Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az én vércsoportom B Rh pos. a kisfiamé is az, volt férjemé 0, és azt mondja, hogy nem lehet az övé a gyerek, mit tegyek? fórum

Az én vércsoportom B Rh pos. a kisfiamé is az, volt férjemé 0, és azt mondja, hogy nem lehet az övé a gyerek, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
167. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - 4328527e57)
2020. ápr. 13. 14:08

Huu ezer éves fórum. Volt .férjedet küldd vissza ált . suli 7. vagy 8. osztályába!

Annyit jelent, hogy B0 , tehát fenotipusra B-s vérű, de örökíted a 0-st is. Mivel apuka 0-s , kisfiad ( aki azóta nagy fiú) is, csak így lehet B-s vércsoportú.

(Ha A vagy AB lenne a gyerek, na akkor nem lenne az övé a gyerek )

166. k_nm (válaszként erre: 161. - Roland11111)
2015. aug. 20. 15:51
Nnna, sokadik nekifutasra sikerult ertelmeznem a mondatodat, asszem, en volnek az "utolso", habar verbankrol es egyebekrol nem regeltem. Annyit kerdeztem, mi lett veletek, de nem irom le meg egyszer, mert az mar csak "ugy irogatva" lenne....az elozo hozzaszolasodbol amugy is kihamoztam, hogy egyutt vagytok, sok szerencset igy egyutt...
2015. aug. 19. 23:37

Itthon, Mo-on:


A születési anyakönyvi kivonat tartalma:

a gyermek:

- születési családi neve

- utóneve,

- neme,

- születési helye,

- születési ideje (év, hó, nap),

- apjának születési családi és utóneve,

- anyjának születési családi és utóneve,

- származási helye


hogy más országban mit tartalmaz még, nem találtam.

164. trapiti (válaszként erre: 160. - Roland11111)
2015. aug. 19. 21:10
Az anyakönyvi kivonatban nem szerepel a vércsoport. Csak a gyerek meg a szülők neve, születési dátum, állampolgárság stb ;)
163. Katinkaboszi (válaszként erre: 160. - Roland11111)
2015. aug. 19. 21:04

Is-is :)


Kérdezd meg az aneszteziológus csajt, majd ő megmondja pontosan és az tényleg biztos, hogy milyenről és lehet-e ilyen, mert ezt én sem értem, hogy A-ról- hogy lehet B-re írni, ha csak el nem tévesztették annak idején.


Ez nem csak máshol, itt is előfordul, azoknál az orvosoknál, akik a pénz miatt lettek orvosok és nem azért, mert szeretik a szakmájukat.

162. Katinkaboszi (válaszként erre: 158. - Trapiti)
2015. aug. 19. 20:59

Értem, egyértelmű Te jobban tudod, tanultad és egyebek, én viszont amit az eü-ben való irodai munka és saját tapasztalat alapján tudok, azt írtam le.

Az biztos, hogy nálunk nagyon odafigyelnek, ahogy más helyeken is, de hallottam már ellenkező esetekről is sajnos.


A terhesség esetében még annak idején, mikor dolgozni kezdtem, rá pár évre jött be az injekció a mamának, hogy az Rh összeférhetetlenséget jobban tudja a szervezete feldolgozni.

Szerintem ma már nincs is ilyen :D

2015. aug. 19. 19:23
ja biztos nekem irtok mert az utolso 2012 ben irt aki nem ért vagy csak irjon valamit az kérem ne tegye nem érdekel hogy a vér bankban menyi vér van meg ilyenek elöre is kösz!!!
2015. aug. 19. 19:12
nem tudom hogy most rolam beszéltek vagy más valakiröl ? van még két gyerekem de nekik nem mondták hogy ritka a vér csoportjuk csak a harmadiknak !igaz a másodiknak is átvan irva az anyakönyvi kivonat vér eredménye b re de most nem vagyok othon és nem tudom leirni hogy miröl let át irva A rol vagy 0 rol.ja és a születés elöt majdnem váltunk mert megcsalt 2010 ben 2013 év végén születet a gyerek ja és 5 honaposan császáral hiába fizetem az orvos mint egy hentes csak mondom!
159. k_nm (válaszként erre: 157. - Katinkaboszi)
2015. aug. 19. 07:38
En azt ertem, a sztori vegkimenetelere voltam kivancsi, hogy apjuk elfogadta-e a tenyt, az tiszta volt, hogy elvaltak mar akkor is
158. trapiti (válaszként erre: 156. - Katinkaboszi)
2015. aug. 18. 07:35

Aneszteziológus vagyok :) Lehet hogy megkérdezték, de hogy kb. semmit nem számít a válasz, az is biztos. Ha transzfúziós reakció/szövődmény van, a vért le kell állítani, újra meghtaározni mindent és a vérellátóba visszaküldeni további vizsgálatra a beteg transzfúzi előtti és a későbbi vérmintával együtt. Amit a beteg mond, egy plusz információ de alapozni semmit nem lehet rá. Mint ahogyan a régebbi záró is egy info, bármikor tartalmazhat elírást, emiatt minden esetben ha vért kell adni újra kell határozni. Nagyon kötött ennek a szabályozása éppen a hibák minimalizálása érdekében.


A terhesség egy speciális eset, de nem a transzfúzió miatt, hanem az Rh negatív anya Rh pozitív magzat esetén való immunizálódás lehetősége miatt (ilyenkor a második ilyen terhességtől van teendő, ezért mondják el a kismamáknak hogy szólni kell később) de ők nem véradók hanem direkt vércsoport meghatározás készül aminek ez a célja :)

157. Katinkaboszi (válaszként erre: 155. - K_nm)
2015. aug. 17. 21:27
A főcímben szerepel, hogy a VOLT férj, ami azt jelenti az én olvasatomban, hogy már akkorra ott hagyta őket, mert nem olvasott utána a szerencsétlenje.
156. Katinkaboszi (válaszként erre: 153. - Trapiti)
2015. aug. 17. 21:24

Egyet értek, de ha én belemegyek ilyen hosszas taglalásba, az nálam alapból 4 oldal :)

Ennyire nem érdekelte a kérdezőt, mert nem is reagált rá.


Ami azt illeti, nem csak meghatározzák, azért altatás után voltam, még nem ébredtem fel teljesen, de megkérdezték, hogy tudom-e a vércsoportom, mivel úgy reszkettem, mint a nyárfalevél, ahogy bekötötték a vért.


Nálunk megmondják a kismamáknak, ha negatív az Rh faktor.

Amikor egy orvos meghatározza, alá is írja a könyvet, vagy zárójelentést, tehát nevét adja hozzá, hogy rendesen meg van határozva és ha Rh negatív beteg másik orvoshoz kerül, tisztában legyen vele, merre is kutakodjon még.

155. k_nm
2015. aug. 17. 11:31
Kulonben mi lett a vege a sztorinak? Apa elfogadta a tenyt, miszerint biologiabol idiota, de azert meg kepes volt egy gyereket nemzeni, vagy koti az ebet a karohoz, hogy nem o a srac apja?
154. k_nm
2015. aug. 17. 11:29
Nekem beirtak, hogy b+ vagyok. A gyereknek viszont nem hataroztak meg a vercsoportjat (vagyis nem kozoltek velunk), az apjaet se tudjuk, igy az egyetlen biztos vcs az enyem :-)
153. trapiti (válaszként erre: 150. - Katinkaboszi)
2015. aug. 17. 00:06

Ez nem egészen így van.


Amikor véradáskor leveszik a vért, csak az AB0 főcsoportot határozzák meg, a többit később, további vizsgálatokkal, mivel transzfúzió esetén bizonyos Rh variánsokat is pozitívnak kell tekinteni, ezt nem lehet a helyszínen egy gyorsteszttel meghatározni.


A véradónak éppen csak a kíváncsiság kielégítése céljából mondanak valamit, szükség esetén úgyis részletes vércsoport meghatározásra és ellenagyag szűrésre/azonosításra van szükség, bemondásra sehol semmilyen formában nem szabad figyelembe venni. Az Eh negatívokat sincs értelme figyelmeztetni semmire, mert ha vért kell kapniuk, pontosan meghatározzák úgyis a vércsoportjukat és az eset sürgősségétől/halaszthatóságátl függően meg is kapja a vért. Az OVSZ honlapján egyébként meg lehet nézni az aktuális készletet, a pozitív és a negatív készélet majdnem egyforma, miközben a Rh negatívok aránya Mo-n 20% alatt van, szóval egészen jó eséllyel lehet nekik vért találni :)

2015. aug. 16. 22:39
beirta a könyvbe B - kérdeztem akor most b negativ,nem az csak azért irta a negativ jelet mert elsönek voltam vért adni ,monta ha legközeleb megyek akkor + fog oda irni,mert nem elsö véradó leszek!
151. zebracsikó (válaszként erre: 149. - Roland11111)
2015. aug. 16. 22:08
nem úgy írták, hogy B+ ?
150. Katinkaboszi (válaszként erre: 149. - Roland11111)
2015. aug. 16. 20:27

Ha valaki Rh negatív, azt mindig megmondják, felírják, figyelmeztetik, mert sokkal nehezebb alkalom adtán vért szerezni, mint a pozitív vércsoportúaknál.

Azért is nem írták le, mert az pozitív akkor.

149. roland11111 (válaszként erre: 148. - Trapiti)
2015. aug. 16. 20:02
köszi ezt edig értem! csak az rh+ hiányzik véradásnál csak a B let beirva mindketönknek ez fura nem? vagy nemtudom !
148. trapiti (válaszként erre: 147. - Roland11111)
2015. aug. 16. 19:47
Ha valamelyik szülő Rh+ akkor lehet a gyerek is az. Két B-s nek lehet B-s és 0-ás gyereke.
2015. aug. 16. 19:23
Sziasztok az apa B az anya is B véradásnál derül ti de ot nem monták hogy negativ vagy pozitiv vagy hogy brh+ vagy negativ csak azt hogy B és .igy lehet Brh+gyerekem ti mit gondoltok?
146. mamcili
2012. aug. 12. 21:13

szimpla genetika...

küld a fenébe és vállalj egy tesztet apaságit...

aztán meg fizessen mint a pelyva...

nem csak gyerektartást, de asszonytartást is...

145. 36a26f5226 (válaszként erre: 140. - Öregleány)
2012. aug. 12. 12:39
A nagyszülők jegyei is öröklődhetnek... Én is ismerek olyan szülőket, már nincsenek együtt, hogy két kék szemű szülőnek, ahol a nagyszülők barna szeműek, barna szemű kislány született...
144. 298b15dfdd (válaszként erre: 126. - Hancsalean)
2012. aug. 12. 12:35
Igaz,mert az anyámnak sötétbarna a szeme,az apámé kék volt , az enyém az öcsémmel zöldeskék,a bátyámé lett barna,és most ötvenévesen pontosan olyan kék lett,mint az apué volt.
2012. aug. 11. 23:31

A nagyapámnak gyönyörű kék szemei voltak, a nagymamának sárgák. Édesanyám zöld szemű lett, ezt örököltem én is. ( édesapám is kék szemű volt, mindkét apai nagyszülőm kék szemű volt.)

Fekete szemű apától a fiam szeme fekete. ( bár csecsemőkorában reménykedtem, mert volt, amikor zöldnek láttam, de 20 éves stabilan fekete )

142. trapiti (válaszként erre: 137. - Pencil)
2012. aug. 11. 21:44

A 0-ás gén recesszív mind az A-val mind a B-vel szemben, az A és a B ún. kodominéns, vagyis egyformán erősek.

Ebből adódik, hogy 0-ás vércsoport csak akkor jelenik meg, ha kér 0-ás génje van valakinek (00).

Ha az egyik szülő 0-ás (00), a másik A-s (A0 vagy AA), akkor a gyerekük vagy 0-ás (00) vagy A-s heterozigóta (AO) lehet.

A B-nél ugyanez csak az A-k helyett B-k vannak.

0-ás és AB-s szülők gyereke vagy A heterozigóta (A0) vagy B heterozigóta (B0) lehet, AB-s nem mivel a nullás szülőtől mindenképpen kap egy 0-s gént.

141. trapiti (válaszként erre: 126. - Hancsalean)
2012. aug. 11. 21:39
Rosszul értettél valamit... Ha a barna szemű szülők mindegyike heterozigóta (Bk - domináns barna és recesszív kék) akkor a gyerekeik 25% eséllyel lesznek kékszeműek (Bk + Bk = 25% BB vagyis homozigóta barna szemű, 50% Bk heterozigóta barna szemű, és 25% kk kéksztemű)
140. Öregleány (válaszként erre: 131. - Velociraptor)
2012. aug. 11. 21:35
Eztbszemélyesen tudom igazolni.:) A szüleink barna szeműek és barna hajúak, ehhez képest a bátyám és én kék szeműek és szőkék vagyunk. Tuti, hogy tesók vagyunk mert nagyon hasonlítunk egymásra.:D
139. pemete (válaszként erre: 137. - Pencil)
2012. jan. 13. 18:03
Akkor vagy A-s lesz, vagy B-s.
2012. jan. 13. 17:54
Elso lepesben tan torold jol kepen, de alighanem ez a kerdes mar nem aktualis tekintettel a kiiras datumara.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook