Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
35218. eth
dec. 31. 16:15

Sziasztok! Nyolcosztályos gimibe felvételizik idén a gyerekem. A XVII. kerületi Balassi a fő célpont, de a Radnótit is megpróbáljuk. Ha egyik sem sikerül, akkor sem dől össze a világ. :)

Van pár kérdésem, amikre nem sikerült egyértelmű választ találnom (rossz, hogy nem lehet a fórumban keresni, mert biztos felmerültek már).

Mi az elfogadott a módszer az írásbelin a javításra? Az iskolában úgy tanulta, hogy zárójelbe kell tenni, és egyszer át kell húzni, de valahol azt olvastam, hogy zárójelezni nem szabad, csak áthúzni.

Van valakinek infója arról, hogy zajlik a Radnótiban a a negyedikeseknek a szóbeli vizsga? (A formáját tudom, de hogy konkrétan mi történik, nem.)

Ugyanezt szeretném kérdezni a Balassiról is, hátha van volt ott is érintett valaki... Ott vannak megadott tételek a szóbelire matekból, magyarból, környiből. Ezek szerint tételhúzás van?

Köszi, és boldog új évet mindenkinek! :)

35217. levia (válaszként erre: 35215. - Minpins)
dec. 31. 15:21

Nem vitatni akartam az értékét a tanfolyamnak, nem ismerem egyáltalán. Nehéz is egyiket a másikkal összevetni.

Mi belsőst és külsőst is próbáltunk, egyik tetszett, a másik nem. Egyéni.

A lényeg, hogy a gyerek élvezze a gyakorlást, fejlődjön és eredményezze azt a felkészítő, amit elvárunk tőle.

Akár ismerethiány pótlását a minimumszintig, akár trükkök megtanítását, akár sebességfokozást, akár önbizalom felturbózást....

35216. virgilius (válaszként erre: 35215. - Minpins)
dec. 31. 15:19
Egy jó előkészítő megér ennyit, egy rossz meg nem ér semennyit sem. :)
35215. minpins (válaszként erre: 35214. - Levia)
dec. 31. 14:59
Egy hónapban négy alkalom van, alkalmanként 90 perc matek és 90 perc magyar, tehát 4 óra. A 16 óra kerül 18 ezer Ft-ba. Nem érzem azt a nagy különbséget.
35214. levia (válaszként erre: 35213. - Minpins)
dec. 31. 14:42

Az "átlagos" gimis felkészítők (az adott gimi tanárai tartják, nem külsősök) jellemzően 10-12000 Ft/tantárgy/félév árfekvésben vannak. Mindez 9-12 alkalmat jelent egy félévben, azaz kb. 1000 Ft/tárgy/alkalom.

A legismertebb külsős előkészítő, a P.-féle, ennek díja kb az előbbiek kétszerese.

35213. minpins (válaszként erre: 35212. - Gemmon)
dec. 31. 14:26
Nem tudom, máshol mennyibe kerül, de amiket olvasok más szülőktől, ez egy nagyon jó tanfolyam. Szülőknek is tartottak tájékoztatót, gyerekek is sok trükköt tanulnak az anyagon kívül. Vannak saját kidolgozott anyagaik, teszteket is írtak, amit megbeszéltek, plusz ki is javítottak (fogalmazást is). Utolsó két alkalommal már csak teszteket fognak írni. Mi nagyon elégedettek vagyunk, nem rajtuk fog múlni, ha nem sikerül a felvételi :-)
35212. Gemmon (válaszként erre: 35206. - Minpins)
dec. 31. 14:05
Átolvastam a Tudásvágy Centrum oldalán, amit találtam. Helyszínként jelölték meg a Radnótit, de a tanárokról, oktatókról semmi infót nem találtam. Az iskolától független tanfolyam, külsős oktatókkal vagy az iskola tanárai tartják? Magas szintre igazítják az átadandó "tudásanyagot", mert a 76000Ft/félév kicsit elgondolkodtató?
35211. minpins (válaszként erre: 35210. - Itzsed)
dec. 30. 22:03
Igen, ez nekem is így jött le :-(
35210. itzsed (válaszként erre: 35207. - Minpins)
dec. 30. 21:36
Sajnos én úgy tudom jelenleg a Radnóti általánosba csak az ELTE háttér számít. Gyermekem osztályából (6+1-es osztaly), többén vitték volna a kistesót, de nem lehetett. A suli tényleg szuper.
35209. akinomuj (válaszként erre: 35207. - Minpins)
dec. 30. 20:54

Óh, hát ez valóban hatalmas pech és csalódás lehetett. Az ismerős gyereke már 15 éves, akkor még volt, de egy idő után betiltották a felvételit (kivéve speciális oktatást folytató intézményeket - sport, művészeti, vsz a kéttannyelvű oktatás is ebben van).

Én a Fazekas rendszerét ismerem valamennyire.

Ott az alsós tesó abszolút előny, a felsős ált. sulis is valószínű; a gimis már rezeg a léc kategória (attól függ, az előző kettő hány helyet vitt el), plusz van egy keret öregdiákok gyerekeinek (az már sorsolásos, talán max. 6 fő), és azon kívül van még keret MINDIG az "utcáról beesős" sorsolásosoknak.

Ja, és ha ikrek jelentkeznek, és az egyiket kisorsolják, akkor a másik is mehet.

35208. Gemmon (válaszként erre: 35206. - Minpins)
dec. 30. 20:37

Köszönöm!

Megnézem mindenképp, elolvasgatom info gyanánt..

35207. minpins (válaszként erre: 35204. - Akinomuj)
dec. 30. 20:37
A nagylányommal készültünk a felvételire, aztán az utolsó pillanatban benyögték, hogy nem lesz. Így hiába adtuk be a jelentkezési lapot, esélyünk sem volt. Azt nem tudom, hogy gimnazista nagytesó jelent-e előnyt az általános iskolai felvételnél.
35206. minpins (válaszként erre: 35203. - Gemmon)
dec. 30. 20:35
Beírtam a Google-ba még tavaly és kiadta. Szeptember óta jár minden szombat délelőtt. Tudásvágy Centrum tartja. Novemberi tájékoztatón nem volt szó előkészítőről, akkor már szerintem nem is lett volna értelme. Amúgy lesz majd szóbelire felkészítő is, annak, akit majd érint.
35205. Gemmon (válaszként erre: 35204. - Akinomuj)
dec. 30. 19:39
Akkor a nagyobbnak is jócskán odavalónak "kell" lennie.., hogy sikerüljön bejutnia!
35204. akinomuj (válaszként erre: 35202. - Minpins)
dec. 30. 19:27
Van ismerős, akinek a 3. gyereke is ott tanul. És nem ELTE-dolgozó. Azt mondja, ha a nagyobb ott van, akkor a tesónak már van helye. A legnagyobb meg anno felvételivel került még be, akkor még volt elsősöknek.
35203. Gemmon (válaszként erre: 35188. - Minpins)
dec. 30. 19:17
Sajnos én lemaradtam a Radnóti novemberi tájékoztatóról, bár előtte sem találtam közzé tett infót az előkészítőről! Ti hogyan jelentkeztetek? Plusz, tényleg az ELTE dolgozók gyerekeit úgy is előnyben részesítik, hogy esetleg vannak olyanok, akik jobban teljesítettek a felvételin?
35202. minpins (válaszként erre: 35201. - Akinomuj)
dec. 30. 17:42
Igen, mi is oda szerettük volna annó a nagyot is, de ott az ELTE dolgozók gyerekei közül sorsolják ki az elsősöket :-(
35201. akinomuj (válaszként erre: 35200. - Minpins)
dec. 30. 16:21
Lehet a Radnótiba is vinni elsőtől. Előnyt jelent az odajáró testvér, és akkor máris egy irányba lehet vinni őket. :-)
35200. minpins (válaszként erre: 35199. - Akinomuj)
dec. 29. 23:00
Előnyt jelent az odajáró testvér. Az onnan elhozott nem tudom, jelent-e bármit is :-) De oda sem könnyebb bejutni, mint most a Radnótiba és ha nem sikerül, az nagyobb gáz (a helyi iskola kizárva).
35199. akinomuj (válaszként erre: 35198. - Minpins)
dec. 29. 21:40

Ha képességfelmérő felvételi van, és megugorják a lécet, miért ne vennék fel őket?

Szerintem a suli is felméri, hogy egy országos listavezető gimis hely miatt otthagyni őket nem az ő munkájuk lebecsülését jelenti, hanem egy kitnő lehetőség megragadását.

35198. minpins (válaszként erre: 35197. - Minpins)
dec. 29. 17:36
De valszeg Radnótit nem hagynánk veszni. Ha felvennék a gyereket az akkora dolog, hogy ki kell használni. Csak arra is gondolok, hogy majd a kisebbeket nem veszik fel esetleg emiatt az általánosba.
35197. minpins (válaszként erre: 35196. - Logarithmia)
dec. 29. 17:34
Sajnos itt nálunk iszonyat a közlekedés, autóhoz vagyunk kötve. Csak busz van, az meg nem tartja be a menetrendet, de egyáltalán. Reggel még egyszer sem sikerült bemenni busszal. Normál esetben a férjem hozza, viszi a nagyot, én meg intézem az ovist és a bölcsis ikreket. De előfordul, hogy a férjem mondjuk rendezvényre megy még este vagy korábban jönne haza. Vagy reggel kéne maradnia segíteni valahova vinni a kicsiket és akkor a nagynak busszal kéne bemennie. Vár 20 percet a megállóban, aztán bevisszük, mert különben elkésik. És ez minden alkalommal minden irányban. De hát ez nyilván egyéni szoc. probléma. Így jár, aki kiköltözik a vonzáskörzetbe még gyerekek előtt.
35196. logarithmia (válaszként erre: 35193. - Virgilius)
dec. 29. 16:43
Én sem hagynám a Radnótit elmenni! A top sulikban nem kérdés, hogy lesz-e nyelvvizsgája a diáknak, tehát a nyelv niatt aggodalomra semmi ok. Gyorsan és magas szinten megtanul ott angolul, a német meg bármikor felébreszthető tudás marad,addig meg támogatja sz angolt. A gyerekem kéttanosból jövő osztálytársa nyelvből még csak nem is volt élmezőnyben a kint élt és a 2 nyelvű családban élt gyerekek mellett, és 1,5 év alatt a teljesen kezdők is utolérték. Tehát a nyelv önmagában sztem nem döntő. Viszont a Radnóti a nyelven kívül is elég sok mindenre garancia az életben;-) És a nehezen kiszámítható világunkban szülőként megnyugvás lehet mielőbb jó helyen tudni érettségiig a gyereket. A logisztika sztem csak az elején családi feladat, gyorsan önállósodnak ám a gimisek!Ha sikerül bekerülni, jelnek is vehetitek:-)
35195. virgilius (válaszként erre: 35194. - Minpins)
dec. 29. 14:20
Igaz-igaz, ötödikben a meglévő egy ált isk osztályukból csinálnak kettőt, a hetedikes osztály meg teljesen külön indul.
35194. minpins (válaszként erre: 35193. - Virgilius)
dec. 29. 13:50
34 most hatodikost és 40 negyedikest vesznek fel.
35193. virgilius (válaszként erre: 35191. - Minpins)
dec. 29. 13:26

Akkor majd dobjatok fel egy pénzt, ha olyan jól sikerül a felvételije, hogy bekerülne a R-ba. :) Mondjuk a Radnótit én nem hagynám elmenni, ha meglenne. Kb bármelyik másik sulit igen, úgyhogy ez elég súlyos kijelentés részemről. :))) Amúgy hatodikban annyira nem is keveset vesznek fel, negyedikben kevesebbet, nem?

De az biztos, hogy ha a német kéttanos suli tényleg jó, akkor nyelvben visszalépés lesz még a R is. Szereti a németet nagyon?

35192. levia (válaszként erre: 35190. - Virgilius)
dec. 29. 13:09
Szerintem sem feltétlenül eretnek. De! Feltételez (az objektív lehetőségeken túl persze) a családban már korábban kialakult szülő-gyerek bizalmi légkört, sok sok beszélgetést, kellően érett és tájékozott, sokmindennel "megkínált" gyereket. És szerintem akkor is mindenki számára teljesen elfogadhatónak kell lennie, ha a végső szót a gyerek mondhatja ki.
35191. minpins (válaszként erre: 35190. - Virgilius)
dec. 29. 13:02
Nem eretnek, befolyásolna minket is, ha a gyerek húzna valamerre.
35190. virgilius (válaszként erre: 35188. - Minpins)
dec. 29. 12:49
Azt természetesen nem tudja, hogy hosszú távon mi a legjobb neki, de rövid távra ő tudja jobban Szigorúan szerintem. De mondom, ez eretnek nézet sokak szemében, tudom jól.
35189. levia (válaszként erre: 35188. - Minpins)
dec. 29. 12:26

Szerintem nem vigasztal... De itt kapcsolódva a "későn érő" és "választani kényszerül a diák" felvetéshez, bizony nem ritka, hogy még a fakultációválasztás is komoly kínokat okozhat. :-)

Pl. még mi sem (még most sem) tudjuk, hosszú távon mi lesz a jó a sarjnak. Az igen jó nyelvtudáson meg a jó közösségben kialakított szoros kapcsolati hálón kívül. :-)

Szerencsés az, aki hamar rátalál az útjára (és szuper támogató család a hátországa).

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook