Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezelhetetlen gyereket hogyan lehet kitenni/kitetetni az iskolából? fórum

Kezelhetetlen gyereket hogyan lehet kitenni/kitetetni az iskolából? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. jún. 8. 17:35

Látom mást is foglalkoztat ez a probléma, akár érintett akár nem.


A mi városunkban van speciális iskola, ahol nem a fogyatékosakat, hanem normális, csak valamiért normál közösségben nem tartható gyerekeket oktatnak, kis létszámban.


Pénteken lesz a rendkívüli szülői, azt kérte a tanítónő, hogy mindenki mondja majd el a problémáját, hátha lesz hatása, és dönt végre az igazgató.

Egy másik tanítónő meg mondta ma a gyerekemnek, hogy mondja meg nekem, hogy feltétlenül menjek, és hogy valószínüleg szavazás lesz. Ezt is hülyeségnek tartom. Miért hárítja a felelősséget és a döntést az iskolaigazgató a szülőkre?

62. Tamianyu (válaszként erre: 60. - Tündér74)
2010. jún. 8. 15:03
:-))
61. Tamianyu (válaszként erre: 59. - Hte23)
2010. jún. 8. 15:03

Véleményem szerint annak a gyereknek aki bántja a társait bármilyen módon,neki nincs helye normál iskolában.Ha nem agresszív,nincsenek veszélyeztetve a többi gyerekek miatta,akkor csak az iskolán a pedagógusokon a felszereltségen múlik,hogy megfelel e a gyereknek a suli.Szerintem Tündér is így értette.De az,hogy egy gyerek miatt egy osztálynyi gyereknek legyenek megkeserítve a minden napjai,az mégis csak nonszensz,ilyesfajta tolerancia nem elvárható,sőt felháborító ha van aki szerint igen.

És ez a vélemény még véletlenül sem a beteg vagy fogyatékos gyerek ellen van,sőt neki sem hiszem,hogy ez jó lehet.

60. tündér74 (válaszként erre: 59. - Hte23)
2010. jún. 8. 15:02
A súlyosan problémás gyerekekre gondoltam /mint a Jancsika/. Az ilyenné vált gyerekeket, most is állítom, nem szabad a normális gyerekek közé engedni.
59. hte23 (válaszként erre: 57. - Tündér74)
2010. jún. 8. 14:53

"problémás gyereknek nincs helye a normális gyerekek"


Ez igy durva.


Mit jelent az normális, és mit jelent az hogy problémás.

Ha valamiben eltér akkor már szelektálni kell?

Ez egy kicsit .... szemléletü.

58. hte23 (válaszként erre: 56. - Tündér74)
2010. jún. 8. 14:51

Nem speciális iskolába került. NORMÁL iskolába ÁTLAGOS gyerekek közé.

Csak az ottani tanitónénit el tudta fogadni.

Az én fiam is akkor lett nyitottabb, amikor a tanitónéni változott.


Ezek a tipusu gyerekek a csillagokat lehozzák azoknak az embereknek akiket elfogadnak.


És mondjátok meg! Hova tennétek ezeket a magatartás problémás gyerekeket?

Kisvárosban max. olyan iskola van ahol az értelmileg sérült gyerekekkel foglalkoznak.

A magatartászavarosak nem oda valók.

Kislétszámu osztály? Álom. Minimum 25 fős osztályok vannak.


Egyébként az én fiamat is bántotta, és csak annyit tettem, hogy beszéltem a gyerekkel és a szülőkkel. Négyszemközt, nem megszégyenitve.


Most is van ilyen gyerek a kislányom iskolájában.

NEm osztálytárs.

7-en vannak testvérek, alig jut nekik ennivaló stb.

Az órán megoldják. A szünetben pedig a biztonsági őr közelében kell tartózkodnia. Igy nem tud bántani senkit.

MEgoldás? Szerintem nem, de nem tudnak mást tenni.

57. tündér74 (válaszként erre: 55. - Tamianyu)
2010. jún. 8. 14:27

Nem is értem az ilyen szülőket. Eleve a problémás gyerekeket a gyerekek kiközösítik, nem akarnak az ilyen gyerekkel barátkozni, játszani, stb. Az jobb nekik, hogy nincs a gyereküknek barátja?

Én is azon a véleményen vagyok, hogy problémás gyereknek nincs helye a normális gyerekek között.


A gyámügyről pedig jobb nem is beszélni:( Tudnék mesélni.

56. tündér74 (válaszként erre: 49. - Hte23)
2010. jún. 8. 14:12

Persze, hogy segítség kellene ennek a kisfiúnak, /és sok más gyereknek/ de amíg ilyen családban él, addig nem fog megváltozni.


Ebben az esetben amit leírtál az a szomorú, hogy csak akkor történt lépés, amikor az ügyvéd apuka és anyuka gyerekét is bántották. Mert ha a szülők nem orvosok, ügyvédek, stb. akkor nem fontos a dolog?

Abban még szerencséje volt ennek a kisfiúnak, hogy normális családból származott, így az ő helyzete kicsit más.

55. Tamianyu (válaszként erre: 54. - Tündér74)
2010. jún. 8. 13:54

Az a baj,hogy sok esetben az érintett családok,(már akik tényleg foglalkoznak a gyerekükkel,és komolyan veszik a problémát)azt várnák,hogy az ilyen gyerekeket tolerálja a környezete,és ne kelljen speciális helyre járatni.Pedig ez nem elvárható.Ugyanis az egészséges gyerekeknek is vannak(lennének)jogaik a nyugodt erőszakmentes környezethez az iskolában.Az ilyen szülők azt már nem tudják átgondolni,hogy a gyerekük mennyit árt másik gyerekeknek,mennyi problémát okoznak vele másoknak.Igenis ki kellene emelni ebből a közegből ezt a gyereket,és a számára megfelelőbe áthelyezni.De ahol elhanyagolás,otthon szeretethiány,bántalmazás áll a háttérben,ott a szülőket nem nagyon érdekli a gyerek problémája.

Az a baj,hogy a gyámügy nagyon nehezen intézkedik,sok gyereknek kell felnőnie nem megfelelő közegben,mert semmit nem tesznek.

54. tündér74 (válaszként erre: 52. - Hte23)
2010. jún. 8. 13:00

Én is úgy írtam, hogy a genetikai tényezők IS szerepet játszanak.

A gyereknek a legjobb megoldás az lenne, ha kiragadnák abból a környezetből, amiben élni kényszerül, mert így bűnöző lesz belőle. De sajnos rengeteg ilyen család van és egyre több lesz belőlük:(

Viszont abból az iskolából mindenképpen ki kellene venni és speciális iskolába helyezni. Sajnos ennek a kisgyereknek most semmiképpen nem a normális gyerekek között a helye.

2010. jún. 8. 12:36

Egy ilyen gyerek problémájának megoldása nem közügy!Oldja meg a szülő az iskola vagy bárki,de az elfogadhatatlan,hogy emiatt a többi gyerek szenvedjen bármilyen módon.Ha a szülő nem tesz semmit,kénytelen az iskola.Én semmi képen nem hagynám a gyerekemet,egyszer emelne rá kezet.

Ha problémás a gyerek,akkor a számára megfelelő intézményben a helye.Ha meg egyszerűen csak agresszív,akkor is le kell állítani valahogyan.Nehogy már elfogadott legyen,és meg kelljen ezt a többi gyereknek érteni,hogy szegény Jancsika ilyen,ezért tűrjétek,hogy üt ver rugdos benneteket.A sok agyturkász meg elmehet a tudományával a jó fenébe,mert legtöbbször semmit nem érnek,naplopó banda.Csak azért vannak,hogy valahonnan fizetést kapjanak.

52. hte23 (válaszként erre: 51. - Tündér74)
2010. jún. 8. 10:42

Nem kizárólag genetika ( soha nem tudjuk egyébként melyik ősünkre "ütünk" vissza)

Sajnos sok esetben a környezeti ártalmak, a szüléskori problémák és esetleg a terhesség alatti szándékos - alkohol, cigi, étkezés - és nem szándékos - pénz hiány miatti nem megfelelő étkezés, betegség - is okozhat ilyen problémát.


Nem vitatom hogy ebben az esetben a szülők nem hibásak. De a gyerek NEM. Ő a szenvedő alany.

Elsősorban neki kellene segiteni, de nem azzal hogy kitaszitják, hanem megkeresik a számára legmegfelelőbb megoldást. És itt lépnek - lépnének be helyesen a gyermekvédelmisek.

2010. jún. 8. 00:05

Ebben az esetben viszont nincs szó lelkiismeretes szülőkről. Itt problémás szülők problémás gyerekéről van szó.

Sajnos az agresszív viselkedés kialakulásában genetikai tényezők is szerepet játszanak, de a környezet a meghatározóbb. A gyerek szüleivel hiába is beszélnek, ők nem fognak lépni a gyerek érdekében. Valószínű nem is tudják, hogy baj van a gyerekükkel.

50. tündér74 (válaszként erre: 43. - Hte23)
2010. jún. 8. 00:04

Ebben az esetben viszont nincs szó lelkiismeretes szülőkről. Itt problémás szülők problémás gyerekéről van szó.

Sajnos az agresszív viselkedés kialakulásában genetikai té

49. hte23
2010. jún. 7. 23:59

Bocs! Most jutottam ide.


Nem mindenhol van "speciális" iskola. Nem mindenhol van kislétszámu osztály. Sok helyen meg kell elégedni "fejlesztő pedagósussal"


Ismerős a helyzet.

Nekem ugyan csak - szerencsére - sulyos figyelemzavaros gyerkőcöm van.


DE! Volt az alsótagozatban egy magatartászavaros kisfiu. Tudom, mindent megtettek érte a szülei.

Nekiment a gyerekeknek, tanitónőnek. Késsel hadonászott ( szerencsére csak iskolaival), gyomron, háton stb. rugta a gyerekeket, ütötte őket.

Akkor történt lépés, amikor az egyik ügyvéd apuka és anyuka gyermekét is bántotta.

Elkerült egy másik, ugyanolyan hagyományos iskolába. Ott be tudott illeszkedni. Neki ugy látszik "csak" pedagógus és gyerek/szülő váltás kellett. Már 18 éves, és nagyon okos gyerek.


Senki nem tudhatja előre az Ő gyereke milyennek születik.


Lehet, hogy ennél a kisfiunál nevelési gondok vannak. DE szerintem segitség kellene neki, és nem támadni. Ő NEM TEHET RÓLA.

2010. jún. 7. 22:38
Hát ez a gyerek nem csak egy kicsit más, hanem egy elmetebeg, közveszélyes őrült!! Ha úgy lelöki a lépcsőről azt a kisfiút, hogy maradandó sérülést szenved, vagy meghal, erre nem magyarázat az, hogy jajj óhh Istenem szegényke kicsit más...
47. 2be2173d4b (válaszként erre: 43. - Hte23)
2010. jún. 7. 19:11
Én biztosan a legjobbat akarnám neki, így hallgatnék a szakemberekre, és ha kell, akkor spec. osztályba íratnám. Akkor lenne esélye, hogy normális felnőtt legyen belőle. Így, kezelés nélkül ez a gyerek biztosan nem lesz az.
2010. jún. 7. 19:08
Ma volt osztálykirándulás, minden rendben volt. Persze ezt a gyereket nem vitték. Az összes gyerek felszabadult és nyugodt volt, pedig 4 osztály ment együtt, szóval képesek alkalmazkodni. A tanítónő szerint. :)
45. tündér74 (válaszként erre: 43. - Hte23)
2010. jún. 7. 13:02

Az egyik rokonomnak van egy kisfia, aki egy kicsit "más" mint a többi. De őt speciális iskolába íratták és én is ezt tenném a gyerekemmel.

Ebben az esetben viszont főleg nevelési gondok vannak.

44. Mariann7533 (válaszként erre: 43. - Hte23)
2010. jún. 7. 11:41

Ez igaz,vannak figyelemzavaros,vagy viselkedés zavaros gyerekek.És pont ezért kellene egy kis létszámú osztályba járatni,mert a gyereknek sokkal jobb lenne.

Lehet,hogy az a fiú,akiről a fórum szól,pontosan ilyen.És ez egy állapot,amiről nem tehet,viszont ehhez úgymond speciális nevelés kell.

És ez most nem rosszindulat,vagy gonoszkodás.Ez tény,és a gyereknek ártanak vele,ha nem lépnek semmit.

43. hte23
2010. jún. 7. 11:30

Most egy kicsit "Jancsikát" félretéve.


Ha a Ti gyereketek lenne egy kicsit "MÁS", akit nem tolerál az osztály és a szülők.


MIT TENNÉTEK?


Nem csak nevelési gondok miatt viselkedik "MÁS"-ként egy gyermek. Vannak komoly magatartászavaros/viselkedészavaros gyerekek. Nagyon lelkiismeretes szülőkkel.

42. tündér74 (válaszként erre: 41. - 2be2173d4b)
2010. jún. 6. 22:56

Jézusom! Szép kis iskolapszichológus mondhatom. "Jancsika" nem kicsit más, hanem egy kis pszichopata, aki miatt nincsenek biztonságban a többiek.

Sokszor az az érzésem, hogy az egyszerű, laikus emberek jobban értenek a gyermekpszichológiához, mint a szakemberek. /gyermekvédelmisekről nem is beszélve/.

41. 2be2173d4b (válaszként erre: 40. - E3cb7b027d)
2010. jún. 6. 22:17

Ma volt gyereknap a suliban, több szülővel beszélgetve azt már tudom, hogy várják a szülőit.... Remélem élni is fognak a lehetőséggel és elmondják a saját gondjaikat.

Nagyon kiváncsi vagyok az igazgató lépésére, hiszen mellesleg a megyei oktatásügyi bizottság elnöke. Szerintem nem engedheti meg az iskolájának ezt a luxust. Ugyanakkor az iskola elnyerte a tolerancia díjat, ami meg ugye pont azért van, mert az ilyen "elmebetegeket" is befogadja. Azt még nem is írtam, hogy az iskolapszichológus egyszer bement az osztályba, és azt mondta a gyerekeknek, hogy alkalmazkodjanak a "Jancsikához", fogadják el olyannak amilyen, mert ő kicsit más, mint a többiek. 15-en alkalmazkodjanak egyhez!!!! Ez vicc!

40. e3cb7b027d (válaszként erre: 1. - 2be2173d4b)
2010. jún. 6. 21:11

Ilyen dolgot semmi esetre sem szabad halogatni, rögtön cselekedni kell! 100%-os meggyőződésem, hogy annak a gyereknek súlyos gond van az elméjével, egy pszichopata, szadista állat (már most!)... Ha más diákokat is terrorizál, helyedben összefognék a többi szülővel, hogy ha nem lépnek ezügyben, akkor elvinnétek a gyerekeket egy másik iskolába. Na, erre a felvetésre már lépne az igazgató, hiszen nem akarná ilyen rossz hírét kelteni az iskolának 1 hülyegyerek miatt...

Vagy kérvényezni az elmeállapotának a kivizsgálásat, és bizonyítékokkal alátámasztani a tényeket..

39. Nagyir (válaszként erre: 37. - 2be2173d4b)
2010. jún. 6. 12:46
Szorítok, hogy a szülői értekezleten találjatok megoldást a helyzetre, de legalább legyen elmozdulás pozitív irányban. :)
38. gerna (válaszként erre: 37. - 2be2173d4b)
2010. jún. 6. 09:35
Mindenképpen az iskolaigazgató dönti el, hogy kit vesz fel másik körzetből. Ezek szerint a felettes szervhez (polgármesteri hivatal, oktatásügy) fordulhattok.
37. 2be2173d4b (válaszként erre: 36. - Nagyir)
2010. jún. 6. 09:29

Nem tudok, hogy lehetne e bizonyítékot szerezni a verésre, de utánanézek.


Van lánytestvére, egy évvel fiatalabb, most fogja kezdeni az első osztályt.

Ugyanide iratták be őt is, ebből is gondolom, hogy nem akarják önszántukból máshova vinni a fiút.

36. Nagyir (válaszként erre: 35. - 2be2173d4b)
2010. jún. 6. 08:52

Szia! Tegnap beszéltem az esetedről az egyik tanárommal - gyakorló pszichológus, nem csak elméletben foglalkozott már problémás gyerekkel. Az ő véleménye is az, és a tegnap általad leírtak csak még jobban megerősítenek abban, hogy nagyon komoly bajok lehetnek a kisfiú Családjában. Amennyiben van rá bizonyíték, hogy rendszeresen verik otthon, akkor ez már nem csak a család nevelési módszereiről szól, hanem gyerekbántalmazásról van szó, amely pedig büntetendő. Az, hogy fogdossa a kislányokat - na ez sem lehet véletlen - a gyomrom most is forog, mert egy gyerek magától NEM csinál ilyet, mindig leképezik azt, amit egy felnőttől láttak, vagy vele vagy más gyerekkel tett dolgokat. Van lánytestvére? Mit tudtok a családjáról? Ez nem vicc, nem okoskodás, nem belemagyarázás. Nagyon fontos lenne, hogy az iskola jelezze ezeket a gyermekjóléti szolgálat felé, mert kötelessége megtenni, mivel ahogyan már írtam, jelzőrendszer tagja, nem mehet el szó nélkül felette. Az pedig szomorú dolog, hogy gazdasági végzettséggel több pszichológiai tudást szereztem, mint egy átlag pedagógus, akinek jó esetben egy félévben tanítanak főiskolán gyermekpszichológiát, de mégsem tudják, hogyan forduljanak az átlagtól eltérő gyerekek felé, miközben elvileg az egész hivatás gyermekekkel való együttlétről, közös munkáról szól.


Amit pedig az egyik korábban hozzászóló írt, ahhoz csak "GRATULÁLNI" tudok. Gratulálok az igazgató vagy helyettese (nem emlékszem, melyiket írta) modern problémamegoldó készségéhez. Szeretem, amikor IQ-fighter emberek állnak egy oktatási intézmény élén, akik azt hiszik, hogy egy problémás gyerek elagyabugyálásával eléri azt, hogy többet nem fogja bántani a társait. Baromi nagyot tévednek. Hogy egyetlen személyes példát is hozzak: általános iskolai osztálytársamról van szó, már egyszer bukott ötödikben - amúgyis kritikus korszak -, szegény és nem túl jó családból származott. Fizikálisan cseppet sem volt rémisztő, vékony és alacsony gyerek volt. "Természetesen" rossz tanuló volt, kapott pár pofont az élettől (meg a tanároktól), nem is jártuk együtt végig a felső tagozatot. 25 éves korára "elérte" - részben ennek a gyerekbarát társadalomnak a segítségével -, hogy a városban és környékén rendszeresen betörések résztvevője, a szolnoki börtön visszatérő látogatója/lakója legyen.

35. 2be2173d4b (válaszként erre: 34. - Mariann7533)
2010. jún. 5. 09:11

Nálunk is tehetetlen a tanítónő, és az órák nagy része fegyelmezéssel telik el.


Ez a gyerek nem körzetis, egy faluból hordják be.


Igen, gyakran hallom, hogy azzal jönnek, hogy joga van az oktatáshoz. Hát, én felkészültem, ha tényleg lesz szülői és ez elhangzik, akkor elmondom, hogy a közoktatási törény 10§. 2. bekezdése szerint minden gyereknek joga van ahhoz, hogy biztonságban legyen az iskolában, testileg, és lelkileg senki ne bántalmazhassa. Én úgy gondolom, hogy amikor ezt a jogot egy másik gyerek súlyosan és rendszeresen megsérti, fizikailag és lelkileg is bántalmazza a többit, vagy akár csak egyet is, akkor az a gyerek elveszti a jogát arra, hogy abba az intézménybe járhasson. Egyre inkább azon az állásponton vagyok, hogy nem akarom elvinni én a gyerekemet máshova, és ha nem tanácsolják el "Jancsikát" neki való iskolába, akkor megkérdezem az igazgatót, hogy tudja e garantálni minden percben, hogy ettől a gyerektől nem fog többé semmilyen atrocitás érni másik gyereket. Mondja ezt ki a szülők előtt, vállalja a felelősséget mindenki előtt egy esetleges következő terrorakcióért, ha nem tesz ellene.


Azt még nem is írtam, hogy a kislányokat fogdossa, feneküket, cicijüket, és amelyik nem engedi, mert persze nem engedik, azt megrugdossa...

Gondolom ilyesmit is láthatott már otthon.

2010. jún. 4. 21:51

Sziasztok.Nálunk is van egy ilyen kisfiú.Már a tanárok panaszkodtak a szülőin,hogy tehetetlenek vele szemben.Természetesen az anyuka sehol nem volt.És amikor a tanárnéni és az igazgató leülteka az anyával,akkor az anya visszadobta a labdát,mondván,hogy a fiának is jár az oktatás oldják meg a tanárok a dolgot.

És tudod mi a probléma?Az,hogyha nincs iskola,aki átvegye nem rughatják ki a suliból.

Az órák 80%a arra megy el,hogy ezt a kisfiút fegyelmezni kell.Jelzem,nem nemzetiségi.

És mivel nincs suli,aki átvegye ,a szülő belesz.rik,a tanárok próbálnak úgy ahogy tenni valamit.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook