Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendezési tanácsadás fórum

Lakberendezési tanácsadás (beszélgetős fórum)


1 2
36. Mya01 (válaszként erre: 35. - N.diamond)
2012. dec. 15. 08:10

Mi sem ágyazunk be minden nap, vettünk egy sdzép ágytakarót, azzal leterítjük, ha jön valaki akkor persze felcsukjuk, nincs idő ilyesmire a rohanó hétköznapokon, meg igazából semmi értelme....

A szekrényággyal szemeztünk, de 160-nál kezdődik, ha már veszünk, az egy szoba miatt olyat szeretnénk, ami kombinált egy mini kanapéval, hogy napközben le lehessen ülni...

35. n.diamond (válaszként erre: 33. - Mya01)
2012. dec. 12. 06:36

Mit tegyek ?

Egyébként ha már olyat kérek, ami nem teljesül, nem vagyok kicsinyes.

Egyébként még mindig jár az agyam, és ha csak a háló átalakításában gondolkodom, csak a szekrényágy lenne a megoldás, hogy be lehessen menni, de és nem ágyazok be minden nap, még egy kihúzhatós ágyba sem, sőt bevallom előfordul, hogy csak az ajtót csukom be :)

34. o.andi
2012. dec. 11. 22:29
:D
33. Mya01 (válaszként erre: 32. - N.diamond)
2012. dec. 11. 22:04

Szerintem rossz a marketinged, így nem hallja meg senki. :D

Én plusz egy szobával is beérénm, ja és egy konyhával...elég közepes méretű is.

32. n.diamond (válaszként erre: 31. - Mya01)
2012. dec. 11. 12:35

hát én nem vagyok annyira szerencsétlen , úgy hogy egy kevésbbé fullos kéglivel is beérem.

Másolat: Jézuska,Télapó,MIkulás,Bárki :)

31. Mya01 (válaszként erre: 30. - N.diamond)
2012. dec. 11. 08:53

Ha épp megy mikor tv-t nézek, akkor meg szoktam nézni, de sokszor láttam olyat, hogy nem annyira szerencsétlenek kaptak olyan fullos kecót, amilyen nekünk az életben nem lesz, ezt nem tartom korrektnek, szóval mostanság inkább nem nézem. :)

Írj levelet a Jézuskának, de ha teljesítené, add meg az elérhetőségét. :)

30. n.diamond (válaszként erre: 29. - Mya01)
2012. dec. 10. 10:49

Nem nézed ezeket a műsorokat ? (én is ritkán)

Ott teljesen új házat kapnak a valóban szerencsétlenek. Én megelégszem egy másik kb 120 nm-es kétszintes, erkélyes lakással itt a Római környékén , vagy mondjuk Szenrendrén. Jézuska hallod :)

29. Mya01 (válaszként erre: 28. - N.diamond)
2012. dec. 9. 20:01
egy ilyenre én is beneveznék.....kíváncsi lennék mit hoznának ki a kecóból, lehet lebontanák a falat a szomszéd és köztünk,mondván ennyi nm-el nem tudnak gazdálkodni. :D
28. n.diamond (válaszként erre: 27. - Mya01)
2012. dec. 7. 18:26

Nekem egy olyan "házalakítás"vagy valami ilyesmi című akció kellene-persze szerencsétlenség,és rászorultság nélkül- csak úgy meglepibe. Titokban lessék meg az igényeimet, küldjenek el níaralni valahova és jöjjek haza ájuldotni a gyönyörtől :)

álmodik a nyomor:),és b....be lóg a fejem,(ott sem leszek okosabb)

27. Mya01 (válaszként erre: 26. - N.diamond)
2012. dec. 7. 09:52
Hát igen....de ha egyszer tényleg rászánod magad, a végeredmény utána azt mondod miért vártam ezzel idáig....
26. n.diamond (válaszként erre: 25. - Mya01)
2012. dec. 6. 17:12

1+1/2. A felcsukhatóhoz is meg kell bontanom a szerényeket, mert a többi oldalra az ajtó és az ablak miatt nem tehető.

Ennyi ötlet után, már úgy néz ki, hogy "nem akarásnak nyögés a vége" :(:(

25. Mya01 (válaszként erre: 22. - N.diamond)
2012. dec. 6. 14:24

Mi egész jól berendezkedtünk 33 nm-en, akkor 40nm-en még táncolni is lehet! :)

Nekünk is volt pont oda passzoló körfranciaágyunk, de kidobtuk és lett helyette egy felcsukható, így akár család,baráti asztalnál ülős ebédeket is tudunk tartani. :)

Másfél szobás vagy 1?

2012. dec. 6. 07:13
A másfél személyes ágyam (130x200) a rövidebb felével van a fahiz állítva, két oldalán és fölötte beépítve, hosszában majdnem a szoba végéig ér. Szóval nem tudok kanapéágyat tenni a helyére.:(
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - N.diamond)
2012. dec. 5. 21:13
Ahol elfér egy egyszemélyes ágy, ott elfér a "kanapéágy" is, és az legalább két személy részére kényelmes. Ha van annyi helyed, hogy ki tudd nyitni...
2012. dec. 5. 21:09

Reménytelenül "tanácstalan" és besz...ri vagyok.

Amikor egyedül éltem, már akkor is időszerű volt az ágycsere, de ez a beépített dolog megakasztott, halogattam, de most már valahogy döntenem kellene. Irtóra félek a rumlitól, anyagilag is be vagyok korlátozva. Ahhoz képest, hogy lakberendező szerettem volna lenni :(

Hiába, csak üres lakásban és korlátlan anyagi háttérrel tudok jó ötleteket. Ja és nem 40nm-en.

Jaj :( Ez az ágy már nem lesz karácsoníi ajándék.

21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Mya01)
2012. dec. 5. 19:52
Hát ez az! :)
20. Mya01 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2012. dec. 4. 21:02
Ez olyan,mint mikor veszel egy új ruhát....A csizmához kellene egy táska is, de akkor a sapi és sál sem hiányozhat.... :)
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - N.diamond)
2012. dec. 4. 19:40
Így szokott ez lenni! Utána meg színben nem passzol semmi! :)
2012. dec. 4. 19:17

A fenékbebillentés szerintem az lesz, ha a párom még egyszer az én oldalamon alszik, mert ott egy rugó határozottan nyomja időnként valamimet.

Az ágyam meg-mint írtam- nem szabványos méret, és körbe van építve szekrényekkel. Szóval az ággyal együtt a szekrények is mennek :(

17. moonlight13 (válaszként erre: 13. - N.diamond)
2012. dec. 4. 19:10
Az a legnehezebb ilyenkor, hogy ha egy valamit kicserélsz a lakásban, magával vonja egy csomó másik berendezés cseréjét is. Én is ezért szoktam húzni a dolgot!
16. Mya01 (válaszként erre: 15. - N.diamond)
2012. dec. 4. 16:36

Sejtettem... :)

Nézha nehéz megtenni azt a bizonyos első lépést...kell egy kis "fenékbebillentés" (bocs a kifejezésért)

15. n.diamond (válaszként erre: 14. - Mya01)
2012. dec. 4. 16:28
Közel jársz az igazsághoz :)
14. Mya01 (válaszként erre: 13. - N.diamond)
2012. dec. 4. 15:20

Lehet megvan a karácsonyi ajándék - egy ágy formájában? :)

Szerintem van egy elképzelésed, amit nem tudod hogy valósíts meg és lehet tartasz is az újtól....hm?

2012. nov. 27. 14:43

Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsait. Az a helyzet, hogy változatlanul nem szeretném "beszekrényezni " a nappalit, már így van egy plusz könyves, polcos szekrény, mert a hálóből kipateroltam a könyveket, a polcokat beajtóztattam, de ez megint csak a pakolós részt bővítettem, aksztós még miindig csak, ami volt.

Mondhatjátok, hogy mi a fenének kérek tanácsot, ha nem szívesen szeretnék változtani és sokat költeni. Igazság szerint akkor rontottam el, amikor a nem normális méretú ágyamat körbeszekrényeztem, ágyat kéne cserrélnem és ehhez mindent robbantani. Igazság szerint itt változtanék leginkább. Részben ,mert az ágy igen megviselt, másrészt ha újat vennék, mindenképpen az egész szekrény,polc kombináció megy szmétbe.

Az összecsukható ágy, vagy sarokkanapé tetszik, de bevallom a mindennapi beágyazás, elriaszt, úgyanakkor szeretnék egy olyan hálót, ahova nappal el lehet különülni. 2,5x2,5 nm, egyik oldal csupa ablak, szemben ajtó.

A helytekben most biztos azt mondanám, ha ennyi bajom van oldjam meg magam. :) Még hezitálok. De köszi az eddigieket is. Lehet,hogy kép helyett egy alaprajzot teszek az adatlapomra, vagy marad a lakberendező, mert így csak agyalok.

12. moonlight13 (válaszként erre: 6. - N.diamond)
2012. nov. 19. 19:09

Ha plafonig építteted be szekrénnyel a faladat, nagyon sok ruhát elnyel. Rakathatsz bele akasztóst, pakolós részt, fiókosat.. Amilyet csak akarsz! Persze, ha csináltatod, drágább, mint a készen vásárolható szekrények, de az az előnye, hogy Te tervezheted meg, és sokkal több helyed lesz!

A könyveket pedig nehogy kidobd, és nehogy eladd! Azok örök darabok!

11. moonlight13 (válaszként erre: 6. - N.diamond)
2012. nov. 19. 19:03

Nagyon jó "kanapéágyakat" lehet venni. Tulajdonképpen 2 egyszemélyes matracból áll, nappalra kanapéként funkcionál. Nekünk van a kis szobában, és kinyitva úgy funkcionál, mint egy franciaágy, mert egymás mellé kerül a két matrac.

Sok helyen lehet ilyet kapni.

10. Mya01 (válaszként erre: 6. - N.diamond)
2012. nov. 19. 17:15
Nem gondolkodtatok még szekrény-ágyban? Nem tudom mi az alsó összegahtár amiért hozzá lehet jutni, de az is praktikus egy ilyen kis lakásban.
2012. nov. 19. 17:14
Ez a svéd áruház az *kea, csak nem akartam, hogy reklám legyen és töröljék a kommentem..Bp-n az Örs vezér téren van,illetve Budaörsön M1-M7 kivezető mellett. Tavaly vettük ezeket a szekrényeket, az áruház honlapján fedeztük fel, elég nehezen bukkantunk rá, gondolom az ára miatt jól elrejtették. Nem tudom, hogy jelenleg kapható-e, de mi nagyon meg vagyunk vele elégedve, rengeteg hely van benne (főleg a selejtezés után :D ).
8. n.diamond (válaszként erre: 3. - Mya01)
2012. nov. 19. 12:34
És Budapesten hol van ez a svéd áruház ?
7. 1bb2e952a6 (válaszként erre: 3. - Mya01)
2012. nov. 19. 09:03
ilyen svéd áruház van e Szegeden?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook