Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
35590. Karott (válaszként erre: 35573. - Hampa)
tegnap 09:17
Azért nem volt könnyű, mert eddig hasonlóval csak versenyeken találkozhattak (már aki). Valamint erre gondolkodásban is be kell érni, vannak akiknek ez később következik be, pedig nem buta.
35589. Borian (válaszként erre: 35585. - Gligeti)
tegnap 09:01
Igen, ezen én is gondolkodtam már. Főleg azok keseregtek, akik jó matekot vártak maguktól.
35588. eleonóra123 (válaszként erre: 35573. - Hampa)
tegnap 08:57
Te nem nyolcadikos vagy, a gyerekek meg igen. És nekik élesben ment.
35587. Kompot77 (válaszként erre: 35585. - Gligeti)
tegnap 08:50

Valóban :)

Idegőrlő ez az időszak....

35586. gligeti (válaszként erre: 35585. - Gligeti)
tegnap 08:43
*tűnik
35585. gligeti
tegnap 08:42
Azért azt vegyük figyelembe, hogy az átlag nem mond el mindent, az egész eloszlást kéne látni. Itt azért úgy tűník, hogy olyanoknak sikerült rosszul, akik 40 feletti eredményt vártak (főleg a 7-es, a 10-es miatt és a 4-es második fele is elvitt sokakat az erdőbe). Ettől még lehet, hogy sokkal könnyebb volt 25 pontot szerezni, mint tavaly, és az is az átlag része.
35584. eleonóra123 (válaszként erre: 35579. - Borian)
tegnap 08:37
A matek pontszámok emelkedését az is okozhatja hogy évről évre többen írják meg az AKG-ban a központit (2015-ben 97, 2016-ban 181, 2017-ben 190, tavaly 233, idén 369 nyolcadikos) mert gyorsan javítanak. Akik itt írnak azok nagy valószínűséggel jól felkészített diákok, támogató szülői háttérrel, így ők jobb erededményeket produkálnak mint az átlag. Ez az ott írt átlagok és az országos átlag összevetéséből is látszik. Ez a magyarra is igaz.
35583. myself (válaszként erre: 35569. - Szilkszilky)
tegnap 08:19
Szia! Azokat hívják be a Trefortos programra, akik elérték a szóbeli ponthatárt. (Ez febr.20-án derül ki.) Maga a program febr. 22-én lesz 16 órától. Az iskola honlapján kell regisztrálni febr 20 és 22. között. A szülőknek külön pódiumbeszélgetés lesz ugyanekkor.
35582. Kompot77 (válaszként erre: 35581. - Levia)
tegnap 08:10

Sziasztok! Mi is 8. osztályosban vagyunk érdekeltek és én is úgy vélem, hogy a 7-es nehezebb volt matekból mint a 10-es. Bár a lányom pont a 7-est oldotta meg jól a 10-esnél meg rosszul írta fel az egyenletet, de azzal jól számolt tovább.

Az AKG számai engem is megleptek mert körülöttünk mindenki szomorú volt a matek miatt.

35581. levia (válaszként erre: 35572. - Eleonóra123)
tegnap 08:02
Én is úgy éreztem, hogy a 7. és a 10. sorrendét felcserélték/felcserélhették volna. Ha már az van a köztudatban, hogy az utolsó felafat a legnehezebb. A tizes sima mechanikus, behelyettesítős szöveges, a hetes viszont egy pillanatra (vagy hosszabban) megállít.
35580. levia (válaszként erre: 35571. - Tutu70)
tegnap 07:39
Az 1/a esete tipikusan az a helyzet, ahol van esély pontocskát szerezni a megtekintésen, ha optimálisan asszertív a szülő.
35579. Borian
tegnap 07:38
Sziasztok! Eddig csak olvasgattam, de most muszáj kiírni magamból: a fiam is teljesen padlóra került tegnap, mert a matekba belebukott. A 7-esre ötlete sem volt (igen, könnyű, én hazafelé a kocsiban egyenlet nélkül, 5 perc alatt megoldottam, de stresszesen, ilyen típusú feladattal nem találkozva sokaknak nehéz volt, és sok volt rá érzésem szerint a 6 pont.) A vonatosat is elrontotta: ő is az utolsó 10 perccel próbált lassuló sebességgel számolni. :-( Mellesleg én is úgy próbáltam, míg egy másik fóromban fel nem világosítottak, hogy a 2. óra utsó tíz perce az nem az utsó 10 perc. :-( Azután lett még 2 apróbb hibája, így már 38-39 pontnál tartunk, holott ő 46-48 pontokat szokott írni a gyakorlásokon. A magyar talán nem lett olyan rossz magához képest, de nem az az erőssége, jó napjain 42.43 pontot szokott írni. Megnéztem az AKG számait, hát, magasabb lett a matek, mint tavaly. Vagyis mégsem volt olyan nehéz? Én mindenkitől azt hallottam, hogy nehéz volt...
35578. levia (válaszként erre: 35575. - Sikati)
tegnap 07:36
Igazából pont akkor lövik be jól a tesztet, ha 50 körül lesz az országos átlag.
35577. levia
tegnap 07:33
Ahogy néztem, Réka idén se tétlenkedik. Megkezdte az idei gyüjteményt. :-)))
35576. sikati (válaszként erre: 35575. - Sikati)
tegnap 07:32
Jó, közben látom, hogy nem is alacsony az előző évekhez képest.
35575. sikati
tegnap 07:25
AKG felrakta az atlagokat. Ha igaz, amit írnak, akkor a nyolcadikas tényleg nehéz volt. Otvenparpontos országos átlag az nem magas, nem?
tegnap 07:23

AKG átlagok

[link]

35573. hampa (válaszként erre: 35572. - Eleonóra123)
tegnap 05:28
Megnéztem a 7-est, szerintem könnyű volt, sima szöveges példa.
35572. eleonóra123 (válaszként erre: 35571. - Tutu70)
tegnap 00:35

Szerintem az 1/a-nál egyértelmű volt hogy arra kíváncsiak hogy hány darab jó válasz van. Persze könnyű volt benézni, főleg ha izgult a gyerek, és melyik nem izgul...

A 4-es feladatnál a 2. óra utolsó 10 percében állandó sebességgel (90-nel) haladt a vonat. Itt szerintem azt lehetett elnézni hogy a menetidő első órája 0-1 között, a második meg 1 és 2 között olvasható le, és ennek az utolsó 10 percét kellett nézni.

Nekem a 7. feladat volt durva, de nagyon. Nem is értem miért nem a végén szerepel, így csak elkeseríti a gyerekeket és elszúrják a következőket, amik pedig nem annyira nehezek.

35571. tutu70
tegnap 00:13

Felvételi feladatsorok a 9. évfolyamra MATEK:

Nekem a megoldókulcsban sántít az 1/a feladat. Ha valaki felsorolta az osztókat, de nem írta le, hogy hány van, az nem is kap pontot?? A megoldókulcs a számosságára ad pontot, de a feladat nem így kérdezett rá, félreérthető volt. Erre magyarul így kérdeznénk rá: "A 6-os számnak hány pozitív egész osztója van"

A 4-es feladat pedig szerintem hibás. A vonat menetidejének második órájának utolsó 10 percében már csak 50 km/h-val megy a vonat, és fokozatosan csökken a sebessége. A megoldókulcs pedig valami 90km/h-val molyol, ami szerintem hibás. Szerintetek nem? Nézzétek meg: [link]

35570. Prosperitas (válaszként erre: 35567. - Cecka)
tegnapelőtt 21:56

Az én gyerkőcöm is úgy néz ki legalább 10-15 ponttal többet vesztett, mint amit meg tudott volna írni tudása alapján (6.osztályos). Sok figyelmetlenségi hiba. Eleve nem készültünk 100%-ra, de a magyarban azért reménykedtünk, hogy jobbat fog írni.

Mondjuk jobban örülnék, ha reálos beállítottságú lenne. A magyarban mindig van szubjektív elem pl. A fogalmazásnál, de itt volt a verses feladat, hogy mennyire érez rá valaki a rímekre és sorrendiségre, ott is sok pontot lehetett veszíteni.Mi is a relativ sorrendben bízunk, de van ismerős gyerek aki kevesebb, kb 10-15 pontot vesztett a két soron -fogalmazást nem számítva.

tegnapelőtt 21:49
Van valaki, aki a Trefortban írt? Elvileg ma kaptak tájékoztatót a "Fedezd fel a Trefortot" program regisztrációjáról. Megkérdezhetném, h mi volt benne?
35568. rozalinda (válaszként erre: 35567. - Cecka)
tegnapelőtt 21:38
Nem biztos hogy fel kell adni - lehet h jóval alacsonyabb lesz a ponthatár
35567. Cecka
tegnapelőtt 21:24

Azt hiszem, a felvételit mi itt be is fejeztük.

A magyart úgy elrontotta, hogy fogom a fejem, a matek pedig tele félreolvasásokkal...

A felkészülés során soha nem írt ilyen pocsék felvételit :(

35566. akinomuj (válaszként erre: 35561. - Eth)
tegnapelőtt 21:07

Huh, hát az én faim azt mondta, a magyar jól sikerült, de ezek neki sem az erősségei.

Szerencsére nincs itthon, hoy faggassam, mert tudom, hogy nem is akarna már róla beszélni. És fölösleges is, mert csak ideges lesz az ember, ahogy veszi észre az egyre több hibát.

Nagyon emlékszem az őskorban írt egyetemi felvételimre. Még nem volt internet, se semmi, a szóbeli előtt láthattuk kifüggesztve a pontokat.

Ahogy teltek a napok, úgy vontam le egyre többet a megszerezhető maximumból (15). Úgyhogy mikor megláttam, hogy 14, nem hittem a szememnek.

Jobban jártam volna, ha nem parázok.

35565. eth (válaszként erre: 35563. - Rozalinda)
tegnapelőtt 20:58
Igen, erre válaszoltam, mi is abban vagyunk érdekeltek.
35564. natkovpol
tegnapelőtt 20:58

Hatosat írtunk (közönséges suliból, semmi csoportbontás, versenyre készítés, ezt csak viszonyítás miatt írom. Készülés: külön tanárral és itthon)

Matek: a gyerekek nem találták túl nehéznek, de sztem több buktató volt benne, ill. ha nem érzett rá egyből a kulcsra, akkor relatív sok időt igénylő feladatok. Egyetértek, h nagyon kellett figyelni pár feladatnál, könnyen el lehetett siklani az infókban. Az enyém egy feladatot teljesen átugrott, mert nem állt neki össze elsőre, ez volt a szerencséje, mert így maradt ideje a többire és nem esett szét a végére.

Magyar: könnyűnek nem mondható, mert időigényes volt. Két hosszú szöveges. Ebből az egyik részlet a Ruminiből, ami elég "sűrű" szöveg tele nevekkel, utalásokkal. A verses feladat is időigényes, ha vkinek elsőre nem állt rá a füle, akkor bukhatta az egészet, mert nem stimmeltek a sorok vagy sok idő vesztett. A fogalmazás sem volt hétköznapi, mert a "legveszélyesebb, ugyanakkor legboldogabb kalandról" kellett írni, egymásnak ellentétes jelzőjű eseményt 8-10 mondatba... :( kicsit megtekerték. Az enyémnek nem maradt ideje sajnos átolvasni sem és boldogság kerekedett ki belőle, azt "kifelejtette".

35563. rozalinda (válaszként erre: 35561. - Eth)
tegnapelőtt 20:57
A 8 osztályos magyar volt a könnyű és nem a hatos!
35562. virgilius (válaszként erre: 35551. - Micoka75)
tegnapelőtt 20:56
A 8.-os felvételin is hátránnyal indulnak. Pláne ha matekból uram bocsá 4esük volt általánosban... Pláne ha fizikából is...
35561. eth
tegnapelőtt 20:52
Köszi a válaszokat. Fura, hogy az én gyerekem kimondottan a magyart érezte nehéznek. Mondjuk, szerintem érezte, hogy az első feladatot elrontotta. De nekem sem jutott eszembe azóta se a "finom"-ra eszperente ellentét (mert a megoldókulcsban szereplő "ehetetlen" és "nyers" nem az :( ).
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook