Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek lenne kedve velem formába hozni magát? fórum

Kinek lenne kedve velem formába hozni magát? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
633. miel77 (válaszként erre: 630. - Nyrn)
2012. márc. 12. 11:59

Én már lassan egy éve ez a honlapot használom, és nekem 1300 kcal a bme-n, és ahhoz hogy heti fél kilót fogyjak mozgás mellett kb. 1600 kcalt ír. 2200 kcal az nekem már a hízó szakasz, azért írtam hogy ha napi 3-4 órát edzenék én, akkor kb. ehetnék ennyit!!

És akkor híztam amikor 2000 körül vagy fölött ettem mozgás mellett, mégis a kalkulátor szerint az bőven súlytartó lenne nekem. De ettől többet meg már nem tudok edzeni azért hogy kompenzáljak! És az a baj, hogy a bizonyos mozgásokat is meg szokja a szervezet, így ha elmarad hízik az ember. De a végletenségig nem emelhetek. Én egyáltalán nem eszem kevés kcalt, de arra érdemes figyelnem hogy 2000 föle ne menjek. Bár elvileg az update-nek pont az a lényege hogy nem kell számolni, azért szeretnék majd teljesen áttérni rá, sztem súlytartás mindenképp megfelelő :)

632. álomkép. (válaszként erre: 628. - E2dc5ec392)
2012. márc. 12. 11:52
Maradok továbbra is okoskodni szívem:))))))Most lelépek ,mert kicsike szemöldökömet rendbe kell tetetni ....érkezem egy óra múlva:)))utánna megyek a naplódat megtámadom:))))
631. álomkép. (válaszként erre: 629. - Nyrn)
2012. márc. 12. 11:51
JAAAAJ végre valaki aki nekem is okoskodik:)))persze jó értelembe.háromnegyed órát én is edzek 3-4 nap egy héten ,ha egészségi állapotom engedi:)))és épp nem fáj ami szokott:))Ha elértem álmaim súlyát ....bár lehet engedek belőle:)))mert azt mondják a barátok úgy már csúnya lennék:)))akkor lassan építem fel.elméletileg 1 kg testzsír 9000 kcal ,legalább is ezt olvastam....ami azt jelenti napi 10 dkg 900 kcal égetés...ilyesmi ,nekem ez bőven megvan..szóval súlytartáshoz ehetek 2000kcalt gondolom most én......de pici poci már elég szűköcske :)))nem kell neki sok ,hogy jól lakjon és ez már mindenképp pozitív.mikor elkezdtem tábla csokikat faltam fel ,,és fel se tünt.Amolyan magány pótlás volt.közel 9 fogytam 9 hét alatt ,164 cm vagyok ,és 65,6 A súly.Szerintem jól elműködöm ebben,tény sok minden kívánatos dolgot megvonok magamtól.Az jó ha nem vagy édes szájú:)))))
630. Nyrn (válaszként erre: 628. - E2dc5ec392)
2012. márc. 12. 11:21

Olyan nagy különbség nincs azért ebből a szempontból a két nem között. :))

Persze, a helyes étrend a legfontosabb, de ha nincs mozgás, mi segíti elő a zsírok lebontását? Ha nincs izom, mi éget intenzíven kalóriát?

Mindenképpen ajánlom, hogy nézd meg ezt az oldalt és számold ki személyre szabottan. :)


[link]

629. Nyrn (válaszként erre: 626. - Álomkép.)
2012. márc. 12. 11:14

Háromnegyed órát, nem 3-4-et. :)))

Ha 1400 kellene az alapanyagcseréhez, akkor az azt jelenti, hogy annyit használ fel a tested, hogy a létfontosságú dolgokat (szív, tüdő stb) eltudja látni energiával. :) De maga az alvási is energiát igényel, a sétálás is, a rohangálás a lakásban is, szóval jóval 1400 fölött ehetnél és kéne is enned, mert visszaállásnál lehet visszaüt. :)

Azért nem tetszik a bűnözés, mert bűntudatot kelt. :)) És miért kéne? Ez egy folyamat. :) Ha ma megettem azt a sütit, kit érdekel? Holnap keményebben edzek és kompenzálom. :)) És már ki is váltottam. :) Bár mondjuk én nem vagyok édesszájú és annyira süteményes sem, de előfordul. :))

A diéta után is fogsz "bűnözni", szóval ebből a szempontból, hogyan lehetne eredményes? Egy kicsi most is, egy kicsi akkor is. :) Így tűnik élhetőnek. :) Én már nem is diétának hívom, csak odafigyelek. :)

628. e2dc5ec392 (válaszként erre: 626. - Álomkép.)
2012. márc. 12. 11:05
Én szeretem,hogy okoskodsz,remélem továbbra is kioktatsz,mert szükségem van rá:)Egy nőnél másképp mennek a dolgok,úgyhogy nem szabad összehasonlitani a két nemet:)Én is naponta 3,4 órát edzek,de ez nem elég.Fogyni csak helyes étrenddel lehet.A bűnözés nálam annyi,hogy többet eszek,mint kellene,de nem rossz dolgokból,mert egyszer kijelentettem,hogy nincs kenyér és cukor és nem is lesz:)A picit több kcal bevitelt kompenzálom a sok sporttal:)Nagyon sokat tanultam itt és minden,amit álomkép és miel77 mond teljesen igaz:)
627. Nyrn (válaszként erre: 625. - Miel77)
2012. márc. 12. 11:02

Igen, az első és legfontosabb dolog a helyes étkezés, de azzal is csak akkor lehetsz 100% eredményes, ha összehangolod a mozgással.

Attól is függ, hogy mit edzel.

Ha nem csinálnék semmit egész nap, akkor 1100-1600 kalóriával érhetném el az 1-0,5 kilós heti súlycsökkentést. Akkor ez mit jelent? Hogy többet ehetek így, hogy mozgok. :))

Valószínű, hogy a súlyodhoz azzal a mozgással már sok a 2000+-os étrend. De ez megint nem egyértelmű így magában, hogy mindenképpen hízás történt. Lehet izmosodtál és attól nőtt a testtömeg. Sok minden befolyásolhatja ezeket a dolgokat. Nehéz megtippelni kinél mi lehet így látatlanban, de az alapképlet szerintem mindenütt ugyanaz. :)

626. álomkép. (válaszként erre: 623. - Nyrn)
2012. márc. 12. 10:52
3-4 órát???Ahhoz ez teljesen jó,és ha adatlapod nem csal férfi vagy,ezért ez kell is.Okoskodásnak semmi képpen nem veszem amit írsz!Köszönjük ,hogy itt vagy:)))Életmód váltás kötelező egy tartható súly eléréséhez ,majd a későbbiekben a tartáshoz is.Igen sok mindent elolvastam ,de biztosan nem eleget.nekem is 1400 kellene egy nap alapanyagcsere szerint .de 1200 tartom ,az a plafon.De én nem is edzek ,csak kicsi súlyzó ,aerobos táncos (ezt élvezem)Szóval a napi edzésem a rohangálás a lakásban ,a kerben ,és a tenni valóim.Mindenhova lábon megyek ahova lehet....de ennyi .ezért tartom az 1100-1200kcalt.Kicsit szigorú valóban ,de megkell tanulni a mértéket és ahhoz ,hogy ez a későbbiekben mérécskézés nélkül menjen ....ezeket a lépéseket meg kell tenni.Bűnözés?Nem tetszik???:))))Hát ez azért bűnözés ,mert a diétának célja van ,és míg nincs meg az elért cél ,addig így hívjuk:)))De persze mindenki más képp csinálja.Én is sokat okoskodom ,itt szegény 0404 nek ....mert olykor nem találja magát:)))))Talán az arany közép utat nem :)))))
625. miel77
2012. márc. 12. 10:40
Ja egyébként igen fontos a mozgás, de azért a minél többet mozog az ember annál többet ehet... hát, akkor lassan 5 órát kéne naponta edzenem, mert az edzéshez is hozzá szokik a szervezet! Évek óta mozgok, mégis van 3-4 kilóm, és bizony 2000 kcal fölött mozgás mellett is hízom :( szóval a kajára kell sztem jobban figyelni nem a mozgásra, az csak a kiegészítés! :) de nem is a kiló fontos, mert a rendszeres edzéstől inkább több lettem, hanem a centi. Szóval még kb. 5 cm mínuszt szeretnék pocak táján :)
624. miel77 (válaszként erre: 618. - E2dc5ec392)
2012. márc. 12. 10:35
A 10 km olyan 1óra 3 perc.
623. Nyrn (válaszként erre: 622. - Álomkép.)
2012. márc. 12. 10:31

Én nem tudom megmondani személyre szabottan, hogy Neked elég-e az, amennyit eszel. Az orvos lexikonon van egy nagyon okos kis kalkulátor például, amivel kiszámolhatod, de biztosan ismered. :))

Az eredményekhez mindenképpen gratulálok! :)

Egyébként olyan rossz szó ez a bűnözés. :) Miért kéne, hogy bűnösnek érezze magát bárki is, ha bekap mondjuk egy fánkot? Vagy egy szelet püspökkenyeret? :)) A mértéken van a hangsúly úgyis. :)

Én "bűnös" nap után nem a kaját csökkenteném, hanem a mozgást emelném, ha tehetem. :)

A legtöbb sokat ígérő diéta a raktárkészletekre alapoz, pont ezért tudnak "fogyni" napok-pár hét alatt annyit, mert az az első, hogy azok kiürülnek és ha még a felesleges víz is távozik, az maga a gyönyör a mérleg szerint. :)) Persze zsírból egy grammot nem vesztett. :) És mi az első ha vége? Feltölteni a raktárakat. Éheztettél is? Ajajj-ajj, akkor bizony halmozzunk. És a leadott 6-10 kiló így köszön vissza 20-ként. :)

Én kb 2400-et eszem egy nap és 3/4 órát edzek. Közben pedig fogyok, zsírból. :)

De ne értsd félre, nem okoskodni szeretnék, tőlem mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja. :))

Igyekeztem körbejárni a témát mikor kezdtem az életmódváltásos történetem, mert nem szeretnék újra kínlódni a túlsúllyal és mégis egy tartható rendszerben szeretnék élni, anélkül, hogy félnem kéne az ételtől. :)

622. álomkép. (válaszként erre: 621. - Nyrn)
2012. márc. 12. 10:00
Hát én is ezt mondom...az a helyzet ,.hogy ha végig olvasod a fórumot ,ami hosszú lenne azért:)))de kitűzött céllal "dolgozunk ":)))a finishben eléggé már,és 0404 sokat edz ...olykor olykor bűnőzik ,és aztán meg 600 kalória,ami ritka példány kevés:))és ezt nem teheti meg:)))aztán másnap meg lehet jön egy bűnözős nap...és ez így nem oké......biztosan kell két 2 amire a szervezet át áll...de szerintem a kaja hasonlóan működik mint a folyadék.Ha nem iszol raktározni kezd.....Amúgy pedig köszike a hozzá értő irodalmat:)))tényleg:)))én tartom az 1200 at és szépen haladnak a kg ....lehet elég lenne 1500 öt tartani ,de így kezdtem ...és súlytartásig nem emelem vissza:)))))
621. Nyrn (válaszként erre: 620. - Álomkép.)
2012. márc. 12. 09:39

Megtenni megteheted, az más kérdés, hogy ajánlott-e. :) A 600 kalória még a vegetáláshoz sem elég szerintem. :)) Rendszeres mozgás mellett az 1500-at is keveslem. :)) Az alapanyagcsere alá nem nagyon kéne menni.

Nagyjából 2 hét kell a szervezetednek mire hozzászokik valamilyen változtatáshoz. Szóval a raktározást a folyamatosan sanyargatott életmód váltja ki.

De minél többet mozogsz, annál többet ehetsz. A lényeg, hogy a napi átlag energiafelhasználásod ne haladd túl. 250-500 kalóriával bőven elég csökkenteni ahhoz, hogy 0,5-1 kilós fogyást eredményezzen hetente. Napi 5-szöri evés, hulladék ételek kilőve stb és biztos, hogy eredményes leszel. :))

620. álomkép. (válaszként erre: 619. - Nyrn)
2012. márc. 12. 09:12
Nem így működik?megtehetem ,hogy egyiknap 1500 másik nap 600 kcal???:))))várom segítő válaszod:)))
619. Nyrn (válaszként erre: 613. - Álomkép.)
2012. márc. 12. 08:14
Gondolod ez így működik? :))
2012. márc. 12. 08:13
miel77 mennyi idő alatt futsz le ennyi km-t???
617. e2dc5ec392 (válaszként erre: 616. - Miel77)
2012. márc. 12. 08:08
Szerintem,ha bele számolod a napi adagodba belefér.A lényeg,hogy ne sokat egyél belőle:))))))
616. miel77
2012. márc. 12. 07:52

Köszi a dicséretet lányok, a múlt héten 32 km futás meg volt :) igazából régen ez volt a normális nekem, most kicsit fáradt vagyok, mert el szoktam ettől.


Kicsit félek azért a héttől, 4 napos ünnep!! hát... megyünk család látogatásra, nem is tudom mit egyek majd, mert sosincs diéta barát kaja az asztalon, a hús is ált be van panírozva mindenhol :(

615. miel77
2012. márc. 12. 07:50

Juhééé, újabb hét és közeledünk a célhoz!! :) legszívesebben addig mérlegre sem állnék, most valahogy nem ugrálok már rá annyira, egyébként is a centi számít sztem. A sok edzés miatt mindig többet mutat, főleg ha az izmok be vannak durranva.


Egyébként 0404 ha nem vagy otthon és tudod hogy keveset eszel, akkor vigyél pár banánt, azzal be tudsz vinni elég sok ch-t ami kell a napi bevitelhez, pl. 3 banán kb. plusz 350 kcal már sokkal jobb is a napod :)

2012. márc. 12. 06:47
Jó reggelt:)miel77 gratulálok a teljesitményedhez,nagyon jó:)Sajnos tegnap csak ennyit sikerült megennem,tudom,hogy nem lett volna szabad,de gyümit már nem birtam enni és vasárnaponként nem vagyok itthon és ezért nem szoktam enni:(
2012. márc. 12. 06:03
Sziasztok lányok!!!Újabb hét:)Újabb kihívás!!!!:)))AZ ERŐ LEGYEN VELÜNK:)))0404 ,megnéztem a tegnapi naplódat ,és ha az a tényleges zárás ,nagyon szomorú vagyok,hatszáz valahánykalória.Így nem fogsz lefogyni.És tudod miért nem ???mert 2 napja 1500 ettél ,tegnap 600 ami ma megeszel azt a tested mind elraktározza ,mert tegnap ki éheztetted!!!Úgyhogy csak remélem ,hogy ez valami vicc csupán!!!
612. álomkép. (válaszként erre: 611. - Miel77)
2012. márc. 11. 16:05
Nem aranyos csak őszinte:)))))nekem 1 km séta is sok ,nem hogy futás.De hát igen mindneki valamiben jó,és mindenki máést szeret.De tényleg nagyon ügyes:))))
611. miel77 (válaszként erre: 610. - Álomkép.)
2012. márc. 11. 15:02
Kösszi, aranyos vagy :)) csak bele kell jönni :) elkezdeni nehéz, de egy idő után megy, nekem ez már a negyedik évem, hogy futok. Igaz volt egy hosszabb szünet!
610. álomkép. (válaszként erre: 609. - Miel77)
2012. márc. 11. 14:50
úúúúúúúúúúúúr isten:)))Nagyon keményen nyomod:)))))Nagyon ügyes vagy:))))én 1 et nem bírnék lefutni
609. miel77
2012. márc. 11. 13:42

Megjöttem a futásból, 10 km pipálva :)

0404 semmi gond ha 2 napot pihensz, ha úgy érzed, az izmoknak kell pihi :)

608. álomkép. (válaszként erre: 607. - E2dc5ec392)
2012. márc. 11. 13:06
Vááárj ne keverjük a szezont a fazonnal,én arra írtam hogy két napja nem alszol ....nem arra ,hogy edzés szinten pihensz!!!!!!!!!!!
2012. márc. 11. 12:08
Tényleg???Akkor este biciklizek.
606. álomkép. (válaszként erre: 605. - E2dc5ec392)
2012. márc. 11. 11:19
Szerinted baj????szerintem marhára baj!!!!!!!!!!!
2012. márc. 11. 11:04
Lehetséges,aludni sem tudtam:(Az baj,ha 2 nap egymás után pihenek???
604. miel77 (válaszként erre: 603. - E2dc5ec392)
2012. márc. 11. 10:50
hmmm front esetleg? Jobbulást, rem gyorsan elmúlik! Igyál sok vizet ilyenkor! Nekem a szerda volt a pihi napom :)
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook