Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kis gyermekek nagy mondásai fórum

Kis gyermekek nagy mondásai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8
68. mti
2006. okt. 4. 11:48
Eső után sétáltunk unokahúgommal mikor megjegyezte, hogy belelépett a busz a vízbe.
67. Madár
2006. okt. 4. 11:43
Kisfiamnak a mániája a kukás autó (ha látunk eggyet meg kell nézni)Nyaralásunk alkalmával étteremben ebédeltük. Zsebihal sok ananászlevet ivott, mire mondtuk neki,hogy be fogsz pisilni ha ilyen sokat iszol! Ő erre azt válaszolta:Nem, lepisilem kuka autót.
2006. okt. 4. 11:25

Iskola, beírás a nebuló ellenörzőjében:

-"Kedves szülők! Pistike nem itta meg ma sem az iskolatejet, megintem!"

Válasz az apukától:

-"Kedves Tanító néni! Pistike kivégzéséről gondoskodom!"

Ez nem teljesen ide vágó téma, de az alábbi ovis történeteket szerettem volna kiegészíteni.

65. zazuka (válaszként erre: 64. - KGyula)
2006. okt. 4. 08:24

Szívemből szóltál KGyula!

Éljen az óvóda, de az óvónőket tizedelni kéne!

64. KGyula
2006. okt. 3. 22:59

Na, az óvodáról azért még érdemes pár szót ejteni. Előre bocsátom: alapvetően óvoda párti vagyok, de...


Szóval az óvoda (ellentétben a bölcsödével), egy agyrém volt. Az óvónőktől pedig a víz kivert...


Egy idő után besokalltam tőlük, és ha alkalom adódott (és az majd' mindig akadt), csípkelődtem egy keveset.


Például egy szép napon Melinda néni érdeklődik bőszen: "Apuka! Pénteken nevelésmentes nap lesz, igényelnek ügyeletet?"


Mire én: "Kedves Melinda néni! Azt én nem tudhatom, mert ezt meg kell beszélni a feleségemmel. Tudja, akivel a gyermeket együtt nevelem, és aki azokon a napokon szokott a gyerekért jönni, amikor nem én jövök." Itt már forgott a szeme, de nem voltam kiméletes folytattam: "Aztán, nem értem, hogy mi ez a nagy felhajtás. Minden nap nevelésmentes az óvodában, vagy tévedek?"


Erre ő, kényszeredetten: "Jaj, ne vicceljen már apuka!" Erre én, keményen a szemébe nézve, suttogó, már-már fenyegető hangon: "Soha, de soha nem viccelek."


Na, most nekem annyi! Az összes óvónő és az óvónőknek puncsoló anyuka lándzsavégre kap, itt, kedves Hoxa portálján.


Ja, és bocs az offért.


Azért vannak rendes óvónők is, és továbbra is szeretlek bennteket! Emlékezzetek bevezetúő soraimra: alapvetően óvoda párti vagyok.

63. KGyula
2006. okt. 3. 22:45

Gergő óvodás, már második napja. Én megyek érte, mert Marika délután rendel.


Kézenfogva sétálgatunk a Kőrösi Csoma sétányon, amikor megszólal: "Apa, szeretlek! Nem vagy hülye, nem vagy picsába." Na, úgy nagyjából innen datálható lassú, de folyamatos elhülyülése, mármint az óvodától. Az iskola csak tovább rontott rajta, arról inkább nem mesélek.

62. vicmag
2006. okt. 3. 11:29

Laura mondta reggeli közben:


-Az én teámban méz van,az anyáéban cukor,a nagyiéban meg koleszterin.(polisett-re gondolt)

2006. okt. 3. 09:23
4 éves unokámnak a múzeumban meséltem az előttünk lévő avarkori sírról, melyben egy csontváz volt látható. Beni ránézett, majd kis fejét elfordítva, undorodva megszólalt:" Én ezt nem szeretem nézni, mert nincs rajta bőr!"
60. mti
2006. okt. 3. 08:57

Hároméves unokahúgom, panaszkodott, hogy az oviban mindenkinek van testvére csak neki nincs. Megnyugtattam, hogy neki is van de unokatestvére, ez én lennék.


Pár nap múlva találkoztunk és rákérdezett, akkor te vagy az én unokám?

59. KGyula
2006. okt. 3. 00:14
A villamosmegálloban állunk. Gergő nem bír a vérével. Viselkedj rendesen - mondom, mert beadlak a menhelybe. Mire a válasz: Azt nem teheted, mert én a tiéd vagyok.
2006. okt. 2. 20:27

egyik nap mondtam a tesómnak valamit,emire nem reagált

én:te vagy már süket!

ő:Tessék?mit mondtál?

2006. okt. 2. 20:22

Ma hazafelé az oviból, bölcsiből a gyerekek kaptak a tatitól egy-egy perecet.Anna megkínálta a Gergőt a perecéből, amit ő nem fogadott el.Mondtam a kislánynak, hogy akkor adja nekem, amire nem volt a válasz.Erre a fiam:

"Adjál belőle anyának, mert különben jön a rendőr és megbüntet."

56. KGyula (válaszként erre: 52. - A900f63755)
2006. okt. 2. 13:40

A lábról jutott eszembe.


Kirándultunk a budai hegyekben, Gergő még kicsi volt. Többször kérte, hogy vegyük fel. Megtettük, de mindig megjegyeztük: "Mi van? Nincs lábad?"


Egy kis idő múlva megint megáll: "Anya, apa! Nincs lábam."


Ismét kirándulás. Előtte beharangoztuk, hogy nagy kirándulásra megyünk. Sétálunk a Normafánál, amikor megszólal: "Ap! Hol van a nagy kirándulás?" Elmagyaráztuk.


Kicsit később lemarad, mire észbekapunk vagy százötven méterre bogarászik. Egyszer csak felkapja a fejét és elkezd rohanni felénk, miközben kiabál: "Anya! Félek a nagy kirándulástól!"

55. vicmag
2006. okt. 1. 21:09

Laurától kérdeztem meg nemrég:

-Az IGENt nem tudod mondani,csak azt,hogy DE?

-Az IGENt?DE!



A férjem leszaladt a kisboltba,és megkérdezte Laurát:

-Szombat este van,hozok magamnak 2 sört.Neked vegyek valamit?

-Aha:tarhonyát vagy ami nincs...

2006. okt. 1. 14:13

Az óvodában ránk szóltak, hogy Csongi nem tud orrot fújni (Tudtunk róla, de úgy gondoltuk talán 3 évesen még nem olyan tragikus.). Tanítsuk meg! - mondták. Innentől kezdve az egész család, különböző trükkökkel tanítgatta.

Másnap hazajött az oviból és megkérdeztem:

- Na? Kicsikém, megy már az orrfújás?

- Még nem! De, édesanya, én próbálkozom, próbálkozom! - volt a válasz.

2006. okt. 1. 13:29

Keresztlánykám kinyitja apukája személyi igazolványát.

- Anya! Ki ez itt a képen?

_ Hát Apa van a képen.


_ Lilcsi nézegeti,

Hát Itt még ember volt!!!



Megyünk vásárolni, beteszem őt a kosárba.

Egy idő után megunja és nyaggatni kezd.

Menjünk már gyorsabban!

De Lilike, vannak előttünk nem tudok gyorsabban menni.

Hátranéz, egy nagy kövér férfi van előttünk.

Lilcsi: Hú de nagy popója van a bácsinak!

Menjünk neki a bácsi popójának!!!

Persze mindezt jó hangosan!

2006. okt. 1. 12:25

Kisfiam mai beszólása, mert nógatva lett, hogy jöjjön kicsit gyorsabban:

" Én nem tudok, mert alacsony a lábam. "

51. vicmag
2006. szept. 27. 09:13

Laura nemrég felháborodva:

-Elrontottam a rajzolást,mert nem hallottam

apa gitározásától!


Aztán elkezdtünk gyurmázni.Ő csigát csinál,én meg egy nyúlfejet.

Ránéz a "művemre" és megszólal:

-De gyönyörű rák!!!

2006. szept. 27. 08:58
Orosz laktanya közelében laktunk. Minden reggel a buszmegállóban Balázs fiam látta a katonák reggeli tornáját, vagy a kivonulást a laktanyából sok-sok teherautón, mikor gyakorlatozni mentek. (gondolom, hogy oda). Öt éves volt, mikor április negyedike alkalmából az ovisokat elvitték koszorúzni egy emlékműhöz és természetesen beszéd is volt.Másnap újból láttuk a rengeteg orosz katonát kiözönleni a laktanyából, mire Balázs megjegyezte:" Nekünk az óvónéni azt mondta, hogy a hős szovjet katonák meghaltak értünk (életüket áldozták fel), anya, akkor miért vannak mégis ilyen sokan itt?"
49. KGyula
2006. szept. 27. 08:00

Újabb Gergő sztori.


Gergő másfél-kétéves lehetett. Éppen végeztem a fürdéssel. Szokás szerint kiültem a kád szélére és ordítottam, mint az apátlan szamár: anya, anya! (Marika ilyenkor bejön a fürdőszobába és megtörli a hátamat. Évek óta így működik.)


Nos, szóval ülök a fürdőkád szélén és óbégatok. Egyszercsak, érzem, hogy valaki törli a hátamat, pontosabban a derekamat. Nézek jobbra, nézek balra (mint a viccben), senki. Lenézek és mit látok? Az én áldott Gergő gyermekem, üdvözült arccal, a mocskos felmosóronggyal, lelkesen törölget...

48. KGyula (válaszként erre: 44. - Eee466847e)
2006. szept. 27. 07:54

Marika harmincegy éves volt, én pedig harminchat, amikor Gergő született. Nem tudhattuk előre, hogy, mondjuk, ötvenévesen nem leszek-e olyan balfék, mint amilyen néhány ötvenéves szokott lenni.


Akkor úgy ítéltük meg, hogy így is határeset (gondolj bele: és jövőre ötven leszek, Gergő tizennégy)... Persze, ma már másképpen látjuk, de sajnos késő.

2006. szept. 26. 14:53

Unokaöcsém (3 és fél éves) az anyukájának, a fürdőszoba előtt állva:

"Anyu, te fürdsz?"

46. eee466847e (válaszként erre: 43. - KGyula)
2006. szept. 26. 14:27
43. üzenet ide szólt, csak nem jó csináltam!
2006. szept. 26. 13:21

Kisfiam a páromnak:

Neked nincs anyukád? Akkor miért laksz az enyémmel?

:-(((((((((((((((((

2006. szept. 26. 12:56
Hajlott kor? Ugyan már! 37 évesen szültem a második fiamat, szerintem most 59 évesen is ezért vagyok fiatal(os)!Egyébként aranyos az újabb történet is, kérünk mindenkitől sokat, sokat.
43. KGyula (válaszként erre: 42. - Eee466847e)
2006. szept. 26. 10:47

Ez igaz, kedves mamácska. Sajnos túlontúl "gyermekszerető fickó" vagyok, ezért aztán Gergő neveltetése némi kívánni valót hagy maga után.


Nos, a következő "Gergő sztori":


Gergő hároméves lehetett... A társasházban a hasonló korú gyerekek többségének rendre született kistestvére. Gergő is szeretett volna nagyon-nagyon, dehát, mi úgy döntöttünk, hogy hajlott korunkra tekintettel...


Szóval, Krisztián barátjának megszületett Petra kishúga... Egy nap, Marika a fürdőszobában tevékenykedett. Gergő a következőkkel ment be hozzá: "Anya, szeretnék egy kistestvért!" Anyja rezignáltan: "Menj és szólj apádnak!"


Én a nappaliban ügyködtem éppen. Gergő beront: "Apa, azonnal adjál nekem egy kistestvért! Anya mondta." Azt sem tudtam, hogy sirjak vagy nevessek...

42. eee466847e (válaszként erre: 41. - KGyula)
2006. szept. 26. 09:13
Részemről kíváncsian várom a következő Gergő sztorit. Az atyai büszekséged mellett arra következtetek, hogy szeretnivaló, kedves, gyermekszerető fickó vagy!
41. KGyula
2006. szept. 26. 00:19

Ajajaj! Most látom csak (pedig már fáradok), hogy ez a topic az >>Anyának lenni>>Örömök alcímek alatt szerepel.


Nos, ugye, az én anyaságom fogalmilag (is) kizárt. Eligazítást kérek: a továbbiakban megoszthatom veletek apai örömeimet? (És még a férfiakra mondják, hogy hímsoviniszta disznók. Jó, megengedem: disznónak disznók, dehogy soviniszták...)

40. vicmag
2006. szept. 25. 13:20

A lányom Laura és a keresztfiam Dani 5 évesek.

A következő párbeszéd fültanuja voltam a minap:

Laura:"Gyere Dani,játszuk azt,hogy összegyűlik

sok ember,te leszel a vőlegény,én meg

a menyasszony és megesküdünk!"

Dani:" Jó,akkor én elbújok!

39. KGyula
2006. szept. 25. 10:44

Gergő lehett vagy másfél éves. Ha szomjas volt, megfogta a kezem és húzott a konyha felé, miközben a következőket mondogatta: "Apa! Iszi, iszi!"


Én pedig, miközben töltöttem neki valamit, azt hajtogattam: "Ne igyál annyit, mert béka nő a hasban." (Anno, szüleim is ezzel kápráztattak.)


Nos, egy alkalommal Gergő, amint rángatott a konyha felé a következőket mondta: Apa! Iszi, iszi! Béka nem!"

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook