Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 13 hónapos, még szopizik, de már nem gyakran, hogy szoktathatnám rá a tehéntejre? fórum

Kisfiam 13 hónapos, még szopizik, de már nem gyakran, hogy szoktathatnám rá a tehéntejre? (tudásbázis kérdés)


24. sztun
2009. febr. 3. 14:27

Meg lehet próbálni kecsketejet is beszerezni. A kecsketej hasonlít ugyanis a legjobban az anyatejre. Pl allergiásoknak, ekcémásoknak kimondottan ajánlják. Talán a piacon hátha árul valaki kecskesajtot, ott meg lehet kérdezni.

Amúgy nem akar már szopizni vagy miért?

Én is a tápszert ajánlom. Esetleg a hypo-allergén tejpépeket. Felírják receptre és akkor olcsóbb.

23. _kleo_
2009. febr. 1. 15:15
Sajnos abban az időben nem beszéltek arról, hogy allergizálhat a tej, épp ezért van ilyen sok allergiás és ekcémás a mi generációnkban. Ha nem fogadja el, szerintem ne erőltesd, várj vele 1-2 hónapot és próbáld újra. Ill. én továbbra is a rizstejre szavazok.
2009. febr. 1. 12:28
Annyiféle tejet felsoroltatok,amiről mostanig nem is hallottam, szerintem azokat nehezebb beszerezni, mint a tehéntejet, ugyanis akinek van vidéken rokona, annak nem elérhetetlen a finom házitej, a bolti ugyanis nem ér fel azzal, akár a viz, de ha egy héten egyszer kétszer kap az a gyerek akkor kapjon jót legalább. Én is azon nőttem fel, akkor nem volt ilyen meg olyan választási lehetőség, ennyit nem beszéltek arról, hogy allergizálhat és h miért nem jó.
21. 8063d44440 (válaszként erre: 9. - Cad3816c6f)
2009. febr. 1. 12:19
Már azért is gondoltam, hogy nem árt ha ő is szeretné a tejet, mivel a lányom is szereti és nyugodt vagyok,amikor a vacsora után még kér egy kis kakaót, megnyugtat ha jól eszik, arról nem is beszélve ha birja a szervezete, akkor miért ne ihatná
20. 8063d44440 (válaszként erre: 8. - _kleo_)
2009. febr. 1. 12:14
Amúgy mindent eszünk,minden gyümi és zöldséget elfogad
19. 8063d44440 (válaszként erre: 7. - Borbelya)
2009. febr. 1. 12:12
Tejbegrízből két kanálnál többet nem eszik, talán gyakrabban adok és megszokja?
2009. jan. 31. 20:56
Én először joghurtokkal és laktózmentes tejjel kezdtem.
2009. jan. 31. 19:33
a kecsketej a legjobb mert annak az összetétele hasonlít legjobban az anyatejére ha már tejet akarsz neki adni. A milupának van a junior italja ami por és azt kell felhígítani az is nagyon jó. Kimondottan egy éves kor feletti gyerekeknek van kifejlesztve.
2009. jan. 31. 01:10
és hol szeretnél manapság tehéntejet beszerezni ?
2009. jan. 30. 22:27
Először kináld meg feles tejjel /fele viz,feletej+gyumölcscukor/,utána meg 3/4 es tejjel.Az orvos és a védőnő nem szereti,de nem kell emlitést tenni rólla.Nagyon sokan igy csinálják.
2009. jan. 30. 22:20

Hát ha rám hallgatsz, ill ránk, mert írtuk néhányan, a tehéntejet addig elkerülöd amíg csak lehet. (tehéntejről sok infot találsz a hoxa más ilyen jellegű topicjaiban is)

A szilárd ételt bevezettétek már? Szerintem a tehéntej, és a belőle készült termékeket amíg csak lehet kerüld , hamár tej akkor tápszer, még a joghurt , belefér, de nagyon sok más lehetőség van hogy calciumban és fehérjében gazdag étrendet biztosíts a babádnak a tehéntejen kívül!


a rízstejet én is ajánlom, tejfehérje érzékeny voltam nagyon sokáig és azt kellett innom (a másik lehetőség a zabtej, bár annak szerintem rosszabb az íze, amúgy ne te ítéld meg - magadtól ugy gondolnád olyan sz...r ize van h tuti nem issza meg a gyerek, sajnos mi felnőttek a tehéntejhez viszonyítunk, én nagyon nehezen szoktam meg az ízét, el kell tudni vonatkoztatni. a babáknak nincs többnyire viszonyítási alapja, nekik valószinű nincs vele bajuk.

alternatíva lehet még a kókusztej, bár kicsit töményebb és zsírosabb, nagyon egészséges, én van hogy felforralom, a zsírját leszedem a tetejéről, és nagyon jó főzéshez, olyan minta "gíí", (nem tudom hogy írják pontosan :))

13. borbelya (válaszként erre: 12. - _kleo_)
2009. jan. 30. 20:16
Köszi szépen!
12. _kleo_
2009. jan. 30. 20:10

A rizstej rizsből, vízből és napraforgóolajból van. Könnyen emészthető, épp ezért nagyon jó babáknak is. Nagyobb bevásárlóközpontokban, bioboltokban biztosan van. Nem igényel hűtést, hónapokig eláll. Tégladobozos. Az ára viszont elég húzós, 4-500 Ft-tól indul, de láttam már 700 Ft körül is.


Házilag is egyszerűen elkészíthető, itt a hoxán is van egy topic erről: [link]

11. borbelya (válaszként erre: 10. - _kleo_)
2009. jan. 30. 19:31
Hol lehet ezt a rizstejet kapni? És mit lehet róla tudni, hogy készül? Könnyebben emészthető mint a tehéntej?
10. _kleo_
2009. jan. 30. 19:22
Ha nagyon tejre szeretnéd szokatni, próbáljátok meg a rizstejet. Kicsit édeskés íze van, egyáltalán nem hasonlít a tehéntej ízére. Nálunk azt isszák a gyerekek, de ha vendégségben tehéntejet kapnak, azt is szivesen elfogadják. Én mindent rizstejből készítek: kakaót, macikávét, tejbegrízt, palacsintát. Bioboltokban lehet kapni bio gabonakávét, nálunk az a macikávé, rizstejből, cukor sem kell bele.
2009. jan. 30. 18:10

nem értem miért kéne a tehéntejre rászoktatni?

nem kell az a gyerekbélnek, mert alig van rá enzimünk, hogy megemésszük.

2009. jan. 30. 18:04
Ne a tejre szokasd rá ha már 13 hós, hanem inkább zöldségre, gyümölcsre, főzelékre. A tejet nehéz emészteni, sok gondot okozhat később. Ha nem is ízlik neki, szerintem ne erőltesd. A benne lévő kálciumot és fehérjét össze tudja szedni a zöldségekből is a húsokból is. Amíg szopizik addig biztos, hogy semmi szükség rá, de 2 éves koráig én sem adtam a kicsinek, és szereti.
2009. jan. 30. 17:55
Nálunk ugyanez a helyzet, és én próbéltam neki vacsira ejberiszt és tejbegrízt adni neki, azon a napon az éjszakánk egy horror volt, egyszerűen nem bírta a pocija, görcsei voltak.
6. anya83 (válaszként erre: 2. - 8063d44440)
2009. jan. 30. 17:52
Szia!Én 13 hónapig szoptattam!Után kisérleteztem hogy mit fogad el!Nálunk a dobozos Milky Way jött be!Cumisüvege sose volt, itt meg a szívószálat nyomtam!Aztán áttértünk Milli dobozos tejre és kakaóra!Ma már én csinálom neki a kakaót és imádja!
5. McKenzi (válaszként erre: 4. - 8063d44440)
2009. jan. 30. 17:45

lehet először tápszerrel kéne próbálkoznod, abból van gyümölcsös is.

Nálunk a kisfiam az őszibarackot utasította el, mikor sikerült egy kanállal megkóstoltatnom vele, kiütéses lett az arca - kiderült, hogy ezzel még várnunk kell, pedig már hét hónapos volt.

4. 8063d44440 (válaszként erre: 3. - McKenzi)
2009. jan. 30. 17:41
iGAZ próbáltam már megkostóltatni vele, de nem nagyon izlett neki, attol tartok nem fogja szeretni
2009. jan. 30. 17:37
Kisfiam miután elhagyta a szopit, sajnos elég hamar 9 hónaposan, először tápszert kapott (először H.A. majd miután elutasította, normál, végül normál 2-est). Két éves volt mikor már nem volt hajlandó meginni, ekkor tértünk át a tejre, zökkenőmentesen, mert azért az lényegesen jobb ízű.
2009. jan. 30. 17:22
Egyáltalán kelle neki tehéntej szopi mellett,vagy később elfogja-e fogadni, attol tartok, hogy ha majd nem szopik, a tejet sem fogja meginni. Ha vannak tapasztalatok e kapcsán osszátok meg velem, kinek hogy sikerült az egész?
2009. jan. 30. 17:19
Kisfiam 13 hónapos, még szopizik, de már nem gyakran, hogy szoktathatnám rá a tehéntejre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook