Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Genetikai tanácsadás mennyibe kerül és van értelme? fórum

Genetikai tanácsadás mennyibe kerül és van értelme? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Cucicsillag (válaszként erre: 30. - Bmaya1986)
2016. szept. 15. 23:19

Tanacsokkal es okossagokkal amugy tele az egbolt.

Ha kered, ha nem -kapod. Terhesseg alatt is, sajnos...


Magadra koncentralj es mindig amit erzel, az a tuti, a tobbi le van carva ;)

A doki valoban fontos (barmikor mehess hozza, barmit meg tudj vele beszelni es lehetoseg szt.ne a kiirt szuleskor nyaraljon :D

2016. szept. 15. 16:20

Köszönöm a tanácsokat!Elgindolkodom mindkettotoknek a véleményét!

Nos lehet,h az orvos személyiségétol is függ egy döntés,igen ebbe meg igy nem gondoltam bele ...csakhat oly sok minden múlik egy ilyen döntésen...

Koszonom a tanácsokat megegyszer!

29. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - Bmaya1986)
2016. szept. 15. 15:16

Ja, ertem. Szval, en minden esetben mennek, akar hany eves is az ember es akarhanyadik terhesseg.

Hasznos! Soooot... :)

28. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Bmaya1986)
2016. szept. 15. 14:42

Tudod, a küret szükséges bizonyos esetekben, és az illető orvos nyilván biztosra akart menni, hiszen egy nem tökéletesen lezajlott spontán vetélésnek súlyosabb szövődményei lehetnek, mint egy időben elvégzett küretnek, ahol tényleg rendesen kiürítik a méhet.

Vannak biztosra menő orvosok és vannak, akik még kivárnak vagy hazardíroznak.


Tudod, egy szülésnél is, ha akad valami probléma, az egyik orvos azt mondja, még várjanak, hátha ez meg az történik magától, a másik meg közbelép valami gyógyszer adásával vagy valami fogás alkalmazásával, vagy burokrepesztéssel vagy mesterséges tágítással vagy császármetszéssel. Ugyanazt a szülést 4 orvos 4féleképp vezetné le.

Tapasztalatok, meggyőződések, stb.


A hormonvizsgálat meg drága dolog, nem nagyon szereik csak úgy... azt meg főleg nem szeretik, ha a beteg mondja meg nekik, miylen vizsgálatot kér.


Mikortól próbálkozás témájában: műtét esetén 6 hónapot szoktak mondani, de 3 hónapnál már egészségügyileg nincs akadálya semminek és a ciklus is valószínűleg visszaállt. 6 hónapnál meg meg főleg. Egyik orvos sem mond hülyeséget, se az, aki a 3 hónapos várakozást javasolja, se az, aki 6 hónapot mond. Az egyik óvatosabb, a másik nem.

Ha spontán történt a vetélés, akkor az valójában egy menstruációnak minősül, tehát tényleg rögtön lehet próbálkozni.

Hidd el, nem mondtak Neked hülyeségeket. Illetve lényeges dologban nem tévedtek


Szerintem túlgondolod ezt az egészet. Valószínűleg a személyiséged ilyen típusú.


Ezért mondtam, menj pszichológushoz, lehet, hogy néhány beszélgetés átsegít ezen az egészen.


És kezdjetek el próbálkozni!

Ha megnyugtatna, menjetek el genetikai tanácsadásra, de érdemes előre tudnod: kérdezgetnek, javasolnak életvitelbeli dolgokat, folsavat, egyebet, de vizsgálatot nem végeznek, hiszen "csak" egy korai vetélésed volt, mint kb. minden negyedik nőnek.

27. bmaya1986 (válaszként erre: 25. - Cucicsillag)
2016. szept. 15. 14:23

Nem vtam meg ilyenen azert érdeklődöm...

A lentebb leírtak nőgyógyászaton történtek!

26. bmaya1986 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2016. szept. 15. 14:21
Lehet h félreérthetően fogalmaztam ...nem azert haragszom mert nem tudtak megmondani h mi volt a baj.persze jobb lett vna...ugy összeségében ,káoszt szül a fejemben ,hogy az egyik pl ki akart kaparni ,a masik nem...az egyik azt mondta ,próbálkozzunk azonnal ,a masik azt mondta 6 hónapig tilos!az egyik azt mindta fölösleges az általad is mondott hormonvizsg,a masik vegul belement ,de azt mondta tökmindegy melyik nap csináljuk,pedig en is utanna olvastam,h ugy van ahogy írtad,h a ciklus adott napjain kell!na es meg folytathatnám tovább...szoval ez a bajom,honnan tudjam h mist mi van?en nem vagyok orvos....:(ezert gondoltam a gén. Tan. Ra hatha ott okosabbak vannak ...
25. Cucicsillag (válaszként erre: 23. - Bmaya1986)
2016. szept. 14. 23:33

Nemtom, milyen genetikusnal vtal, de a mi esetunkben minden alkalommal pontosan levezettek ,mi ,mit jelent. Ez nem talalgatas -valoszinusegszamitas?! Sem. Ezert vannak a kulonbozo kategoriaju vervetelek kitalalva.

Ez sztem ne vegye el a kedved!

Nekunk pl.elmta a doki, hgy a korai vetelesek hatterben aleggyakrabban mi all, amirol anno az Embereknek nem is volt sejtesuk, de ezt magzati korban mar ki tudjak szurni es nem 6-9 hosan vesztitik el a babat...

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Bmaya1986)
2016. szept. 14. 22:57

Az a baj, hogy nem jól látod a dolgokat:


az orvosok, akikkel beszéltél, nem azért "tippelgetnek", mert kókler tudatlanok, hanem azért, mert tényleg nem lehet pontosan és biztosra megmondani egy vetélés okát.


Úgyhogy felelseges is haragudnod bármelyikre is.



(az emberi oldala, a bánásmód, stb. az most nem ide tartozik)


Kizárólag egy pszichológus tudja helyre tenni Benned ezt a veszteséget.

Gondolom, azzal sem nagyon nyugtatlak meg, ha azt mondo: a nők elég nagy hányada keresztül megy ezen életében. :(


Keress egy jó segítséget, aztán hajrá! :)

2016. szept. 14. 22:47

Igen sajna en is ugy lattam,h csak találgatnak...

Ha megnézed a többi indított fórumtémam(persze nem akarom az időd rabolni)latod ,h sajna a veteles ota,sokx jönnek ram spontan rosszullétek ...vtam kivizsgsltatni (nem sok emberséggel találkoztam itt se),itt is inkabb csak tippelnek:de legalább ezt mar 3 különböző ember is mindta :hormon problema ,a tej elapadasa (es lehet a veteles is kicsit,de inkabb az előbbit mondtak )járhat rosszuletekkel...igy nem merek próbálkozni...sajna okt Lejár a GYES es 1 e-vel vissza kell mennem dolgozni...mist szoktatom az oviba ...nagyon elvagyok keseredve...bocs h kesergek:(

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2016. szept. 14. 21:51

Lehet rengeteg vizsgálatot végeztetni, de egy adott régi vetélés konkrét okát nem lehet utólag már kideríteni, legfeljebb valószínűsíteni ezt vagy amazt.


Ha van már egészséges gyermeketek, akkor olyan nagy baj nem lehet, egyszerűen csak kezdjetek neki a próbálkozásnak!

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Bmaya1986)
2016. szept. 14. 21:47
Nem lehet kideríteni az okát utólag.
20. bmaya1986 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2016. szept. 14. 15:15

Azt meg csináltattam kikonyorogtem attol az orvostól akinél szültem,azt hiszem 4 hormont néztek ,ha jol emlékszem ...rendben volt!de azt mondtak ,h minden hónapban Mas mas lehet az eredmény es ez se mérvadó feltétlen...de azert megcsinálták!

Igen elore kene nézni,igazad van,csak vhol olvastam ,es mondta ua vki ,higy ki kene deríteni az okát,h tudjuk mire kell figyelni legközelebb ...

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Bmaya1986)
2016. szept. 14. 13:21

A barátnőm is szoptatás mellett esett teherbe, sőt végigszoptatta a terhességét és utána a picit meg a nagyobbat egyszerre... szóval nem lehetetlen. De minden egyéni!

Mivel éppen hogy "észhez tért" a ciklusod az első terhesség+szoptatás után, így fene tuda, éppen hormonálisan milyen állapotban voltál. Könnyen lehet, hogy egy újabb terhesség befogadására ne volt a szervezeted felkészülve hormonálisan.


Én a helyedben inkább egy jó nőgyógyászhoz mennék el néhány ciklus után, és csináltatnék egy hormonprofilt. (A ciklus 3. és 21. napján vérvétel és megnézik, rendben van-e a hormonegyensúly.)

Egyelőre felesleges körnek tűnik a genetikai tanácsadás. Az elvetélt terhességedről úgysem tudhatsz már meg semmit.

Inkább előre nézz!

Sok sikert!

2016. szept. 14. 11:14

Koszinom a kedves szavakat!

Hat a teherbeeaessel eddig nem volt gond :2 x akartam gyereket,mind 2x az elso alkalommal sikerult,amit nagyon nagy áldáskent éltem meg!

Vitamint szedtem ,meg vervetelre is elmentem ,hogy lássam mehet e a dolog!

Ami talán a baj lehetett ,de ezert is mennek el tanácsadásra ,h ne csak talalgassunk,az az ,hogy meg szoptattam a nagyfiam ,de mar csak este elalvashoz!sok tejem volt(szinten áldáskent éltem meg)es bar mar 2 eves volt a nagyfiam a ket terhesseg kozott mindösszesen 2 x jott meg a 2. Utan terhes is lettem.volt orvos aki azt mondta h ez nem volt tul szerencsés ,erősen működtek a hormonok...dehát annyian lesznek terhesek veletlen is szoptatas mellett...elotte utanna jártam ennek is ,es azt mondtak nyugodtan ,ha majd "megérzi" a terhességet magatol leválik !4 nappal a veteles elott igy is lett!

Jo lenne biztosabbat tudni,mindenesetre soha többet nem mernek terhes lenni szoptatas mellett!persze azt mondtak h genetikai problema is lehetett!igazabol mind a 3 orvos aki épp vizsgált mást mondott!honnan tudod kiben bízz?!!en csak a legjobbat szerettem vna mindkét gyerekemnek:(

17. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Bmaya1986)
2016. szept. 13. 23:47

Sajnálom , ami történt Veled, de hidd el, gyakrabb ez , mint gondolnád!

Bármelyik terhességnél előfordulhat genetikai hibás embrió, aki nem marad meg vagy hormonális probléma, ami nem engedi megmaradni a terhességet.

Ha Benneteket megnyugtat, akkor menjetek genetikai tanácsadásra, de valószínűleg ez csak egy elbeszélgetés lesz. És ha egyikőtök családi ágán sem jeleztek genetikai jellegű betegséget, akkor úgyis csak jótanácsokkal fognak Benneteket ellátni, pl. hogy szedj magzatvédő vitamnt, de minimum folsavat a teherbeesés előtt. És egy következő fogantatásnál a nőgyógyász írjon fel progeszteron hormonpótlást.


Persze, más a helyzet, ha kiderül, valamelyikőtök családjban előfordult már genetikai betegség. Akkor ennek jellegétől függően esetleg kijelölhetnek célzott vizsgálatot Nálatok.


Amit most nagy hasznossággal megtehettek:

a férjed menjen el adrológiai kivizsgálásra,nézzék meg a spermaképét. Előfordulhat akár nála egy tünetmentes fertőzés, ami miatt nem egészségesek -átmenetileg- a sejtjei.

És ha ez megvan, és a Te vizsgálatod is rendben van, akkor újra elkezdhetitek a próbálkozást!


Ne keseredj el!

Sok sikert!

16. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Bmaya1986)
2016. szept. 13. 23:25

Jajj, akkor bocsi... Tokre aszittem, hgy mar pocaklakod van.

Miert van benned ekkora aggodalom?! :o


Az en prof.dokim (Pecs igazagatoja vegig a terhessegek alatt biztos tamaszt adott es biztonsagot)

A legfontosabbikak egyike, a jo doki!

15. bmaya1986 (válaszként erre: 14. - Figybab)
2016. szept. 13. 23:02

Az a baj h akit normálisnak hittem (mármint jo szakembernek ) derülnek ki olyan durva "tévedések ".hiaba az orvos is ember ,es hibázhat,csakhat nem mind1!!!

Azert gondoltam generikusra,hatha komplexebb tudással ,jobban at látva a helyzetet ,tud vmit mondani...

14. figybab (válaszként erre: 13. - Bmaya1986)
2016. szept. 13. 22:44
Ez elég durva. Valakit keresni kell, aki srgit, biztos akad még normális orvos.
2016. szept. 13. 20:45
Nem vagyok terhes ,en szeretnek meg babát ,de a párom es en is félünk...nem kaptunk kielégítő válaszokat a kerdeseinkre!az egyik orvos aki vizsgált a veteles utan az azt mondta h terhes se voltam ,csak erősebb a vérzésem!!felhabirito!aztan elküldött vervetelre ,200 volt a hcg!!!akkor mar elhitte h terhes voltam!hogy bízd igy rajuk magad ,ha meg egy ilyen egyszeru kérdésre se tudjak a választ!jo lenne vki értelmessel beszélni ....
2016. szept. 13. 18:26

Én 39 éves vagyok, ajánlották elmentem Szolnokra, a kórházban. Ott nem volt értelme. Nem kérdeztek, egyből az amniora adták a beutalót. Lehet, csak én jártam így, másnak hasznos volt. Megcsináltattam még előtte a kombinált tesztet, kiröhögtek ott.

A dokim, mivel a kombinált teszt down korra köztes kockázatot adott, negatív, de köztes, javasolta, hogy Debrecenbe menjek, ez már a 21 héten volt. Nem is akartak fogadni, mert már minek, de végül lett időpontom, nagyon rendesek voltak, ott volt uh is, utána genetikussal beszéltem, aki megnézte a kombinált teszt eredményét is. Azt mondta, felesleges lett volna az amnio. De ez csak javaslat.

11. bmaya1986 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2016. szept. 12. 21:48
Köszönöm a hasznos linket;)
2016. szept. 12. 21:41
Próbálok elore gondolkodni ,h mit lehetne tenni h minden ok legyen...nem egyszeru
2016. szept. 12. 21:39
Koszonom mindenkinek aki segitett.sajna meg nincs baba,szeretnenk de mar nem nagyon merünk belevágni...hasznos infokat kaptam,ha van meg vkinek tapasztalata kerem írjon meg...koszi
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Bmaya1986)
2016. szept. 12. 08:03

Mindenkeppen van ertelme, akarhanyadik gyereked is szuletik. Az,hgy az embernek vagy, 1-2-8 akarhany egeszseges gyereke, nem garancia arra,hgy az adott terhesseggel is minden rendben van.

Ahogy lentebb irta Zebracsiko, garancia semmire sincs, nem veletlenul talaltak ki :)

Boldog babavarast!

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2016. szept. 12. 07:13
Genetikai tanácsadás alapdíja 15 000 Ft
2016. szept. 12. 07:12
2016. szept. 12. 07:10

Minden eset más és más.


Mint a neve is mutatja: tanácsadás.

Tehát a jelentős orvosi és genetikai tudással rendelkező szakemberek bizonyos esetekben (pl.a családban előforduló genetikai rendellenesség) meg tudják becsülni annak újbóli előfordulási valószínűségét, illetve bizonyos genetikai /kromoszomális hibákkal rendelkező szülő-szülőpár esetén elmondják, hogy a gyermek milyen valószínűséggel örökli ezt.

Mivel tanácsadásról van szó, ezért vagy még meg nem született gyermekről , vagy már magzatról lehet szó. Előbbi esetben nyilván csak a lehetőségeket tudják feltárni egy esetleges terhesség bekövetkeztekor.

Utóbbi esetben, mikor már úton van a gyermek, akkor meg logikus, hogy a konkrét magzati vizsgálatok (kombinált teszt, anyai vérből vizsgát magzati kromoszómavizsgálat) a lényegesek, azok konkrétan megmutatják, hogy van-e baja a babának.


SZóval felesleges leszólni, sőt...

de az is biztos, hogy bizonyos esetekben csak lehetséges verziókat tudnak feltárni. De ez sem tippelgetés! Nem minden esetben tudnak konkrét diagnózist/eredményt mondani.

Nem minden babával kapcsolatos tragédia (pl. korai lepényleválás) alapul genetikai hibán. Illetve ha egy ilyen probléma alapulhat genetikai hibán, akkor nyilván ők is csak azt tudják megmondani, hány % a valószínűsége, hogy újra előfordul.


A jövőbe ők se látnak, de a kromoszómákhoz/génekhez köthető eseteket azért talán jobban értik, mint egy hétköznapi anyuka.

2016. szept. 12. 05:55
Én kétszer is voltam, röhögve jöttem el, mert semmi értelmét nem láttam. A mostani babámnál már el sem mentem (Sztk-s doki be is szólt miatta durván), mert kérdezni, meg tippelni én is tudok.
2016. szept. 11. 23:37
Született egy csodás kisfiam,de sajna lepenylevalassal.a kisteso sajna pedig elment,olyan jo lenne válaszokat kapni...jo lenne tudni mire kell figyelni legközelebb...
2016. szept. 11. 23:33
Aki volt mar ilyenen ,hasznosnak találta e?tudtak e segíteni?hallott e vmi ujjat?vagy inkabb csak hangzatos penzlehuzas?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook