Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oxigénhiányosan, betegen született gyermekek szülei! fórum

Oxigénhiányosan, betegen született gyermekek szülei! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2022. febr. 26. 21:36

Sziasztok!

Az én kisfiam oxigén hiánnyal született, hypotermiás koraszülött.

Végtagjaiban tonusfokozottság.

Valakinek esetleg van tapasztalata?! Milyen módszer vált be? És azóta hogy van?

Köszönöm

2018. ápr. 15. 17:06
Sziasztok. Nem tudom, él-e még a fórum, de megpróbálom. Kisfiam súlyos oxigénhiánnyal született és nyelési evési nehézségekkel is küzdünk. Ha esetleg valakinek vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai, örülnék neki, ha tudnánk beszélni. Köszönöm.
2012. febr. 2. 18:21

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy Ti gyermekeitek is többet alszanak mostanában?

155. ae55128da6 (válaszként erre: 155. - Mariann.)
2011. szept. 2. 09:40

Szia Mariann.


Válaszoltam a leveledre :)

Puszi

154. ae55128da6 (válaszként erre: 153. - Mariann.)
2011. aug. 31. 07:52
Na voltatok a korai fejlesztőben?Mit mondtak?
153. Mariann. (válaszként erre: 152. - Ae55128da6)
2011. aug. 29. 18:39

majd írd meg mi volt!

szorítok mi majd 20.án megyünk


meg vagyunk mi is :)

holnap megyünk a korai fejlesztőbe kíváncsi vagyok mire írták ki Adriánt majd meg írom...


puszi

152. ae55128da6 (válaszként erre: 151. - Mariann.)
2011. aug. 29. 15:21

Köszönjük jól majd csütörtökön tudod megyünk a szemklinikára és utána az ortopédiára.Aztán majd kiderül menyit segített a látásfejlesztés,hogy kell vagy sem szemüveg.

Ti hogy vagytok?

151. Mariann. (válaszként erre: 150. - Ae55128da6)
2011. aug. 29. 09:49

:)


Így legyen!!!


:)


jól vagytok?

150. ae55128da6 (válaszként erre: 148. - Mariann.)
2011. aug. 29. 08:47

Mariann.


Tudom,hogy a fiaink fognak futni és akkor majd versenyt futnak a kis Adrián és Zénó :)

puszi :)

149. Pandrea1 (válaszként erre: 148. - Mariann.)
2011. aug. 28. 19:58
fog az is menni, ha tetszik neki hogy halad úgy fog fejlődni minden. Nyugi, hamarosan futsz utána :D
2011. aug. 28. 18:48

köszönöm Nektek

:)

tudom ez még semmi, nagyon sok munka, hosszú út küzdelem vár még ránk, Rá...

hisz ahhoz hogy kússzon, másszon, üljön és majd járjon kell hogy tudja majd tartani a fejét ami még nem nagyon megy... :(


de most ennek is örülünk!

147. giga455 (válaszként erre: 144. - Mariann.)
2011. aug. 28. 18:30

NAgyon szupi!!! :D

Figyeld meg fog még szaladni a kisfiad!! :)

146. Pandrea1 (válaszként erre: 144. - Mariann.)
2011. aug. 28. 17:56
A lehető egyik legnagyobb dolog :) Gratulálok!
145. ae55128da6 (válaszként erre: 144. - Mariann.)
2011. aug. 28. 17:49

Jajj de jó.gratulálok és igenis nagy dolog ez! :)

Akinek nem beteg a gyereke annak ez nem jelent semmit de neked ez tudom milyen nagy siker élmény. :)

GRATULÁLOK:)

2011. aug. 28. 17:05

sziasztok


képzeljétek ,ma volt Adrián életében először hogy kéredzkedett le a földre :)

alig hiszem el a hátán közlekedik, na jó nem járja be a lakást de löki magát minden fel, kitekeri magát s alakba :)

majdnem el sírtam magam délután mikor csinálta....


és most már mindig löki magát nem csak 1-2 alkalomkor, ha letesszük rögtön útnak indul...


szerintetek is nagy javulás ez, vagy csak nekem? aki mindig feküdni látta csak a kisfiát....

2011. aug. 28. 16:32

Sziasztok!


Fefe 3 körül úgy kinyúlt hogy még mindig alszik, pedig 12kor volt ebéd :S én élvezem a nyarat, végre nem kapok hőgutát :)

142. giga455
2011. aug. 28. 15:05

Sziasztok!

Én is vagyok, olvastalak benneteket, csak még élvezem a szabim utolsó napjait, ill. az utolsó nyári napokat :)

2011. aug. 27. 22:44
Én is itt vagyok, csak nem volt a napokban időm.De jövök ámámám!:-))Többiek???Jól vagytok???
2011. aug. 27. 21:46
meleg volt, én teljesen meghaltam :S
2011. aug. 27. 21:32

de eltűnt mindenki...

:(

2011. aug. 26. 15:56
jó igen, de mi most rendeltünk egy fosfosercaps kapszulát. A dokik szerint jobb mint a halolaj. Nem tudom mikor érkezik meg. De a figyelme, a beszélgetése, ébrenléte sokkal jobb mikor kapja az olajat. Kipróbáltam hogy mi van ha nem kapja, de kell neki ez már biztos.
137. Mariann. (válaszként erre: 136. - Pandrea1)
2011. aug. 26. 15:39

akkor szerinted is jó?

hú de jó....

2011. aug. 26. 15:34
Kapja Fefe a halolajat, és látható a különbség tőle.
2011. aug. 26. 15:34

Nekünk ami biztosan használt az a Dévény, most a tsmt, az úszás és a lovaglást majd kicsit később akarom mikor nincs ez a borzasztó meleg. Valószínű, hogy sérült a hőháztartása is mert csak melegszik, mindig mérni kell mert egyszerűen felforr. A vizet imádja, most is hogy simán mászott benne úgy hogy segítettem a fejét tartani. Elindulna mászásba csak megint a fej. A mászósín is ezért nagyon jó, mert segíti emelnie magát és így könnyebb. Ja meg a wingboo, bár ha nem akarja akkor azon is képes elaludni :)


Sosem adom fel, az tuti csak baromi nehéz, és valljuk be hogy idegesítő is ez az egész helyzet.


Fülmosást csinálnak ilyen piciknek? Oda vinném ahol a bera-t is csinálták, de nem veszik fel a telefont.

134. Mariann. (válaszként erre: 132. - Pandrea1)
2011. aug. 26. 15:31

én majd most fogom elkezdeni Adriánnak adni az eskimo kids hal olajat!

nagyon jó agyserkentő...


próbáld meg neki, nem vesztesz vele hisz csak vitamin...

2011. aug. 26. 15:15

Kedves Pandrea!

Megnéztem Fefe képét! Olyan aranyos és szép baba!Biztosan nagyon nehéz, de ne add fel!!! :)

Meglátod, még nagyon sok örömöd lesz Fefében! Hosszú az út, de a könnyek mellett lesz sok nevetés is! Senki nem ígérhet csodát, főleg nem egyik napról a másikra. Sajnos az oxigénhiány egy ilyen műfaj! De a kitartó fejlesztések előbb-utóbb használnak. Mi is sok-sok mindent kipróbáltunk, mire megtapasztaltuk, hogy mi az ami tényleg használ. ( a gyógylovaglás, az alapozó mozgásterápia, a Sindelár-, és az Ayres-terápia mind-mind használt egy kicsit. A mi fiunk kapott homeopátiás bogyókat is, jelenleg pedig az idegrendszerére gyógygombákat szed.)


A lényeg: Fefének klassz szülei vagytok, akik mindent elkövetnek, hogy csökkentsék a hátrányát!A "másság" pedig nem mindig rossz! A boldogság nem ettől függ! Akinek egészséges a gyereke, az sem gondtalan!

Tényleg van fény az alagút végén! Csak a megtett út számít!

10 év távlatából hidd el, Te is így fogod érezni!

132. Pandrea1 (válaszként erre: 131. - Mariann.)
2011. aug. 26. 15:11

Én látom, hogy Fefében ott van belül minden, csak nem tud kitörni. Érti amit mondasz, figyel, próbál beszélni, de nem megy. Fordulna, de nem megy úgy ahogy akarja. Ha hason van és menne előre akkor elborul, még nem tudja visszatartani magát. A lába erős, fogása erős, de a felső teste baromi gyenge. Most már labdán is ügyesen tartja magát, de ebben a melegben azt sem tudjuk csinálni. Ilyenkor mindig magam alá zuhanok hogy kihagyunk egy csomó időt, de ha most tornáztatnám tuti megölném szegényt :S


Van nagyon sok jó példa az ember szeme előtt, de a mi sérülésünk hatalmas. Nálunk látás csak nagyon közelre van, és még mindig inkább felfelé emeli a fejét. Nem tudom mi lesz, csak remélem hogy minden rendben fog alakulni.


Most a foga a legnagyobb baj. Baromira fáj neki, rágunk, kenem, dörzsöljük, de fáj szegénynek :S ja és vérzik ahogy csikorgatja :S

131. Mariann. (válaszként erre: 129. - Pandrea1)
2011. aug. 26. 14:56

Én biztos vagyok benne!

ahonnan indultatok egy csoda Fefe!


Adrián nem úgy változtatja a helyét hogy neki áll kúszni és métereket megy... löki magát a lábával meg a kis testével de csak akkor ha a játék a közelbe van, vagy a babatükör...


örülj, hisz Fefe segítséggel feláll, ez azt jelent van olyan erős a törzse hogy megtartja magát!!

ez nagyon jó!


van egy kislány a tornán nálunk most 5 éves és kb fél éve kezdett el járni, hasonlóan született mint a mi babáink csak Ő a 24. terhességi hétre.


és iszonyat okos... nekem mindig Ő lebeg a szemem előtt ha Neki sikerült nekünk is fog és Fefének és és az összes kis angyalkának

130. Mariann. (válaszként erre: 128. - Orchidea71)
2011. aug. 26. 14:52

mi is Dévényre járunk, de még messze az út vége :(

igaz a nagyobbik fiam is 2 évesen indult el és Ő egészséges

2011. aug. 26. 14:51

Én sokszor feladom a reményt hogy Fefe valaha is önálló lesz, mozgásra képes-e. Valahogy olyan érzésem van, hogy semmi nem fog nekünk sikerülni, de persze nem lehet feladni míg Ő is akarja.

Kísérletezünk a gyógyszerekkel, a beszéddel, a mozgással. Majd egyszer talán nekünk is sikerülni fog helyet változtatni. .....

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook