Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? fórum

Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. szept. 9. 10:15
A hűtőnél fontos, hogy amikor kitakarítottuk, legalább egyhuszonnégy órát hagyjuk nyitott ajtóval szellőzni. Így kiszárad. Tudom, macera...
2010. szept. 9. 07:17
Én is hallottam a szódabikarbónáról,és az őrölt kávéról,hogy magába szívja a szagokat.A hypo veszélyes is lehet étel közelében!
317. globus (válaszként erre: 314. - Lady Blakeney)
2010. szept. 9. 00:21
Szia, állítólag a szódabikarbóna, egy próbát megér.
316. Lady Blakeney (válaszként erre: 315. - Cukifalat)
2010. szept. 9. 00:16

Köszi a választ.

Nincs a hipónak erős, zavaró szaga a hűtőben? A WC-nél oké, de a hűtőszekrénybe élelmiszerek közé nem biztos, hogy betenném.

315. cukifalat (válaszként erre: 314. - Lady Blakeney)
2010. szept. 8. 21:49

mi pici pohárban hipot rakunk be időnként, ez nemcsak a hűtőnél jött be....

pl wc szagtalanítására is ... gyors és olcsó

2010. szept. 7. 15:37
Van valakinek valamilyen jó kis házi praktikája a hűtőszekrény szagtalanítására?
2010. júl. 8. 22:50
És ami nagyon fontos lehet: A fizetést követő napokon venni meg pl. alapanyagokat, amiket a hónap végén is föl lehet használni: füstölt kolbász, köröm /oldalas összedarabolva-, csirkeszárny/csirkecomb, máj, zúza, szív előkészítve, piacon vásárolt olcsóbb zölség féle előkészítve, ez mind-mint a fagyasztóba. Krumpli lehet több kilós tételben, káposzta, karalábé is eláll több napig: olcsó alma kompótnak, palacsintának, gyümölcslevesnek, gyümölcssalátának. Olcsó zöldségféléket rántani: patisszon, cukkini, uborka, tök, vöröshagyma, gomba; a lecsók különböző variációi: cukkinival, tökkel, krumplival, tarhonyával, rizzsel, tojással, nokedlival, virslivel, kolbásszal, szalonnakockákkal.
312. globus
2010. júl. 8. 19:56
Szúnyogháló, egyszeri beruházás. Ha nem telik rá, lehet feltákolni az ablakkeretre egy viszonylag sűrű, de azért lyukacsos szövésű, öregebb függönyanyagot is, a kerti házikóban ilyent szereltünk fel.
2010. júl. 8. 19:39
Kifizetem az összes havi kiadást. Ami marad összeg, elosztom a hónap napjával (30 v. 31), így tudom, hogy naponta mennyit költhetek átlagban. Amennyiben az egyik nap többet költök, a másik nap annyival kevesebbet. Igyekszem hetente legalább 1 olyan napot beiktatni, amelyiken nem vásárolok egyáltalán. Természetesen a vasárnapi napot hozzáadom a szombathoz...
2010. júl. 5. 08:53

5 természetes szúnyogriasztó tipp


A DEET-ről (dietil-metil-toluamid) nemrégiben kimutatták, hogy károsítja az agysejteket. A Duke Egyetem kutatásából az derült ki, hogy a DEET-hez hasonló rovarriasztó vegyszerek rendszeres használata káros hatást gyakorolhat az agysejtekre, és kölcsönhatásba léphet a gyógyszerekkel. Egy másik kutatás azt mutatta, hogy a DEET akár tizenöt százaléka is felszívódhat a bőrön keresztül a véráramban.


Mi a teendő tehát akkor, ha el szeretnénk kerülni a DEET veszélyeit, ugyanakkor a szúnyogokat is kordában akarjuk tartani? Az anyatermészet több tucat lehetőséget kínál, az alábbiakban azonban csak a leghatékonyabb szúnyogriasztókat soroljuk fel:


Citronella: a megbízható segítség - ne illatolajat, hanem tiszta illóolajat használjunk. A nagy tételben, füstölésre szolgáló olajokat nem lehet helyileg a bőrünkre alkalmazni. A bőrünk szempontjából az a legjobb, ha bio élelmiszerboltban jó minőségű citronella illóolajat vásárolunk.


Szójaolaj: a szójababolajból készült természetes rovarriasztók ugyanolyan hatékonyak, mint a DEET tartalmú riasztószerek. A szójaolaj olcsó és könnyen beszerezhető, így kiváló választás. Nem is beszélve arról, hogy nagyszerű bőrhidratáló. Járulékos információként érdemes megjegyezni, hogy a kutatások szerint a szója egyik összetevője helyi alkalmazás esetén lassítja a szőr növekedését.


Illatos macskamenta: az Iowa Állami Egyetem egyik kutatása kimutatta, hogy az illatos macskamenta illóolaja laboratóriumi körülmények között körülbelül tízszer hatékonyabban riasztja a szúnyogokat, mint a DEET.


Neem-mag olaj: a neem-olajat az Indiában őshonos neem fából nyerik. Az indiai maláriakutató intézet egyik tanulmánya azt mutatta, hogy a neem-mag olaj egyik összetevője a DEET-nél hatékonyabban riasztja a szúnyogokat.


Levendula illóolaj: a fantasztikus illatú anyagot gyakran és hatékonyan használják szúnyogriasztásra.


Fokhagyma: ha sok friss fokhagymát eszünk, a szúnyogok nem bírják elviselni a szagát.


Ha a szúnyogok mellett a DEET káros hatásait is el szeretnénk kerülni, használjunk bátran természetes szúnyogriasztó szereket.

309. 35491a860f (válaszként erre: 308. - Szoszilvi81)
2010. júl. 3. 16:30

Szió!


Hol lehet ilyen gyertyát kapni? DM-ben van szerintetek? Mennyibe kerül 1 db? Mert nekünk a lakás minden szegletébe kellene.

2010. júl. 3. 11:24
A citronella növényt tuti nem szeretik a szúnyogok, lehet a gyertyát sem, egy próbát megér ;)
2010. júl. 3. 10:05
Próbálta-e valaki a Citronella gyertyát szúnyogok ellen? Igaz-e, hogy a citrom illatát utálják a szúnyogok?
306. 35491a860f (válaszként erre: 305. - Lady Blakeney)
2010. júl. 3. 10:03

Hidd el, én is nagyon utálom a füstölőket. Már 6 éve állt a gardróbszekrény aljában 2 doboz füstölő, még anno ajándékba kaptuk, de sose szerettem, mert szerintem is nagyon büdösek. Amúgy sem bírom a füstöt. Nem is értem, miért nem dobtam ki, vagy ajándékoztam el őket.


A lényeg, hogy a legyeket, még a füstölő szagánál is sokkal jobban utálom, mert mindig az jár a fejembe, hogy régen láttuk, amint bizonyos kutyatartók sétáltatás közben nem szedték össze a kutyájuk végtermékét és dobták ki az arra kijelölt kukába, hanem otthagyták a járda szélén és a legyek úgy dongták körül és szálltak rá, mint méhek a mézre. És ha belegondolsz abba, hogy utána a kakit csócsáló legyek rászállnak a frissen sütött-főzött ételedre, vagy a poharad szélére, amiből utána iszol stb., hát a gyomrom fordul ki tőlük.


Így nálam győzött a füstölő, és inkább elviselem a szagát, mint a legyeket. Egyébként megfigyeltük a lányommal, hogy amint a füstölő ontja a füstjét, a legyek ahogy közelítenek az ablak felé és megérzik a füstszagot, inkább elszállnak a másik irányba.

305. Lady Blakeney (válaszként erre: 303. - 35491a860f)
2010. júl. 2. 18:36

Sajnos a babérlevél nem vált be. Mikor visszatért az eső után ez a nagy meleg, visszatértek a legyek is.

A füstölőt én biztosan nem fogom kipróbálni, mert utálom a szagát.

304. labi
2010. júl. 2. 14:19
Az ecet és a szódabikarbóna mellett a mosószóda is nagyon jó,környezetbarát és olcsó.
2010. júl. 2. 13:52
Szúnyogok és legyek ellen jó praktika a füstölőt kitenni az ablakba. Én a konyhában csak úgy tudok nyitott ablak mellett sütni-főzni, hogy füstölőt teszek az ablakba. Annyira utálják a legyek,hogy nem is szállnak be. Csak arra kell figyelni, mikor fogy el a füstölő, mert amint elfogy már be is repülnek.
2010. jún. 29. 08:41

a mosogép vízkőtelenítésére is joo a szódabikarbóna + ecet :)

utánna kell egy üres program....

301. 35491a860f (válaszként erre: 300. - Cukifalat)
2010. jún. 29. 07:19

Szia!


Még sütőporral sose próbáltam, én szódabikarbónával szoktam és bevált. Kilós kiszerelésben olcsóbb...

300. cukifalat (válaszként erre: 271. - 35491a860f)
2010. jún. 28. 15:04

sziasztok!


régen jártam erre!


mi lett a szőnyegen a folttal????

bejött a por???



mosáshoz anyukám a sütőport istenítni, mármint a fehérekhez....

2010. jún. 28. 08:43
Azt olvastam valahol, hogy az almaecet jó a szúnyogok ellen? Valaki próbálta már?
298. Lady Blakeney (válaszként erre: 296. - Pocy88)
2010. jún. 20. 15:17
Fogalmam sincs róla. Még nem pucoltam ecettel ablakot. Azt várom, hogy kiürüljön a flakonom, utána akarom kipróbálni.
297. 35491a860f (válaszként erre: 295. - Pocy88)
2010. jún. 19. 13:56
Az almaecetes megoldást ki fogom próbálni. Csak az almaecet jó? Sima ecet nem?
296. Pocy88 (válaszként erre: 284. - Lady Blakeney)
2010. jún. 18. 18:33
És az ecet leviszi az ablakról a pacákat?
295. Pocy88
2010. jún. 18. 18:32
Mi a szúnyogok ellen almaecetet öntöttünk poharakba és azt tettük a lakás pontjaira. Beválik.
294. globus (válaszként erre: 293. - Lady Blakeney)
2010. jún. 18. 18:22
Nem lehet, hogy a környéken, akár több kilométeres körben pöcegödör, szeméttelep, szennyvízgyűjtő, vagy hasonló van?
293. Lady Blakeney (válaszként erre: 292. - 35491a860f)
2010. jún. 18. 18:19
Igen, rögtön utána mikor írtad. Szerintem segített. Még most is téved be pár légy, de nem annyi mint eddig. Kíváncsi leszek hosszú távon is marad-e ez. Lehet, hogy most az esőzések miatt alapból is kevesebb volt a repülő szörnyeteg. Hamarosan bevetem az ecetes ablakpucolást is.
292. 35491a860f (válaszként erre: 291. - Lady Blakeney)
2010. jún. 18. 13:28

Szia!


Kipróbáltad azóta a babérleveles megoldást a legyek ellen?

291. Lady Blakeney (válaszként erre: 290. - 35491a860f)
2010. jún. 14. 21:40
Az ecetnek az egyetlen negatív tulajdonsága tényleg a förtelmes szaga. Nálunk én egész jól elviselem a cél érdekében, a párom viszont nehezen tűri. Általában inkább olyankor takarítok vele, amikor ő nincs itthon. Én azt szoktam mondani, hogy akinek nem tetszik a szag, az vegye át a munkát, és azzal takaríthat amivel akar. Naná, hogy erre mindenki visszavonulót fúj egyszerre.
290. 35491a860f (válaszként erre: 289. - Lady Blakeney)
2010. jún. 14. 15:34

Akkor csináljuk együtt! :) A szódabikarbónáról én is ódákat tudnék zengni, tényleg annyi mindenre jó.

Fésűket is remekül lehet tisztítani vele.

Nagyon sokoldalú háztartási szer.


Az ecet ugyancsak, egy baj van vele, a förtelmes szaga. Én még csak-csak kibírnám, de a családom többi tagja nem igazán díjazza, de azért néha muszáj elviselniük, mert ecet mindig van itthon, viszont drága tisztítószerekért pénzt sem adok szívesen, nemcsak a vegyianyag tartalmuk miatt, de az áruk miatt sem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook