Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van köztetek olyan aki nehéz anyagi körülményekkel küzd, gyerekekkel? fórum

Van köztetek olyan aki nehéz anyagi körülményekkel küzd, gyerekekkel? (beszélgetős fórum)


1 2
60. mamcili (válaszként erre: 59. - 9bbaa658f2)
2011. febr. 11. 10:39
Köszönöm :)
2011. febr. 11. 09:17
Kedvenc ruha boltom a háda pénteki napokon.200 ft/kg áron nagyon jó ruhákat veszek ott.Bár többször kell menni mert nem biztos azt kapok mit szeretnék.De így olcsón öltözködünk.
58. mamcili (válaszként erre: 57. - Rizsszem)
2011. febr. 10. 21:45
;)
57. rizsszem (válaszként erre: 44. - Anonymus70)
2011. febr. 10. 21:10
Ebben némi gúnyt érzek,de azért örülj neki hogy ki tudod bekkelni a hónapokat!Nem ennyire egyszerű ez.
2011. febr. 10. 18:13

[link]

:)

55. mamcili (válaszként erre: 53. - Andika_)
2011. febr. 10. 18:11

Semmi sem egyszerű, de így visszagondolva, én már egyáltalán nem sajnálom, mert ami az utolsó időben volt, azt nehezen viseltem...

Így még annál is jobb...

Én még szerencsésnek mondhatom magam...

A nehézségek ellenére BOLDOG VAGYOK :)

2011. febr. 10. 12:13
Hú de figyelmetlen vagyok! Mamcili most olvastam, hogy Neked is kislányod van!
53. Andika_ (válaszként erre: 50. - Mamcili)
2011. febr. 10. 12:09

Szia mamcili!

A "lakbér" miatt gondoltam, hogy talán albérletben laksz! Sajnos hallottam már olyat, hogy a főbérlő az albérlővel fizetteti a szigetelés miatt megemelt közös költségeget is, amit egyáltalán nem tartok elfogadhatónak, mert kérdem én, miért én fizessem a tulajdonos lakásának felújítását?

Az én kislányom (a Tiéd is kislány?) is 3. osztályos.

Nagyon sajnálom, hogy már egészen baba korától egyedül neveled! Nem lehet(ett) egyszerű.

2011. febr. 10. 10:19
Olyan furcsa, hogy nehéznek érzem a körülményeimet és így kiírva sokkal egyszerűbb, és jobb az egész, mint ahogy éreztem eddig...
2011. febr. 10. 10:17
3.-os, leány, babakorától...
50. mamcili (válaszként erre: 46. - Andika_)
2011. febr. 10. 10:15

20 ezerre...:)

8 ezret emeltek...

Önkormányzati lakásban lakom és a helyi önk. módosított a kiadási nm összegeken, és az egyéb részköltségeken...

49. mamcili (válaszként erre: 45. - Lilluska25)
2011. febr. 10. 10:13

Ó!!! Hát hidd el, ha van miből Én is szeretek öltözködni :)

Ezzel semmi baj...

Ez egyik sem olyan, amire "kár" költeni...

Ez nem olyan, hogy szórod a pénzt...

A pénzszórás az Én szememben az, ha a kukában landol...:)))

48. mamcili (válaszként erre: 44. - Anonymus70)
2011. febr. 10. 10:10
Örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy!
47. mamcili (válaszként erre: 42. - Anonymus70)
2011. febr. 10. 10:09

ez nem idén volt...

4 éve...

akkor még telt naponta tejre kenyérre. Igaz nem volt mindennap friss...megettük a 3 napos kenyeret is...Sőt volt hogy már csak pirítósnak vagy bundás kenyérnek volt jó...

mi rengeteg levest ettünk...

a piacon mindig megkérdezték hogy mit kezdek 1-2 szál répával és egy kis zöldséggel...

Mondtam belefőzőm a gyereknek a levesbe...

sőt más levettette a kelkáposzta külső levelét, én meg azt vettem meg, pluszba a levesbe...

vagy csináltam belőle egy fél adagnyi kelkáposzta főzeléket...

csak együnk egy kis zöldséget...

46. Andika_ (válaszként erre: 40. - Mamcili)
2011. febr. 9. 22:54

Szia Mamcili! Hogy érted azt, hogy megemelték a lakbéredet 20ezerrel? Ha jól értem, ezek szerint albérletben laksz? A szigetelés , biztos, hogy sokat fog jelenteni. Nálam szigetelés előtt jóval hűvösebb volt a lakásban és a rosszul záródó ablakok miatt akkora huzat szokott lenni, hogy a bejárati ajtót alig tudtam becsukni!

Neked kislányod van vagy kisfiad? Mennyi idős? Mióta neveled egyedül?

45. lilluska25 (válaszként erre: 41. - Mamcili)
2011. febr. 9. 20:12
szia!!hät pl veszek fekete polokat pedig tudom h van egy csomo mär,meg ilyenekre ertem.olyan dräga dolgokat hogy tobb tizezer azert nem veszek,de pl van nem egy sportcipom is farmerem amikor vkinek van egy...erre ertettem
2011. febr. 9. 20:06
Én 3 gyereket nevelek egyedül 4 órás fizetésből! A 2 nagyra nem kapok gyerektartást, de még se vagyok elmaradva a számlákkal!
2011. febr. 9. 19:57
Sajnos mi is igy vagyunk,próbálok okosan beosztani mindent de lehetetlen,3 gyerekem van kettő tartósan beteg ...
42. anonymus70 (válaszként erre: 6. - Mamcili)
2011. febr. 9. 19:53
Az nem lehet! Abból még a kenyér se telik ki!
41. mamcili (válaszként erre: 38. - Lilluska25)
2011. febr. 8. 23:40

Mit vásárolgatsz össze vissza?

Ne legyen ezért lelkiismeret furdalásod szerintem... Te megteheted!!!

Mi is "megtehetnénk", ha a munkánk meg lenne fizetve rendesen...

És hidd el mi nem szeretnénk sajnáltatni magunkat, sőt azt sem, hogy olyanoknak legyen emiatt lelkiismeret furdalása, aki minderről nem tehet... :)

"csak" szeretnénk békésen és nyugalomban élni, szépen nevelni a gyermekünket, és megadni mindent ami tőlünk telik....

Legalábbis Én, de gondolom Andika is így van vele...

Én azt a sok segítséget, amit (pl.: én) kapok sokszor úgy tudom visszasegíteni, hogy én is segítek amiben tudok és annak nem kell feltétlen anyaginak lenni...

Tudok örülni egy kinőtt ruhának...és tudnak örülni egy kicsit a kreativitásomnak, esetenként a tudásomnak... (pedig nem is tartom magam olyan okosnak :) )

40. mamcili (válaszként erre: 37. - Andika_)
2011. febr. 8. 23:31

Nálunk a szigetelés még csak most fog majd indulni, de már egy éve beszélnek róla folyamatosan... :S

Ezért már megemelték a lakbéremet is...majdnem 20 ezerre...

de ez már benne van a korábban írt összegbe...

Én is egyedül nevelem a picurim, de nálunk kp-i fűtés van, így nincs alkalmam állítgatni a fűtést...

Nagyon bízom benne ha bejön az egyedi fűtés és a szigetelés is meglesz jól fogok járni vele...

Egy barátnőm azóta jóval kevesebbet fűt, amióta a házukat szigetelték...És nagyon örültek neki...

2011. febr. 8. 21:58

Szia Lilluska!

Én, ha tehetném sem költenék össze vissza szerintem. De lehet csak azért érzem most így, mert az elmúlt jó pár évben mindig mindent meg kellett fontoljak, hogy megvehetem-e vagy sem!

És itt nem nagy dolgokra gondolok, néha még egy (legolcsóbb 600-800Ft-os) folyékony mosószeren is gondolkodóba estem, hogy talán még jó lesz helyette a mosópaszta, amit a munkahelyemen a munkaruha mosására adnak.


Igen, egyedül nevelem a kislányomat.

38. lilluska25 (válaszként erre: 31. - Andika_)
2011. febr. 8. 19:24

tenyleg nagyon szomoru a törteneted,en is meghatodtam..iLYENKOR en meg olyan hulyen erzem magam,lelkiismeret furdaläsom van ,amikor en meg vasarolgatok ossze vissza feleslegesen,amikor mindenem megvan(elvileg)

egyebkent meg mindig azon sirok h sosincs penzem...


te egyedul neveled a gyereked ?

37. Andika_ (válaszként erre: 33. - Mamcili)
2011. febr. 8. 17:46

Szia Mamcili!

Az én rezsim 48-50 ezer Ft(tel.számlától függően, bár az nem szokott 3000Ft-nál több lenni) körül mozog, de nekem ebbe "szerencsére" minden benne van. Ami nagyon megnöveli, az a szigetelés miatti 12.000Ft-os közös költség. Na azt is jó sokáig fizethetem még!

36. Andika_ (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2011. febr. 8. 17:07

Köszönöm!

Nekem ez már régen járt, nem emlékeztem a rövidítésre.

2011. febr. 7. 21:17
Nem nem 5 gyerek két felnőtt de a lényeg ugyan az.A gyerekeim hajlamosak rá a három nagy szinte ugyan az a korosztály +egy5 és egy 16 hós gyerkőc.Falun lakunk ugyan de nincs mit csinálni nekik a barátnőmék messze laknak tőlünk oda már incs kedvük elmenni meg nekik sem eljönni délután már minek is.Számítógép előtt hétközben egy órát ülhetnek tanulás után és bizony ezt sérelmezés ekkor indul be a hűtőnyitogatás.
34. spinneli (válaszként erre: 30. - Andika_)
2011. febr. 7. 17:00
terhességi gyermekágyi segély
33. mamcili (válaszként erre: 30. - Andika_)
2011. febr. 7. 16:54

neked mennyi a rezsid?

én is ekkorában lakom...

nekem 50+ tv,sztg,tel(kb7-8 e havonta)...

32. mamcili (válaszként erre: 29. - Rizsszem)
2011. febr. 7. 16:52

igen az nagyon nehéz úgy beosztani :)

ráadásul 7 gyerek+2 felnőtt??? ha jól értelmezem...

unatkoznak?

hát én valahogy sosem unatkozom :), de maszatkám :) sem...

2011. febr. 6. 22:25

Nekem egy gyermekem van, egyedül nevelem. Átérzem a helyzeteteket. 80.000 Ft a fizetésem, de számlákkal nem maradok el, mert akkor csak halmozódik. Inkább boltba nem megyek, az élelmiszeren spórolok, valamint a fűtésen. Volt olyan tél, hogy egyáltalán nem fűtöttem (gázkonvektoros a lakás). A kislányom 6 éves volt, annyira sajnáltam, mindig vastag pulóverben aludt, nehogy megfázzon. Reggel ötkor mertem egy órára kicsit bekapcsolni a konvektort, hogy mire a kislányom felkel langyos legyen szoba, ne annyira hidegbe kelljen öltöznie. Újból csak este 5-6 körül kapcsoltam be a fűtést amikor hazamentünk, majd lefekvés előtt lekapcsoltam.

A helyzet jelenleg egy fokkal jobb, amióta körbeszigetelték a lakótömböt. Nem hűl ki a lakás annyira, de a 20-22 fokos "meleget" még mindig nem tudom megfizetni.

Bababörzékre járok, ahol elég jó áron tudok jó állapotú ruhákat venni a kislányomnak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook