Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékeny lettem... fórum

Lisztérzékeny lettem... (beszélgetős fórum)


66. pohi
2010. márc. 19. 06:59
Tegnap délelőtt próbáltam lisztmentesen étkezni. Sajtot ettem, olasz felvágottat (bár nem tudom teljesen lisztmentes e) meg kefírt ittam. Este ettem babot, de későn ugrott be, hogy ezt is lisztel habarják be. Na bumm ugrott is a kísérletem. Reggelre az emésztett reggelit csak úgy lőtte ki a bab...... Ma új kísérletet kezdek, hátha összejön a lisztmentes nap. A reggeli marad a kefír és sajt meg némi felvágott, az ebéd lesz rizs kukoricával meg majonézzel, de előbb megnézem a majonéz leírását.....
65. pohi
2010. márc. 18. 19:56

Azt hittem farpofa felől közelítik meg...... Bár gondolom a gyomortükrözés sem kellemesebb. Gondoltam, hogy ki lehet bírni, mert eddig mindenki túlélte....legalább is nagy % ban.....


De nem lesz a "sűrűn át akarom élni" raktáramban az tuti...látom előre ;)

64. marel2
2010. márc. 18. 18:04

Pohi!

Ez a helyes sorrend! Előszor az EMA aztán a vékonybél biopszia. Ez gyomortükrözés és kicsit lejjebbről a vékonybélből vesznek mintát! Ki lehet bírni!!! :)))

A kilégzési teszttel a laktóz intoleranciát állapítják meg (tejcukor érzékenység).

63. pohi (válaszként erre: 62. - Marel2)
2010. márc. 18. 16:43
30-31-én megyek H2 kilégzéses tesztre. Április 14.-én EMA-ra. Úgy olvastam ha az EMA pozitív akkor van szükség "durva bélturkászásra". Nem nagy kedvem van hozzá, dehát kinek van...... Végül is kértem a Dr.nőt-t, hogy ez legyen az utolsó vizsgálat és ne az első ;) Ettől függetlenül a szüzességem elvette, mert a végbelet gyorsba megvizsgálta, azzal nincs probléma. Legalább végbélrákom nincs már ez is egy megkönnyebbülés.
62. marel2 (válaszként erre: 60. - Pohi)
2010. márc. 18. 16:06

pohi!

Milyen vizsgálat lesz ápr. 14-én? EMA???? Vagy bélbiopszia?

A kiütések nem mindenkinél jelentkeznek, az a LÉ egy spec. fajtája, un. djuhring! A test szimmetrikus részén, pl. könyökök, farpofák, térdeken jelennek meg a jellegzetes kiütések! Nem hiszem, hogy neked ez lenne!

Jól tudod, hogy addig nem szabad diétáznod mig eredmények nincsenek. Ha megállapítják és jön a diéta sokkal de sokkal jobban leszel. Kitartás!

61. marel2 (válaszként erre: 59. - Borsi :-))
2010. márc. 18. 15:20

Reménykedjünk! Sok szerencsét!

Még egy kérdés! Remélem, hogy nem természetgyógyász diagnosztizált hanem gasztroenterológus!

60. pohi
2010. márc. 18. 13:41

Sziasztok!


Én már 2 éve kínlódok hasmenéssel. Amit lehetett probiotikumot már beszedtem. Voltam kórházban is, nem féreg, nem vírus, nem vagyok "idegbeteg" se. Voltam 1 hete magánrendelésen egy Dr.nő-nél és elküldött tejcukor valamint lisztérzékenység tesztre is többek között, meg még pár vizsgálat. Ahogy utánaolvastam ennek a lisztérzékenységnek, nagyon gyanússá vált nekem a tüneteim miatt. Sajnos csak április 14.-én lesz a vizsgálat, de egyre inkább várom. Olvasom, hogy "szívás" ez a betegség, de a hasmenéstől már minden jobb csak az maradjon abba. A hasmenés egyik pillanatról a másikra jött épp diflucan-t szedtem egy csúnya köröm miatt. Először hullámzóan, majd állandósulva. Amikor probiotikumokat szedtem (ebből a legjobban bevált a Puritan's Pride: acidophilus, sajna a lactiv, normaflore nem igazán használtak, talán még a Protexin volt jó) jobban lettem, meg az Activia joghurttól is. amihez Activiat ettem az megemésztődött a többi nem. De ez tartós, így a simán csak rosz bélflóra kilőve. Valami mindíg visszaroncsolja. Ahogy olvasom a glutén folyamtosan roncsol. Írják, hogy viszkető foltok vannak saroknál, térden ilyesmi, hát nekem ott épp nincs, de a kezemen a bütykőknél igen. Szóval nagyon gyanús ez nekem.....egyenlőre eszek rendesen és kínlódok, mert olvastam, hogy nem ajánlatos a vizsgálat előtt gluténmentesíteni az étrendet, mivel az a teszt negativitását váltaná ki, meg amúgy is csak orvosi utasításra ajánják. Egyenlőre így marad a szenvedés, a probiotikumok és az Activia enyhítésre. Korábban a tej is kínlódtatott ma már nem....bár lehet ez is csak a probiutikumok miatt nem kínoz....


Hát most már nagyon kíváncsi vagyok.....

2010. márc. 17. 18:54

Én is ebben reménykedem...5-6 kg nagyon jó lenne!

Még családszűrésen nem voltunk,ez az egész két hete derült ki.Kb.3 hét múlva kell kontrollra mennem,akkor beszélem meg a dokival hogyan tovább.Tesóm jön talán Velem.Annyira remélem,hogy a két kicsinek nincsen ez.

58. marel2
2010. márc. 17. 17:07

Borsi!

Ha jól diétázol akkor hízni fogsz :)))) Nem kell megijedni, sok mindent lehet enni. És nagyon finomakat.

Egyébként azt írod, hogy van két pici gyereked. Őket megnézték már családszűrésen??? És ha testvéred van, őket is megnézték??? A szüleidről már nem is beszélek!

2010. márc. 16. 20:08

Na most többet tudok írni,babókám elaludt.

Nézegettem már a lisztérzékenyek lapját,onnan lestem ki a gluténmentes termékeket.A szakácskönyvet is elmentettem már,csak a nyomtatás van még hátra.Nem sok időm van,de ezeknek kénytelen leszek pontosan utána nézni.

Most sütöttem kukoricamálét,egész jó.Próbálkozom mindennel,mert elég sovány vagyok és nem szeretnék a diéta miatt még fogyni is...

2010. márc. 16. 18:20
Köszi,kipróbálom mindenképpen!
55. marel2
2010. márc. 16. 18:03

Szia! :)

Egy nagyon egyszerű recept amit még a kezdők sem tudnak elrontani :)

Schar liszt kell hozzá!!

E recept alapján süthetsz kenyeret és zsömlét is :)

250 g Schar Mix Pan liszt

3 evőkanál olaj, só

kb 220 ml langyos víz

20 g friss Budafoki élesztő

A vízben kikavarjuk az élesztőt (felfuttatjuk), majd kézi mixerrel összedolgozzuk az összes hozzávalóval együtt. Olajos kézzel 6 db zsemlét formázunk, melyet kiolajozott, lisztezett lapra teszünk. Tetejüket megkenjük langyos tejjel, erre sajtot vagy szezámmagot szórunk és meleg helyen kb. 40 perc alatt duplájára kelesztünk.

Előmelegített sütőben 200 C fokon 20-25 percig sütjük.

Ha kiolajozott formába tesszük, gyönyörő kenyeret süthetünk belőle.

Palacsintához a Beiker lisztkeveréket ajánlom, a recept ugyan az mintha búzás palacsintát készítenél. Egy késhegynyi szódabikarbónát még tehetsz hozzá.

Azt ajánlom, hogy keresd meg az interneten a Lisztérzékenyek Országos Egyesületének oldalát, ott van egy remek szakácskönyv sok-sok recepttel és fényképpel.

Normaflore-t szedhetsz, de ha betartod a diétát szépen helyre áll a normális bélflóra is. Persze idő kell hozzá. A 3 hónap után már ehetsz élőflórás joghurtot, de csak GM változatban.

2010. márc. 16. 17:17
Ja és még egy kérdés..érdemes vajon normaflore-t,vagy vmilyen probiotikumot szedni a belek reg.érdekében?vagy hülyeség?
53. Borsi :-) (válaszként erre: 52. - Marel2)
2010. márc. 16. 17:14

Szia,köszi az infókat!:o)

Jó,hogy írtad a tejterm. elhagyását,mert én azóta 3x annyi ilyen jell.termékeket kezdtem el enni...szupi.Esetleg nem tudnál küldeni tényleg finom kenyér és pali receptet?időhiányban szenvedek,két pici mellett...és Te már ismered őket.

52. marel2
2010. márc. 13. 15:05

Sziasztok!

Végig olvastam ezt a topikot és nagyon elcsodálkoztam! Elég sok féligazság és félrevezető info hangzott itt el.

Szóval ha hozzászólhatok mint gyakorló lisztérzékeny "gyerek" anyukája, a következőket tanácsolnám!

Ha valaki frissen kezdi el a gluténmentes diétát az első 3 hónapban érdemes kihagyni a tejtermékeket a bélbolyhok gyorsabb regenerálódásához. A natur tejtermékek GM (gluténmentesek). A lisztérzékenység mellett sokszor előfordul laktóz intolerancia is. Ez a GM diéta hatására jelentősen javulhat vagy el el múlhat. Vigyázat, a laktóz intolerancia nem azonos a tejérzékenységgel!!!!


Szóval aki csokira, ételizesítőre vágyik annak nem kell megvonnia magától!!!! Pl. a Tibi csokik hátulján korrekt allergén info van. Amelyik nyomokban tartalmazhat glutént azt nem szabad enni. A Tescos saját márkás csokikon is van allergén info, elég sok a GM. A Tescoban van gyümölcs joghurt, szintén allergén infoval, GM!

Az ételizesítőkről pedig csak annyit, hogy a Vegeta Speciálok (3 féle) gluténmentes!!! A sima sajnos nem az! Azon kívül használható még a Boszorkány ételizesítő ami szintén gluténmentes!!!


Wenta!!! A tünetek alapján lehet a gyerek lisztérzékeny! Ugyanis ha IGA hiányos akkor az EMA vizsgálat nem mutatja ki a betegséget. Célszerű olyan helyen megnézetned (Heim Pál, Coeliakia központ vagy I. Sz. Gyerek Klinika) ahol spec. eseteket is tudnak diagnosztizálni!!!


Ja, és a GM kenyér, palacsinta, kuglóf, zsömle nagyon finom!Igaz drága, de házilag sütve megéri vele dolgozni :)))

Javaslom mindenkinek akinek ilyen problémája van, hogy keressen rá az interneten a lisztérzékeny szóra!!! Kiadja az egyesületet ahol rengeteg receptet, GM listát és sok-sok korrekt segítséget talál!!

Ha egyéb kérdésed van kérdezz bátran!

51. Wenta (válaszként erre: 49. - Borsi :-))
2010. márc. 5. 13:32
Szia mindig olvasni kell a jelzést. Nekünk mától 1 hónapos szigorú glutén mentes diéta. + tej tojás szója mogyoró mentes.Du megyek a tápall centrumba lisztet venni, kaptam a szomszédból 2 sz glutén mentes kenyeret/ kisfiuk Li/
50. Borsi :-) (válaszként erre: 48. - Marica2007)
2010. márc. 5. 07:24
köszi!Rem.kinövi a kisfiad!
2010. márc. 5. 07:23
Még egy pár kérdés...A házi tej,sajt,túró tart. glutént?Vagy azt lehet enni-inni?A natúr joghurtokon,krfíreken is figyelni kell a jelzést vagy a "natúr" a lényeg?
48. Marica2007 (válaszként erre: 28. - Borsi :-))
2010. márc. 5. 02:56
Szia az én kisfiam tejérzékeny és azt sem minden terméken tüntetik fel .Salynos.A Pennybe van Glutén mentes párizsi és nem is vészes az ára.
47. d9d8721118 (válaszként erre: 46. - Wenta)
2010. márc. 4. 17:01

Hát én inkább a tejre, tojára mondanám, hogy nem lehetne elvenni... Hiszen azért az fontosabb mint a liszt. Pláne egy 4 éves gyereknél.


Meg ez olyan dolog, hogy ha én nem akarok lisztet enni, akkor valaki próbálja meg belémtuszkolni. Meg ha valaki lisztérzékeny, akkor kénytelen elhagyni.

46. Wenta
2010. márc. 4. 16:44
Doki szertint nem kell lisztre diétáztatni. Azt olvastam, hogy a lisztet nem lehet saját kútfőből elvenni csak orvos javasolhatja.
45. Wenta (válaszként erre: 44. - D9d8721118)
2010. márc. 4. 16:43
Mondom doki szerint nem Li. Mert az EMA negatív lett. Tej tojás szója azt tartjuk szigorúan.
44. d9d8721118 (válaszként erre: 43. - Wenta)
2010. márc. 4. 16:39

Akkor ha holnap meglesz a lelet szólj és segítek. Általában kinövik a gyerekek az ilyenfajta érzékenységet. Bár a tünetek erre adnak okot.


Azt nem lehet megbeszélni, hogy te viszel kenyeret a bölcsibe?


Húú, nehéz igy látatlanba segíteni. Írtad, hogy kekszet adtál neki uzsira. Abban nem vot gliadin?

43. Wenta (válaszként erre: 42. - D9d8721118)
2010. márc. 4. 16:28
Holnap kapom kézhez a leletet. Akkor okosabb leszk. 2009 januárjában mi gondoltuk, hogy Li. Vérvétel maszek úton az érték duplája a normálisnak. Puffadt has apatikus tekintet, beesett szemek ,visszahúzódó gyerköc, napi 4-5 séklet sokszor zsír széklet híg bűzös. Ekkor kerültünk a gasztrora 2009 márc 3 4- én biposzia. Ez lett a MArsh:II-III. EMa ez negatív.
42. d9d8721118 (válaszként erre: 41. - Wenta)
2010. márc. 4. 16:20

És a mogyoró, tej meg tojás vizsgálatnak mi volt a neve? Spec IgE?


Nem vagyok orvos, meg prof. sem, de nekem ez gyanús. Meg kéne mézni neki a gliadin ellenes antitestet. Elvégre abból derül ki, hogy mi a helyzet.

Mik a tünetei?

41. Wenta (válaszként erre: 37. - D9d8721118)
2010. márc. 4. 16:18
Hát ez az? 4 vizsgálatból 2 szerint igen 2 szerint nem, de doki szerint az Ema vizsgálat a döntő az negatív lett. Tehát doki szerint nem lisztérzékeny. Hát én nem tudom, hihetek neki? Ajánlottak egy pesti proffot de ők munkakapcsolatban vannak egymással és nem akarom, elszúrni a kapcsolatom a dokinkkal mert ha baj van kéznél van és mindent megtesz.
40. d9d8721118 (válaszként erre: 39. - Borsi :-))
2010. márc. 4. 16:16
A másik gépemen van, megkeresem és elküldöm ha privibe adsz egy mail cimet.
39. Borsi :-) (válaszként erre: 34. - D9d8721118)
2010. márc. 4. 16:13
Szívesen elolvasnám!
38. d9d8721118 (válaszként erre: 36. - Wenta)
2010. márc. 4. 16:12
Ezt nektek kell kitapasztalni, hogy miben nincs glutén! Ehhez nem tudok hozzáfűzni semmit, mert én nem tudom, hogy konkrétan melyik termékben van, vagy nincs.
37. d9d8721118 (válaszként erre: 35. - Wenta)
2010. márc. 4. 16:11
De most a kisfiadnak bizonyítottan van lisztérzékenysége?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook