Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha 2,5 éves gyermekem kezelhetetlen? fórum

Mit tegyek, ha 2,5 éves gyermekem kezelhetetlen? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. 3c3e631065 (válaszként erre: 41. - Dominós)
2013. márc. 1. 23:24
ÓÓÓÓÓÓ Persze valahogy nem szeretném ha ilyenekkel foglalkozna ;)
2013. márc. 1. 22:33
Vicces...adj a kezébe tabletot, ipadot, okostelefont, laptopot...a virtuális világ mindenre gyógyír!
40. 5427edee11 (válaszként erre: 37. - T_marcsi)
2013. márc. 1. 17:14
Nagyon jó!!!
39. ittmost (válaszként erre: 37. - T_marcsi)
2013. márc. 1. 16:57
És a homokóra is nagyon jó:)
38. ittmost (válaszként erre: 30. - T_marcsi)
2013. márc. 1. 16:55
Ez nagyon ügyes módszer
37. t_marcsi (válaszként erre: 36. - 5427edee11)
2013. márc. 1. 15:59
Műanyag, nem törik :) És ezzel ő is tudta jelezni, hogy szeretne valami. Pl. ha lejár a homokóra, akkor megyünk fürdeni, addig nézek mesét (betartotta, és tényleg ment, nem volt belőle hiszti)
36. 5427edee11 (válaszként erre: 35. - T_marcsi)
2013. márc. 1. 15:55

Így van ahogy írod.

Nekünk is tanácsolták azt, hogy ne adjak neki egész nap enni, ha nem eszik rendesen, de ez nem megoldás.


Már megszoktam, hogy madárétkű gyerekeim vannak és nem várom el, hogy nagy adag kaját egyenek.



A homokórás ötlet szuper!!!!!!

Bár én hamarabb összetörném :)

35. t_marcsi (válaszként erre: 32. - 5427edee11)
2013. márc. 1. 15:19
Visszatérve az előző gondolatmenetemre itt pl azt hívnám zsarolásnak, hogy többet nem fürödhet, nem azt, hogy előre meg van mondva meddig nem. Vagy a másik esetben meg azt, hogy ha nem eszik, akkor nem kap semmit, és éhes marad. Amíg van alternatíva, és tud választani, addig az nevelés (pl. azt mondom: vagy megeszed az ebédet, és utána kapsz édességet, vagy nem kell megenned ha nem szeretnéd, de akkor csak vizet adok inni, és nem azt, hogy ha nem eszed meg az ebédet, akkor most felállsz, elmész az asztaltól, és estig nem kapsz semmit)
34. t_marcsi (válaszként erre: 32. - 5427edee11)
2013. márc. 1. 15:17
Nálunk a mindjárt indulunk helyett az vált be, hogy vettem egy pici műanyag homokórát, amit betettem a zsebembe, és azt már 2,5 évesen is értette, hogy ha lejár a homokóra, akkor indulunk. Most már elég azt elmondanom, hogy hol állnak a mutatók az órán, de amíg kicsi volt, addig nálunk a homokóra tökéletesen működött.
33. t_marcsi (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2013. márc. 1. 15:16
Az nem zsarolás... zsarolásnak pl azt hívom, amit anyósom csinál: ha nem eszed meg az ebédet, akkor többet nem jöhetsz a mamához... na ennek az lett a vége, hogy a múltkor sírva jött ki a bölcsiben a csoportból, hogy ha nem eszi meg az ebédet, akkor anya nem fog értejönni. Megette amit nem akart, pont ezért, és összehányta magát. Na ez pl. zsarolás szerintem. A hiszti miatti hazafordulás, az nevelés, de pl. azzal fenyegetni, hogy ha nem csinál meg valamit, akkor többet nem mehet valahova, az már sztem zsarolás (pl. hisztizik a gyerek A (zsarolás) Ha hisztizel többet nem viszlek el a játszóházba B (nevelés) Ha hisztizel, akkor most nem megyünk a játszóházba. Majd akkor viszlek el, ha szót fogadsz anyának, és megcsinálod, amit kérek. Persze ez az én olvasatomban van így, de én bevallottan béna vagyok.
2013. márc. 1. 15:14

Nálunk az működik, ha választás elé állítom! Vagy ez, vagy az. Elég érettek és nagyon ahhoz, hogy eldönthessék mi a jó nekik.

Pl. Ha fürdenek és kipocsogják a vizet, akkor rászólok, ha még egyszer meglátom mindenki kiszáll a kádból és egy hétig csak zuhanyozás van, felügyelettel.

Ha nem pakol össze, akkor azt a játékot elteszem x napra.

Ha nem eszik, nincs édesség, se szörp, semmi, csak víz. De mi első pillanattól kezdve így neveljük!


Ha valahova mentek, vagy jöttök el onnan, akkor szólj neki előtte 5-6 perccel, hogy indulunk hamarosan és nem éri váratlanul, mert felkészítetted.


Ha másképp nem megy, játékosan vond be mindenbe, mintha az egész egy mesevilág lenne. Ha fürdeni mentek, akkor menjetek medencézni, vagy ha pakolni kell, akkor találj ki egy kis mesét, hogy segítetek a manónak, vagy valamit, ami tetszene neki.

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - T_marcsi)
2013. márc. 1. 15:03

Nem tudom ezt ki mondta...nekem a kicsi 4,5 és csak mondom lassan indulunk,már pakolja össze a játékokat,utána veszi a cipőjét és hozza a kabátot :)

én sem zsaroltam halálra,de hiszti miatt fordultunk már vissza félútról meg ilyenek..

2013. márc. 1. 14:50

Na... nálunk így 4 évesen úgy tűnik beválik egy rendszer:


Csináltam szomorlikat és szmájlikat kb. 1,5*1,5-es méretben. Lelamináltam, kivagdostam. Fogtam egy műanyag edényt, vágtam a tetejére egy nyílást, az lett a persely. Ha ügyes, szót fogad, vagy nem tesz meg valamit amit szeretne, de tilos, akkor kap egy mosolygósat. Ha hisztizik, nem fogad szót, akkor szomorút kap. Egy idő után annyira átlátta rendszert, hogy ha adtam a szomorút, már mondta, hogy megígéri hogy jó lesz, és többet nem hisztizik (pl), csak ne adjak szomorút. Ami még alap, hogy a szomorút jóvá lehet tenni, és kikerülhet a perselyből (bocsánatkéréssel, mégis megcsinálja, ilyesmik.). Ehhez kell egy bizonyos fokú érettség, hogy megértse a rendszert, és jó legyen a szövegértése, hogy értse a miérteket. 3 hete tesztelem, a napi 3-4 hisztiből lett heti 1... elég annyit mondanom, hogy tudod mi jár, ha hisztizel? Azonnal abbahagyja, és szépen elmondja mi baja van.


A beszédértés nálatok milyen szinten van? (Megcsinálja amit kérsz? Megérti az összetett utasításokat?)


Egyébként ne értsd félre, de vidd el szerintem egy TSMT terapeutához, mert ezzel a fajta tornával nagyon jól beindítható a beszéd, ha pedig már beindult, akkor egy logopédus segítségével nagyon jó eredmény érhető el. Minnél jobban ki tudja fejezni magát, annál kevésbé frusztrált, annál kevesebbet hisztizik, és minnél jobb a szövegértése, annál jobban megérti mit szeretnél, és szófogadóbb lesz (jó tudom... vannak szelektív hallású, és huncutberci típusú gyerekek, az más tészta, mint az, hogy mondjuk önhibáján kívül nem fogad szót, mert nem tud, Te pedig ezért még mondjuk bünteted is. Először ki kéne zárni, hogy biztos lehess benne, hogy csak huncutkodik, mert ha az van mögötte, hogy kicsit le van maradva a kommunikáció terén, akkor annak a szintrehozásával sokkal könnyebb lesz kezelni ezeket a problémákat.

29. t_marcsi (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2013. márc. 1. 14:44
A zsarolás nem célravezető. Utána a gyerek totál be fog fordulni és mindig félni fog attól, hogy nem kap meg valamit.
28. t_marcsi (válaszként erre: 26. - 3c3e631065)
2013. márc. 1. 14:43
Én nem írom le mi volt, de nagyon durva amit csináltak. Aztán jobban utánajártam, és inkább játszóház az egész, és a normál gyerekek zsenivé képzése, mint azoknak a gyerekeknek a segítése, akiknek problémája van :(
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - 3c3e631065)
2013. márc. 1. 14:01

Ha egy játékot nem akar a helyére tenni...

nem kell elraknod,majd átesel rajta,mert útban lesz....el fogja tenni..ha ez sem válik be...doboz..játékok..leülsz...mondod mit hozzon oda...szin szerint vagy bárhogy,de legyen rendszer..

Lényeg ha valamit nem akar megcsinálni,ne eröltesd,mond az ellenkezőjét és hidd el mindent meg fog csinálni :)

Vagy..zsarold..ha nem rakod el nem megyünk játszótérre....

ha megüt...kezdj el sírni és hátat fordítani neki...hidd el mindent meg fog bánni!

26. 3c3e631065 (válaszként erre: 23. - T_marcsi)
2013. márc. 1. 12:58
Kifizettem .... És kb ők akarják beosztani az időmet miközben én fizettek a szolgáltatásért én sem vagyok hnyat esve tőllük !!!
25. 3c3e631065 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2013. márc. 1. 12:57
bővebben ?? :)
2013. márc. 1. 06:13

Fordított pszichológia...nekünk ez vált be..mindennek az ellenkezőjét mond,aztán csak azért is megcsinálja!


Hozzáteszem az enyém most lesz 5 éves,vannak még dolgai,de zömmel már normalizálódott a helyzet!

23. t_marcsi (válaszként erre: 22. - 3c3e631065)
2013. márc. 1. 04:48
A GEKKO helyett kereshetnél egy tényleges fejlesztőközpontot, vagy pedagógust. Nagyon rossz tapasztalataim vannak velük. Nézesd meg egy logopédussal, és kezdjetek TSMTzni, a kettő együtt csodákat fog művelni, a GEKKO helyett pedig nyugodtan viheted játszóházba, kb. ugyanazt tudja a kettő, csak árban van különbség :(
2013. febr. 28. 19:56
Köszönöm a hozzászólásokat :) Kis kórától kezdve keményen fogom DE mégis csinálja !!! Járunk a gekko fejlesztőbe ,be írattam ,de a felmérés alapján egy nagyon érdeklödő kisfiú egyedül a beszédbe van elmaradva !!
2013. febr. 28. 16:38
Minden gyerek kezelhető,csak megkell találni vele, a megfelelő hangot ! Egyébként mi is ilyenek voltunk, amikor kicsik voltunk. :) Kérdezzétek meg a szüleiteket, makacsok és mindig azt csináltunk amit mi akartunk , nem azt, amit a szüleink akartak ! :)
2013. febr. 28. 11:06
El kell vinni egy szakemberhez, felmérni, minden rendben van-e nála és esetleg valamilyen fejlesztést beiktatni. Egyrészt le fogja foglalni a felesleges energiáit, másrészt a szakember tud tanácsot adni, mikben kell neked változtatnod.
2013. febr. 28. 08:32
Nekem 4 éves.a makacs típus:) régebben büntiszèk működött annyi perc ahány èves.már nem működik mert mikor lejár a büntiideje megkérdezi, hogy maradhat- e még:) most ha nem fogad szót elveszem a kedvenc játékát és csak akkor adom vissza ha szépen viselkedik.meg kell találni a gyenge pontját!
18. ittmost (válaszként erre: 13. - 3c3e631065)
2013. febr. 28. 07:14

Én összeszedetném vele a kiöntött tésztát,és megmondanám neki,hogy most ebből főzök neki ebédet:nem lesz nagyon finom,mert a padlón mindenféle piszkok vannak,de ő készítette elő,most egye is meg.

Ha elrohanna,és nem szedné fel,újra visszaültetném,vagy leülnék én is a földre,szorosan az ölembe fogva,és szedném vele együtt,de nem helyette!!

17. ittmost (válaszként erre: 10. - 3c3e631065)
2013. febr. 28. 07:10

H nem jön oda hívásra,menj te érte,fogd meg,és vidd oda ahová kell.ha nem öltözik,kezdd ráadni a ruhákat csendben,de határozottan fogva,hogy érezze:ez most egyfajta korlátozás(hogy nem öltözhet egyedül),és kényelmetlen neki.

Nem kell túl sokat dumálnod egy 2,5 évesnek,hogy mit miért kell.2-3 szor elmondod,utána már elég,ha azt mondod,ezt kell csinálni.Miért? mert azt mondtam.

16. ittmost (válaszként erre: 9. - 3c3e631065)
2013. febr. 28. 07:07
ezzel ne foglalkozz,menj távolabb,vagy menj ki a helyiségből.
15. ittmost (válaszként erre: 11. - Gyöngyi 49)
2013. febr. 28. 07:07
Ez tényleg jó ötlet.
2013. febr. 27. 23:23
De ez a törvény szó jó ;)
13. 3c3e631065 (válaszként erre: 12. - Gyöngyi 49)
2013. febr. 27. 23:23
De nagyon makacs ááááááá :D kimegyek csak kiviszem a szemetett és már kiveszi a tésztátt a szekrényből be a szobába és bumm kiönti és elmondtam neki 100 X hogy nem szabad miért nem szabad és már csak azért is !!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook