Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes és tartósan beteg gyermekeket nevelő anyukáknak állás, tanácsadás fórum

Gyes és tartósan beteg gyermekeket nevelő anyukáknak állás, tanácsadás (beszélgetős fórum)


1 2
35. Kittycat2 (válaszként erre: 34. - Kisbogár82)
2011. szept. 10. 16:09
semmi gond, köszi. :)))
34. kisbogár82 (válaszként erre: 30. - Kittycat2)
2011. szept. 3. 18:28
Szia.Elnézést kérek de nem voltam gépközelben most pár napig.De látom van itt egy kedves "kollegina"aki kisegített.Bocsi mégegyszer:))
33. Kittycat2 (válaszként erre: 32. - HnéViktória)
2011. aug. 25. 15:37
Köszönöm szépen!
32. HnéViktória (válaszként erre: 30. - Kittycat2)
2011. aug. 25. 14:00
Automatikusan küldik,minden papirral együtt.
31. HnéViktória (válaszként erre: 29. - Kisbogár82)
2011. aug. 25. 13:59
Szia!Tartósan beteg gyermeknél a közgyógy alanyi jogon jár.Alapesetben havi 6000forint,ez a támogatott gyógyszerekre vásárolhatók le,pl legtöbb antibiotikum,plussz azok a gyógyszerek melyeket a gyermekorvos igazol,és rajt van a támogatott gyógyszerek listáján.Érdemes ennek is utána járni,mert elképzelhető,hogy ugyanazon hatóanyagú más néven szerepel a listán,akkor érdemes lecserélni.
30. Kittycat2 (válaszként erre: 29. - Kisbogár82)
2011. aug. 25. 13:39
Szia, azt mondtad, nyugodtan kérdezhetek még, úgyhogy élnék vele. :) Az utazási kedvezmények igénybevételéhez szükséges kártyát automatikusan küldi meg az államkincstár, vagy kérvényeznem kell? előre is köszönöm szépen a választ!
29. kisbogár82 (válaszként erre: 28. - Kittycat2)
2011. aug. 8. 22:04
Szia.Nagyon szívesen.Ha van még valami ami nem tiszta írj nyugodtan.A közgyógyot ne vedd száz százaléknak,mert azt majd a nagyokosok eldöntik hogy jár-e.Mi is úgy kaptunk hogy 3 havonta tettek rá annyit,mint az egy havi gyógyszere amibe került.
28. Kittycat2 (válaszként erre: 27. - Kisbogár82)
2011. aug. 8. 20:45
szia, nagyon szépen köszönöm a részletes információkat! :) így már boldogulni fogok!
27. kisbogár82 (válaszként erre: 26. - Kittycat2)
2011. aug. 8. 11:01
Szia.A papírt fénymásold le magadnak legalább egy példányban.Az eredetit vidd be az államkincstárba.Azt írod szeptember 6.-án lejár a gyes.Szuper időben vagy,mert mielőtt lejárna előtte add be 2 héttel,hogy elbírálják.Személyesen vidd be fontos,és közöld hogy igényt tartasz a gyesre.Ez a gyerek 10 éves koráig jár,és minden évben egyszer felülvizsgálják.Tehát akkor jövő év júliusában,vagy augusztusban.Kapni fogsz majd egy hivatalos levelet,amiben közlik hogy jogosult vagy rá,és egy igazolást ami tartalmazza hogy emelt családi pótlékot kapsz.Tartósan beteg gyerekre ez is jár.Pluszba egy utazási kártyát,ahol laksz,ingyen utazhatsz a gyerekkel tömegközlekedési járatokon.Azon kívül 90%-os kedvezménnyel.Az emelt családi pótlékos igazolással bemehetsz az önkormányzathoz,közgyógy kártyát igényelni,de azt kérdezd meg ott,mert kell igazolás arról,hogy rendszeresen milyen gyógyszert szed.Ezekről a dokitok állít ki papírt hogy melyik gyógyszer,és mennyibe kerül.Ez kell az önk.-hoz.Hirtelen ennyi,de ha van valami írj.
2011. júl. 22. 10:25
Sziasztok,segítséget kérnék! A kisfiamnak most állította ki a neurológus a tartósan beteg állapotról szóló igazolást. A gyes-em 09.06-án járna le. Most itt ülök meglőve a papírral, és nem tudom,mit kezdjek vele. Annyit tudok, hogy be kell küldenem az államkincstárnak, de hány példányban? A gyes meghosszabbításához be kell adnom újabb gyes igénylést 09.07-től? segítsetek légyszi, a kincstár felhívhatatlan, emailben a kérdéseimnek csak egy részére válaszoltak. :(
25. e417245f24 (válaszként erre: 24. - Kisbogár82)
2011. júl. 8. 13:05

IGEN,megvan a szövettan.Itt is szerencsém volt!Igaz,3 havonta nemcsak bőrgyógyászatra,hanem rákszűrésre is járhatok,de örülök,hogy itt is megúsztam egy kis műtéttel:)

Így újra előtérbe került a munka.A párom akarna GYES-re jönni,akkor nem kéne bölcsi,ő is maszekolhatna itthon,de nem tudjuk,mi lesz így a levonásaival:hitel,gyerektartás?

2011. júl. 8. 10:28
Remélem rendbe jössz:))
23. e417245f24 (válaszként erre: 23. - Kisbogár82)
2011. júl. 6. 12:00

Szia!

Igen,kiderült,hogy elrákosodott a térdhajlatomban az anyajegy.Most járhatok 3 havonta ellenőrzésre :(.De örülök,hogy ennyivel megúsztam,mert ránézésre melanomának hitték.Rettenetesen be voltam sz..va!

A nőgyógyásznál még nem tudom mi vár rám...még ott nem értünk a végére.Ilyen csapnivaló nyaram sem volt még.

2011. jún. 30. 10:48

Szia kisbogár!

Bocsánat a közel 1 hónap szünetért,annyira kivoltam,míg vártam azt a hülye szövettant:nem melanomám volt,"csak" bőrrák-a kisebbik rossz.A nőgyógyászati szövettant meg még mindig várom.Nem könnyű....

Állás semmi.De az elmúlt hetekben ezen rágódtam a legkevésbé már.

Találtál már állást?És normális nőgyógyászt?

2011. jún. 14. 10:33
Azt az előbb nem írtam hogy Kecskeméten:))
2011. jún. 14. 10:32
Sziasztok anyukák.Részmunkaidős vagy teljes állást keresek két tartósan beteg gyereket nevelek.Eltudok mellölük járni dolgozni megoldható.Köszönöm:))
2011. jún. 10. 18:23
Rendben jó mulatást:))
2011. jún. 10. 18:22
Utánanéztem elég durvának tűnik.Csak egy normális orvost kéne találni.
2011. jún. 10. 18:17

1992-ben!

Na,Anna mindig rosszkor ébred!Ne haragudj!Majd folyt.köv!

2011. jún. 10. 18:16
Voltam nőgyógyásznál ez benne a poén.Endometriózis azt mit jelent pontosan?
2011. jún. 10. 18:14
Most látom itt voltál ápolónő.Mikor?Gyerekosztályon feküdtem a fiammal aki 3hetes volt ne gondold branül volt a fejébe azon keresztül kapta a gyógyszert.Az hazavágott rendesen.De már jól van egy kis asztmát leszámítva.:(A lányom gyógyszere havi szinten 14000ft.Állandó éjszakára akarnak beosztani?Szolnokon dolgozol?
14. e417245f24 (válaszként erre: 13. - Kisbogár82)
2011. jún. 10. 18:14

Figyelj,ez nem normális!Nekem 3 császárom volt+több hasi műtétem,úgyhogy vannak rendesen összenövéseim,de ilyeneket soha nem tapasztaltam.

Vizsgált már a nőgyógyász endometriózis irányában?Az is szokott így jelentkezni!

2011. jún. 10. 18:11
Szülés óta ami 4és fél éve volt állandóan görcsölök.Van olyan hogy összegörnyedek és nem tudok kiegyenesedni.Sírok annyira fáj.Voltam vele 3 dokinál de leoltottak azzal hogy császár után összenőttek a medencealji izmok és ezt nem lehet helyrehozni.Magyarul tűrjem el.Azon gondolkozok lemegyek Szegedre normális dokihoz.
2011. jún. 10. 18:08
Még az a jó,hogy van ez a fórum,idemenekülök a lányom két alvás idejében "lazulni."Milyen problémád van az egészségeddel?
11. e417245f24 (válaszként erre: 10. - Kisbogár82)
2011. jún. 10. 18:05

Ápolónő vagyok.És most rettenetesen be vagyok szarva,hol az egészségi állapotom,hol a munka miatt.Páromnak van 2 állása,de a fizetése felét vonják a gyerektartás és a hitel miatt.

Nálunk a középső speciális kajái kerülnek sokba,ha ez nem volna még éldegélnénk valahogy.

Egyébként Kecskeméten kezdtem anno a koraszülöttön,de lelkileg engem nagyon megviselt.A várost viszont szerettem !

2011. jún. 10. 17:16
Már én is úgy vagyok vele takarítási melóval is beérném pedig ekcémás a kezem de sehol semmi.A számla attól még jönni fog kaja meg kelleni fog.Beültem az iskola padba de még 3év mire végzek.Utána tovább ami legalább 3év plusszba.A férjem elvesztette az állását,és nem talál semmi munkát.Mától itthon vannak a gyerekek szeptemberig ergo ez az idő is kiesik de nem akarom tönkre tenni a nyarukat azzal hogy idegen helyre cipelem őket.Neked további jó "egészséget"és gyógyulást kívánok remélem rájönnek mi a baj mert nálam nem tudtak még.Részmunkaidős állást találni lehetetlen szinte kivéve ha nincs valami jó ismeretséged.Egyébként mivel foglalkoztál a gyerekek születése előtt?
9. e417245f24 (válaszként erre: 8. - Kisbogár82)
2011. jún. 10. 17:02

Ezt az Államkincstárnál mondták.A szabimat meg nem tudtam elkezdeni kivenni,mert az orvosi vizsgálatokon nem találtak mindent rendben.Többek közt van egy melanoma gyanús anyajegyem,azzal még előbb meg kell járni a sebészetet,megvárni a szövettant.Nőgyógyászaton sem volt minden oké,meg kell ismételni a rákszűrést.

Ha ezek letisztázódtak,akkor megyek szólni,hogy kezdeném a szabadságomat.

Közben bújom az újságokat,hirdetéseket,mert ha egy mód van rá,el szeretném kerülni az éjszakázást.Jó volna tényleg valami részállás,de olyan reménytelennek tűnik!!!

8. kisbogár82 (válaszként erre: 7. - E417245f24)
2011. jún. 10. 16:55
Ezt a munkáltatód mondta vagy hallottad?Ha van gyereked az a baj ha nincs akkor meg az...Ma is próbáltam "állást"keresni hadd ne mondjam sikertelen.Kiadták már a szabijaidat?
7. e417245f24 (válaszként erre: 6. - Kisbogár82)
2011. jún. 10. 14:18

Azt elfelejtettem tegnap megírni,hogy azt mondták,amennyiben a kicsi után veszem igénybe a GYES-t,3 éves koráig védett vagyok,nem mondhatnak fel a munkahelyemen.

Ellenben ha tartós beteg gyerek mellől jársz dolgozni,nincs semmiféle védelem.

2011. jún. 10. 08:36
Szintén.Neméri meg babysittert fogadni mert arra keresni nem fogok.Jobbik esetbe megkapsz 700ft órabért az egész nem ér annyit.De egy kis mellékes jól jönne.Hiába nagy város Kecskemét itt sincs semmi.A párom fizetése éhen halni sok megélni kevés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook