Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


65725. Chelsey (válaszként erre: 65723. - Besti)
2020. dec. 13. 00:05
Oroszlánszívű Richárd, így sem ugrott volna be? Mondjuk tényleg nem juthat egy hatodikos eszébe, hacsak nem a középkori történelem a kedvenc témája a családnak a vasárnapi ebédnél :)
65724. akinomuj
2020. dec. 12. 23:57

Bizony, az agglomerációban nem ugyanazok a lehetőségek, mint a fővárosban. Mi pont ezért maradtunk a fenekünkön a panelban.


Igen, tágas családi ház, zöldövezet megfizethető áron, gyerekparadicsom - ezt mind szuper egészen addig, amíg "csak" a szülők ingáznak. Bár - hacsak nem olyan szuper helyet talált az ember, ahol gyakori busz, vonat, HÉV van és gyalogos távolságra - így is kellhet két saját kocsi, és nem kevés idő az utazás nap, mint nap.


A gyerek középiskolás korában viszont elkezdi ő is a saját idejével "fizetni" a kisgyerekkori idillt. Hacsak nem a közelbe megy tanulni, vagy nem olyan helyre megy, ami a szüleinek útba esik és fuvarozzák. :-(

65723. Besti (válaszként erre: 65708. - Chelsey)
2020. dec. 12. 23:05
Úgy tűnik ezek lesznek most közmondások helyett. És egy csomónak a jelentése nem egyértelmű. 2020 ban volt ugye a nyúlszívű, oroszlánszívű, szűkmarkú ... és a gyerekek nem nagyon tudták a jelentésüket. ( az oroszlánszívűt én se tudtam volna)
65722. minpins (válaszként erre: 65720. - Bogi11)
2020. dec. 12. 22:38
Hát, ha megengedhetnénk magunknak központi helyen 7 főre albérletet, akkor nem is lenne problémánk :-)
65721. virgilius (válaszként erre: 65719. - Chelsey)
2020. dec. 12. 22:25
Lányoméknál nincs és a majorban is csak rendkívüli esetben volt talan egyszer pótlásként. Alapból nem. 8 kor kezdodik a tanítás mindkettoben.
65720. Bogi11 (válaszként erre: 65718. - Minpins)
2020. dec. 12. 22:05
Osztálytársék bérelt lakásban vészelik át a lányok középiskolai éveit. Legalábbis a hétköznapokat. Hétvégén, szünetekben, és most a távoktatás ideje alatt hazamennek. Ez is egy megoldás, bár valószínűleg kevesen engedhetik meg maguknak.
65719. Chelsey (válaszként erre: 65717. - Levia)
2020. dec. 12. 21:48

Nézem én is mindig az átszállásokat és köztük a gyaloglásokat is, mert nem csak a menetidő számít. Ugye eleve a kalkulátor az menetrend alapján számol. De sokszor borul a menetrend dugó miatt, ezért a befelé utat nem szabad kicentizni.


Aztán a nulladik órákat is figyelembe kell venni. Nagyon nem mindegy, hogy hányszor kell a suliban lenni fél nyolc előtt. Megjegyzem nekem nagyon nem szimpatikusak a nulladik órák. Létezik olyan iskola, ahol nincs?! :D

65718. minpins
2020. dec. 12. 21:39
Mi is meg vagyunk lőve vele, hogy az agglomerációban lakunk. Mi már be is költöznénk emiatt Budapestre, de a nagy, kényelmes házunk árából most már csak egy kétszobás lakótelepit kapnánk kábé (és 4 gyerekkel, nagymamával vagyunk).
65717. levia (válaszként erre: 65716. - Chelsey)
2020. dec. 12. 21:28
A jó megközelíthetőség miatt is óriási a túljelentkezés a belvárosi (és másodsorban a metró melletti) iskolákba. Mi a 4-es metró miatt úsztuk meg egy átszállással.
65716. Chelsey (válaszként erre: 65715. - Levia)
2020. dec. 12. 21:17
Ráadásul agglomerációból ingázva az is nagy dolog, ha csak egyszer kell átszállni és nincs sok gyaloglással megtűzdelve. Önmagában nincs kifogásom a gyaloglás ellen, de nem mindig kellemes az idő és akkor is menni kell suliba :)
65715. levia (válaszként erre: 65709. - Melysa23)
2020. dec. 12. 21:08
Amíg az agglomerációban laktunk, napi átlagban 2,5-3 óra volt az ingázási idő. Úgy, hogy csak 1x kellett átszállni. Nagyon megterhelő volt, mert a 20-30 percenként induló Volánbuszon legtöbbször tömegnyomor volt. Buszon tanulás: esélytelen.
65714. eleonóra123 (válaszként erre: 65709. - Melysa23)
2020. dec. 12. 20:58

Azzal is számolj hogy reggel nem mindig tudod majd vinni hiszen lehet nulladik órája vagy elmarad az első óra és akkor máskor kell mennie mint a kisebb tesónak.

Az is számít hogy hányszor kell átszállnia. Ha csak kevésszer akkor a hosszabb utazás során az időt tanulásra is felhasználhatja.

Nekem az 1 óra az már határeset, szerintem nem átlagos, de azt mindenki maga dönti el hogy a választott iskola megér-e ennyi utazást.

65713. Chelsey (válaszként erre: 65709. - Melysa23)
2020. dec. 12. 20:38
Lehet, hogy teljesen átlagos, de ha számolunk azzal, hogy nem minden járat indul pont akkor, amikor odaér, akkor bizony az akár rendszeresen is jóval több lehet egy óránál. Nekem is ez a dilemmám, hogy az oda-vissza út így simán megközelíti a napi 3 órát és ez bizony egyrészt az alvásidőből, másrészt az egyébként is nagyon kevés szabadidőből vesz el.
65712. levia (válaszként erre: 65707. - Besti)
2020. dec. 12. 20:25

Bárdosi Vilmos több könyvében is foglalkozik a állandósult szókapcsolatokkal.

Az egyik, a Lassan a testtel című pontosan a testrészeket tartalmazókat gyűjti ki.

A Tinta kiadó könyvei mind nagyon jók. :-)

65711. eleonóra123 (válaszként erre: 65710. - Eleonóra123)
2020. dec. 12. 20:22
Réka oldalán a segédletben vannak ajánlások, linkek. Ha szólások, közmondások gyakorlásához keresel anyagot akkor azokat is megnézheted.
65710. eleonóra123 (válaszként erre: 65707. - Besti)
2020. dec. 12. 20:15

Én ezeket én egybeírnám, ha tulajdonságnak tekintem. Kivéve a puha kezűt mert azt nem tudom értelmezni egybeírva. Gyenge kezű uralkodó az oké. Még a puha kezű elmegy (mert mondjuk keni kézkrémmel ám ez ritkán lényeges tulajdonság egy uralkodónál) de a puhakezű (nem elég erélyes?) szókapcsolatot így még nem hallottam használni. Persze attól még lehet hogy használják.

Egybeírva szerintem összetett szó.

65709. Melysa23 (válaszként erre: 65705. - Chelsey)
2020. dec. 12. 20:14
Reggel tudnám vinni autóval, mert a kicsi miatt úgyis mennem kell, még útba is esne. Délután min. 1 óra, lehet hogy csak én érzem soknak és közben teljesen átlagos. A Károlyiba már reggel sem tudnám vinni és hazafelé kb. 1 1/4 óra. Az Akg és a Xantus van még a listánkon.
65708. Chelsey (válaszként erre: 65707. - Besti)
2020. dec. 12. 19:54

Ezek szóösszetételek, a lágyszívű pl. alárendelő jelzős szóösszetétel.


Mire kellene?


Külön ilyen gyűjteményt nem tudok, de az Osiris Magyar nyelvtan kötetében mindent megtalálsz, ami egyáltalán nyelvtanból eszedbe juthat, meg azt is, ami nem :) [link]

65707. Besti
2020. dec. 12. 19:39

Sziasztok!


Segítsetek nekem légyszi! Hogy hívják azokat a szerkezeteket a magyar nyelvben , amikor tulajdonság+ testrész = egy másik emberi természetre jellemő tulajdonság? Pl.: puha kezű, kemény fejű, lágy szívű


Tudtok ilyen gyűjteményt ajánlani , ahol ezek össze vannak írva?

65706. Mamija74 (válaszként erre: 65704. - Melysa23)
2020. dec. 12. 19:29
Karinthy-ban az angol kéttanon a spanyol második nyelvként vehető fel, majd a nulladik utáni első évben. Akkor viszont szerintem fixen van, mert a német után arra jelentkeznek a legtöbben. Legalábbis fiameknal,aki most elsős, így volt.
65705. Chelsey (válaszként erre: 65704. - Melysa23)
2020. dec. 12. 19:28
Tömegközlekedéssel mennyi az út kaputól kapuig a Kőrösibe nektek?
65704. Melysa23 (válaszként erre: 65703. - Levia)
2020. dec. 12. 19:21
Hát igen, köszi, az utazást muszáj volt kicsit elengedni, mert agglomerációban lakunk, sehova sem könnyű eljutni a városban. A Kőrösinek nagyon tetszik a szellemisége, akiktől eddig érdeklődtünk, nagyon szeretik. A lányom szeretne angol nyelvterületen továbbtanulni, innen jó esélyei lehetnének. A Karinthyt a spanyol hiánya miatt zártuk ki, mert csak igény esetén indítják azt hiszem.
65703. levia (válaszként erre: 65702. - Melysa23)
2020. dec. 12. 18:55

lyen képzést kínál pl. a Karinthy és a Kőrösi is, ha jól emlékszem.

Vajon mennyi időt vagytok hajlandóak utazni naponta? Ez jutott erről eszembe.

Mert ez is fogós kérdés. Ragaszkodni egy szakhoz, és beírni minden sulit, amely azt kínálja vagy húzni egy végső határt és elengedi akár a legideálisabb gimit is.

Az említett két giminél maradva a Karinthyt pl. a budai oldalról idényel sok utazást, a Kőrösi meg a pesti olfal nagy részéről.

65702. Melysa23 (válaszként erre: 65700. - Levia)
2020. dec. 12. 18:36
Igen, az angolt szeretné folytatni és mellette spanyolul tanulni. Elsősorban 4 évfolyamos kéttanos gimiket néztünk, de ilyen nem sok van és nehéz is bekerülni, kevés gyerkőcöt vesznek fel. Tetszik még a spanyol kéttan is, de jobb lenne angol főnyelvnek. Még nem tudom, a nyelvi előkészítős 5 éves szakot bevállaljuk-e, félek, hogy 1 évig láblógatás lenne és leeresztene kicsit.
65701. Könyvmoly_ (válaszként erre: 65692. - Levia)
2020. dec. 12. 18:22
Mi közeliben. Tavaly az álomban irtuk, de a közeli 5 perc séta, nincs parkolási mizéria vagy buszozás, csak arra kell figyelni, hogy elinduljunk időben, akkor nincs gond, biztosan odaérünk. Illetve tavaly az álomban elég szigorúan pontozták a magyart, és mivel oda akartunk menni szóbelizni, nem akartam annyira beleállni, pedig sztem az OH előtt is jó esélyem lett volna, őszintén gondolom, hogy igazam volt. Úgyhogy ez a két tényező együtt a közeli mellett szólt.
65700. levia (válaszként erre: 65696. - Melysa23)
2020. dec. 12. 18:12
Az angol kéttan után új nyelvbe kezdene vagy az angollal menne tovább, mint első nyelvvel?
65699. Melysa23 (válaszként erre: 65697. - Eleonóra123)
2020. dec. 12. 17:46
Igen, nyílt napok sajnos nem voltak, mi tavaly már voltunk néhányon és ki is zártunk ezek alapján két gimit. Nagy segítség egy nyílt nap... Idén volt olyan suli, ahol egész alaposan körbevezettek az épületben, néhány helyen csak bevágtak egy-egy videót, vagy fotót. Volt, ahol zoomon lehetett beszélgetni igazgatóval, sőt még gyerekekkel is. Ezekbe biztos sok energiát fektettek.
65698. Pangea76 (válaszként erre: 65694. - Levia)
2020. dec. 12. 17:04

Szövegértést definíciókat tudnak szóban kérdezni. A töri, magyar, nyelv szóbelik is megoldhatóak gondolkodási idő nélkül.. Nyilván ott nem is igazán tud csalni, hiszen nem tud felkészülni a kérdésekre. Esetleg ott lehet gond, ha a gyerek azt mondja nincs kamerája.

Esetleg előfordulhat, hogy választhat majd a gyerek h online v élőben szeretne felvételizni.. Akkor is kevesebb személyes találkozás van.

Ha minden jól megy addigra talán lesz normális oktatás és meg lehet majd oldani..

65697. eleonóra123 (válaszként erre: 65696. - Melysa23)
2020. dec. 12. 16:57

Szia! Nagyon különböző alatt mit értesz? Az általunk nézett iskolák nem tartottak nyílt napot, csak a sulik weboldalain tudtunk tájékozódni. Volt pályaválsztási nap a sulinkban de ott csak néhány iskola jelent meg a járvány miatt.

Volt ezeken kívül más lehetőség is tájékozódni?

Szerintem a szóbeliket ha nagyon kell meg tudják oldani. Maszk, szellőztetés, távolságtartás esetleg kamerás megoldás ahol olyan tanár felvételiztet egy teremben aki már átesett a covidon. Szerintem mindenhol akad olyan. A többiek meg online kérdezhetnek egy másik teremből. Szülő nyilván nem mehet be.

Vannak iskolák ahol eddig mindenkit behívtak szóbelizni - ebből lehet hogy az idén visszalépnek.

65696. Melysa23
2020. dec. 12. 14:39
Sziasztok! Viszonylag új vagyok a fórumon, bár régóta olvasgatlak titeket. A nagylányom felvételizik idén, mi úgy döntöttünk, hogy az álomsuliban írja az írásbelit, bár az osztályban a többség egy közeli gimibe jelentkezett. Angol kéttannyelvű általános után a lánykám szeretné folytatni a nyelvi irányt, ezért ebben erős, többnyire kéttannyelvű sulik vannak a listánkon. Nagy a bizonytalanság, kíváncsi leszek, hogyan oldják meg a sulik a felvételiket. Már a nyílt napok megoldásai is nagyon különbözőek voltak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook