Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


2017. dec. 7. 07:28
mara ha minden igaz mar ketozisban kell lennem. az etrend tarthato es a mozgas is megy. egy kis fejfajas van de az lehet az idotol is. mai reggeli aldis szenhidrat csokkentett cipo kolbasz vaj paradicsom kave ebed tejszines spenotos csirke a tobbi meg tervezes alatt. ti hogy haladtok?
2017. dec. 6. 16:58
ma a napi ch 20gr 😊
2017. dec. 6. 16:04

Szerintem 1 hét miatt még nem kell aggódni.


Most azért tartok ki, mert karácsonykor nem fogok :D

Nem ám majd én csinálom az összes sütit, aztán meg nézem. Úgyis csak pár nap, én nem akarok rajta görcsölni, sokat már úgy sem eszek. Plusz a 23-át szabadjára engedem a karácsonyi vásárban, mert szegény barátom jámbor türelemmel viseli, hogy nincs forralt bor, kürtőskalács idén, 1 nap jár neki is. :)

482. Rózsavirág48 (válaszként erre: 481. - Resiver)
2017. dec. 6. 14:05
szia😊 nem tudom mennyit lazitottal de allitolag nagyon keves eleg hogy kiessunk a ketozisbol. 3 het stagnalas utan lehet szenhidrathintaztatas ami ujra elinditja a fogyast. mennyi a napi ch es kcal adagod? a karacsonyon nagyon gondolkodom lehet 1 nap kilengest engedelyezek magamnak meg nem tudom😉
481. resiver
2017. dec. 6. 13:14

Sziasztok kb egy hete semit se fogytam,ugylatszik valamit nem jol csinalok,csak picit probaltam lazitani es mar megallt a fogyás...

Ti hogy tervezitek a karacsonyt,lazabban veszitek vagy akkor is szigoruan betartjatok a diétat?

480. Rózsavirág48 (válaszként erre: 479. - Franciska49)
2017. dec. 5. 19:21
ugyes vagy a kor nem szamit az eletmod alakitgatasa egy eletre szol es szuper hogy van kedved motivaciod hozza 😊 a mozgas is nagyon jo. es neked mennyi a szenhidratlimit? nekem alig fer bele valami ami azert meg egeszseges lenne de akkor az mar nem ketogen dieta 😀 es meg dolgozol?
2017. dec. 5. 18:37
sütikéket, kenyeret,tésztaféléket én is teljesen elhagytam.Én is úgy vettem észre, hogy a szervezetemnek ez a fajta diéta tetszik.Mivel én olyan tevékenységet üzök, hogy napi 8-12 órát is ülök és a 68 évemmel nem vagyok mai csirke - a futógépes közepes erősségü sétát választottam. Azzal elsétálok minden nap 25-30 percet.Ma vettem kókuszlisztet, megpróbálok egy kis palacsintát, vagy sós változatban egy kis pizzát késziteni belőle.
2017. dec. 5. 18:26
vannak akik szerint 30cal is jol mukodik sot az 50gr is jo. en ebben a honapban 20gr-t akarom tartani es utana emelni max 50ig hogy egy kis zab illetve gyumolcs beleferjen. ezek hianyoznak leginkabb
477. Rózsavirág48 (válaszként erre: 476. - MyHappyDays)
2017. dec. 5. 18:11
az nagyon jo 😊nekem nincs szobabiciglim de nyaron sokat kerekparozom. mint irtam en sem csinalok extra nagy es kulonleges sportokat de ezek jolesnek es ezeket nagy sullyal is lehet csinalni.😊
2017. dec. 5. 18:06
De úgy döntöttem elkezdem tekerni a szobabiciklit. :)
2017. dec. 5. 18:05

mindennap,persze nem csinálok belőle ügyet ha nem jön össze valami program miatt az esti kajálás,de az első étkezésem mindig 11:30-12 körül van.


A 20 gramm alatt úgy maradok, hogy a leveles és zöld zöldségeket nem számolom, de elég sokat eszem belőlük. Szóval inkább olyan 30 g körül eszek szerintem.

474. Rózsavirág48 (válaszként erre: 473. - MyHappyDays)
2017. dec. 5. 15:32
hat a kezdet nagyon jo😊 en mozgok gyaloglas walking uszas napi 30-40 perc hetvegen 1-1ora. az atmeneti bojtot hetente vagy naponta csinalod? a napi ch soha nem megy tul a 20gr-on? nekem inkabb 21-22 korul van.
2017. dec. 5. 13:08

Összesen 40 kg-ot, de minimum 30-at.


A 16/8 azt jelenti, hogy 11:30-tól 19:30-ig eszek. Vagyis 8 órás étkezési ablakom van, és 16 óra böjt.


Így nem reggelizek.


Mindkét témában külföldi oldalakon, videókon érdemes tájékozódni szerintem.


Sportot januártól tervezek, bár nem biztos, hogy összejön, házfelújítás miatt. De mindenképpen tervben van, mert nagyon szeretek edzeni, csak ennyi túlsúllyal már nem okozott örömet.

472. Rózsavirág48 (válaszként erre: 468. - MyHappyDays)
2017. dec. 5. 11:38
mennyit szeretnel meg fogyni? es sportolsz-e a dieta mellett?
471. Rózsavirág48 (válaszként erre: 467. - Franciska49)
2017. dec. 5. 11:22
en eszek mandulat diot mascarponet turot is ami vegkepp nem fer bele az a gyumolcs akarhogy is probalkozom🤔 az ebed ma cukkini es sajtos tejszines csirke es persze kave. regglei tojaslepeny kockasajt uborka es kave vol. tizorai 15szem mandula.ja es megittam 1.5l vizet is ehes nem vagyok es igy hogy nem eszem szenhidratot nem is tor ram a falasi roham. remelem ez igy marad
470. Rózsavirág48 (válaszként erre: 468. - MyHappyDays)
2017. dec. 5. 10:59
gratulalok.👍 reggelire mit szoktal enni? es mi az a 16/8 oras atmeneti bojt?
469. Rózsavirág48 (válaszként erre: 466. - Franciska49)
2017. dec. 5. 10:58
en tegnap kezdtem bele mert a szenhidrat iranti vagyamat egyszeruen nem tudtam kordaban tartani most nem ment a csak kevesebb szenhidrat a tegnapi nap teljesen jo volt nemi fejfajason kivul mast nem tapasztaltam a kaloriara is odafigyelek. en nem tartottam atmenetet egybol a 20gr koruli szenhidtra allok at mert ugy erzem most ez segit🍳
2017. dec. 5. 09:08

Sziasztok!

Ez a 4. hét ketogén diétám. Eddig lement 4,5 kg és ebbe nem számoltam a kezdeti vízvesztést, úgy kb 6 kg.

Nem hittem volna, hogy ilyen szuper ez a diéta. Nem vagyok éhes és túléltem egy nagyon stresszes időszakot úgy, hogy nem is gondoltam a cukros ételekre.

Pluszban még 16/8-as átmeneti böjtöt is csinálok, állítólag ez a legtutibb kombó a ketogénnel. Nekem bejött.

467. franciska49 (válaszként erre: 465. - Rózsavirág48)
2017. dec. 4. 21:32
Etlapomon van:tojas, zsiros kemeny sajtok 30% os tejszin,kokusztej,liba-kacsa zsir.karaj,tarja,csirke,csirkemaj,gomba ,karfiol,brokoli,csaszarszalonna,vastagkolbasz,spenot,fokhagyma,hagyma,porehagyma,kaposzta,
466. franciska49 (válaszként erre: 465. - Rózsavirág48)
2017. dec. 4. 21:23
Az altalanos 75,20,5% os megoszlas a helyes. Eddig nekem igen keves alkalommAl sikerult megkozeliteni.altalaban 57,-67kozott mozog a zsir a feherje 18-28 a tobbi meg a szenhidrat,legalabb is a kaloria bazis szamlaloja alapjan.igazabol az elso hetekben csak probalgattam, de az egyik ismerosom fogyasa lattan 2 hete belealltam.Kenyer nincs.Talan ez volt a legnehezebb,cukor nincs.de jol erzem magam.nem erzem hogy az atallas megviselt volna.
465. Rózsavirág48 (válaszként erre: 464. - Franciska49)
2017. dec. 4. 17:51
ugyes vagy😊es miket eszel? mennyi a napi szenhidrat mennyiseged? az eleje nem volt nehez?
2017. dec. 4. 17:48
hát????... ugy néz ki önmagammal fogok levelezni, mert ezt a fajta diétát nem nagyon választják pedig nem ördögtől való, s úgy látszik, hogy nekem ez fog bejönni, mivel tényleg nem éhezek és 10.21.-e óta lement 1,9 kg.Lehet most azt mondani, hogy CSAK?Én ennek is örülök a sok-sok kipróbált, de sok hasznot nem hozott, ilyen-olyan diéták után.Ugy látszik a szervezetem ezt fogadja el.Megfigyelés:nem fújódok fel, nincsenek hascsikarásaim, nincs légszomjam,
2017. dec. 2. 18:18
üdv lányok! mai sulyom 86 kg!én most még nagyon az elején tartok igy a kalória bázison be szoktam pötyögni, hogy aznap mit ettem, igy látom mennyi az arány,melyiket kell visszafognom, miből kell esetleg többet fogysztanom.Nekem, igy 1-2 hét után azt tudom mondani bejött ez a zsir-zöldség fogyasztás.Érdekes ahogy az emésztésem reagált rá.Tegnap kacsazsirban sütöttem egy fél csirkemellett /hogy zsir is legyen/és azt ettem uborkával.Féltem, hogy fel fog fujni,de ez elmaradt, vagy esetleg a gyomorsavamat bántja, de ez is elmaradt, nincs éhségérzetem és még a brokkolitkrém, mint köret is izlett.
462. resiver (válaszként erre: 461. - Dolcsy1989)
2017. dec. 2. 08:24

Igazandibol nem nezek kulonosebben semmit.Olyan alapanyagokkal fozom aminek alacsony a ch-ja,ha veszek valamit mindig megnezem a cimken mennyi.

Nem kajalom tele magam de jollakom.

Ha meg lemenne 3-4kg akkor kezdhetnek lassan lazitani,picit kiszelesiteni listat hogy mit ehetek.

461. dolcsy1989 (válaszként erre: 460. - Resiver)
2017. dec. 1. 14:56

Nagyon ugyes vagy...szepen sikerul tartanod akkor az aranyokat. Te kcalkorlattal eszel vagy arra nem figyelsz, es eszel amennyi jol esik?

En a kaloriagurun es a kaloriabazison is meg szoktam nezni a ch tartalmat.

460. resiver
2017. nov. 30. 18:23
Melyik tablazatot hasznaljatok hogy megtudjatok az etelek szenhidrattartalmat?
459. resiver
2017. nov. 30. 17:27

Mai merlegelés.76,60dkg.Szepen fogyok,elegedett vagyok az eredmennyel.

Néha megkivanom az édeset,ilyenkor megiszom egy pohár vizet és többnyire elmulik.

Ketontesztem legerosebb lila.

Ti is teszteltek?

458. dolcsy1989 (válaszként erre: 457. - Franciska49)
2017. nov. 30. 09:55

Igen van olyan is aki heti egy nap ch feltoltest csinal. Sztem csak elrontja amit addig elertel.

Ch fuggosegben elnek az emberek. Gondolj bele...mint a drog. Ha leszoktatoda szervezeted nagy nehezen aztan ujra adod neki azzal nem biztos h jot teszel...de ez csak az en velemenyem es nem biztos h mindenki osztja.

Mindeninek mashogy jo...mindenki masra eskuszik. Sajnos maganak kell kitapasztalni mindenkinek h mit hogyan csinaljon h az valoban jo is legyen.

2017. nov. 29. 17:40

üdv! a mai mérlegelésem: 86,3

ma már kezdtem megközeliteni a ketondiétára javasolt arányokat/ 75/20/5/, de van még mit szépiteni.57 zsir,35 feh, és 8 szénhidrát.Ketonozok! nektek egyből sikerült ráállni a helyes arányokra?Több helyen olvastam, hogy 1-2 hetente beiktatnak egy napot amikor a szénhidráton van a hangsuly.

456. resiver
2017. nov. 27. 17:44

Sziasztok.Mai merlegelesem eredménye 77,20 holnap lesz 2hete hogy elkezdtem,volt par botlasom de kitartok.

Nehezn tudom tartani a napi 3szori etkezest.Reggel 10kor eszem utana 2-3kozt majd 6kor.Mindjart itt a 6 es nem tudom hogy fogok egy falatot is lenyomni.Pedig ebedre se ettem tul sokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook