Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
33870. eleonóra123 (válaszként erre: 33869. - Csepke8)
jún. 7. 11:01
Igen, ez a neve. Csak nem jutott eszembe. :)
33869. Csepke8 (válaszként erre: 33863. - Csada)
jún. 7. 10:51
Nekünk a leendő gimiben azt mondták, beiratkozáskor fogunk kapni egy befogadó nyilatkozatot (remélem, jól emlékszem). Ezt kell az áltiban leadni. Az általános iskola kijelentkezteti a gyereket, a gimi ezután tudja pl a diákot intézni.
33868. eleonóra123 (válaszként erre: 33863. - Csada)
jún. 7. 08:46

Először az új iskola ad egy papírt, melyen igazolja hogy fel/átvették. Azt el kellett vinnem a régi suliba, ott leszámolni (könyvtár, menza) akkor aláírták, pecsételték a nyomtatványt, amit visszavittem az új suliba. Persze kellett még a bizonyítvány, NEK adatlap, stb. de ezek listáját az új suli előre közölte.

Pont úgy zajlott mint sima átiratkozáskor költözés vagy egyéb miatt.

33867. eleonóra123 (válaszként erre: 33864. - Vircina)
jún. 7. 08:36

Szerintem várd meg az aggódással a szeptember végét, októbert. Nem biztos hogy a szintfelmérő csoportbeosztása a nyelvvizsgák szintjeihez igazodik, azokból a diákokból alakítják ki a szinteket akik hozzájuk fognak járni. Ha mindenki nagyon penge akkor a középszintű nyelvtudással rendelkező gyerek kerülhet a kezdő csoportba de ha az átlag szerényebb nyelvtudással érkezik a gimibe akkor meg kerülhet a legerősebb csoportba is.

Mi hasonló cipőben járunk, majd meglátjuk szorít-e. Optimistan állunk hozzá, végre lezajlott a felvételi, nem vagyok hajlandó emiatt izgatni magamat. A gyereket meg főleg.

33866. virgilius
jún. 6. 22:00

Nálunk volt olyan gyerek, aki a szintfelmérő alapján a legerősebb csoportba került, de nem bírta, és kis idő múlva át is kérték egy gyengébbe. Nem működött a fejlődés és felhúzás, ellenben nagyon frusztrált volt és szenvedett.

Saját egyik gyerekem nagyon jó írásbelit írt, de szóban nem érezte magát elég erősnek a legerősebb csoporthoz, ennek ellenére ő maradt és fejlődött is valóban.

Szóval ez is egyéni.

33865. levia (válaszként erre: 33864. - Vircina)
jún. 6. 21:36

Hasonló helyzetben ujjonganék. A csoportbeosztás a tapasztalatok szerint nem egyszer sajnos bebetonozódik. Ha vki az elején csak azért kerül a képességénél/tudásánál

gyengébb csoportba, mert elszúrta a szintfelmérőt, később bizony unatkozik a nyelvórákon ahelyett, hogy boldogan menne és fejlódne. Ráadásul, ha pechjére olyan suliba megy, ahol nincs normál esetben simán átjárás menet közben a gyorsabb ütemben haladó csoportba akkor se, ha mégis indokolható lenne, akkor az szerintém nagy szívás.

Ha a ti esetetekben az első hetekben a gyereknek jobban is kell igyekeznie, ez rövidesen nagyon kifizetődik.

33864. vircina
jún. 6. 21:06
Volt már közülünk valaki abban a helyzetben, hogy a nyelvi szintfelmérő magasabb nyelvtudást mért, mint az a valóságban volt? Tudom, hogy hülyének tűnik a kérdés, de érzésem szerint a gyerekem a nyelvi szintfelmérő alapján sokkal erősebb nyelvi csoportba került, mint a valóságos tudása. Junior nyelvvizsga után vagyunk, tehát pontosan tudható, hogy hol tart, mire készült fel. A nyelvi szintfelmérő alapján viszont sokkal erősebb nyelvi csoportba került. Bevallom, féltem a kudarcélménytől az indulásnál. Minden tapasztalatnak örülnék, ha megosztanátok velem.
33863. Csada
jún. 6. 15:08
Tud valaki felvilágosítást adni arról, hogy 6 osztályos gimibe történő beíratkozás esetén mikor és hogyan kell intézni a korábbi iskolából történő kijelentkezést?!
33862. Karott (válaszként erre: 33857. - Hahota0101)
jún. 5. 07:31

A házirendben szabályozni kell. De sok múlik a gyerekek érdekévényesítő képességén (beszélni róla, tanítani). Szülőin is érdemes panaszkodni az ofőnek. Vannak tanárok, akik hajlandóak áttenni, egyeztetni, ha szólnak neki a gyekek, s sajnos vannak, akik nem.

Olyanról, hogy a tanárok maguktól egyeztettek volna, még nem hallottam. Pedig nem lenne bonyolult.h

33861. eleonóra123 (válaszként erre: 33857. - Hahota0101)
jún. 5. 07:05

Van ahol a házirend rögzíti. Aztán vagy betartják vagy nem.

Személyes (rossz) tapasztalat: házirend rögzíti hogy 2 tz íratható egy nap, és azt egy héttel előre be kell jelenteni. Egyes tanárok nem fogalkoznak ezzel, vagy nem jelentik be időben vagy leleményesen nem nevezik tz-nek, csak dolgozatnak. Így év végén azt látod az e-naplóban hogy írtak 6-8 dolgozatot (persze teljes témából) de tz-t egyet sem. Ez a tanárok jóindulatán múlik.

33860. hahota0101 (válaszként erre: 33859. - Levia)
jún. 5. 06:32
koszonom!
33859. levia (válaszként erre: 33857. - Hahota0101)
jún. 4. 23:00

Nincsenek előírások a

arra vonatkozólag, hogy hány dolgozatot kell íratnia a pedagógusnak egy adott tantárgyból egy félév alatt. A kerettantervek csak azt rögzítik, hogy a tananyagot a gyerekeken folyamatosan számon kell kérni, a témaköröket pedig témazáróval lezárni. Az iskola pedagógiai programja és annak részeként a helyi tanterv szabályozza, hogy a tanuló tanulmányainak értékelése-minősítése milyen módon és milyen gyakorisággal történjen egy adott iskolában.

Ha nem találod a sulitok honlapján az SZMSZ-t, akkor innen: [link] indulva eljuthatsz az iskolátok adatlapjára, ahonnan biztosan letölthetők ezek a dokumentumok (SZMSZ, házirend, pedagógiai program).

33858. szg73 (válaszként erre: 33857. - Hahota0101)
jún. 4. 22:56

A Jedlikben a házirendben benne van, hogy

5.10 Egy osztály naponta legfeljebb két témazáró dolgozatot írhat.

33857. hahota0101
jún. 4. 21:45
Sziasztok, nem kozvetlenul felvihez kapcsolodva, de hatha: tud itt valaki olyanrol (koznevelesi tv hivatkozas?), hogy nem lehet egy heten 4-nel tobb tz-t iratni, es egy nap sem lehet 2-nél tobb? 6. osztalyos fiam a mult heten 5 tz-t irt, ebbol 3-t penteken... (ha az 5 tz ugy all ossze, hogy 3 hetfon, utana meg ketto valamikor, akkor atlatom es akar eszre is veszem a joindulatot, de hogy pont pentekre kellett 3-at tenni, ez igy nagyon sok).
33856. Miett74 (válaszként erre: 33852. - Masi2)
jún. 2. 09:46
A fiaméknak most heti 31 van, 2*7 (ebből az egyik nulladik órás), 2*6 és 1*5, plusz 1 a délutáni tesi...
33855. Alma2006 (válaszként erre: 33853. - Kettőa)
jún. 2. 08:49
Köszönöm 😊
33854. kettőa (válaszként erre: 33852. - Masi2)
jún. 2. 07:38

Utolsó óra 14:35-ig tart.

Előkészítő nincs, péntek délutánonként az egyik erre szakosodott cég tart előkészítőt az épületben.

33853. kettőa (válaszként erre: 33851. - Alma2006)
jún. 2. 07:33

Szia, az egyik osztályban szokott lenni a legerősebb, illetve a legkevésbé erős angolos csoport, a másikban a közepes angolos és a német. A matekcsoport is ebben szokott lennni.

De nem mindig van így.

33852. masi2
jún. 2. 06:50

Hátha tud valaki segíteni.

Toldiban hetedikben hány órájuk van? És meddig tart az utolsó óra?

És még egy kérdés.

Van előkészítőjük?

33851. Alma2006
máj. 31. 16:32
Sziasztok, a Toldys ofőkről ill. az angol szintfelmérő eredményekről van infója vkinek? Hogy állnak össze az osztályok matek-német, vagy német-angol, legerősebb-közepes angol csoport?
33850. levia (válaszként erre: 33849. - Haszi)
máj. 29. 17:43
Könnyen megehet, hogy már a mi régi sulinkban is máshogy megy, mint amikor a gyermekem volt hatodikos.
33849. haszi (válaszként erre: 33843. - Levia)
máj. 29. 16:43
Nekem pont ma mondta a magyartanar, hogy nem o javitja, el kellett kuldeni a teszteket javitasra. Ettol fuggetlenul o is belenezett, de azt is elmondta, hogy ezt tilos osztalyozni.
33848. levia (válaszként erre: 33847. - Virgilius)
máj. 29. 14:52
A mi ismerősűnk is már egyetemista, matekot tanul Angliában.
33847. virgilius (válaszként erre: 33846. - Levia)
máj. 29. 10:38
Én is ismerek egy 7.c-be úgy nem beiratkozó lányt, hogy mégis maradt általánosban végig, a helyét viszont fenntartották, és 9.-ben iratkozott be végül ugyanabba a Fazék specmat osztályba. De ez már jó pár éve volt.
33846. levia (válaszként erre: 33844. - Akinomuj)
máj. 29. 10:24
Egy 7c-be nem beíratkozó lányt én is ismerek. Inkább a helyi gimibe ment, mert a F. -ba azévben szinte csak fiúkat vettek fel, ő pedig több osztálytársnőt akart. Időnként ilyen szubjektív dolgokon múlik az iskolaválasztás. :-)
33845. akinomuj (válaszként erre: 33844. - Akinomuj)
máj. 29. 09:27

Most olvasom, hogy ti kerestétek meg őket, akkor meg egyszerűen kaptatok egy lehetőséget, és keményen meg kellett dolgozni a sikerért.

Biztos jó helye lesz!

33844. akinomuj (válaszként erre: 33818. - Vgab128)
máj. 29. 09:25

Először is gratulálok!

Én tudok ilyen esetről, régebbről. Állítólag úgy keresték meg a lányt, akit máshova vettek föl, oda nem is próbálta. Csak annak adnak ilyen lehetőséget, akiről tudják, hogy kiváló (ő pl. tehetséggondozó matektáborokba is járt, nyilván ajánlották a vezetőségnek).

Hozzáteszem, végig kiváló eredménnyel tanult utána a Fazekasban.

Egyébként nem mindenki iratkozik be a 7.c-be akkor sem, ha fölvették. Szóval még előfordulhat, hogy a végleges létszám mégsem lesz a keret fölött.

33843. levia (válaszként erre: 33841. - Aquarius76)
máj. 28. 23:12
Mindet a suliban javítják. Gyerek osztálya hatodikban (és talán nyolcadikban is, de ez nem biztos) piros, dupla jegyet kapott rá. Ez pedig csak akkor lehet, ha a tanára látja-javítja a művet. Annyiban rendesek voltak anno a tanárok, hogy az előzetes várakozással szemben nem volt kötelező beíratni. De azok, akik ötöst kaptak, a 6.-7. szintet elérők, nyilván beíratták. Szerencsére sokan voltak, és senki sem írt 5. szintet el nem érő tesztet.
33842. Gelini (válaszként erre: 33840. - Vgab128)
máj. 28. 22:45

Akkor bocs, vmit félre értettem. Úgy értettem, hogy ők vetették fel már a módosítás lehetőségét is.

Dehogy járt rosszul a suli. Lesz olyan c-s, aki nem oda való. Többek között szerintem mi is inkább a term.tud-ra. Majd 8.ra kiderül.

Átvétel a másik gimiből. Így logikus. Mi felvételre kértünk méltányosságit a másiknál, de válasz már helyesen átvétel megnevezéssel jött.

Vki biztosan örül a felszabaduló helynek.

33841. Aquarius76
máj. 28. 22:44

Sziasztok !

A kompetenciamérési teszteket (matek, szövegértés) is a sulikban javítják? Én eddig azt hittem, hogy csak az angolt. Ugyanis ma hatodikos lányom azzal jött haza, hogy matektanára pont lányom tesztjét javította, és 2 hibája lett (eddig csoportjából neki lett a legjobb eredménye). Persze erre lányom itthon hozzátette, hogy lehet, hogy ez még csak a teszt első része volt. Állítólag másoknak 7-8 hibájuk lett. Nem is gondoltam volna, hogy megmondják a gyereknek, hogy kb. mire számíthat.

(Tudom, hogy az eredményt majd jövőre tudjuk lekérdezni.)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook