Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretném elkezdeni a 90 napos diétát, de a kisfiam egy nap még 3x szopizik. Szerintetek elkezdjem? fórum

Szeretném elkezdeni a 90 napos diétát, de a kisfiam egy nap még 3x szopizik. Szerintetek elkezdjem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 19. 12:30
Jahh igen és még annyi hogy én is az első két hónapig gyönyörűen fogytam aztán a babám abbahagyta az éjszakai szopit és a menstruációm is visszaállt és amit szépen leadtam az vissza is jött( 8kiló) És olyan jó volt hogy nem kell semmit tennem a fogyásért, most meg szenvedek...
2011. márc. 19. 12:26
Én is szoptatok még 9 hónapos a babám, de én már 2 hete diétázom, kihagytam a kenyeret a köretet és az édességet az életemből, bár most megettem 2 zsömlét mert nem bírtam, a kilók lassan de a centik mennek le, én az ért kezdtem el mert a gyerek apja(direkt nem írom hogy párom mert az ilyen az nem nevezhető annak) állandóan nagyon csúnyákat szól be nekem és ez odáig fajult hogy annyira látszik rajtam h nem érzem jól magam hogy még a villamoson is beszóltak ilyen címszóval" nem értem miért mindig a kövéreknek van gyerekük!! " hát gondolhatják, nem elég otthon de még az utcán is pedig aztán nem vagyok egy akkora nagy darab, meghíztam az tény, de vannak nálam jóval nagyobbak is....
2009. okt. 7. 11:56

Lefogytam:))) 7 kg-ot!:))A kislányom két éves és három hónapos, semmi baja attól, hogy én beleférek a régi farmeromba:))Utánanéztem kicsit, és az derült ki, hogy akkor nem ajánlott a fogyókúra, ha túl drasztikus, pl élelmiszercsoportokat kizáró diéták.Az egészséges életmódprogrammal nincs gond.Sok zöldség, gyümölcs, és a megfelelő mennyiségben fogyasztott élelmiszercsoportok.( az ilyen diétától nem fogysz gyorsan, és elég antioxidánst is beviszel a szervezetbe, amik a felszabaduló mérgeket semlegesítik.Ilyen pl a kilencven napos program, vagy a többi életmódprogram.Ezek elsősorban nem fogyókúrák, hanem az egészséges életmódra való átszokást segítik, a fogyás csak "mellékhatás")) A méregtelenítés nem ajánlott, mert a felszabaduló méreganyagok felszaporodnak a tejben.( ez történik a drasztikus diétáknál is, mert a túl gyors fogyás miatt hirtelen megemelkedik a méreganyagok koncentrációja a vérben, így az bekerül az anyatejbe.)Ez főleg akkor okoz gondot, ha a baba még nem eszik mást.Az egy évesnél idősebb gyerekeknél nem akkora a veszély, mert nekik elvileg már nem az anyatej a fő táplálékuk.Én nem kis bűntudattal indultam neki a programnak, mert nem értettem hogy mi történik.Ahogy utánaolvastam kiderült, hogy különbség van a diéta, és a fogyókúra között.A diéta egy olyan étrendet követ, aminek az elsődleges célja a kiegyensúlyozott tápanyagbevitel.Ez csak akkor jár együtt fogyással, ha elötte nem táplálkoztál egészségesen, és van súlyfelesleged.Akinek nincs, az nyilván nem fog ettől fogyni, de Magyarországon ez ritka.

A fogyókúra az egy átmeneti speciális étrend, aminek az a célja, hogy a lehető leggyorsabban szabadulj meg a fölöslegtől.Ezek rosszak.Az összes Hollywood-i divatos fogyokúra ilyen.Ezek nem ajánlottak szoptatás alatt, mert túl gyors fogyást céloznak meg, és kizárnak bizonyos élelmiszercsoportokat, hosszútávon egészségkárosító hatásuk van.

Összegezve szoptatás alatt lehet diétázni, de fogyókúrázni nem.A diétától ( ami egészséges étrendet jelent) nem lesz baja a babának mert lassú a fogyás( heti, kétheti egy kiló megy le max).

Talán tudtam valakinek segíteni, aki most őrlődik ezen:)

28. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 27. - Panna77)
2009. jan. 7. 10:00

Hát akkor még "sokat" szopizik.

Miért mondta a doktornő, hogy a szénhidrátot csökkentsd? Most már tényleg nem értem, hogy fogyni nem szabad, vagy a diéta nem ajánlott.Valaki akkor is fogy a szoptatástól ha nem is diétázik.Nekik mégsem mondják, hogy egyenek többet, sőt mindenhol azt hangsúlyozzák, hogy nem kell többet enni.Én ugyanannyit ettem mint egyébként, mégsem ment le egy deka sem, most meg még híztam is:(

27. panna77 (válaszként erre: 26. - 4a8c4f0081)
2009. jan. 6. 21:29
Panni 13 hónapos és kétszer cicizik még.
26. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 25. - Panna77)
2009. jan. 6. 21:17

Szió:)

Mennyi idős a baba? Hányszor szopizik?

Mert nálunk már inkább csak cumizik, tej már csak max fél deci van naponta, de lehet hogy annyi se.Ezért gondoltam, hogy most már elkezdek valami diétát.

25. panna77 (válaszként erre: 24. - 4a8c4f0081)
2009. jan. 6. 21:02
Nekem nem javasolta a dokinő, inkább a szénhidrát bevitelt kell csökkentenem.
2009. jan. 6. 19:37

Sziasztok:)

19 hónapos a lányom, és még szopizik, bár nincs sok tejem, és már régóta eszik szilárd ételt is.Tulajdonképpen már rendesen eszik, csak elalváshoz szopizik, meg éjjel ha felébred.Szeretnék most már lefogyni, és elkezdtem a 90 napos diétát, plusz tornázom.Szerintetek még mindíg nem lehet fogyózni, vagy ha a baba már rendesen eszik akkor már lehet?

23. Akymo
2008. máj. 17. 14:12
Nem!!!!!!!!
22. csutkababa (válaszként erre: 18. - Serry)
2008. máj. 15. 11:48
nagyon igazad van , egyet ertek veled 100%an
2008. máj. 15. 11:47

szerintem meg aztanse kezd el, en csinaltam, de 3 kilonal tobb nem mennt le, annyi hasznom lett belol, hoyg megtanultam a zoldsegeket elkesziteni 1000 felekeppen :))

tobbet er a Norbi update sokkal ,mint a 90 napos, hid el , ja, es szoptatas miatt se ajanlom.


udv

20. a9e1c02a7b (válaszként erre: 18. - Serry)
2008. máj. 15. 11:20
Jól mondod!
2008. máj. 15. 11:00
Nem szabad mert a felszabadult méreganyagok az anyatejbe is bekerülnek!!
18. Serry (válaszként erre: 17. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 15. 10:57
alapvetően az a szakmai álláspont, hogy amíg valaki szoptat ne csináljon semmilyen fogyókúrát. Értem én, hogy minél előbb szeretnéd visszanyerni az alakod, de akkor sem kell kifejezett fogyikúra. Ha jól értem az életmód váltást akkor valami ilyesmire gondolhatsz: napi 5x étkezés, rendszeres mozgás (pl.torna a napi sétákon kívül) Az ételekben domináljon a zöldség, gyümölcs fehér hús, hal. sok tejtermék napi 1/2 liter tej. Kevéssé zsiros ételek, nem túl sósan és fűszeresen főzve. Lehet sütni, főzni párolni stb. Sütikből pedig mértékkel inkább alkalmakkor. Inni meg főleg vizet, de lehet teljes értékű vagyis 100%-os gyümi lé , préselt gyümilé,illetve zöldésglé. Teákat is szabad min. cukor, vagy méz, de aki édesítőt szeret az azzal. Üdítőket inkább ne, de ha megkívánod inkáb a light-ot, vagyis az édesítő szereset. most saperkb ez jut eszembe.
2008. máj. 15. 09:06
Szerintem az óvatos, okosan megtervezett testsúlycsökkentés nem árt a szopinak, viszont a 90 naposat szerintem NE kezdd el! Mondjuk én eleve 90 napos diéta ellenes vagyok, akár szopi alatt, akár utána. Van egy olyan fórum, hogy Szoptatok, mégis szeretnék fogyni, nézzél ide be. Mindenki az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozást javasolja lightos mozgással, szerintem ez is elég lesz, hogy beinduljon a fogyásod.
2008. máj. 15. 08:35
Szerintem nem a tej mennyisége a lényeg - hisz a megfelelő folyadékbevitel adott - hanem a tej minősége... Nem?!
15. enci2
2008. máj. 14. 17:45

Szerintem a 90naposat ne kezdd el se most, se máskor mert csak időleges az elért eredmény.

Szerintem inkább válts egy egészséges életmódra az jobban megéri és hosszútávon is jobb az eredménye ja és azt már most is elkezdheted:)

2008. máj. 14. 17:18

Ildi!


Én is ugyanebben a helyzetben vagyok! ha elkezdek fogyizni, rögötn kevesebb a tejcsim, pedig a kisfiam még szopizik és nagyon igényli is. Így várok még a fogyival! De szerintem megpróbálhatod és ha neked is csökken a tejcsi mennyisége, akkor abbahagyod. Egyébként a lányaimnál szoptatás alatt fogytam 10-10 kilót és nem volt hatással a tej mennyiségére...

2008. máj. 14. 16:55

Ne tedd.Nem szabad.Tudom milyen érzés,hogy akkora vagy,mint egy tehén,legalábbis úgy érzed,de akkor elapad a tejed.Inkább próbálj mozogni,tornászni egy picit.Vagy szerezz be torna videókat,vagy járj el egy fitness terembe.Ez utóbi neked is kikapcsolódás,a gyerkőcöt meg addig bízd rá az apájára.

A diétát felejtsd el.Aprottal különben is sokkal jobb eredményeket érhetsz el.

12. panna77 (válaszként erre: 2. - 8e537814aa)
2008. máj. 14. 16:51
Még nem szabad!!!
11. momof3
2008. máj. 14. 16:49
Ismerem az érzést, már mint hogy türelmetlen vagy magaddal, de most még élvezd, hogy szoptathatsz! Ráadásul az én tapasztalatom az volt, hogy amíg szopott a baba (mind3 esetben), hiába próbálkoztam pl. tornával (bár az nem árt!), nem fogytam, valószínűleg pont a hormonok miatt. Magától rólam sem menne le a felesleg. Viszont miután abbahagytuk a szopit, elkezdtem fogyózni és mentek/mennek is le a kilók, most február óta 14 kg. Most éppen a 90 naposat csinálom, de enélkül is lel lehet fogyni, csak mozogni kell és jól táplálkozni. Sok sikert!
2008. máj. 14. 16:42
Míg szoptatsz, addig ne fogyózz!!!!
2008. máj. 14. 16:40

Első szerintem a kicsi... Ne izgulj, az én kicsikém 4810g volt és most már elmúlt 8 hónapos... én meg úgy nézek ki, mint aki 16 hetes kismama...

MAJD LEMEGY EGYSZER!!!

Ja és a nőgyogyim mondta, hogy akkor lesz még egy nagy hormonális változás a szervezetünkben, ha abbahagyjuk a szoptatást. Akkor is fog sokat változni az alakod és remélem az enyém is :)

2008. máj. 14. 16:34
Én nem tenném a helyedben. Most első a kisfiad, később is ráérsz majd az alakoddal többet foglalkozni.
2008. máj. 14. 16:33

Még ne kezdj el diétázni. MÉG SZOPTATSZ!!!

Ha azt szeretnéd, hogy elapadjon akkor nyugodtan. De ráérsz még.

2008. máj. 14. 16:22
ne még ne
2008. máj. 14. 16:14
Nem, semmiképpen se kezd el! Az én kisfiam 15 hónapos, egyszer még szopik, de komolyabb fogyókúrába még én se mertem fogni. Várd ki türelmesen azt az időt, amikor már fogyózhatsz! Addig próbálj meg odafigyelni arra, hogy mit eszel: ne egyél édességet, sok gyümölcs legyen inkább helyette, este pedig már csak valami könnyű legyen: fehérje, salátával, kenyeret kerüld!
2008. máj. 14. 16:13
Ne!
2008. máj. 14. 16:12
Szerintem nem.
2008. máj. 14. 16:11
Szerintem még ne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook