálat előtt egy hétig besütizel:D
32. 24942a4452 (válaszként erre: 31. - Malkata)
2012. júl. 11. 15:39
a diétát nem tudom,hogy tényleg szabad-e kivizsgálás előtt csinálni,mert állítólag hamis eredményt is adhat,ez igaz?
31. malkata (válaszként erre: 26. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 15:25
Már egy hónapja csinálja a diétát.
30. 24942a4452 (válaszként erre: 29. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 14:33
nem egyszerű rájönni...nálam gyanakodtak IBS-RE,CROHNRA,de negatívak voltak a tükrözések,aztán nőgyógyászati problmát is kizártak,aztán pajzsmirigy túltengédre gyanakodtak-mindenhol már voltam majdnem kivizsgáláson-minden negatív eddig
29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 27. - 24942a4452)
2012. júl. 11. 14:29
persze, mert nem feltétlenül egyértelműek a tünetek.... anyumat most viszgálják pld ez irányba, és ő már lassan 60 éves..... nem olyan egyszerű ez, h ítélkezni lehessen ebben a témában....
2012. júl. 11. 14:29
bocsánat,neki is
27. 24942a4452 (válaszként erre: 26. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 14:27
én szlovákiai vagyok,ezért mennek lehet ,másképp a dolgok,egy lány feküdt velem a kórházban egy szobán,és neki másfél évbe telt,mire rájöttek,hogy lisztérzékeny
26. c1e9612cd3 (válaszként erre: 20. - Malkata)
2012. júl. 11. 14:22

igen, de a glutén mentes diétát nem kezdheti el akkor sem, ha a gyors teszt pozitív, addig amíg a bélbiopszia nem lesz meg!!! Tehát, sokra nem mentek így se- úgy se a gyors teszttel, csak tényleg arra jó, h ha már a gasztron vagytok, akkor indulási alap a dokinak.

Amúgy a Heim Pál kh-ban van az országos coeliakia centrum. Érdeklődjétek meg ott, h hátha tudnak segíteni!

2012. júl. 11. 14:21
egy barátnőmek másfél év után jöttek rá,hogy lisztérzékeny
24. 24942a4452 (válaszként erre: 22. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 14:20
ok,irány a gasztro,remélem időben adnak időpontot
23. 24942a4452 (válaszként erre: 21. - Malkata)
2012. júl. 11. 14:19
nálam dettó,a duzzadt nyirokcsomókat a nőgyógyász fedezte fel 2 hónapja
22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - 24942a4452)
2012. júl. 11. 14:18

azért is gasztrora menj, mert más fajta gyulladásos bélbetegség is okozhat olyan tüneteket, amit írsz!

Itt hosszú lenne leírni, h nekem hogy derült ki, de maradjunk annyiban, h én jöttem rá, h ez a bajom. Priviben majd megírom!

De te most mindenképpen gasztoenterológiára menj!

21. malkata (válaszként erre: 11. - 24942a4452)
2012. júl. 11. 14:17
neki is a székelettel és bélgázokkal volt a legnagyobb gond, puffadt sokszor, büdi volt a lehelete, rossz közérzet, dagadtak a nyirokcsomói, ez még mindig van, de mintha már kevésbé lenne. 200 centis, sokat eszik, de nem hízik, 80 kiló körül van, ha pizzát ilyesmit bekajol akkor kidől, "kajakóma". Sajna ha sok tejterméket eszik akkor sincs jól, így tejfehérje érzékenységre is gondoltunk (tejet bírja, de a tejcukor mentes sajtoktól is rosszul van).
20. malkata (válaszként erre: 17. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 14:13
hát vannak tünetei ezért kérte, hogy küldjék el kivizsgálásra, a szuper körzetinek mennie kellett haza, így az asszisztenssel konzultáltunk:)és azért fizetnénk, mert pillanatnyilag decemberre (!!!) kaptunk időpontot a gasztróra:) amúgy a diéta egész jó, csak felesleges és drága, ha mégse itt a bibi, talán a teszt megerősítene vagy megcáfolna a sejtésünkben.
19. 24942a4452 (válaszként erre: 18. - C1e9612cd3)
2012. júl. 11. 14:09
ok köszi aválaszt,akkor mindenképp gasztora megyek,és neked milyen tüneteid voltak=/vannak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook