Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
35257. Törpapa1 (válaszként erre: 35227. - Ju22)
jan. 3. 20:19

Szia, anno az én gyermekem is oda felvételizett.

Az angol felvételi kb. B1 és B2 szint közötti tesztet jelentett. Szerepelt benne cloze test, vagyis a kipontozott helyekre be kellett írni az odaillő szavakat. Volt olyan feladat is, ahol nem adtak a megoldásokhoz választási lehetőséget. Ezen a felvételin kívül lesz egy szintfelmérő teszt is (de az majd csak akkor, ha már felvették és elkezdődött a suli), hogy milyen erősségű csoportban tanulja tovább az angolt.

Egyébként az én fiam sem készült az ÖSB felvételire (kivéve külön angol), és azt a tájékoztatást is kaptuk hogy jó az az irány, amivel az "állami" iskolai felvételire tanul.

35256. folt (válaszként erre: 35255. - Folt)
jan. 3. 18:46
Másfél év alatt 😊
35255. folt (válaszként erre: 35254. - Benboro)
jan. 3. 18:32

Szia!

Lányom most másodikos a Toldyban, emelt matekon van. Az ő matek tanárnőjéről tudok nagyon sok jót mondani. Ő egy nagyon aranyos, ám következetes tanárnő, rendkívül jól megtalálja a hangot a gyerekekkel. Lányom mondta, hogy nincs olyan osztálytársa, aki ne kedvelné őt. Feladatokat, tananyagot érthetően és jól magyaráz, sokat gyakorolnak. Tantervi anyagot heti 4 órában tanulnak, és plusz heti 1 órában úgynevezett versenymatek órájuk van, ahol verseny-, illetve logikai feladatokat oldanak. Fontos, hogy nem teszi kötelezővé a versenyeket, de viszont megadja a lehetőséget annak, aki szeretne menni ezekre. Versenyfeladatokat nem kér számon, ezt a gondolkodásuk fejlesztésére használják, ahogyan az új feladatokat sem dolgozatban kapják meg, hanem órán, ahol együtt, vagy éppen külön-külön megoldják, majd megbeszélik azokat. Lányom nagyon sokat fejlődőtt ez alatt a másfél alatt. Csak ajánlani tudom!

35254. benboro
jan. 3. 17:26

Sziasztok!

Toldys matektanárokról tudtok nekem infókat írni? Akár felsőbb osztályokban tanítókról, akár privátban. Köszi.

35253. levia (válaszként erre: 35252. - Mazso22)
jan. 3. 12:13

Elköltözött, honlappá vált.

[link]

35252. mazso22
jan. 3. 12:06

Sziasztok, két év után ismét mi is érintettek vagyunk a hatosztályos felvételiben...

Betennétek kérlek Réka szupertáblázatának a linkjét újra? Nagyon köszi!

35251. levia (válaszként erre: 35250. - Akinomuj)
jan. 3. 06:39
Teljesen egyet értek veled.
35250. akinomuj (válaszként erre: 35249. - Levia)
jan. 2. 23:04

Valóban, de azért kellenek majd a friss beszámolók a felvételi milyenségéről, és hogy hogy jött be az adott iskola.

Ehhez pedig kellenek az aktív résztvevők.

35249. levia (válaszként erre: 35248. - Bogi11)
jan. 2. 22:29

Ja-ja. :-)

Szerintem amióta Réke csúcs műve létrejött és sokakhoz elér, van instant információforrás.

35248. Bogi11 (válaszként erre: 35246. - Ju22)
jan. 2. 22:23

Biztosan itt (is) lesznek, leszünk a továbbiakban is. Nekem úgy tűnik, hogy az idén valahogy sokkal kisebb az érdeklődés, kevésbé pörög a fórum.

Ha ez azt jelenti, hogy a szülők tájékozottabbak, mint korábban, akkor nem baj. :)

35247. Beresz
jan. 2. 18:08

Kedves Fórumtagok, elnézést, ha ezt már valaki látta, egy kutatásban kérem as egítségeteket!

Az ELTE-n dolgozó kutatóként továbbtanulással foglalkozom. Kutatásom jelenlegi szakaszában interjúkat készítek olyan szülőkkel, akiknek gyereke 4-es vagy 6-os, és felvételire készül 6 vagy 8 osztályos gimnáziumba. Az interjú teljesen kötetlen beszélgetés, kb 40-60 percig szokott tartani. Az interjú során arra vagyok kiváncsi, hogy kit mi motivál a felvételizésre, és hogy ki hogyan készül fel. Az interjú teljesen anonim, az eredményeket kizárólag tudományos publikációban használjuk majd fel, a megszólaló szereplők és iskoláik beazonosíthatatlanok lesznek. A négyszemközti interjúra személyesen, esetleg skype-on/messengeren stb kerül sor. A kutatás tömör összefoglalója: [link]

A kutatás végén a felkeresett interjúalanyok számára szivesen adunk visszajelzést a kutatási eredményekről.

Nagyon örülnék, ha ennek a fórumnak a tagjai közül is lennének olyanok, akik szivesen résztvennének egy ilyen beszélgetésen.

Az érdeklődő és az interjúra vállalkozó szülőket kérem, hogy írjanak e-mailt számomra a berenyi.eszter@tatk.elte.hu-ra érdeklődési szándékukról!

Előre is köszönöm,

és természetesen mindenkinek sikeres felvételire való készülést kívánok!

üdvözlettel

Berényi Eszter

ELTE TÁTK

tudományos munkatárs

35246. Ju22 (válaszként erre: 35245. - Levia)
jan. 2. 16:10

Gratulálok az új topikhoz!

Csak arra kérlek Benneteket "veteránokat", hogy ne pártoljatok át teljesen az új fórumra! Nekünk, az idei felvételizők szüleinek továbbra is nagyon nagy szükségünk van a tapasztalataitokra és tanácsaitokra.

Most az írásbeliig már elvagyunk valahogy, de utána- főleg ha már tudni fogjuk az írásbeli pontszámokat- biztos sok kérdés fel fog merülni.

Én nagyon számítok Rátok a továbbiakban is!!! :-))

35245. levia (válaszként erre: 35243. - Bogi11)
jan. 2. 15:51

Tadam!

Ilyet még eddig úgyse csináltam.

Új év, új topik :-))

[link]

Aztán meglátjuk, lesz-e ilyen nagy karrierje, mint ennek. :-)

35244. Bogi11 (válaszként erre: 35236. - Akinomuj)
jan. 2. 15:32
Pontosan. :)
35243. Bogi11 (válaszként erre: 35241. - Akinomuj)
jan. 2. 15:30
Akinomuj, Levia ti olyan ügyesek vagytok ebben is. ;) Nekünk még van plusz egy évünk, de én is azt érzem, hogy muszáj lenne képbe kerülni mielőbb. Jól jönnének ebben a témában is az okos tanácsok. :)
35242. Bogi11 (válaszként erre: 35239. - Szilkszilky)
jan. 2. 15:27
Szuper ötlet.:) Éppen tegnap kerestem ilyet én is, de nem találtam. :(
35241. akinomuj (válaszként erre: 35239. - Szilkszilky)
jan. 2. 14:37

Egy ilyen élő fórum engem is érdekelne. Jövőre érettségizik a legnagyobb, és igen, ijesztően közel van.

Persze kicsit vak vezet világtalan típusú lenne, ha csak zöldfülűek írnának bele, de az is jobb a semminél. :-)

35240. levia (válaszként erre: 35239. - Szilkszilky)
jan. 2. 14:18

Még nincs ilyen, már többekben is felmerült, hogy nyitni kéne...

A "veteránok" gyerekei lassan vagy inkább ijesztő hamar érettségi közelébe kerülnek.

Amúgy szeptember körül (akkor jobb híján) itt beszélgettünk hasonló témákról.

jan. 2. 14:10
Nem ide illő kérdés, de hátha más is érdekelt. Tudtok ugyanilyen fórumról, csak felsőoktatás terén? Már elolvastam a jogszabályt is, mégsem jövök rá az emeltszintű érettségi többletpontjainak kezelésére. Köszi.
35238. Jana3 (válaszként erre: 35237. - Akinomuj)
jan. 2. 10:01
Köszönöm! Igazad van, nem lesz szóbeli elbeszélgetés.
35237. akinomuj (válaszként erre: 35235. - Jana3)
jan. 2. 09:49

Szia,

Szóbeli nem volt két éve. Biztos lesz most?

A fiam nem készült külön az ÖSB felvételire. Azt mondta, hogy más volt, mint a központi, de akkor nem részletezte, most meg már nem emlékszik, csak arra, hogy nem az volt, hogy az elején nagyon könnyűek és a végén nehezek (mint a központi szokott lenni), hanem valahogy kiegyensúlyozottabb.

Nem érdemes aggódni. :-)

35236. akinomuj (válaszként erre: 35234. - Ju22)
jan. 2. 09:45
Van, akinek összejött, amit mondtál, csak mire szóltak, hogy mehetne, már elköteleződött a gyerek amellett a magyar suli mellett, amelyik fölvette.
35235. Jana3 (válaszként erre: 35233. - Akinomuj)
jan. 2. 08:14

Szia, az ÖSB matek írásbeliről esetleg van még emléketek? A központitól eltérő készülést igényel? Illetve úgy tudom, hogy lesz szóbeli meghallgatás is, ott mire lehet számítani?

köszi!

35234. Ju22 (válaszként erre: 35233. - Akinomuj)
jan. 2. 00:18

Igen, én is így értettem, hogy a kp-i írásbeli eredménye lesz meg, mire dönteni kell, ha esetleg felvennék az ÖSB- be.

Bárcsak azon kellene majd agyalnunk, hogy az ÖSB-be menjen-e vagy menjen tovább a nagyon magas kp- i írásbeli pontjaival a szóbelikre a vágyott gimikbe... :-)

Ennél jobb már csak egy nagyon magas kp-i írásbeli pontszám + ÖSB -várólistás hely lenne :-)

Majd meglátjuk.

35233. akinomuj (válaszként erre: 35232. - Ju22)
jan. 1. 23:54

Neeeem.

Az ÖSB a központi írásbei felvételi megírása ELŐTT megírja, fölvennék-e. Fiam úgy ment központit írni, hogy tudta, biztos a helye az ÖSB-ben, ha oda akar menni.

Még azelőtt kellett dönteni, hogy beadtuk volna a jelentkezést a magyar gimikbe (persze addigra nyilván megvolt a központi eredménye is; esetünkben jó eséllyes bekerülhetett volna a top sulikba, de az ÖSB-t választotta, és nem bánja). Vissza kell jelezni és be is kell fizetni 3 havi tandíjat, amit, ha mégis visszalép az ember, nem kap vissza.

Akik várólistára kerülnek, azok arról kapnak értesítést. Ha felszabadul hely, akkor kell dönteniük. Nekik addig semmiféle kötelezettségük nincsen.

Sok sikert.

35232. Ju22 (válaszként erre: 35230. - Akinomuj)
jan. 1. 21:59

Köszi!!

Persze, kérdés, hogy mi lenne, ha felvennék. Akkorra valószínűleg kiderülnek majd a központi felvételi pontjai vagy legalább érzésre meg tudjuk saccolni őket és az majd

sokat segít a döntésben :-)

35231. akinomuj (válaszként erre: 35230. - Akinomuj)
jan. 1. 21:47

haLLás, nem halás...

Bocs, örököltem egy laptopot és a billentyűi nem az igaziak, erősen kell őket leütni.

35230. akinomuj (válaszként erre: 35227. - Ju22)
jan. 1. 21:46

Akkor jó lenne, ha olyan is válaszolna, aki a németet írta meg.

Arra gondolj, hogy ez ÍRÁSBELI vizsga. Tehát csak az ilyen jellegű (plusz halás utáni értés) feladatok alapján döntsétek el, melyikből szerepelhet jobban.

Azért, ha csak próba is, gondolkozzatok el azon, mi van, ha fölvennék és dönteni kell két hét alatt, megy-e vagy sem.

Sok sikert!

35229. Ju22 (válaszként erre: 35228. - Levia)
jan. 1. 21:08

Csak az előkészítőt. Bár harmadiktól tanul németet a suliban a lányom, nem érezzük elegendőnek a nyelvtudását az első évfolyamhoz.

Az előkészítőt is inkább csak próbaképp tervezzük megírni. Bár a nyílt napon nagyon szimpatikus volt a suli!

35228. levia (válaszként erre: 35227. - Ju22)
jan. 1. 20:22
ÖSB első osztályát is próbálnátok? Előkészítőt átugorva?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook