Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kéthónapos kisfiam még szopizik, mikor lehet mást is adni neki? fórum

Kéthónapos kisfiam még szopizik, mikor lehet mást is adni neki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
23. 3d5b901f2d (válaszként erre: 17. - Vanet)
2008. febr. 20. 12:33
Egyet értek Vanet hozzászólásával! A nagyobbik 2,5 évig szopott, a pici 14 hónapos és sokat szopik amelett, hogy már eszik mást is. Viszont figyelni kell, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozzon az anyuka, szedjen megfelelő vitamin.-étrendkiegészítőt, ugyanis egy idő után a szervezet kifárad. A nagyobbiknál akkor hagytam abba a szoptatást, mikor fájni kezdtek a csontjaim, hiába szedtem vitamint, a szervezetem nem bírta tovább. Élvezni kell a szoptatás minden meghitt pillanatát! Most, hogy a pici szopik, van úgy, hogy beteg a nagy és fejek neki tejet, többet ér az antibiotikumnál! Persze, ha nagy a baj, bevesszük a gyógyszert és úgy kap mellé tejcsit. A mai napig megjegyzi, hogy "anya, finomabb a kakaónál :) )
22. josey
2008. febr. 20. 12:32

Sziasztok,

csatlakoznék az előttem szólókhoz és szoptatást "dícsérőkhöz".A rengeteg előny mellett itt van még igye az összebújás is:)

Én is 6hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,jelenleg az ebéd a "rendes" étel,a többi szopi maradt.

Én is reméltem,hogy a kislányomat sokáig szoptathatom,ez a legjobb,amit egy anya adhat a gyermekének!a szoptatás csodás,az anyatej méginkább..

21. Vanet (válaszként erre: 20. - Hotyka)
2008. febr. 20. 12:31
Teljesen igazat adok, az egyik legjobb találmány:) Amikor már elkezd enni mást, majd lehet pépesíteni, meg turmixolni, persze az ember örömmel csinálja a gyerekének, de mennyivel egyszerűbb a tejcis megoldás:)
20. hotyka
2008. febr. 20. 12:28

És még egy nagy előnye van a szopinak: mindig "kéznél " van, mindig megfelelően melegen tartva, tehát a legjobb és legkönnyebb etetési forma.:-))

Én imádtam szoptatni, akárhová is mentünk, nem ijedtem meg, hogy nem érünk haza kajcsiidőre, mindig találtam helyet, ahol megetethetem.

Szerintem ez nagyszerű, hogy a kajcsi mindig kéznél van.:-)) Sokkal könnyebb, amíg csak szopizik, szerintem.

2008. febr. 20. 12:26
Hú, de sürgős.
18. Vanet (válaszként erre: 16. - I 35)
2008. febr. 20. 12:26
Ja értem. Ez kedves :) Én az anyatejben sokkal jobban bízom, mint bármi másban, nem génkezelt( vagy legalábbis nem mesterséges:) nincs tele E adalékkal, tele van vitaminnal és pont olyan ásványi anyagokat tartalmaz, ami a picinek kell. Az immunrendszerük is akkor fejlődik a legkedvezőbben, ha sokáig kapják a tejcit.
17. Vanet (válaszként erre: 15. - 8063d44440)
2008. febr. 20. 12:23
Aranyos vagy, hogy aggódsz, de még egyik gyerkőc sem halt éhen anyatejci mellett :) Szerintem élvezd a szoptatás csodáját, ameddig csak lehet, lesz még elég időd küzdeni :) az etetéssel:)
16. I 35 (válaszként erre: 14. - Vanet)
2008. febr. 20. 12:21
Azt nem tudtam elképzelni,hogy hat hónapos korukig elég nekik csak az anyatej,ugyanis nekem a lányom és a fiam félévesen már ült,felállt és mászott négykézláb.Szóval kevésnek gondoltam,hogy csak szopjanak.
2008. febr. 20. 12:20
Természetesen, a szopizás mellett vagyok, csak néha már várom azokat az izgalmas pillanatokat, amikor már egyebet is adhatok, és együtt örülni vagy nem az izeknek, és mivel nem látom mennyit szopizik néha aggodom hogy jol lakik-e
14. Vanet (válaszként erre: 6. - I 35)
2008. febr. 20. 12:18
Miért nem tudtad elképzelni, h addig szoptatsz? Ezt nem értem :(
2008. febr. 20. 12:17

Szia!


Az én kislányom is most múlt két hónapos és nagyon reménykedem benne, hogy 6 hónapos koráig lesz annyi tejem, hogy CSAK azt kapjon. Ha van elegendő tejed, akkor nincs másra szüksége addig.

12. 8063d44440 (válaszként erre: 5. - Hotyka)
2008. febr. 20. 12:16
Koszi!
2008. febr. 20. 12:16

Szerintem amíg van tejed, addig használd ki, mert ha túl korán kezdessz hozzátáplálni a babának, az több szempontból is árthat.

Egyrészt nem tudja a szervezete feldolgozni az anyagokat, másrészt könnyebben léphet fel allergia ételfajtára, harmadrészt, ha ráérez az igazi ízekre, főként ha édes az a valami, akkor könnyen meglehet, hogy elutasítja a melledet!

Én fél éves kor után kezdtem el kínálgatni, de csak egy éves kora körül vezettük be rendszeresen az ebédet, addig ha kedve volt kért, ha nem , nem erőltettem, inább odafigyeltem arra, hogy mit eszek!

10. hotyka (válaszként erre: 9. - I 35)
2008. febr. 20. 12:16
Biztosan igazad van, de szerintem akkor is a legjobb 6 hónapig a tejci.:-)
9. I 35 (válaszként erre: 5. - Hotyka)
2008. febr. 20. 12:15
Nem szoktak le róla,továbbra is igényelték,de szerintem minden gyerek másként viselkedik.
2008. febr. 20. 12:14
Ha elkell mennem és két szopizás között nem tudom rendezni a dolgaimat ez esetben mit lehet csinalni?
2008. febr. 20. 12:13
nyugodtan adhatsz neki almátlereszelve,és öszibarackot. Nem kell csodálkozni. Igaz én is néztem nagyot,amikor a kórházi csecsemő orvos mondta,hogy adhatok a 2,5 hetes kisfiamnak. Kontrollra kellett visszavinni,mert nála a sárgaság hol magasan volt a szintje,hol alacsonyan. Ingadozott.csak szopizott ő is,és jóval fiatalabb volt.adtam neki,és semmi baja nem volt.ízlett is neki. még utána is szopizott.
6. I 35 (válaszként erre: 3. - Vanet)
2008. febr. 20. 12:13
Nekem volt bőven tejem,mégsem tudtam elképzelni,hogy hat hónapos korukig csak szoptassam őket.
2008. febr. 20. 12:12

Szia!

Ha van tejed rendesen, akkor örülj neki, hogy "csak" szopizik, ha lehet, akkor tegyen is így legalább 6 hónapig.

Én a kisfiamat 6 hónapig csak szoptattam, nincs szüksége másra a babának addig, mindent megkap a tejcivel.

ha elkezded majd hozzátáplálni 3-4 hósan, akkor szépen fokozatosan leszokik a tejciről és elapad a tejed. Nincs erre szükség, még nagyon kicsike, hagy szopizzon csak, amíg tud.

Szerintem más is egyetért ebben velem.:-)

Amúgy gratulálok a kicsihez!!:-)

4. I 35
2008. febr. 20. 12:10
Két hónaposan már adhatsz neki almát reszelve.De az orvos és a védőnő is mondani fogja.
2008. febr. 20. 12:10
Fél éves koráig az a legjobb ha csak!!! szopizik, ha van tejed akkor nincs semmi másra szüksége. fél éves kortól lehet adni már pépeseket, de utána is jó, ha minél tovább szoptatod!
2008. febr. 20. 12:09
Én 6 hónapos korától adtam neki gyümölcsöket, zöldségeket, és 8 hónapos korára teljesen átálltunk a normál kajákra.
2008. febr. 20. 12:08
Kéthónapos kisfiam még szopizik, mikor lehet mást is adni neki?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook