Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
35188. minpins (válaszként erre: 35187. - Virgilius)
dec. 29. 11:44
Gyermek ugyanolyan bizonytalan, mint mi. Jár a Radnótiba felkészítőre, ami nagyon jó, szereti, így a Radnóti is vonzza ugyanúgy, mint a maradás. Amúgy szerintem egy ennyi idős gyerek nem tudja eldönteni, hogy hosszú távon mi a jó neki. Még mi sem tudjuk.
35187. virgilius (válaszként erre: 35186. - Minpins)
dec. 29. 10:22
És a gyermek mit szeretne? Lehet, hogy eretnek gondolat, :) de szerintem azért mégiscsak az a legjobb, ha ő dönti el, hogy elmenne-e az amúgy szuper általánosból. A mi sulink nem volt tanulmányilag ennyire kiemelkedő, de emberileg nagyon jó volt, ezért a gyerekeim maradni akartak hatodikban. A nagyon jó tanuló gyerekek is lehetnek esetleg később érők, vagy kötődhetnek érzelmileg erősebben a közösségükhöz, ilyenkor szerintem mégiscsak jobb lehet maradni.
35186. minpins (válaszként erre: 35185. - Rozalinda)
dec. 29. 08:57
A kamaszkor nálunk már jó ideje tart (pedig csak 11,5 éves). Én pont azt hallottam, hogy most hatodikban nehezebb a felvételi, de ezt nem tudom megítélni. Egyáltalán nem kerestünk más opciókat, nem terveztünk felvételizni idén. Tényleg csak kihívásként, a gyerek versenyszellemének felébresztése végett jelentkeztünk az írásbelire. Erre a Pálmaira is jelentkeztünk, csak hogy lássuk, hogy mit ér a gyerek tudása. Az a helyzet, hogy én nem tudom mérlegre tenni, hogy melyik ér többet, nyolcadikig járni egy két tannyelvűbe, ami úgy eleve egy szuper iskola vagy sínen lenni felsőoktatásig egy szintén jónak vélt (de még ki nem próbált) iskolában, ahol az eddig megkezdett nyelv megtartása gondokat fog okozni. És akkor a napi logisztikát még nem is tettem a mérlegre. Őszintén tanácstalan vagyok, hogy ha felvennék a Radnótiba, akkor hogy döntsünk. Azt nem fogjuk megbánni, ha nem írunk be valamit, de azt megbánhatjuk, ha felveszik és nem íratjuk be egy Radnótiba. Azért nem rugózunk annyira a kérdésen, mert olyan kevés gyereket vesznek fel, hogy szerintem semmi esélyünk úgysem.
35185. rozalinda (válaszként erre: 35168. - Minpins)
dec. 29. 07:15

Mindenképpen érdemes megírni a felvételit hatodikán is és a Radnótin kívül is van élet, így több opciót beirnék. Sajnos mi nem felveteliztünk hatodikban és nagyon megbántuk.

Nyolcadikban sokkal nehezebb lesz mert az osztályzatok is romlanak és a tananyag is bővebb és pluszban a kamaszkor is ...

35184. akinomuj (válaszként erre: 35183. - Levia)
dec. 28. 22:50

No igen, itt jön ki, hogy mennyire nagyon eltérő képességeik és motivációik lehetnek a gyerekeknek.

Van, akinek meg sem kottyan ez a szintű terhelés: saját kérésre, örömmel csinálja és kiválóan teljesít. Itt a bőség zavarával szembesül gyerek és szülő egy idő után, mert napjainkban már képtelenség polihisztornak lenni, választani kényszerül a diák.

Viszont van, akinek már felsőben - ha nem előbb - támogatásra van szüksége a sima általános iskolai szint megugrásához, és azon dolgoznak, hogy érettségit adó iskolába kerülhessen be a felvételi után.

35183. levia (válaszként erre: 35181. - Minpins)
dec. 28. 09:51
Nos le a kalappal, hogy bejárósként ilyen melós sport mellett jól bírja az általánost is. Így jobban értem a dilemmát. AZT a sulit tényleg érdemes befejezni.
35182. levia (válaszként erre: 35180. - Virgilius)
dec. 28. 09:38

Persze, igazad van. :-)

A R. negyedik és hatodikosoknak választható; korábbi szelekciós profil szerint működik.

35181. minpins (válaszként erre: 35180. - Virgilius)
dec. 28. 08:11
Köszi. Fazekasba is szívesen menne, de tőlünk oda közlekedni nem vállalható. Tervben van beljebb költözni, de nem nagyon kivitelezhető sajnos. Ami még bonyolítja a helyzetet, hogy jelenleg az iskolából minden nap átmegy a BVSC-be két óra vízilabda edzésre és csak utána jön haza. Szóval zuglói iskola ésszerű ebből a szempontból is.
35180. virgilius (válaszként erre: 35171. - Levia)
dec. 27. 23:29

Csak az a különbség, hogy az E5ben van lehetőség 8. után is felvételizni, a Radnótiban pedig nincs.

Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha a Radnótiba felveszik, akkor persze hogy menjen oda most. Másik sulit nem írnék be én sem.

35179. KonFan
dec. 27. 21:21
Ez az oldal nem teszi lehetővé , hogy közösségi oldal linket oszthassunk meg. Ezt a rendszer üzenetet kaptam! Ezért törölték! Sajnálom!
35178. levia (válaszként erre: 35177. - Minpins)
dec. 27. 20:48

Úgy tűnik. Nagy ritkán fordul elő ilyesmi, ha vmi szabályba ütközik a linkelés.

Amíg látható volt a FB link, ránéztem. Friss lehet a zárt csoport, mert jelenleg még csak két tagja van. Ttt kicsit nagyobb a közösség.

35177. minpins
dec. 27. 20:37
FB linket direkt töröltétek?
35176. minpins (válaszként erre: 35175. - Akinomuj)
dec. 27. 19:23
Igen, ez egy két tannyelvű általános iskola, sokszoros túljelentkezéssel. Több tantárgyat németül is tanulnak.
35175. akinomuj (válaszként erre: 35170. - Minpins)
dec. 27. 18:59

Nálunk is 4 gyerek, és a legnagyobb 6.-ban csa azt az egy sulit írta be, ahova igazán akart menni. De ő akart és ment is, mert felvették. Szereti, döntés volt.

Viszont mi Bp.-en lakunk - igaz, panel lakótelep -, így röpke 40 perc alatt oda is ér az iskolájába.

A második maradt 8. osztályig és kéttanba ment utána; jó döntés volt.

A harmadik épp most felvételizik majd, hatodikban...

Ja, és LESZ négyese a biziben (vadbarom termtudtanár, a gyerekek fele miatta menekül).

Viszont nem értem: felvételizni kell az ált. sulitokba??

35174. levia (válaszként erre: 35173. - Minpins)
dec. 27. 17:52

A R-ban is -gondolom- a szóbelire behívás vsz. csak beugró. És ott, a személyes találkozó során dőlhet el igazán, kinek ajánlják meg arra a kevéske helyre a felvételt.

Sok sikert az írásbelihez!

Amúgy ismered ezeket a hiánypótló honlapokat? Ha még nem, akkor jó bogarászást hozzájuk! Elképesztően sok olyan infó benne van, amit tudni érdemes. :-)

[link]

[link]

35173. minpins (válaszként erre: 35172. - Levia)
dec. 27. 17:20

Ahhoz képest nem is sok, hogy tavaly magasabb pontszámok voltak.

Én csak attól félek, hogy nyolcadik után majd nem találunk szimpi, megközelíthető gimit.

Németet semmiképp sem akarja abbahagyni. Ez is szól az iskolaváltás ellen.

35172. levia (válaszként erre: 35170. - Minpins)
dec. 27. 16:24
Csak infóként: A Radnótiba tavaly a szóbeli behíváshoz 84 pont kellett, és az angol-francia szakra 181, az angol-oroszra 173 pont kellett.
35171. levia (válaszként erre: 35170. - Minpins)
dec. 27. 16:18

Szerintem csak azt, és annyit írjátok be, ami felér a jelenlegi hellyel.

Azért reagáltam, mert mi hasonló dilemmában voltunk anno, csak szupi nemzetiségi suli, EJG, és M1 melletti agglomeráció kombóban.

Nekünk bevált a várakozás.

De ehhez az is kellett, hogy kiváló osztályközösségük volt általánosban és a gyerek nagyon szerette a németet, nem akarta abbahagyni, amiben sikerélménye volt.

35170. minpins (válaszként erre: 35169. - Levia)
dec. 27. 13:51

Ha meg véletlenül felveszik a Radnótiba, majd jövök sírni, hogy na, most akkor mit csináljunk :-) Gyakorláskor 45 pontos teszteket szokott írni, nem tudom, ez mire elég, van négyese is a biziben.

Akkor szerinted se írjunk be semmi másodikat csak a Radnótit, aztán majd lesz valami? Nem sokan mennek el a sulijukból, talán Szent Istvánba készül valaki. Tesók miatt is jobb talán, ha még ott lesz a nagy, amikor nekik kell felvételizniük általánosba.

35169. levia (válaszként erre: 35168. - Minpins)
dec. 27. 11:57

Maradnánk nyolcadikig. Kb. eredménytől függetlenül.

És ugyanúgy próbaképp végigcsinálnánk a hatosztályos felvételit. :-)

35168. minpins
dec. 26. 19:46

Sziasztok!

Van egy hatodikos lányom, aki egy jó nevű német két tannyelvűbe jár. Szeretjük az iskolát, nem akarunk feltétlen váltani, sőt. Egyetlen iskola merült fel, ha esetleg felvennék a Radnótiba (már elsőbe is oda szerettük volna íratni, de nem vagyunk ELTE dolgozók). Radnótiba elég kevés esély van, így az esélytelenek nyugalmával csak poénból fog idén felvételizni. Viszont halvány lila fogalmunk sincs, hogy mi az ésszerű egy két tannyelvűbe járó, jó képességű, de nem szorgalmas, matekot, nyelveket szerető gyereknek. Végigjárni az általánost, ha már ide bekerült és jó helyen van, tekintettel a németre, aztán majd két év múlva kitalálni hogy mi legyen vagy elvinni most egy jó hatosztályosba, elkezdeni az angolt nulláról és ki tudja mi lesz a némettel. Helyzetet nehezíti, hogy M3-as mellett lakunk, ahonnan egyre rosszabb a bejutás és van még három kisebb testvére is, tehát nem tudunk főállásban egy gyereket furikázni. Ki mit csinálna a helyünkben?

dec. 23. 17:01
Köszönöm. 6-os és az egyik kétséges, h megkapja-e az ötöst, a másik biztos.
35166. eleonóra123 (válaszként erre: 35164. - Szilkszilky)
dec. 23. 13:23

Szerintem bármelyik nyelv beírható amiből van osztályzata, ha a felvételi tájékoztató csak annyit köt ki hogy idegen nyelvi osztályzat legyen. Nyilván azt írod be amelyikel több pontja lesz.

Ha nyolcadikos akkor a suli úgyis beír minden jegyet, a gimik majd kiválasztják ami kell nekik, és nektek csak ellenőrizni kell hogy jól adták-e össze.

35165. levia (válaszként erre: 35164. - Szilkszilky)
dec. 23. 09:16

Hasonló helyzetben mindkettőt beírnám, a gimi a hozott pont számításnál a nektek jobb nyelv eredményeit fogja figyelembe venni.

Ha nyolcadikos a felvételiző, akkor az áltsuli amúgy is az összes jegyet beírja a lapra. A tesi, ének stb.-t is...

dec. 23. 00:46
4 éve jártam utoljára itt, azóta az e5vösös lányom most érettségizik. A középső viszont most felvételizik és azt szeretném kérdezni, h a hozott pontokhoz bármelyik bizonyítványban szereplő nyelv (2-t tanulnak az általánosban) eredményét beírhatjuk, v csak azt, amit most első nyelvként fognak tanulni?
35163. Andi2014 (válaszként erre: 35162. - Levia)
dec. 22. 13:51
Köszi, hogy gondoltál ránk, ės én is kívánok mindenkinek minden jót ės szėpet!
35162. levia
dec. 22. 12:15
Boldog vakációt mindenkinek!
35161. Beresz
dec. 21. 22:19

Kedves Fórumtagok!

Az ELTE-n dolgozó kutatóként továbbtanulással foglalkozom. Kutatásom jelenlegi szakaszában interjúkat készítek olyan szülőkkel, akiknek gyereke 4-es vagy 6-os, és felvételire készül 6 vagy 8 osztályos gimnáziumba. Az interjú teljesen kötetlen beszélgetés, kb 40-60 percig szokott tartani. Az interjú során arra vagyok kiváncsi, hogy kit mi motivál a felvételizésre, és hogy ki hogyan készül fel. Az interjú teljesen anonim, az eredményeket kizárólag tudományos publikációban használjuk majd fel, a megszólaló szereplők és iskoláik beazonosíthatatlanok lesznek. A négyszemközti interjúra személyesen, esetleg skype-on/messengeren stb kerül sor. A kutatás tömör összefoglalója: [link]

A kutatás végén a felkeresett interjúalanyok számára szivesen adunk visszajelzést a kutatási eredményekről.

Nagyon örülnék, ha ennek a fórumnak a tagjai közül is lennének olyanok, akik szivesen résztvennének egy ilyen beszélgetésen.

Az érdeklődő és az interjúra vállalkozó szülőket kérem, hogy írjanak e-mailt számomra a berenyi.eszter@tatk.elte.hu-ra érdeklődési szándékukról!

Előre is köszönöm,

és természetesen mindenkinek sikeres felvételire való készülést kívánok!

üdvözlettel

Berényi Eszter

ELTE TÁTK

tudományos munkatárs

35160. akinomuj (válaszként erre: 35159. - Derkobals)
dec. 19. 14:54

Derkobals:

Örülök, hogy hasznosnak találtad. Én is csak szerettem volna elmenni, és nagyon örültem, hogy készült felvétel.

35159. derkobals (válaszként erre: 35156. - Akinomuj)
dec. 19. 11:40

Akinomuj:

Kösz a megosztást, a rendezvényről hallottam, sajnos nem voltam ott, tényleg érdekes volt a többféle szempont és a tehetségeggondozás tágabb, társadalmi hasznosságának felvetése.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook