Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34395. levia (válaszként erre: 34394. - Andi2014)
okt. 18. 16:24

Az okosságokat nem én írtam, mindössze rátaláltam és belinkeltem.

Az viszont igaz, hogy az egyes NYEKek között nagy különbségek vannak.

Kezdőről indul vagy haladóról, egy nyelv megy heti 18 órában vagy kettő vmilyen pl. 10+8 megosztásban stb.

34394. Andi2014 (válaszként erre: 34393. - Nünüke :))
okt. 18. 15:56

Igen, sajnos a nyelvi előkészítő azzal jár, hogy éjjel-nappal nyelv, egyes helyeken informatika ( a törökbálinti Bálint Mártonban nagyon komoly informatikai oktatás van, egy év alatt 6 vizsga), a többi tantárgy pihentetve. Éppen ezért ezt is meg kell fontolni. A fiamnak pl. nem lett volna jó.

Ugyanakkor elolvasva a levia által készített nyelvi tanulmány észrevételeit (végigolvastam mind a 200 oldalt), és hozzátéve a saját szegényes tapasztalataimat, a várható elvárásokal összevetve, szerintem van értelme a nyelvi előkészítős osztálynak. A nyelv szükséges, motiválni az idő múlásával egyre nehezebb, a tanulmány szerint a lehetséges tanári eszközöket egyre kevésbé használják.

A magántanulás sok pénz.

Szóval, ha a gyerek is elfogadja, szerintem nem rossz választás.

okt. 18. 15:23
Nálunk nagy bukta volt a nyelvi előkészítő.Igaz olyan sok angol volt hogy az ment de a többi tantárgyban csak szintentartás volt így az 1 év alatt minimálisat tanult.Azt hitte 10.ben is ez lesz és ott kínok kínját élte át.Most már banja hogy nem 4 éves gimnáziumba ment.
34392. levia (válaszként erre: 34391. - Andi2014)
okt. 18. 15:16
Igen, mindegyik jobb lett. :-) Az egyik fényévekkel.
34391. Andi2014 (válaszként erre: 34378. - Levia)
okt. 18. 14:57

Ez most komoly? Reméljūk, jobbak lettek. Ezek a gyerekek igazán mmegtanulnak alkalmazkodni!

Lehet, hogy ez a cél?:))

34390. Miett74
okt. 18. 14:17
Toldy felvételi tájékoztató: [link]
34389. Karott (válaszként erre: 34388. - Levia)
okt. 18. 14:07
Maximálisan egyetértek :)
34388. levia (válaszként erre: 34387. - Karott)
okt. 18. 13:59

Azt hiszem bennünket elkényeztetnek a gyerekeink! Őszinte csodálattal tapasztalom, mekkora a teherbíró képességünk, motivációjuk, mire képesek.

A magam gimis élete ehhez képest laza semmiség volt. És a nyelvtudásom - a szakmait leszámítva - már most messze elmarad a gyerekemétől. :-))

34387. Karott (válaszként erre: 34386. - Levia)
okt. 18. 13:50

Aki olyan, annak igen. De nálunk meglesz egy felső és egy közép, s a természettudományos irány fontosabb volt. Ha úgy adódna, egy plusz évvel ugyanúgy meglenne a másik felső is (úgymond nyek helyett), de még egyáltalán nem biztos, hogy szükség lesz rá. A másiknál meg nem lesz szükség rá, látszik, emiatt nála sem kellett. De mindezt előre látni lehetetlen.

Alapvetően úgy gondolom, hogy egy jó erős középszintű nyelvtudás elég, ha valaki nem akar külföldön tanulni, vagy nem valami nyelvi irányban gondolkodik, mert a szaknyelvet úgyis akkor tudja megtanulni, ha lesz szak.

34386. levia (válaszként erre: 34384. - Karott)
okt. 18. 13:35
Emiatt jó a nyelvi osztály, mert a végén a két felsőfok v. emelt érettségi jó puffer, sok egyetemi szakhoz párosítható.
34385. levia (válaszként erre: 34383. - Dora68)
okt. 18. 13:26
Ki tudja jelenleg mi lesz 10 év múlva! Én magam is bizonytalannak éérzem a jövőt.
34384. Karott (válaszként erre: 34381. - Levia)
okt. 18. 13:16
Igen, szerencsés, átérzem. A nagynál mindig tiszta volt az irány. Másik gyerekem most 11-re váltott kémiáról fizikára. Amit tud, hogy matek-fizika. Ez a faktja is, de ezen túl semmit sem. Egyik nap gépészmérnök, másik nap csillagász lenne, de leginkább nem tudja. Németből is akar egy minimum középfokút, emiatt ország sincs még, talán menne külföldre. Én meg úgy érzem, ketyeg az idő, jó lenne dönteni hamarosan.
34383. dora68 (válaszként erre: 34381. - Levia)
okt. 18. 13:06
És az milyen jó, mikor biztossá válik a továbbtanulási irány, de nem tudod, hogy abból hogy fog megélni.
34382. dora68 (válaszként erre: 34378. - Levia)
okt. 18. 13:04
Az osztályfőnök (és töritanár) nálunk is lelépett, az eléggé megviselte a gyerekeket, mert imádták.
34381. levia (válaszként erre: 34380. - Karott)
okt. 18. 12:51

És ez még a szerencsés eset, ha biztossá válik erre az időre a továbbtanulási irány (pl. orvosi, mérnöki, infó stb.). És a gyerek tud tárgyakat elengedni. :-)

Úgy nekifutni a 11.-nek, hogy legalább két különböző irány nyitva maradt, pl. természettudományi és a gazdasági vonal plusz még nem tudja mindezt melyik országban, milyen nyelven tanulná, még sokkal több energiát vesz ki a gyerekből.

Azok, akik 4 éves tagozatra mentek, már zömmel az elején elköteleződtek.

A nyelvisek esetén ez a döntési, választási helyzet kitolódik a 10.-11. osztályra.

34380. Karott (válaszként erre: 34376. - Dora68)
okt. 18. 12:15
Enyém a legfárasztóbbnak találta a 11-et, ez volt a legkeményebb. Jó volt, hogy kiestek tárgyak, s olyat tanulhatott, amit szeretett. Céltudatosabb lett, a bizonyítványán is határozottan látszott. De ellensúlyozta ezt, hogy angolból és infóból leérettségizett, amihez még különbözeti vizsgát is kellett tenni, meg jogsit is szerzett. Ami már végképp nem volt kötelező, de akarta. Ment szépen minden, de kemény volt, elfáradt év végére, de nem kellett hozzá éjszakázni.
34379. virgilius (válaszként erre: 34376. - Dora68)
okt. 18. 10:56

Hát a fakttól sok függ. Meg ugye ő nem az E5be jár, Tiéd mintha igen. :)

Töriből jobban érdekli a mostani anyag, magyarból meg szerencsés tanárváltás történt 10-ről 11-re.

Neki a 10-kel az volt a fő baja, hogy akkor volt a legtöbbféle óra, és köztük olyanok, amiket ő nem kedvelt, kémia, földrajz, ezek 11-ben szerencsésen kifutottak, fizikából meg a zsenik elmentek faktra, és így ők, a maradék lazábbra vehették, érdekességeket vettek stb.

Nyelvek az neki kedvenc, meg a matek is, szóval ezekből bármilyen terhelést örömmel vesz. Kb így.

34378. levia (válaszként erre: 34377. - Dora68)
okt. 18. 10:27
Magyar, német, olasz, töri és ofő.
34377. dora68 (válaszként erre: 34365. - Levia)
okt. 18. 10:15
Milyen tanárváltások voltak?
34376. dora68 (válaszként erre: 34361. - Virgilius)
okt. 18. 10:14
Az én fiam most 10.-es és elég kemény neki. Nagyon keveset alszik. Reménnyel tölt el, ha a 11. könnyebb lesz.
34375. levia
okt. 18. 09:12

Megjelent egy tanulmány az iskolai nyelvoktatásról:

[link]

Annak fényében, hogy mi lesz kötelező jövőre (egy B2 az érettségi idejére) még van hova fejlődni:

"A 11. évfolyamos tanulóknak a kerettantervi előírások alapján az első idegen nyelvből

minimálisan a Közös Európai Referenciakeret (2002) szerinti B1 mínusz és a B1 szint között, a gimnazistáknak a második nyelvből az A1 és A2 szint között kell járnia."

" Az sem mindenhol nyilvánvaló, hogy a nyelvórának nagyrészt a célnyelven kell folynia. "

"A 11. évfolyamos tanulók vélelmezett nyelvi szintje sokszínű: az elvárt

B1mínusz-B1 szint mellett sokan A2-t jelöltek meg az első idegen nyelvre, ami alatta van az előírásoknak, de számos olyan csoport is van, ahol vélelmezetten B2 vagy annál

magasabb szinten járnak a tanulók."

"Bár a tanulók alapvetően jól érzik magukat a nyelvórákon, sajnálatos módon elmondható, hogy minden ötödik tanuló nyelvi szorongással küzd. A nyelvtanulást

befolyásoló egyéni változók 7. évfolyamon kedvező mutatói (pl. motiváció, önszabályozás) a 11. évfolyamra romlanak, míg a kedvezőtlen tendenciákat jelzők (pl. unalom, reményvesztettség) nőnek. A tanulók nyelvi szorongása pedig nem csökken a nyelvtanulással töltött évek során. Jelentős eltérések vannak emellett a tanulók

tapasztalatai között az eltérő iskolatípusok szerint. A 7. évfolyamot 6, illetve 8 osztályos gimnáziumban végző tanulók kedvezőbb tapasztalatokról számolnak be, mint

az általános iskolások, és hasonlóképpen, a gimnáziumban tanuló tanulók tapasztalatai is pozitívabbak, mint a szakgimnáziumokban tanulóké. A tanulók válaszai alapján a

képzési típusokon átívelő előnyt biztosíthatnak az úgynevezett intenzív nyelvi képzések, mint a NYEK és a kéttannyelvűs 0. évfolyam, ahol a tanulók szintén

kedvezőbb tapasztalatokról számolnak be."

34374. Andi2014
okt. 18. 07:28

Meg van a HVG rangsor is:

ELTE Radnóti,

Toldy,

Eötvös,

Fazekas,

Szent István,

Api,

Trefort,

Lovassy (Veszprém),

Kazinczy (Győr),

Veres Péter a sorrend.

34373. Alma2006
okt. 17. 19:46

Sziasztok,

a lányom idén sikeresen felvételizett 6 osztályos gimibe, még mi válogathattunk a sulik közül. A siker szerintem abban rejlett, hogy az előkészítő mellett, "modelleztük" az írásbeli felvételit. December közepétől minden szombaton 10.00-kor leült és megírta a 2x45 perces felvételit, 15 perces szünetet tartva. Szerintem a gyerekeknek nem a feladatok jelentik a kihívást, hanem az, hogy az iskolás évek alatt soha nem írnak 45 perces dolgozatot, kettőt pláne nem. Szokatlan számukra a helyzet, elfáradnak. Javaslom a most felvételizőknek, próbáljátok ki. Nagyon sok erőt!

34372. Totyi87
okt. 17. 18:26
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyjából én is ezeket gondoltam és természetesen nem a "potya" pontok a fontos, hanem meg kell írni jól.
34371. levia (válaszként erre: 34370. - Virgilius)
okt. 17. 17:28
Csak ne kéne azt a sok fránya képletet meg egyenletet megtanulni előtte! :-))
34370. virgilius (válaszként erre: 34369. - Levia)
okt. 17. 17:26
Bizony, kémiatanárnak kell menni. Hacsak be nem vezetik valóban a Science oktatását a külön kémia, fizika helyett. De akkor meg oda. Biztos állás.
34369. levia (válaszként erre: 34367. - Benboro)
okt. 17. 17:11

A tanárhiányhoz:

"A következő

tíz évben 1270 kémiatanár éri el a nyugdíjkorhatárt, utánpótlásként(?) 129 aktív kollégájuk van a 23–

33 éves korosztályban"

34368. Bogi11 (válaszként erre: 34356. - Lepke1977)
okt. 17. 17:03
Nagyon köszönöm. Továbbítom , amit írtál és ha komolyabban érdekli az ismerősömet, akkor jelentkezem majd privátban. :)
34367. benboro (válaszként erre: 34365. - Levia)
okt. 17. 17:02
Sajnos egyre kevesebben. Nagy tantestülethez tartozom, szörnyű állapotok vannak a tanárhiány miatt. És ez mar a top gimikbe is kezd begyűrűzni.
34366. benboro (válaszként erre: 34362. - Virgilius)
okt. 17. 16:59
Mi ezt nem tudtuk, de most mar mindegy is, Toldys lett. A lányom mar ott fog irni🙂
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook