Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
35308. levia (válaszként erre: 35307. - G1977g)
jan. 6. 21:46
Földrajzilag merre lenne jó?
35307. g1977g
jan. 6. 21:42

Sziasztok

Ajánljatok légyszi közepesen erős barátságos gimnáziumot történelmet szerető fiamnak!

35306. hampa (válaszként erre: 35303. - Karott)
jan. 6. 20:23
Köszi! Jövőre lesz esedékes a felvételi, szeretem időben átgondolni a lehetőségeket :) Ezek szerint érdemes akár már a tanév elején is megkeresni az iskolákat?
35305. akinomuj (válaszként erre: 35304. - Levia)
jan. 6. 12:40

Igen, ebben az esetben valóban a nyek és az új felvételi a menekülőút. Nyolcadikosoknak.

A többiek meg maradnak az ált. suliban (esetleg mennek másik ált. suliba, ha az előzővel nagy a gond).

35304. levia (válaszként erre: 35303. - Karott)
jan. 6. 11:09

Így van.

Hasonló helyzetet okoz egy januári hosszasabb betegség, kórházi kezelés. Mindenki nagyon vigyázzon magára és a felvételizőjére!!!

Egy kislány nem sokkal a felvételi előtt törte el a lábát, síbaleset. Műteni kellett, a pótot sem tudta megírni. Az ofője, szülei már ekkor elkezdték hívogatni a gimiket, ahova pályázott volna, hogy legyenek tekintettel a helyzetre. Végül egy alig-közepesen vágyott helyre került be. A nyekes évet kijárta, újra felvételizett, most az álomgimibe jár.

35303. Karott (válaszként erre: 35302. - Hampa)
jan. 6. 09:34

Van olyan iskola is, ami csináltat ilyen esetben saját felvételi tesztet (pl. 6 osztályosba becsatlakozás), de mivel a központit nem írja meg, ebben az esetben valahol egyedi elbírálás alá esik, erre nem szép szó a bekunyizás, de valahol az. Még akkor is, ha a képességei alapján is lazán bejutna. Ebből szerintem ne csinálj lelki problémát. Nem ő lesz az egyetlen, aki önhibáján kívül nem tudja megírni a felvételit.

Szerintem még nem vagy elkésve, de sürgősen el kell kezdeni megkeresni a sulikat, így több lehetőségetek lesz.

35302. hampa (válaszként erre: 35301. - Virgilius)
jan. 6. 01:44
Szerencsére nálunk a magyarral nincs gond, az első 6 évet otthon végezte el a gyerek. Nem hangzik túl jól ez a bekunyerálás, jobban örülnék, ha normális felvételi tesztet iratnának vele, de nem küldenék el jó iskolákból csak azért, mert külföldön is tanult.
35301. virgilius (válaszként erre: 35299. - Hampa)
jan. 5. 22:03
Sőt, most jut eszembe, a családunkban is van két olyan gyerek, aki külföldön járt általánosba, őket is bekunyerálták egy-egy gimibe. Az említett 4 gyerekből kettő nyekes suliba került, de az angol helyett kb az volt a feladatuk, hogy magyarul megtanuljanak helyesen írni, és a tanuláshoz szükséges szakkifejezéseket.
35300. virgilius (válaszként erre: 35299. - Hampa)
jan. 5. 22:00

Nem, neki nem kellett megírnia!

De van ismerős gyerek, aki szintén külföldön járt suliba 8.-ban, és neki sem kellett! Ő másik iskolába ment.

Szerintem minél előbb rákérdezel, annál jobb. Kiderül, hogy melyik iskola nyitott az ilyesmire, és melyik nem. Említett kislányt volt, ahol nem fogadták pl.

35299. hampa (válaszként erre: 35275. - Virgilius)
jan. 5. 21:17

Neki kellett felvételiznie?

Meddig töltik fel az igazgatói kereteket az iskolák? Mikor érdemes jelezni nekik, hogy a gyerek nem tudja megírni a felvételit, de érdeklődünk az iskola iránt?

35298. hampa (válaszként erre: 35297. - Levia)
jan. 5. 21:12

Angolt nem akarjuk, mert az annyi forrásból éri ma már a gyerekeket, hogy nem fogja elfelejteni akkor sem, ha nem tanulja tovább az iskolában.

Ha hasznosság szempontjából közelítem, németet lenne érdemes tanulnia (azt is tanult már korábban, de később váltott angolra, így nem gond szerintem, ha kezdő szinten indul újra).

35297. levia (válaszként erre: 35296. - Hampa)
jan. 5. 21:02

Melyik nyelvet nem akarjátok folytatni?

És melyikre lenne lennétek nyitottak?

35296. hampa (válaszként erre: 35274. - Hermione G.)
jan. 5. 20:58
Nyekes sulik érdekelnek, de kezdő szintről más nyelv, hogy minél több nyelven beszéljen majd. Amit most megtanul, már nem cél iskolai környezetben továbbvinni, valószínűleg fejlődni úgysem tud belőle, szintentartást meg megoldjuk másképp.
35295. hampa (válaszként erre: 35262. - Levia)
jan. 5. 20:54
Köszi!
35294. akinomuj (válaszként erre: 35290. - Natkovpol)
jan. 5. 17:04

Nálunk van valamennyi családi kútfő (reálos apuka), csak ugye idő és motiváció is kell hozzá. A tesók ill. az olvasás, barátok sokkal kellemesebb időtöltés, mint a gyakorlás.

Mondjuk a most felvételiző gyerekem azért spontán érdeklődik, idén bejár önállóan szakkörre a Fazekasba - ami nagy szó, mert másfél óra matekért bumlizikoda-vissza még másfél órát. Az a napja persze el is ment ezzel.

35293. akinomuj (válaszként erre: 35291. - Levia)
jan. 5. 17:01

Ez valóban jó kis edzés, és nagyon jó a fejlődős visszajelzés.

Nem lehet könnyű az ált. suliknak sem. Ha nagyon jól felkészíti a gyerekeket, lehet, hogy többen elmennek, ami nem érdekük. De ha nem elég jó a színvonal, akkor meg amiatt menekülnek.

A jó színvonalú kéttannyelvű oktatás ugyanakkor visszatartó erő lehet.

35292. natkovpol (válaszként erre: 35291. - Levia)
jan. 5. 17:00

Nálunk másfél év alatt a harmadik matektanárt fogyasztják, az aktuálisnak még nincs meg a diplomája és megkapta az egész felső tagozatot :-(

Szerencsére nekünk nem kényszer a váltás hatodikban. Először nagy nyűgnek tűnt az egész herce-hurca, de tapasztalatszerzésnek remek.

Az a következtetés, hogy átlagos/gyengébb suliból induló gyereknek a szülőnek kell megteremteni a felkészülési lehetőséget, ami nem kis kihívás.

35291. levia (válaszként erre: 35290. - Natkovpol)
jan. 5. 16:46

A mi régi sulinkban is fontos a matek, bár nem matek tagozatos az iskola. Korábban képesség szerint három szintre bontották a nagyokat, most négy csoport van. Inkább egy kis osztálynyit az évfolyamból kiemelnek nívócsoportba, a többi meg osztályszinten kap nagyobb odafigyelést.

És szerencsére már alsóban is rengeteget alapműveleteztek. Heti gyakorlat volt a 100 szorzás/összeadás/kivonás öt perc alatt típusú felmérő. Legtöbbször nem is jegyre ment, az volt a dicsőség, ha több helyes megoldása lett a gyereknek magához képest, mint az előző alkalommal. Emiatt a "gyengébb" matekosok többször kaptak pozitív megerősítést, hisz nekik könnyebb volt javítani, és emiatt többször végeztek elől a "mennyit fejlődtem" táblán.

Viszont másrészről voltak szülők, akik lobbiztak a sok matek ellen, mondván "a körzetes suliba íratták a gyerekeiket, ne kínozzák már őket ennyi számolással..."

35290. natkovpol (válaszként erre: 35287. - Akinomuj)
jan. 5. 16:02

Ennyit az esélyegyenlőségről...

A mi kerületünkben is van suli, ahol 3 (!!!) szinten oktatják a matekot, nyilván a nívósok szép versenyeredményeket érnek el. Onnan az osztály kb. 1/3-a le is lép hatosba.

A "mezei" versenyzőknek maradnak a fizetős lehetőségek. Esetleg családi kútfőből...:)

35289. virgilius (válaszként erre: 35283. - Minpins)
jan. 5. 13:56
Ez így van. Mi is ki voltunk akadva amiért a magyar van előbb. Mindkét gyerekemnek fordítva lett volna eredményesebb.
35288. virgilius (válaszként erre: 35282. - Minpins)
jan. 5. 13:56

Ja hogy a Hajósba jár? Hát akkor asszem, inkább maradnék nyolcadikig :)))

Mi is zuglóiak voltunk korábban.

35287. akinomuj (válaszként erre: 35286. - Natkovpol)
jan. 5. 13:31

Valóban hatalmas a különbség az át. sulik közt.

A miénkben - szintén tök közönséges lakótelepi iskola - pl. órán kívül csak fizetős sport vagy művészeti szakkör van, semmi szaktárgyi.

Matekversenyekból csak a kerületi ill. a Zrínyi.

Órán kap pár plusz feladatot az, aki megy versenyre, előtte 2-3 óráról kikérik őket.

Ugyanebben a kerületben (11.) egy másik suli már a kis másodikosoknak heti egy nuladik órás matek felkészítőt szervez, heti 4 oldalas beadandóval. És 3x annyi versenyre viszi a diákokat.

(nekem a nulladik óra erős túlzásnak tűnik, de jól illusztrálja az iskola hozzáállását).

35286. natkovpol (válaszként erre: 35278. - Levia)
jan. 5. 12:19

Igen, most szembesülök azzal, hogy mekkora előnye van egy nívómatekos iskolába járó és/vagy versenyekre járó és azokra felkészített gyereknek. Egy kivételes tehetségű, ám elhanyagolt/nem foglalkoztatott gyerek viszont könnyen elcsúszhat, leginkább az időfaktor és a fokozott koncentráció miatt (valamint a módszertan ismerete nélkül).

Az én gyerekem jóképességű, de kutyaközönséges iskolába jár. Volt versenyeken, de semmilyen felkészülést nem kapott, csak úgy elment pár barátjával :-) Kap most külsős segítséget a felkészüléshez (enélkül esélytelen is lenne), de most látom, h rutinná nem tud válni az anyag egy része. Így örülni fogunk egy középerős matek eredménynek is.

35285. akinomuj (válaszként erre: 35279. - Karott)
jan. 5. 11:42
Ez milyen jó ötlet! Köszönöm!
35284. Karott (válaszként erre: 35283. - Minpins)
jan. 5. 10:32
Nálunk a nagyfiamnál jobb volt, hogy a magyar volt előbb. Neki magyarból voltak hiányosságai, amit pótoltunk ugyan, de nem volt így sem olyan stabil, mint a matek. Így 5 ponttal jobb lett matekból. A kisebbnél szerintem jobb lett volna fordítva. Ő is matekból jóval erősebb, de ott a magyar után már bosszantotta, amire nem volt ideje visszatérni, s így a matek gyengébb lett a tudásától kicsivel, s meglepő módon, magyarból 2 ponttal jobb lett, mint matekból. Szerintem őbenne kevesebb humán beállítottság van, mint a nagyobban. De ezen semmi nem múlt igazából. Felkészültek, okosak és legfőképp szépek voltak. Emiatt jól sikerült összességében, s ez volt a fontos.
35283. minpins (válaszként erre: 35280. - Karott)
jan. 5. 10:19
Nekem azt mondja a lányom, hogy ha a matek van először, akkor nagyon jól sikerül neki, ha előtte kell megírnia a magyart, akkor viszont gyengébb lesz a matekja. Viszont ez adott, hogy a magyar lesz először, úgyhogy nem lehet variálni.
35282. minpins (válaszként erre: 35276. - Aquarius76)
jan. 5. 10:13
Sajnos nem vagyunk zuglóiak, az M3-as mellett lakunk (Szadán). Hajósba jár a lányom. Igen, hatodikosok mehetnek rá.
35281. levia (válaszként erre: 35279. - Karott)
jan. 5. 10:11

Mi kockacukrokból építgettünk anno. :-)

Az etalonschool -többek között felvéleli előkészítőt is szervező csapat- honlapján van fent egy tök látványos video egy tipikus térgeometriás feladat megoldásáról.

Aki egy ilyent lát vagy tényleg a valóságban építget, sokkal jobban érti a problémát, és a megoldás is pofonegyszerűvé válik.

35280. Karott (válaszként erre: 35278. - Levia)
jan. 5. 09:57
Ezen én is gondolkodtam. Azt jobb előre rakni, ami jobban megy, s a gyengébben menőre elfárad? Vagy fordítva? S kinek mi a könnyebb? Ideális megoldás ebben sincs. Választani kellett.
35279. Karott (válaszként erre: 35277. - Natkovpol)
jan. 5. 09:55
Szerintem a 6-os matek nem matematikailag nehéz, hanem logikailag, inkább versenyfeladatok vannak benne. S jó szövegértés is kell az összetett feladatokhoz. Szerintem a felkészüléshez a Budapesti Általános Iskolák Matematikaversenyének feladatai is jók, s ott a felvételi feladatsor megoldókulcsával szemben részletes megoldás is van. A feladatsorokon felül ezt gyakoroltuk. A térgeometriát megépítgettük, a dobókockás feladatokat is kockával csináltuk meg, stb. Azaz minél többet szemléltetve is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook