Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
34293. eleonóra123 (válaszként erre: 34292. - Levia)
okt. 8. 11:50

A statisztikák nem mérvadók. Pont ezt tárgyaltuk tavaly, hogy egy kicsit változtatnak a szempontokon és totál más az eredmény.

Most elszaladjak máshová iratni a gyereket? A DNG 176., tavaly még 65. volt. :)))

Amúgy jó elképzelés hogy "az a diák, amelyik tudja, milyen tárgyból szeretne felvételizni, könnyen kiválaszthatja, melyik középiskolában van esélye a legjobb eredményt elérni." Biztos van aki már tudja, de ettől nem biztos hogy felveszik és közel is lesz a suli.

34292. levia (válaszként erre: 34290. - Levia)
okt. 8. 11:26

A honlap szerkesztői szerint például:

Radnóti hatosztályos 34.

Radnóti nyolcosztályos 31.

Api négyosztályos 30.

Trefort 29.

Major négyes 20.

Major hatos 17.

Illyés hatos 16.

Szent István hatos 11.

Fazekas négyes 10.

Fazekas hatos 8.

E5 négyes 5.

E5 hatos 4.

Deák téri négyes 3.

Deák téri nyolcas 2.

34291. levia (válaszként erre: 34290. - Levia)
okt. 8. 11:13
34290. levia
okt. 8. 11:11

"Közzétette idei teljes középiskolai ranglistáját a legjobbiskola.hu, amin némi meglepetésre nem a szokásos favoritok, az Eötvös, a Radnóti, vagy a Fazekas, hanem a veszprémi Lovassy László Gimnázium négy évfolyamos képzése végzett az első helyen. Az összetett rangsorban a második és a harmadik helyen is a Deák Téri Evangélikus Gimnázium végzett, előbb a nyolc-, majd a négy évfolyamos képzésével, a listán csak ezután következett az Eötvös József Gimnázium négyéves képzése. Az általában az élbolyba rangsorolt Fazekas csak a nyolcadik helyre fért be, oda is a hat évfolyamos képzéssel, a Radnóti pedig

A LEGJOBB TÍZBE SEM KERÜLT BE."

[link]

34289. DX2017 (válaszként erre: 34288. - Kukac76)
okt. 8. 10:27

Szia Vica7411!

A XVI. kerületből már csak félóra HÉV Gödöllő. Ott két gimi is indít nyolcosztályost. Ebből a Török Ignácot ajánlanám. Lehet, hogy "befelé" is kell annyit utazni, viszont ott jó a levegő, és jó a közösség, jó hangulat. Ismerősök, rokonok gyerekei járnak oda. Szeretik nagyon. Nyelvben is jó.

34288. Kukac76 (válaszként erre: 34287. - Vica7411)
okt. 8. 08:07

Szia Vica!

Érdemes a ped.programokat elolvasni. Mindenhol fel van tüntetve a nyelvórák száma. Ezekben pl:

Németh László gimi 19. oldal -> [link]

Balassi gimi 67. oldal ->: [link]

Fasori gimi humán osztály 34. oldal -> [link] ).pdf

Itt mindenhol kötelező az elején a latin is.

De érdemes itt is nézegetni: [link]

Jó olvasgatást!

34287. Vica7411
okt. 7. 18:53
Sziasztok,van valakinek információja az alábbi témában? 8 osztalyos gimnáziumot keresek. A 16. Keruletben lakunk. A lányom angol tagozatra jár, jelenleg heti 3 órában tanul angolt és a nyelveket érzem az egyértelmű erősségének (meg a sportot). Melyik gimi az, amelyik a nyelvi képzésre nagy hangsúlyt helyez és nem veszti el az eddig megszerzett tudását, tehát nem nulláról kezdik az angolt? Az is elfogadható lenne, ha egy másik nyelvvel kezdenének,és később jönne hozzá újra az angol,de mindenképp intenzíven és nagy óraszamban. A Radnótit tobben ajánlották, de azt a felvételi szintet szerintem nem tudjuk megugrani. Előre is köszönom a segítséget.
34286. levia
okt. 7. 10:51

Illyés tájékoztatójának .ppt verziója: [link]

Érdemes megnézni, mert nagyon jól felépített anyag, és nemcsak a konkrét gimit taglalja, hanem sok általános infót is tartalmaz.

Ez az iskola meg évről évre erősödik, nagyon jó a nyelvi programja és a felszereltsége.

34285. Kukac76
okt. 7. 08:23
Ha érdekel valakit: [link]
34284. zitoka (válaszként erre: 34283. - Gyöngy:))
okt. 6. 08:59
Igazán nincs mit! 😊
34283. gyöngy:) (válaszként erre: 34282. - Zitoka)
okt. 6. 08:20
Köszi!
34282. zitoka (válaszként erre: 34281. - Gyöngy:))
okt. 5. 23:38

A felvételi jelentkezési lapok összesítőjét kell majd elküldeni Győrbe.

A központi írásbelire jelentkezést csak abba a suliba, ahol írni szeretné a gyermek.

A 4. pont:

[link]

34281. gyöngy:) (válaszként erre: 34275. - Zitoka)
okt. 5. 22:10

Ma voltam egy iskolában szülői tájékoztatón és azt mondta az igazgató, hogy kell küldeni Győrbe is.

Nálam elég káosz van még fejben, reméljük addig sok minden tisztázódik.

34280. Kukac76
okt. 5. 22:10
Ha érdekel valakit: [link]
34279. eleonóra123 (válaszként erre: 34278. - Zitoka)
okt. 4. 09:41
Ahogy mondod! 😀
34278. zitoka (válaszként erre: 34277. - SzabinaD)
okt. 4. 08:47
A felvételi időszak végére igen kevesen voltak/lesznek tisztában azzal is, hogy fiúk-e vagy lányok. 😁
34277. SzabinaD
okt. 3. 22:07
emlékeztek
34276. SzabinaD
okt. 3. 22:06
Köszi a megerősítést! Ők emlékezett rosszul.
34275. zitoka (válaszként erre: 34273. - SzabinaD)
okt. 3. 21:06
Nem kell Győrbe küldeni.
34274. eleonóra123 (válaszként erre: 34273. - SzabinaD)
okt. 3. 14:59

[link]

A 4. pontot nézd meg. Én úgy értelmezem hogy nem kell Győrbe küldeni.

34273. SzabinaD
okt. 3. 14:48

Sziasztok!

Tudom, még korai a kérdés, de tegnap egy anyuka kicsit összezavart. Tavaly felvételizett a fia hatosztályos gimibe, és azt mondta (váltig állította), hogy az írásbeli vizsgára való jelentkezést nemcsak abba a suliba kell elküldeni, ahol a gyerkőc szeretné megírni, hanem Győrbe is. Szerintem rosszul emlékszik. Én úgy tudom (és nem olvastam sehol mást), hogy az írásbeli jelentkezési lapot csak a választott suliba kell bevinni, vagy postán elküldeni. Nem is foglalkoztam ezzel, de ma valaki megint azt mondta, hogy Győrbe is el kell küldeni az írásbelire való jelentkezést. Ezért gondoltam megkérdezlek titeket. Én továbbra is az ellenkezőjét tudom, szerintem fals információk keringenek ezzel kapcsolatban.

34272. levia (válaszként erre: 34271. - Viku04)
okt. 3. 14:38

Szerintem nem is az óralátogatás maga lehet hasznos egy szülőnek, hanem inkább az a lehetőség, hogy bemehet a gimibe és megnézheti az odajáró gyerekeket, megtapasztalhatja a légkört, a suli hangulatát.

Mi nem voltunk sehol anno, így csak a szóbelin derült ki, hogy az egyik kiszemelt gimi hangulata-ridegsége annyira nem fekszik a gyereknek, hogy semmiképpen sem akarta már választani (egyébként bejutott volna).

Szóval ha belefér, véleményem szerint főleg hatodikban, érdemes a legfontosabbakba elmenni.

34271. Viku04
okt. 3. 11:15

Sziasztok,

Nyílt napok kapcsán kérdezném, mennyire hasznosak? Gondolom iskola válogatja, de mivel van olyan, ami tanítási időben van, szabadnapot is ki kell venni, potyára nem mennénk. Toldy, Árpád, VPG eddig amin gondolkodunk, esetleg Szent István de ott még nem láttam kiírást. Köszi

34270. levia (válaszként erre: 34269. - Anyatigris311)
okt. 2. 21:55
:-)
34269. Anyatigris311 (válaszként erre: 34268. - Levia)
okt. 2. 21:46

Köszönöm!

Akkor nem érdemes időt és pénzt szánni a honosításra.

Szerencsére mindkettő szép eredménnyel zárult, egyforma szinten.

Köszi mégegyszer.

34268. levia (válaszként erre: 34267. - Anyatigris311)
okt. 2. 21:02

Az eredménytől és a nyelvi szinttől függően igen, így van.

"Az érettségi bizonyítvány/érettségi tanúsítvány záradékában szerepel az, hogy a vizsgázó érettségi bizonyítványa/érettségi tanúsítványa nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okirat. A megfelelően záradékolt érettségi bizonyítvány vagy tanúsítvány ugyanolyan hiteles államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványnak számít, mint bármelyik nyelvvizsga központ által kiállított kemény fedeles nyelvvizsga-bizonyítvány."

A többi részlet ld. a linken:

www.oktatas.hu/kozneveles/erettsegi/gyik_uj?itemNo=8

34267. Anyatigris311 (válaszként erre: 34266. - Levia)
okt. 2. 20:31

Az érettségi bizibe beírt nyelvi eredmény egyenértékű egy nyelvvizsga bizonyítvánnyal?

Mert ha ugyanannyit ér, akkor nem pepecselek a DSD honosításával.

Köszönöm,

és bocs ha már esetleg ezt kiveséztétek a témát :-)

34266. levia (válaszként erre: 34265. - Anyatigris311)
okt. 2. 19:24

Szia!

Furcsa is kicsit ez a csend, két éve ilyenkor alig győztem visszaolvasni esténként a tömérdek hozzászólást.

Nemrég jobb híján szintén érettségis témákon beszélgettünk, vsz. többeket érdekelhetet is.

Szóval szerintem tedd csak fel a kérdésed. :-)

okt. 2. 18:04

Sziasztok!

Úgy látom uborkaszezon van...lehet egy érettségi bizibe beírt nyelvi eredménnyel kapcsolatos kérdésem?

34264. Andi2014 (válaszként erre: 34192. - Virgilius)
szept. 29. 21:07
A többletpontokkal kapcsolatban eddig nem esett le, hogy nyelvvizsgára max. 40 pontot adnak. Tehát hiába van 2 középfokú, az csak 40 pont lesz, ami ugye egy felsôfokúval megegyezô pont.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook