Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kis gyermekek nagy mondásai fórum

Kis gyermekek nagy mondásai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8
2007. jún. 12. 15:28
A Fiam kérdezgette az autókat melyik milyen. Mondom:-Renault twingo, Odaszalad a nagytesójához-Bence, Bence "rönó fingó"(4 éves) Máskor, -Anyukám olyan szép vagy, mint, mint Te. Tavaly nyáron macskát akartak. Mondtam, hogy lehet, de csak ha gondozzák. A gyerek felosztotta:- Én adok neki enni, Bence ad neki inni, Döme simogatja, te pedig anyukám felszeded utána a kakit.
2007. jún. 11. 22:29

Összegyűjtött szösszeneteim:

Apa egyezzünk meg, ta vagy az erős én az okos.

Olyan sonkát szeretnék, amit szeretek és nincs benne hús.

Milyen csendes ez a reggel, még a kutyák is halkabban ugatnak...

Aszta mekkora csirkecomba anya. (hentes a vállán cipelte a fél disznót).

Szombaton, azt mondta, hogy ő inkább nem tanul meg biciklizni, hanem mondjuk futó lesz:)) Persze 1 óra alatt megtanult tekerni.

2007. jún. 11. 22:14

A nagyobbik lányomat kb. 2 és fél éves kora körül nagyon érdekelte, hogy a fiúknak kukijuk van, de kimondani nem tudta, így azt mondta hogy kakukk.

A nyaralónk vidéken van, sokat vittem őt biciklin, minden férfinál felkiáltott hangosan: Anya a bácsinak is kakukkja van?

Ciki lett volna, ha jól mondja a dolgot.

2007. jún. 11. 21:42

Füretés vége.Kérem a fiamat jöjjön ki a kádból, álljon a szélére ( úgy van kialakítva, hogy ezt balesetmentesen megtegye ).

Gergő:"Nyomok egy féket, hogy fel tudjak jönni ide!"

184. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 174. - Manhattan22)
2007. márc. 30. 22:01

Nálunk is általános ha kérem valamire:ééén nem,én titibaba

3 éves lesz már,ha szeretne valami nagyfiusat csinálni,szól hogy én nem titibaba.Ha álmosodik,kérné a cumisüveget,újra én titibaba.

Hát van eszük meg kell hagyni!

2007. márc. 30. 19:44

Annyit nevettem!Hogy milyen édes kis szájuk van agyerekeknek!

Nekem is van egy történetem,a nagylányomról.2 éves körüli lehetett,amikor egyszer beteg lett és hányt is a mandula gyulladás miatt.Láttam rajta hogy valami nincs rendben,ezért rákérdeztem:"Kicsikém,hányindered van?

Erre ő komoly gondolkodás után,csodálkozón és lesajnálón megjegyezte:"Nekem csak egy ingerem van ,meg egy nadrágom!

2007. márc. 30. 19:32
A keresztfiam 5 eves volt, mikor egyszer en mentem erte az oviba. Mondtam neki, hogy anya is mindjart jon csak kesik mert buszhoz van kotve. Erre Erik, Dragam konnyes szemekkel ijedten kerdezte: "Kriszti, de hat miert van anya a buszhoz kotve?"
2007. márc. 30. 19:23
kb 5-6 éves lehetett a fiam amikor belázasodott, mondom a férjemnek adok egy fél algopirint a gyereknek erre a fiam megszólal" én nem kérek alvópirint, nem akarok aludni!"Azóta csak alvopirinnek szoktuk emlegetni a gyógyszert.
2007. márc. 12. 13:59
Kisfiam 2,5 éves,elég sokat halandzsázik még,ilyenkor mindig szólunk neki,hogy ne mondjon butaságot!Mostanában ő mondja már nekünk,ha megszidjuk valamiért,hogy "anya ne beszélj hülyeséget"!
179. ebona
2007. márc. 11. 22:31
Gábor fiam azt mondta,hogy szerdára petárdát,és patront kell az oviba vinni. Felhívtam az Óvónénit, mert nem igazán értettem a dolgot,és kiderült, hogy kokárdát, és kartont (papírt) kell vinniük. :)
178. agnes.b
2007. márc. 11. 08:10
2 éves fiamat nagynénje kiwivel kínálta.Hiába könyörögtünk nem akarta megkóstolni.A nagynéni próbálkozott:edd csak meg,sok benne a vitamin!Erre a kisfiam:Akkor szedd ki belőle!
177. mandila
2007. márc. 11. 07:16
Aznap pandúrlevest főztem ebédre-sertéskörömből. Kislányom megkérdezi. Ez a macskának a körme? (pandúr szót nem ismerte, de a kandúrt igen)
2007. márc. 10. 22:48

nekem van egy négy éves fiam s mikor az oviban monta nagy boldogan anya tudod mi volt az ebéd mondom mi

sáska fözelék hát nem tudtam nevetés nélkül megálni

2007. márc. 10. 22:45

A másik aranyos sztori:

Sokszor kérdezték tőle, nem szeretne-e egy kistestvért? Egy darabig csak a fejét rázogatta, meg mondta, hogy nem, de egyszer, rám nézve: "Nem lehetne inkább egy kiskutyát?"

2007. márc. 10. 22:40

Fiam 2 évesen, mikor megkértem, pakolja össze a játékait:

"Ém nem pakololok, ém pici baba!" :)

2007. márc. 10. 22:27
A harom eves unokam mondja vendegek jonnek hozzank,kerdem kik?Attila,Aron,Audi es Aranka,kerdem de ki az Audi?az unokam fele az Attila fekete autoja.
172. mandy
2007. márc. 10. 08:33

Másodikos nagylányom bejelentette, hogy ketten is szerelmesek bele a suliban. Peti meg is mondta és mindig meg akarja puszilni, de Adolf 'sumákol', nem mondja ki, csak utal rá!

:)))

2007. márc. 10. 08:02
Kislányommal sétálunk a boltba,az egyik udvaron két palotapincsi,mindegyik nyakán egy széles karika,hogy ne tudjanak kibújní,megszökní a kerítésen.A kislányom azt mondja:nézd anyu az a huncut néni CD-t tett a ktyusok nyakába.
170. H MAYA
2007. márc. 10. 07:57

Kisunokám Benjamin, aki 2 éves ,nálunk ebédeltek a mult vasárnap.

A húsleves kanalazgatása közben ,felfigyeltem rá amint a sárgarépát tologassa a tányérja szélére, az persze visszacsúszott, mire ő.

-Tünés innen,- felszolitással ismét félre tolta a finom sárgarépá.

Na ennyit a vitaminnak meg a fütyülésnek

2007. márc. 10. 07:39

A kishúgomtól vért vettek,s nem sírt!

Csak kétségbeesetten nézet rám és mondta:

Folyik a vérem,az én drága vérem!!!

2007. febr. 24. 10:51

4 éves fiam egyik este átjött:

Anya, Anna nagyon rosszul horkant!!!Teljesen megőrülök tőle!

(Anna lányom, bizony olykor horkol alvás közben nem is kicsit.)

2007. febr. 3. 20:55
Termékbemutatóra készülődtem az otthonunkban, mondtam a férjemnek hogyha itt az ideje hegyezze a fülét. Erre ő: Nekem is végig kell hallgatni? Inkább elmegyek csajozni./pesze viccből mondta/ A 6éves fiam meghallotta odabújt hozzám és ezt mondta: Anya szeretlek! Elmehetek apával?
166. emily
2007. febr. 3. 20:19

Unokahúgom aranyköpései(Ma már 15 éves...):


Vettem magamnak egy tengerimalacot. Megjöttek a rokonok, mondom Kacsának menjen be a szobámba, van ott valami, nézze meg! A kiscsaj berombol, leguggol a ketrec elé és fapofával kijelenti: - Hm, jó kis mókus...


Kacsa kérdezgeti anyukáját, hogy kit hogy hívnak a családban. Elérnek a dédihez. Kacsa: -A dédit hogy hívják? Anyukája: - Fehér Margit. Erre Kacsa: - Másmilyen színű nem lehetne???

2007. febr. 3. 18:06
Sogornőm mesélte,aki tanitó néni,és elsős gyerekeket tanit.Egyik nap olyat játszottak a gyerekekkel ,hogy ő kirak egy képet a táblára ,és a gyerekek pedig mondják meg mit ábrázol.A sogornőm fel tett egy olyan képet,amin egy öreg nénike van,a kezében tart egy szatyrot.na mit láttok a képen?mire az egyik kisfiú:Ez egy vén szatyor!:)))
164. Magdala
2007. febr. 3. 17:02

3 éves lányommal álltunk az üzlet pénztáránál a nagy tömegben, a gyerek nézelődik ahol minden féle apró édesség van kirakva: csokik, rágógumik.Egyszer csak a lánykám felűvölt.

- Anya, milyen sok rákó gumi, mint Neked otthon.

Hát az én drágám az édességes dobozra gondolt ami természetesen otthon kifogyhatatlan és mindig volt benne rágógumi.

Mondanom se kell, az egész bolt engem stérőlt: vajon ki lehet ez a perverz rákógumi gyüjtő nő.

163. Tamy
2007. febr. 2. 22:08

Sziasztok!

3 év körüli volt a fiam. Többen is kérdezgették tőle:"Na és szeretnél tesót?" Aztán egyszer ő kérdezett:" Mikor lesz már énsom? "

162. Edina32
2007. febr. 2. 22:01

Sziasztok!

Alig 3 éves fiam most gyógyult meg, a betegség alatt nagyon bújós lett, levette a lábáról az egyhetes magas láz.

Rászokott az ölelgetésre, dajkálásra, mindig jön, hogy megszeretgessen.

Ahogy ő mondja:

"Anya, most megszeretkezlek!" :)))))

2007. jan. 31. 12:46

Sziasztok!


Nagyon tetszik nekem ez a fórum. Az én fiam most 15 hónapos, de tökre beleéltem magam a ti helyzetekben. Mostmár mondunk pár szavat(szavaka), alig várom a vicces válaszait, olyankor annyira aranyosak.


Egy eset, amikor én kicsi voltam 2 éves körül.

(anyum mesélte). szóval: Anyum apummal beszélt, hogy nincsen itthon tojás sem,vegyen, mert vásárolni indult apum.

Kertes házban laktunk a nagyszüleimmel.

Mi fennt az emeleten, ők lent a földszinten.

Volt nekik kacsájuk, libájuk, tyúkjuk..stb..

Én ekkor lementem és bementem a csirkékhez, és szedegettem össze a tojásokat. A pap persze ott ült kint a közelben és megkérdezte tőlem: Te mit csinálsz ott? Erre én megszólaltam nekünk se nincsen!!! :)

Édes lehettem


Végig olvastam ezt a fórumot, nagyon tetszik, tényleg.

majd, ha már a fiam is mondd valami jót, megosztom veletek!


Puszi: Rita

160. zazuka (válaszként erre: 157. - Kangaroo)
2007. jan. 31. 12:27
Ugyanabból a szótárból tanultak a fiaink, az én gyerekemnek is anyapöttyei vannak :)
2007. jan. 31. 10:57

Unokatestverem meg kicsi volt, kb. 3,5 eves, akkor kezdett ugye oviba jarni. Apukaja szokott horgaszni menni egy kozeli tohoz, o is elment vele gyakran. Komolyan uldogeltek ott, a kislany meg mindenfele botokkal, fuszalakkal stb. jatszott, kozben egy versiket mondogatott, ami persze itt-ott santitott (o talalta ki.. ).

Apukaja kerdezi:

-Ezt a verset az oviban tanultad?

Mire o buszken es kicsit sertve a feltelezestol:

-Dehogy, most szinkronizaltam!


Soha nem derult ki, hogy honnan hallotta ezt a szot, plane azt, ami oda illett volna, azaz, hogy improvizalta. :)))

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook