Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
35089. Karott (válaszként erre: 35082. - Gal-bor)
dec. 6. 09:54

Két gimis gyerekem, magyarból járt csoportos előkészítőre, ott írták. Jól átnézték az anyagot, de az egyéni hiányosságokat nem pótolták. Volt két próbafelvételi is, de ott a fogalmazást nem javították. Pedig az lett volna a lényeg.

Az egyiknek emellett nagyon gyenge magyartanárja volt, ővele sokat készültem otthon. Végignéztük a témaköröket, rengeteg mondatot elemeztünk, stb. A másikkal is írattam sorokat, azokat átbeszéltük, ha kiderült hiányosság, megtanulta.

Matekból az suliban a tanár készítette őket, heti egy nulladik óra, minden hétre feladatsor. A végén már naponta kellett vinniük, nem győztem itthon nyomtatni. Emiatt a matekkal nem foglalkoztam.

Véleményem a magyar magántanárokról: figyelni kell a tanárválasztásnál, hogy középiskolai tanár legyen a felkészítő. Más szempontokat néznek, más pontszámra javítják ki, más tudást várnak el egy gyerektől. Ismeretségi körben voltak rossz tapasztalatok.

35088. szamóca02 (válaszként erre: 35082. - Gal-bor)
dec. 6. 09:01

Szia

Nekem 2 éve a nagyobbik nyolcadikos lányom a Pitagorászba járt + a suliban megcsinálták a régebbi teszteket. 80 pontot írt ,ezzel felvették a Majorba.

Most a hatodikos lányommal próbálkozunk,Ő szeretne gimibe menni,tehát a motiváció megvan. Ő is jár a Pitagorászba,de nála nem látom olyan eredményesnek. A Pitagorászban ugye sok tanár tanít és szerencse kérdése is,hogy olyat fogjunk ki,aki passzol a gyerekhez. Így most itthon is gyakorolunk,ha van rá módja,akkor vasárnap időre megír egy régebbi tesztet és átbeszéljük. Most úgy gondolom,hogy majd a téli szünetben fogunk intenzívebben gyakorolni,de ehhez az is kell,hogy Ő is partner legyen ebben.

35087. akinomuj (válaszként erre: 35082. - Gal-bor)
dec. 6. 08:22

Szia,

2 középiskolás gyerekkel:

Az első kinézte magának a specmatot a Fazekasban. Oda járt magyar és matek felvételire, és 4 alkalommal még külön magyartanárhoz is elment. Tanév közben csinálta a felvételi tezsteket, együtt javítottuk.

Fölvették, jó helyen van, jól teljesít.

A második hatodikban nem akart elmenni, így csak megírta a felvételit készülés nélkül. Hasznos volt neki visszajelzésnek: 7. után a nyáron megírta a felvételi teszteket (2x45 perc, modellezve), együtt javítottuk. Utána ősszel 2x8 alkalommal elment magántanárhoz még. Ő nem járt felvételi előkészítő csoportos kurzusra.

Nagyon jót írt, ő válogatott a sulik közt, végül egy kéttannyelvű mellett döntött. Szereti, jól teljesít, mellette jut ideje zenélni, ami a hobbija. (Most persze el van havazva, eddig 4 fellépést számoltunk decemberben a hozzá tartozó próbákkal, ilyenkor jönnek Tiborc panaszai).

Azt gondolom, a tesztek megírás, átnézése, az időre gyakorlás mindenképp fontos, mert megismerkedik az elvárásokkal, megszokja őket, talán nyugodtabb is lesz a vizsgán.

Nagyon felturbózni tényleg nem érdemes a gyereket.

35086. rozalinda (válaszként erre: 35082. - Gal-bor)
dec. 5. 21:56

Pitagoraszra járunk szombat reggel 8-11 között ... ha nem járnánk akkor délig aludna ...:-)

Pitagoraszban mindig összeszedi a tanár mit csináltak ezért nem tudom követni hogy mi történik... ami idegesítő. Emellé biztos kell még az otthoni gyakorlás (mi csak azért járunk a Pitagoraszba hogy gyakoroljuk a magyar kifjezeseket, mert a gyerek eddig csak németül tanulta a matematikát)

35085. haszi (válaszként erre: 35082. - Gal-bor)
dec. 5. 20:34

Az én gyerekem járt magyar és matek előkészítőre egy gimibe. Teljesen felesleges volt. Szerintem a régi tesztek otthoni gyakorlásának és átbeszélésének van értelme. Először időkorlát nélkül, később időre célszerű gyakorolni.

Ha ez nem elég, akkor nem vagyok meggyőződve róla, hogy érdemes a gyereket 8. előtt felvételivel terhelni.

35084. Törpapa1 (válaszként erre: 35082. - Gal-bor)
dec. 5. 19:29

Szia, nekünk a magántanár jött be. Heti egy magyar, egy matek. Kizárólag olyan középiskolai tanárt javaslok, aki már rutinos a felvételi felkészítésben.

Matektanárnál mindenképpen jó, ha nemcsak a felvételi feladatokat, hanem olyan teszteket is csinálnak, amelyek versenyekre készítenek (anélkül, hogy versenyen indulna). Így változatosabbá teszi az órákat.

Egyébként heti 3-4 tesztet mindenképpen érdemes végignézni.

35083. Alma2006 (válaszként erre: 35082. - Gal-bor)
dec. 5. 19:23

Szia,

Az én gyerekem októbertől járt előkészítőre heti 2x45 perc (1 óra matek, 1 óra magyar), megírta az ott kapott házit,dec közepétől hétvégenként írt egy tesztet. (Javítás után a hiányosságok pótlása) Elég volt. Nem volt külön tanár. Jóképességű, motivált gyerek, de nem zseni. 😀 Erős gimibe jutott be. Szerintem a túlzott készülés önbecsapás, egy átlagos képességű gyereket fel lehet készíteni a top gimikre, csak utána nem lesz ideje egy tantárgyra 2-3 órát tanulni naponta. Szóval ne aggódj!

35082. Gal-bor
dec. 5. 18:41
Sziasztok! Egy kis "közvélemény kutatást" szeretnék tartani. A ti gyerekeitek mennyit készülnek/tek a felvételire? Hány előkészítőre, különtanárhoz járnak? Hetente kb. mennyit foglalkoznak a feladatlapok kitöltésével? Egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy elég-e amit mi készülünk. A környezetemben van néhány számomra extrém eset, de lehet, hogy az lenne a normális.
35081. natkovpol (válaszként erre: 35074. - Andivagyokén)
dec. 5. 16:16
Szia, írtam privit. :)
35080. natloz76 (válaszként erre: 35067. - Gelini)
dec. 5. 15:23
Szia! A 11. kerületi Bethlenre gondolsz, ahol zenetagozatos az alsó?
35079. haszi (válaszként erre: 35074. - Andivagyokén)
dec. 5. 07:42
Köszi. Ezek szerint angol az első nyelv? A többit milyen szinten tanulják?
35078. Totyi87 (válaszként erre: 35075. - Morzsa0210)
dec. 4. 20:44
Köszönöm az információt :-)
35077. rozalinda (válaszként erre: 35076. - Andivagyokén)
dec. 4. 16:38

Andi köszönöm az infokat!

Olyan sulit keresünk ahol jól is érzi magát a lányom hiszen elsősorban erről szól a középiskola !

Rozi

35076. andivagyokén (válaszként erre: 35072. - Rozalinda)
dec. 4. 13:23
Szomszéd fiú végzett ott tavaly, simán jutott be egyetemre a vágyott földrajz szakra. Az anyukája szerint (3 gyerekük jött ki 3 különböző gimiből:) a nyelvoktatáson kívül - ami fantasztikus - nem kiemelkedő iskola, de a srác szeretett oda járni, és közlekedésben is szuper volt.
35075. Morzsa0210 (válaszként erre: 35071. - Totyi87)
dec. 4. 12:13
A szintfelmérőt kb május elején írták, a beiratkozáskor már tudtuk ki lesz az osztályfőnök és a csoport beosztást is, osztály névsort.
35074. andivagyokén (válaszként erre: 34878. - Haszi)
dec. 4. 09:42
Bocs a késői válaszért. Egyelőre csak annyit tudok mondani róla, hogy az évfolyamot (50 gyerek) szintfelmérő alapján 4 csoportba sorolták, így vannak az órák. Aztán mostanra leválasztották még a felső csoport tetejéről azt a hat gyereket, aki anyanyelvi szinten beszél. A lányom szereti az angol tanárát és az óráit, de az eredményről még nem igazán tudok nyilatkozni. A felső két (most már 3) csoportnak állítólag nem szokott gondot okozni a felsőfok.
35073. akinomuj (válaszként erre: 35072. - Rozalinda)
dec. 3. 23:55

Két ismerős lány is tanul ott. A szülők szerint jó az oktatás általában is, értéke van a tudásnak, jó a társaság. Ha összefutok velük, kérdezek részleteket.

Bár az igazi az lenne, ha valaki első kézből nyilatkozna itt a fórumon.

35072. rozalinda
dec. 3. 23:06
Xantus-ról nincs még sok info. Azon kívül hogy egy “nyelviskola” mit lehet még tudni róla ?
35071. Totyi87 (válaszként erre: 35069. - Morzsa0210)
dec. 3. 22:35
Nem emlékszel véletlenül, mikor írták meg a nyelvi szintfelmérőt az Apiban?
35070. rozalinda (válaszként erre: 35069. - Morzsa0210)
dec. 3. 22:06
Köszönöm Morzsa!
35069. Morzsa0210 (válaszként erre: 35061. - Rozalinda)
dec. 3. 16:22
A fiam hetedikes az Apiban. Szerintem nincs anyanyelvi tanár, heti 4 órában tanulják az angolt, beszéd centrikusan. Ők 7-ben B1 szintről indultak. 9-ikben nem tudom, de szerintem a nyelvi szintfelmérő után derül ki, hogy milyen szintről indulnak. Két középhaladó és egy kezdő csoport indult.
35068. akinomuj (válaszként erre: 35067. - Gelini)
dec. 3. 12:19

Ha értelmes, érdeklődő gyerek, a Fazekas jó lehet neki, pláne hogy a tesó is ott tanul.

Az utazás mint akadály persze felmerül - mi nem vittünk oda kisebbet részben emiatt -, de van, aki amúgy is kocsival viszi be a gyerekét, annak nem számít.

35067. Gelini
dec. 3. 12:13

Engem bátran sokkolhattok véleményekkel az alábbi sulik alsó tagozatáról. Melyik nyitógatóra érdemes elmenni, mire érdemes figyelni? Esetleg kerülendő tanító, stb.

Várhatóan mindegyikbe felvennék a kicsit, a kérdés az, hogy melyikbe való. Ezért lenne fontos, ha van tapasztalatotok.

Köszi.

Elte Gyertyánffy a körzetes,

Németvölgyi term.barát tagozat

Bethlen és Fazekas.

35066. Gelini (válaszként erre: 35063. - Csepke8)
dec. 3. 11:51

Jaja

linkelnem kellett volna, cask telóról nem ment.

35065. Bogi11 (válaszként erre: 35063. - Csepke8)
dec. 3. 09:56
:D
35064. Viku04 (válaszként erre: 35011. - Virgilius)
dec. 3. 09:32
@Virgilius köszönöm a Rákóczis tippet!!! Szombaton voltunk nyílt órán, a fiamnak nagyon tetszett az iskola :-) Felkerült a listánkra :-)))
35063. Csepke8
dec. 2. 23:12
Gelini Pálmay versenyes ötlete ennyire lesokkolta a nagyérdeműt?
35062. Gelini
nov. 30. 18:54

Ha valaki 6 oszt.os matek tagozatban érdekelt, egy jó pont lehet az adott iskola szóbelijénél, ha ott írt Pálmayt, pláne, ha jól is sikerült.

Felhívás hatodik osztályos tanulóknak a

PÁLMAY LÓRÁNT

Matematikai Tehetségkutató Versenyre

A versenyt olyan hatodik osztályos tanulóknak ajánljuk, akik valamely hat

évfolyamos speciális matematika tantervű gimnáziumi osztályban szeretnék

megkezdeni középiskolai tanulmányaikat a 2019/2020-as tanévben, és a felvételi

kérelem beadását megelőzően szeretnék felmérni matematika tudásukat.

A verseny minden résztvevő iskolában egységes (90 perces) írásbeli, és – a

megfelelő pontszámot elérő versenyzők számára – szóbeli versenyrészből áll. A szóbeli

fordulót az iskolák egyénileg szervezik.

A versenydolgozatot az alábbi iskolák bármelyikében írhatja a jelentkező:

▪ Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

(1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.)

▪ Budapest XIV. kerületi Szent István Gimnázium

(1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 15.)

▪ Berzsenyi Dániel Gimnázium

(1133 Budapest, Kárpát u. 49-53.)

▪ Óbudai Árpád Gimnázium

(1034 Budapest, Nagyszombat u. 19.)

Jelentkezés a versenyre:

A választott iskolában, az iskola által meghirdetett módon: 2019. január 6-ig.

Az írásbeli időpontja: 2019. január 7. 15 óra 30 perc.

Az írásbeli verseny szabályai:

Jó, ha körző, vonalzó, tartalék íróeszköz van a tanulónál. Számológépet,

mobiltelefont nem szabad használni.

A szóbeli forduló:

A behívottak névsorát és a szóbeli időpontját az írásbelit szervező iskolák teszik

közzé. (Aki nem szeretné, hogy a rangsorokban szerepeljen a neve, az írásbeli fordulóra

való jelentkezéskor adjon meg jeligét.)

Eredményhirdetés:

Mindegyik iskola egyénileg szervezi. A végeredményt a gimnáziumok honlapjukon az

eredményhirdetést követően teszik közzé 2019. január 23-ig.

A részletekről és a konkrét időpontokról kérjük, hogy annak az iskolának a honlapján

tájékozódjanak, ahol a tanuló versenyezni szeretne.

35061. rozalinda (válaszként erre: 35060. - Zoge)
nov. 30. 18:46

Morzsa,

Van az APIban anyanyelvi tanár?

Hány órában tanuljak a nyelvet?

9ikben milyen szintről indulnak?

Köszi az infot!

35060. zoge
nov. 30. 18:12
Sziasztok, rég jártam erre, olvasni azonban vissza-visszajövök. :) Egy kis kiegészítés az Apáczaiban szerzett tapasztalatokhoz nyelvoktatás terén. Tizenkettedikben mindkét fiam sikeresen letette a felsőfokú nyelvvizsgát angolból,külön tanárt ők sem láttak. Fakultáció keretében az utóbbi években harmadik tárgynak lehet nyelvet is választani, középső fiam bele is ment; a matek-fizika mellé az angolt választotta. Igaz, így tavaly nagyon sok órája volt, de idén már nem kell járnia, mert előrehozottan simán leérettségiztek. Fontos információ lehet, hogy a másik fiam, aki komplex természettudományos tagozatra járt, szintén mehetett volna nyelvi faktra, bár ők fakultációt a tagozat miatt nem választanak. Ez a nyelvi plusz nekik is lehetséges volt. Ő ezt nem vállalta be, így is gond nélkül letette az előrehozott érettségit, és 12. elején a nyelvvizsgát is, felsőfokon. A második nyelvben nem voltunk ennyire eredményesek, ott még várat magára a nyelvvizsga (és középfok). Mondjuk ők maguk sem fektettek bele nagy energiát, másra összpontosítottak. Az angollal biztos szerencsénk is volt, és az oktatás nagyon színvonalas volt, szuper és lelkes tanárral.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook