Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
33531. virgilius (válaszként erre: 33529. - levia)
máj. 2. 23:11

Ja, nekünk sem ingyenes. Azóta sincs, ezt akartam írni. Merthogy mindenhol az ingyen tankönyvvel jönnek, ami nincs azóta sem.

Szerintem nagyon kevés kéttannyelvű suli van a fővárosban, akárki akármit mond, és amik vannak, azok színvonala is kétes. Nekünk esélyünk sem volt ilyen képzésre. Nemzetiségire sem.

A Tamási egyébként tőlünk nagyon messze esik, hiába szomszéd kerület. nagy ez a város.

33530. levia (válaszként erre: 33528. - virgilius)
máj. 2. 23:06
A nemzetiségis osztályokba bekerülés sem sétagalopp. Pedig mindenki körzetes...
33529. levia (válaszként erre: 33526. - virgilius)
máj. 2. 23:03
Jövőre az egyik angol szerencsére marad (IELTS), másik angolt és a németet végre cseréljük. Nekünk sose volt ingyen tankönyv. :-( De legalább bwle lwhet írni a munkafüzetbe. :-) Nyelvkönyv meg végképp nem volt ingyen.
33528. virgilius (válaszként erre: 33527. - levia)
máj. 2. 23:01
Szabó Magda az egy magánsuli, megfizethetetlen. Szabó Lőrinc szintén esélytelen bekerülésű, Tamásit nem tudom.
33527. levia (válaszként erre: 33524. - virgilius)
máj. 2. 22:58

Kéttanos átalános suli azért van Budán is pl.

Szabó Magda II. ker.

Szabó Lőrinc II. ker

Tamási Áron XII. ker

33526. virgilius (válaszként erre: 33525. - levia)
máj. 2. 22:51
Ja, nálunk is Aztán a végén mégis másik lett, és vehettük meg azt is. És ez nem egyszer történt meg. Ja, és azóta nekünk sincs ingyen tankönyv, nem is lesz.
33525. levia (válaszként erre: 33515. - eleonóra123)
máj. 2. 22:48

De a "belövés" után jöttek ki a végleges listák, alakult ki a ténylegesen felvettek köre.

Lehetségesnek tartom, hogy ez az ismétlő mérés főként a közepesen haladók helyét hivatott kijelölni. Vagy esetleg célja az aktuális csapathoz passzoló tankönyv választása? Ez onnan jutott eszembe, hogy nálunk anno a gyerekeket és a szülőket is megkérdezték, hogy a két lehetséges angoltankönyv közül melyik legyen használatos.

33524. virgilius
máj. 2. 22:36

Most nem azért, de itt a fővárosban alig van kéttannyelvű suli. Zuglóban van egy általános, ahová gyakorlatilag lehetetlen bejutni, kb ennyit tudok... Gimi sincs túl sok. Németes pláne nincs a közelünkben... Szóval annyira nem vagyunk elkapatva.

Túljelentkezés az viszont itt is van, E5-be, de a VMG-be is kb 10-szeres némely tagozaton...

33523. PioDVD (válaszként erre: 33521. - levia)
máj. 2. 22:33

Olyannyira nem csak főváros, nagyváros privilégium, hogy Hajdú-Biharban két tanítási nyelvű általános van Debrecenben 1 db, vidéken 5. (Szoboszlón 2 is.) Érthetetlen.

(Mikor klik-esedés volt és Ebes éppen Szoboszlóhoz került, akkor egy f.sz azt mondta, "az ebesi parasztoknak minek 2 tanítási nyelvű iskola, csinálunk belőle sporttagozatost", de szerencsére csak terv maradt. A "parasztok" (legalábbis az emelt szintre járók, kb. fele gyerek) kb. 50 %-a elsőre megcsinálta a középfokút 8. végén... Ezt akarta elvenni a buzgó f.asz.)

33522. *kisdarázs* (válaszként erre: 33521. - levia)
máj. 2. 19:56

Az egy angolos osztályra kb. 200 jelentkező volt, abból azért lehet válogatni.:)

De egyébként minden évfolyamban az angolos osztály a legerősebb, még a biofizikát, matekost is megelőzi.

33521. levia (válaszként erre: 33520. - *kisdarázs*)
máj. 2. 19:51
Milyen jó arról is olvasni, hogy a fővároson kívül is van magas szinvonalú iskola!
33520. *kisdarázs* (válaszként erre: 33519. - levia)
máj. 2. 19:30

Ez a pécsi egyetem gyakorló gimnáziuma, az osztályátlag 4,4 körül van.

Az osztályban 5-6 gyereknek van már meg a felsőfokú nyelvvizsgája (ők mehetnek az idén érettségizni), és elég soknak megvan a középfokúja. Utóbbi szintet 12. végére mindenkinek el kell érni, de nem is szokott gondot jelenteni.

33519. levia (válaszként erre: 33518. - *kisdarázs*)
máj. 2. 19:19
Remek kis osztály lehet! Mire érettségiznek minden csoport ilyen hozzáállással egyformán nagyon magas sxintre jut, szinte egyformára akár.
33518. *kisdarázs* (válaszként erre: 33516. - levia)
máj. 2. 19:12
Egyébként igen, nagyon motivál. Tavaly év végén szinte élet-halál harcot vívtak, mert mindenki a legerősebb csoportba akart kerülni. :D
33517. *kisdarázs* (válaszként erre: 33516. - levia)
máj. 2. 19:09

Szerintem simán megoldható ez máshol is. Ha túl nagy a különbség csoportokon belül, akkor először a gyerekek az osztályfőnök felé jelezzék, hogy időszerű lenne egy szintfelmérő és új csoportbeosztás.

Ha ők nem járnak sikerrel, akkor a szülők fogjanak össze, és ők kérjék először az osztályfőnököt, és ha az is elutasítana, akkor lehet az igazgatóhoz fordulni.

Nem olyan nagy dolog egy ilyen szintfelmérőt megíratni, hogy megtagadják.

33516. levia (válaszként erre: 33514. - *kisdarázs*)
máj. 2. 19:05
Ügyes rendszer. És motiváló is, gondolom, a gyerekeknek, hogy előrébbléphetnek ha szorgalmasabbak a caoportjuknál.
33515. eleonóra123 (válaszként erre: 33511. - levia)
máj. 2. 19:03
Igen, én is így képzelem. De azt gondoltam hogy az írásbeli tesztek és az általános iskolák fényében ezt már belőtték.
33514. *kisdarázs* (válaszként erre: 33513. - levia)
máj. 2. 18:48
Ez a pécsi Babits gimnázium angol tagozata! Az osztályon belül a három csoportot mindig úgy dobják szét, hogy nagyjából azonos létszám legyen egy-egy csoportban.
33513. levia (válaszként erre: 33512. - *kisdarázs*)
máj. 2. 18:40
Bár mindenhol működne az átjárás! De több helyen, nehogy elfogyjon egy csoport, vagy túl sokan legyenek egy másikban, bizony valójában "bebetonozódik" egy-egy nyelvi csoprt az első szintfelmérő eredménye alapján a következő négy évre. Szóval érdemes a szintfelmérőt komolyan venni.
33512. *kisdarázs* (válaszként erre: 33507. - eleonóra123)
máj. 2. 18:18

Igen, menet közben is lehet szintfelmérőkre számítani a nyelvtagozatos gimikben!

Volt 9. végén is, akkor tanárváltás történt az egyik csoportnál, amiatt, és 10. végén is írtak szintfelmérőt, mert addigra megint nagy volt a szórás csoporton belül is.

Van átjárás a csoportok között, ha nem bírja a tempót az erősebb csoportban, és persze erősebb csoportba is lehet kerülni ha gyorsabb tempót is elbír! (olvasás, filmnézés sokat számít!)

33511. levia (válaszként erre: 33510. - eleonóra123)
máj. 2. 17:28
Úgy képzelem, a haladósoj szétszedése praktikusan annyit jelent, hogy nezetiségisek+volt kéttanosok az egyik és a többi haladó meg a másik fele. Ez érthető is, hisz a kéttanosok durván jók tudnak lenni.
33510. eleonóra123 (válaszként erre: 33508. - Gelini)
máj. 2. 17:05
Értem. Akkor valamit kell írnia. Az angolt tudtam hogy mérik, de úgy gondoltam hogy a németen már túl vagyunk.
33509. levia (válaszként erre: 33508. - Gelini)
máj. 2. 16:34
Haladón belül is két szint? Ez nagyon pozitív. És megmagyarázza, miért nem volt nehéz - szivatósabbra gondolunk - a nyelvi felvételi. Mert még van további bontás.
33508. Gelini (válaszként erre: 33507. - eleonóra123)
máj. 2. 16:22

A nyílt napon azt mondták, hogy értelemszerűen, aki nem tanult angolt, az üresen adja vissza a lapot, nem kell végigülnie.

Német viszont csoportbontásban lesz mind2 osztályban. Én kérdeztem a haladót is, ott elég szokott lenni a 2 csoport. Viszont emiatt ismét írnak.

33507. eleonóra123 (válaszként erre: 33506. - Gelini)
máj. 2. 16:04

Köszi, mi is megkaptuk végre! Kezdhetek agyalni mert minden időpont ütközik valamivel.

A nyelvi szintfelmérőt hogyan kell érteni szerinted? Az enyém angolt még nem tanult, azon nincs mit felmérni. A haladósok meg már írtak egy német tesztet a felvételikor, plusz volt német szóbeli vizsga is. Ezek szerint kell még egy?

Hívtam őket, de most van a ballagás, majd holnap próbálom megint.

33506. Gelini (válaszként erre: 33505. - eleonóra123)
máj. 2. 15:03

igen, pénteken dobták be az értesítőt és még aznap átvettem.

Szülői 05.24 17 óra

Nyelvi felmérő angol-német, szintén 05.24, viszont 16 óra

máj. 2. 12:57
A DNG-ből kapott már valaki levelet? Nálunk a mai postával se jött semmi.
máj. 2. 12:56

Lehet elemezgetni a statisztikákat

[link]

33503. virgilius (válaszként erre: 33501. - levia)
máj. 2. 09:37
Igen, a nyek a VMG-ben is zavaros helyzetű, akikkel gólyatáboroztak meg gólyaheteztek, azoktól lemaradnak, és az eggyel lejjebb levőkhöz csapódnak fakton. A nyelvóráik közül a második nyelv viszont itt legalább együtt van nekik ezzel a következő évfolyammal 9.-től, mármint akikhez lemaradnak. És a termük sincs külön, mivel senkinek sincs terme. :) Mindennek vannak előnyei.
33502. virgilius (válaszként erre: 33495. - levia)
máj. 2. 09:32
Ó, nem csak az E5-ben van sok szünet... Nincs annyi szabadsága egy embernek, amennyi lógás van manapság a sulikban év közben (a nyárról nem is beszélek) a gyerekeknek, főleg, ha nem egy helyre járnak. Már általánosban is ez volt... De ha bemennek, akkor is ilyen-olyan indokkal elmaradnak az órák, diákhét, témahét, van minden, csak kb tanulni ne kelljen. :X Meg kell mondjam, én ezt eléggé rühellem.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook