Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közös időtöltés gyerekekkel, unokákkal! Gyűjtsük a maradandó emlékeket! fórum

Közös időtöltés gyerekekkel, unokákkal! Gyűjtsük a maradandó emlékeket! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. okt. 23. 07:33
Jó reggelt, köszönöm nektek kedves hozzászólásaitokat eddig is. A megalapozással kapcsolatos gondolat nagyon tetszett, és nagyon egyetértek vele, tényleg időben kell elkezdeni kialakitani a jó, szoros kapcsolatot, mert a végén az ember még elkésik vele, ha a gyerek vagy unoka tizenéves korára hagyja. Találtam ezzel kapcsolatosan egy jó kis cikket nemrégiben, megpróbálom ide bemásolni.
5. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Moncanagyi)
2012. okt. 23. 07:30

Én pl még csak 28 vagyok. De az én szemem is kiugrott, amikor megláttam a vidámpark-belépő árát. Vagy mondjuk a csúszdás strandok... Hihetetlennek tartom. Szinte külföldiekkel vannak tele.

És igen! SOKKAL többet ad a gyerkőcnek az otthoni 'olcsó' program, amikor a 'már meglévővel' nevetve repülnek az órák! :) Én már most gyűjtöm a társasjátékokat, amiket szerettem. Hátha a kisfiamnak is tetszeni fog! ;)

2012. okt. 23. 07:16

Sziasztok

Ki korán kel - aranyat lel - mondja a mondás, szerintem pedig keveset alszik. Ezzel én is így vagyok. A férjem szerint a "korom" miatt van. Persze a férfiak nem öregszenek - szerintük. Közel Nekem hajnalban jönnek a jó gondolatok. Van egy gyönyörű 7 éves kislány unokánk, aki a hét végeket velünk tölti. Amikor még jobban megtehettük - pár évvel ezelőtt - inkább kirándultunk. Most marad a társasjáték - amit nagyon élvezünk mindannyian és marad az itthoni kreatív program pl. sütés. Minden szombat reggel sütünk valami fincsit. Mostanában a habroló a kedvenc és az ischler. Karola nagyon ügyes a konyhában és erre roppant büszke vagyok.A programok nagy része Pesthez kötődne - igaz közel lakunk /35 km/- de ez nagyon megterhelné a kasszát. Remélem egyszer ez a válság is véget ér és visszatér a régi kerékvágás. Csak ne legyünk még nagyon öregek akkor. Ezzel ti hogy vgytok???

2012. okt. 23. 07:15

Mint gyerekekkel foglalkozó, úgy gondolom, a kamaszkori kellemes időtöltést az unokával meg kell alapozni. Már kisgyerekként sokat kell foglalkozni a gyerekkel, és nemcsak ránézni néha, hogy ne borítsa magára a szekrényt. Kicsiként is kellenek közös programok, és itt nem kell nagy dolgokra gondolni!!! Én pl nyaranta sokat voltam a nagyszüleimnél. 3 egybenyíló kert volt a miénk, ahol szabadon mozoghattunk. De tudtam pl azt, hogy ha reggel korán felébredek, akkor nagypapámmal mehetek tehenet hajtani! csak sétáltunk az úton, a bocik meg előttünk. Aztán kellett a bizalom, és az önállóság.

Bizalom: nagypapám bízott bennem, hogy hazatalálok egyedül is! (5-6 éves voltam)


De sok ilyen kis apróság van...


Aztán 15 évvel később semmi extra nem kellett!!! Tudtam, hogy Papám már nincs annyira jól. Csak ültünk a kispadon, és beszélgettünk. ÉS JÓ VOLT!!!

2012. okt. 23. 06:47
Szerintem a helyi és a környékbeli adottságokat érdemes kihasználni. Közös séták, kirándulások közeli helyekre, akár egy erdei kirándulás, gomba szedés is jó élmény és program lehet. (A gombát persze vizsgáltassuk be utána) Sokfelé vannak tanyák, ami érdekes és sok látnivalót nyújt a gyerekeknek. Ha otthon akarunk maradni, egy közös sütés, főzés is jó program lehet amibe bevonhatjuk a gyereket, de akkor a gyereknek is lehessen beleszólása, hogy mit készítsünk és adjunk neki olyan feladatokat közben amit meg tud csinálni.
2012. okt. 23. 05:38

Azt tapasztalom, rohanó világunkban egyre nehezebben találják meg mind a szülők, mind a gyerekek, unokák az időt a családdal való közös időtöltésre. Pedig milyen fontos lenne! Azonban felmerülhetnek egyéb problémák is, még akkor is, ha megvan a szeretet és a jó kapcsolat mindkét fél közt. A nagyszülők többsége rendkívül boldog és büszke, amikor az unokája világra jön. A legtöbben rajongással szeretik a kis unokát, mégis eljöhet az idő, amikor azon gondolkozunk, hogy hogyan töltsük közös perceinket, hogy mindannyian jól érezzük magunkat? 2-3 generáció sok különbözőséget rejthet magában. Más világnézet, más érdeklődési kör, nem is beszélve a korkülönbségről, egészségi problémákról (mama, papa már nem tud a kisunoka után szaladni, stb.). Olyan ötleteket es legfőképp tapasztalatokat várok, amik segíthetnek áthidalni az ilyen jellegű problémákat.

Vannak persze javaslatok, amik elméletben nagyon jól müködnek, gyakorlatban viszont más a helyzet. Különösen a kamaszkor nem könnyű ilyen téren (sem)! Hogyan találjuk meg a módját, hogy felcseperedő, vagy már tizenéves unokánk szívesen töltsön velünk időt, ne csak a vele azonos korúak társaságát keresse?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook