Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közös időtöltés gyerekekkel, unokákkal! Gyűjtsük a maradandó emlékeket! fórum

Közös időtöltés gyerekekkel, unokákkal! Gyűjtsük a maradandó emlékeket! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
66. f9811ae891 (válaszként erre: 64. - 116199a424)
2012. nov. 9. 23:53

Meg kell találni az arany középutat, én azt mondom. Alkalmazkodni a gyerekeinkhez, elfogadni az új szerepüket, mint szülők, támogatni, szeretni őket, meg az unokákat. Akkor nem lesz gond.

Örülök, hogy tetszenek a cikkek, gyűjtögetem őket, talán tudok segíteni ezzel másoknak is. :)

65. 116199a424 (válaszként erre: 59. - Moncanagyi)
2012. nov. 9. 23:33
Nagyikepzo :D Ez nagyon joooo! Majd megyek en is ha lesz ilyen, csak egyelore nem aktualis. Legalabbis nem a kovetkezo 20 evben :D
2012. nov. 9. 23:30

Nekem nagyon jó az anyósom hál Istennek, nincs még gyerekünk, de ha lesz, jó mama lesz, az tuti. Azért is gondolom igy, mert vannak mar unokai es latom milyen aranyos veluk, nem tesz kulonbseget, nem szol bele maganeletbe, stb. Remelem, egy nap en is jo mama leszek, nem tudom mi a titka, de talan a feltetel nelkuli szeretet es elfogadas.

Bocsanat, visszaterek az ekezet nelkulire, mert mire a telefonomon kivalogatom az ekezeteket, lemegy a nap... a szamitogepemen meg nincsenek ekezetek.

Ja es aranyosak a cikkek!

63. 116199a424 (válaszként erre: 62. - Moncanagyi)
2012. nov. 9. 23:18
Nem bizony :) Meg ez felfogás kérdése is, vannak családok, ahol nagyon lazán fogják fel az ilyesmit. Talán a gyerekeknek sincs egy szavuk se ellene. Sőt..... A meny/vej meg kifejezetten örül, hogy nincs az anyós láthatáron se :) Na most megszólalt a rossz májam :) de azért lehet ebben is van igazság, nem véletlen az a sok anyós vicc :)
62. moncanagyi (válaszként erre: 61. - F9811ae891)
2012. nov. 9. 17:55

Igazad is lehet abban, hogy belefáradhatnak a sok munkába, de szerintem önzés is van a dologban. Ő még élni akar, nem a gyerekekkel bajlódni. Konkrétan ez egy volt kolléganőm - ápolónő - aki a tavasszal költözött ki Németországba. Itt hagyta a családját. Kérdeztem, hogy a lányaid - aki 22 és 32 - évesek, hogy viselik. A kisebb még egyedül él a nagyobbnak van két gyereke.

ő mondta ezt. Ráér még nagymamaként élni, nevelje őket a szülő. Hát nem vagyunk egyformák.

61. f9811ae891 (válaszként erre: 47. - Noozimanoo)
2012. nov. 9. 14:36
Erre az jutott eszembe, lehet ez amiatt, hogy idősebb korukra nagyon sokan otthon ülővé válnak, és nem megy a kimozdulás. Itt is fáj ott is fáj, az ember lelassul, nyűgként éli meg a mindennapokat, a kirándulásokat, család látogatásokat, de az egyszerű dolgokat is, mint például a bevásárlás, vagy akár a főzés, takarítás. Megint mások csendre, nyugalomra vágynak ebben a korban, és az unokázás ilyen értelemben nagy feladattá válhat, fizikai, szellemi kifáradással, kimerüléssel jár. Nem tudom mit gondolsz, lehet-e ilyen a dologban, de én erre gyanakszok.
2012. nov. 9. 06:31
A nagyiképzö nekem is tetszik!!! :) Bár szerintem nem ártana egy minimális pszichológiát kötelezö tananyagként bevezetni, hogy már a fiatalok megtanulják milyen fontos az emberek, családtagok közti jó kapcsolat, és hogy mit tehetnek azért, hogy a kapcsolataik jobbak, feszültségmentesebbek legyenek. Nem tudom, mikor érik meg erre a társadalom, meg az oktatási rendszer. Pedig fontos lenne, mert egy erös társadalom alapja az erös családok lennének.
2012. nov. 9. 06:15

Csinálni kellene egy "nagyiképzőt" hmmmm??? - vicc volt. Komolyan. Az én anyukám - már sajnos nem él, pedig még időben élhetne. Mi is számíthattunk rá mindég mindenben. Nem csak én hanem a sógornőm is. Ha oviban buli volt mindig volt süti amit elvihettünk, ha jelmezbál volt a gyereken mindig volt jelmez, ha nekünk volt programunk akkor Ő ott volt. Ha beteg volt a gyerek akkor számíthattunk rá. Én 35 évesen - a gyerekeim 15 és 6 évesek voltak akkor - kórházban voltam 3 hónapot. Kétséges volt, hogy felépülök. A halála után is hálás vagyok neki. Nekem Ő példa és szeret is az unokám. Minden pénteken uncsi-nagyi nap van. Ezt ketten találtuk ki vele. Ott alszik és másnap sütünk, amit hazavisz anyáéknak. Imádom.

Mivel a sógornőm sajnos tavaly meghalt, a gyerekei - bár már felnőttek - az enyémek lettek. Így ha nekik is lesznek gyerekeik akkor igazi nagycsaládos nagyi leszek. Várom már nagyon.

2012. nov. 9. 00:26

Nem mindenki szuletik jo nagyinak az is biztos. Unokahugom ugy ment ferjhez, hogy a ferjenek mar volt egy 3 eves kisfia egy elozo kapcsolatbol. A ferj anyja, szoval a mama egy orat nem bir ki az unokajaval, azt mondja, inkabb ne hozzad, vagy ha ott is van, nem foglalkozik vele.

De olyan anyat is ismerek, aki annyira ugymond kisajatitja a gyereket, a nagyszulok szinte fel se vehettek a gyereket baba koraban, meg utana se nagyon unokazhattak. a kisunoka felnott, szinte nulla a kapcsolata a mamaval, papaval, mintha nem is leteznenek.

57. moncanagyi (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2012. nov. 8. 06:30
Bocsi, de nem tudom mire gondolsz pontosan. Nagyiként én nem tudok elképzelni olyan esetet, amikor a szülővel szembemennék. Véleményem lehet, tanácsot, ötletet adhatok de nem több a feladatom. Ha segíteni kell akkor "dobok el kapát kaszát" mert az unoka mindenek előtt.
56. moncanagyi (válaszként erre: 53. - F9811ae891)
2012. nov. 8. 06:25
még annyit hozzáfűznék - mivel szerintem nem sok nagyi van itt ebben a témában - hogy annyira eltérő állapotoknak nem szabana lenni. Nem feltételezem, hogy a szülő és a nagyszülő - mivel mindkettő a gyerek érdekeit nézi ideális esetben - teljesen ellentétesen ítéljen meg valamit. Szerintem ezek csak bagatell dolgok lehetnek, ami az erőfitogtatás része. Ez viszont a legnagyobb hülyeség. Ti hogy látjátok???
55. moncanagyi (válaszként erre: 53. - F9811ae891)
2012. nov. 8. 06:17
teljesen igazad van, de úgy gondolom, hogy inteligencia kérdése mindkét részről. Vannak "csakazértis" nagyik és szülők is. Hallom a kollégáktól, hogy nehogy már az öreglány mondja meg mit egyen a gyerek. Tudod én nagyiként máshogy látom. Persze nem megmondani kell, de szerintem jól jön egy nagyiötlet amikor beteg a gyerek és nem akar enni. Mi is felnőttünk annak idején és a mi szüleink is. Akkor nem voltak mesterségesen készített babakaják - itt nem műkajára gondolok,és meg kellett oldani a baba etetését. Szerencsére nálunk a lányom és a vejem nagyon toppon van. Már bizonyítottak és ezért nem féltem a születendő babát sem. Hozzáteszem azért időnként kikérik a véleményem és ez jól esik.
2012. nov. 7. 21:24
A "naplómban" ahol gyűjtögetem az érdekes cikkeket, találhattok néhány jó gondolatot a kérdéssel kapcsolatosan.
53. f9811ae891 (válaszként erre: 51. - Moncanagyi)
2012. nov. 7. 21:20

"a nagyi ne neveljen, hanem szeressen és játsszon" - ebben abszolút egyetértünk.


De ha a szülő túlon-túl engedékeny, semmivel nem törődik, ott bizony jól jön egy kedves, de határozott fellépésű nagyi :) Szintén azt mondanám, helyzettől függ, hogy a gyerekével beszéli meg a nagyi a dolgot - vagy csak az unokáját próbálja a jó mederbe terelgetni. Esetleg mindkettő. De "veszélyes vizek" ezek a helyzetek, mert a szülő a segítséget, tanácsot veheti beleavatkozásnak is, az pedig csak ront az -alapból- nem jó helyzeten.

52. f9811ae891 (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2012. nov. 7. 21:03

Azt hiszem tudom mire gondolsz... (gyerekek felügyelet nélkül hagyva, stb.) - javíts ki, ha másik esetre utalsz!


Hát ez bizony nem egy könnyű kérdés!!! Annyira sok tényező befolyásolja a dolgot, hogy lehetetlen egy minden-helyzetre-tökéletes-választ adni. De személy szerint én úgy vélem, a gyerek szülei, (elsődleges) nevelői az ANYA, APA így a nagyszülőknek (és rokonságnak) kell a szülő elveihez, szokásaihoz, szabályaihoz igazodni, és NEM fordítva!


Mi a módja annak, hogy közeledjenek az álláspontok? Ahhoz tudnám ezt hasonlítani, hogy mindketten két különböző hegy tetején álltok. Találkozni szeretnétek, de te sem akarsz felmenni a másik hegy tetejére, meg az anyós/rokonok se akarnak felmenni tehozzád. Mi a legegyszerűbb megoldás? Ha lenn a völgyben találkoztok. Vagyis: te is engedsz egy kicsit, és ők is.

DE!!! Ha komoly dologról van szó, amiben te mint szülő nem akarsz engedni, azt másoknak kutya kötelességük tiszteletben tartani!!!

51. moncanagyi (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2012. nov. 6. 18:35
Erről az a tapasztalatom, hogy a nagyi ne neveljen, hanem szeressen és játsszon. egyébként mindig nekünk nagyiknak kell alkalmazkodnunk és ez így helyes. miért is tennénk ellenük, akár a gyerekeknek - hiszen ők is már felnőtt szülők - akár az unokának. természetesen, ha a szülő olyan mindent megengedő - semmivel nem törődő lenne - ami nálunk természetesen nincs így, akkor kutya kötelessége a nagyinak javítani a helyzeten. Ti ezt nem így gondoljátok???
50. moncanagyi (válaszként erre: 48. - Noozimanoo)
2012. nov. 6. 18:30
a tökmag ötlet klassz. én is ültetek tavasszal. nincs vele semmi gond és van télire.
2012. nov. 5. 21:16

Nem szorosan a témához tartozik, de talán érdekes kérdés ez is:

Mennyire lehet elfogadni, hogy a nagyszülő bizonyos dolgokban a szülő nevelési elveivel ellentétes szokások-szabályok szerint viselkedjen a gyerekkel? Hol az a határ, ahol a szülő ezt már nem fogadja el? És mi a módja annak, hogy közeledjenek az álláspontok? :)

Azzurro, azt hiszem, te olvastad a naplómban, konkrétan melyik esetre gondolok... :)

48. noozimanoo (válaszként erre: 45. - Moncanagyi)
2012. nov. 5. 21:09

Én ma vettem egy Orange-tököt, holnap sütöm! :) Ma már nem volt hozzá erőm. :D

A magja meg megy egy dobozkába, s tavasszal a kertbe! ;)

47. noozimanoo (válaszként erre: 42. - F9811ae891)
2012. nov. 5. 21:08

Én pl lassan könyörgőre fogom, hogy a nagyszülők ugyan jöjjenek már el meglátogatni a kisunokájukat...

De a szöveg ugyanaz: Nincs rá pénzük... Jahh, nagypapa 90%-ossal utazik, van vagy 200 ft a jegye. :/

De ők legalább érdeklődnek...

2012. nov. 5. 14:30

Szia Moncanagyi. Lehet, mindenki a nagyiéknál van, ezért nem jelentkezik senki :-)


Komolyra fordítva a szót, én nem is számítottam rá, hogy nagyon aktív lesz ez a fórum, mert tény, hogy párkapcsolati - és egyéb problémákból több van, mint amennyit a nagyszülőkkel való kapcsolatról mondani lehetne. Ezért számomra érthető, hogy azok a fórumok jobban látogatottak.


Azért talán lesz még a jövőben jó gondolat, vagy nagyival kapcsolatos szép emlék itt a fórumon. :) Majd meglátjuk.

2012. nov. 2. 12:14
Eltűntetek?? Hogy telt a gyetyaégetés?? Én akartam ma forralt bort csinálni de mára olyan meleg lett, hogy nem aktuális. Sütött valaki tököt??
2012. okt. 31. 05:11

Jó reggelt, szép napot minden kedves fórumozónak, olvasómnak!

Szeretném ajánlani a naplómban a 33-as bejegyzést, nézzetek bele, nagyon kedves gondolat!!! Induljon szépen a napotok! :-)

2012. okt. 30. 17:03
Köszi a jókívánságokat. Aranyosak vagytok. remélem most már minden rendben megy. Szép estét nektek.
2012. okt. 30. 06:58

Bizony sokan vannak, akiktől eltiltják az unokát :(

Van azért olyan eset, amikor a döntés jogos, ha pl. a nagyszülő részeges, vagy más módon veszélyeztetné a kisunoka testi-lelki épségét. De azért a legtöbb esetben nem ilyen komoly-indokolt ok áll a háttérben, és bizony annak a kisgyereknek szüksége lenne nagyszülőre is!

2012. okt. 30. 06:48
Kedves Moncanagyi, szívből gratulálok a jó eredményhez!!! <3 Elhiszem mekkora teher esett le most a válladról!!! Továbbra is jó egészséget kívánok neked is, és kedves családodnak, a pici drága kincset beleértve!!!
2012. okt. 30. 05:25

Sziasztok!Szép reggelt annak aki már kukorékol, mint én. Tegnap megjött az eredmény - amit már vártunk régen - a márciusban születendő unokánk állapotáról. EGÉSZSÉGES KISLÁNY lesz. Ez olyan teher volt, amivel alig bírtam megbirkózni. Ugyanis a genetika első körben nem volt jó!

Olvastam egy fórumon , hogy nagyit keresnek a gyerek mellé, mert az "igazi" vagy nem igazi, vagy már nem él. Elkeseredtem. Mennyien vannak, akiknek szükségük lenne nagyiszeretetre. Mennyi nagymama van, akitől pedig eltiltják az unokát. Hát nincs igazság ebben a témában sem.

39. trapiti (válaszként erre: 37. - Moncanagyi)
2012. okt. 29. 17:14
Én is vagyok :) Olvastam a hozzászólásodat és nagyon jól esett, köszönöm szépen!
2012. okt. 29. 14:12

Most én nagyon el vagyok foglalva, ne haragudjatok! De a cikkeket továbbra is gyűjtögetem, ha tetszik valamelyik gondolat, nyugodtan írjátok meg itt a fórumon, vagy küldjetek egy jelet :-)

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!!!

2012. okt. 29. 04:49
Senki nem jár erre napok óta???
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook