Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. márc. 31. 23:22

Ne zsúfold össze gyümölcseidet!

Egymás tapadó közelébe

tartósabban kényszerülve

- akár az emberek: rohadni kezdenek./Fodor Ákos/

2010. márc. 31. 23:22
Isten mindig mind a két kezével belenyúl az ember életébe. Amikor elvesz, ad is, és amikor ad, el is vesz.
2010. márc. 31. 23:22
"Csak azt adhatjuk, amink van. Aki boldogtalan, nem adhat boldogságot, aki sikertelen, nem segíthet másokat sikerre. Első kötelességünk: önmagunkon segíteni, hogy ne legyünk másoknak teher. Először tanulni, aztán tanítani! Először teremteni, aztán adni! Ez az élet vastörvénye."
2010. márc. 31. 23:22

Zárd be a bánatod


Egy jó erős szekrénybe

Zárd be a bánatod!

Gyújtsd rá a házat!

Többé nem láthatod.

2010. márc. 31. 23:21
„Fontos, hogy bizonyos dolgokat hagyjunk elmenni. Elszakadni. Megszabadulni. Az embereknek meg kell érteniük, hogy senki sem játszik cinkelt lapokkal, egyszer nyerünk, másszor veszítünk. Ne várd, hogy visszakapj valamit, ne várd, hogy észrevegyék az erőfeszítéseidet, hogy felfedezzék a tehetségedet, hogy megértsék a szerelmedet. Minden egyes ciklust le kell zárni. Nem büszkeségből, nem azért, mert nem bírsz tovább harcolni, nem is gőgből, hanem egyszerűen azért, mert már nem része az életednek. Zárd be az ajtót, cserélj lemezt, takarítsd ki a házad, rázd ki a porrongyot. Felejtsd el azt, aki voltál, és legyél az, aki vagy.”
2010. márc. 31. 23:21

Hazatértem.

Az ágyam a helyén.

Kis íróasztalom is mozdulatlan

görnyedt székem - minden rendben.

Itt megállt az idő.

Máshol peregtek a percek.

Ma harcoltam világgal, Istennel

szeretővel, magammal

s legalább háromszor vesztettem.

Túl vagyok mindenen

(nem biztos, hogy újra kezdem).

Eszembe jutsz.

Itt felejtett hiányod után nyúlok sután

- Téged kereslek, meg a szerelmet.

Nehéz jónak maradni egy nehéz nap után.

2010. márc. 31. 23:21

A teremtés sötét barázdái fájnak

énbennem s Te mélyükben percenkint megfogansz.


Merengéseim mély kútjából

fellebegsz

lengő

arany

veder

kristályosan és kék illatokkal,

s neved szomjas ajkamhoz ér.


A lombos idő gallyai homolkomba

verődnek, lehajlanak az ágak,

és minden napnak Te vagy a gyümölcse.


És én Terólad beszélek mindig

mindenkinek a lázas esteken,

komoly délutánokon – én csak Rólad beszélek,

Mert nem tudom kimondani neved...

2010. márc. 31. 23:21
Aki létezik, annak útja is van. Én pedig egyelőre nagyon is létezem, csak... Csak épp eltévedtem.
2010. márc. 31. 23:20

"Szerelmes voltam. Mint még soha.

Mélyen, őszintén, mindent odaadón és mindent úgy elfogadón, ahogy kaptam. Lecsupaszítottam a lelkem, a szívem kitártam, megmutatva legelrejtettebb zugát, s legféltettebb titkát...úgy álltam eléd...-ez vagyok én - mondtam.

És Te elfogadtad.

A lelkem hatalmas szárnyakon, könnyedén repült felfelé...fel, fel egyre magasabbra, a felhőkön, a valóságon és az álmokon is túl egy csak nekem létező világba, de azok a szárnyak csak azért vittek feljebb és feljebb, hogy aztán minél magasabbról és minél nagyobbat zuhanjak alá és süllyedjek egyre mélyebbre és mélyebbre, megkötözött kezekkel és lábakkal. Ott vergődtem az elhagyatottság sötét, hideg, mély tengerében leláncolt lélekkel és szívvel, megbénult aggyal. Képtelen voltam a felszínre jönni,csak feküdtem ott a mélyben magatehetetlenül...egyedül, magányosan...fuldokolva..."


Celia F. Morney

2010. márc. 31. 23:20

Búcsúzni fáj nagyon, én mégis hagyom,

mert minden sóhaj, lelkemből szabadult

rabmadár, a kalitka ajtaja már régóta

nyitva áll, csak én nem tudtam, milyen

messze tudlak gondolatban, a szívem még

mindig nem enyém - azt, nálad hagytam.

Nem kérdezek és nem várok válaszokat,

nem sírok vissza el nem csókolt csókokat,

temetni mentem emlékedet messzire, mert

miattad hazudtam igazat magamnak is,

hogy lehet szeretni - szeretni lehet, ennyire.

Nevetve sírtam és sírva nevettem, lépteid

nyomát kerestem, arcomon csurgott az

esőkeverte könnyem, nem tudom mi tart,

miért élek ebben a hihetetlen szerelemben.

Te mindig tudtad, merre járok, hol nyílnak

még a városban a virágok, s ha leültem egy

árnyas fa rejtette padra, sikoltott bennem

a vágy, hogy mellettem ülj - egy pillanatra.

Belül hallottam a hangodat, Veled ébredtem

minden reggel, lélegzetem a lélegzeteddel,

álom volt csupán, képzelet játszotta tünemény,

egy kósza, egy leheletnyi, egy halk - remény.

A Te szemeddel néztem és láttam, az ölelésedre

vágytam, éreztem az ősz illatát, kísértem a folyót,

ahogy a hidak szelik át, lelkemet veszni nem

hagyhattam, válaszokat kerestem önmagamban.

Csak azt tudom, nem maradhatok - többé

a szerelmemből sem adhatok - gyűjtöttem

erőt felejteni, s hogy meddig lesz elég? -

ezt most, senki nem tudja megmondani.


Te tudod már, hogyan kell - nem szeretni?

2010. márc. 31. 23:19

Ha azt hiszed, hogy a Világ összes fájdalma a Te szívedbe sűrűsödött össze

nézz bele egyszer majd az én szívembe is.

2010. márc. 31. 23:19
Tudod, hogy szeretlek, hogy hiányzol, hogy vágyom utánad, hogy fáj, hogy nehéz az élet nélküled. De neked kevés ennyi fájdalom néha azt hazudod, magadnak hazudod, hogy neked az én boldogságom a fontos. Nem, Te bosszúálló vagy, bosszút állsz, az élet helyett rajtam állsz bosszút, mintha én tehetnék, mintha valamiről is tehetnék. Azt szeretnéd, hogy hiába keressek, ne találjak nyugalmat, azt akarod, égessen és fájjon, hogy vért könnyezzen a hiányod, hogy álmatlanok, a láztól hánykolódók legyenek az éjszakáim nélküled kínpad legyen az életem, hogy pusztuljak abba, hogy nem vagy itt velem, hogy a hiányodról szóljon a nappalom, az éjszaka nélküled, legyen a halálom. Szeretsz, és mégis élet helyett vesztemet kívánod.
2010. márc. 31. 23:19

Nem vagyok babonás, de vannak dolgok, amik mindig bajt hoznak rám.


Például a férfiak...

2010. márc. 31. 23:19

Hogy szeretett-e valakit, nem lehetett tudni. Nem mondta, nem mutatta. Talán nem is élte... Sohasem láttam a szívét. Szeretett egyedül lenni. Senki se hiányzott neki. Ha meglátogattam, örült nekem - ha elmentem, nem bánta. - "Szervusz!" - mondta, amikor beléptem hozzá, és amikor elmentem tőle, ugyanígy köszönt el tőlem: - "Szervuuuusz!" Ez a kissé éneklős, hosszú "ú" teljesen formálissá, személytelenné tette a köszönését, mintha egy idegentől búcsúzna el, merő szokásból. Nem hiányoztam neki. Hogy tegnap látott-e, vagy hónapokkal ezelőtt, teljesen mindegy volt neki.

Müller Péter

2010. márc. 31. 23:18

Bocsásd meg,

vagy legalább felejtsd el,

hogy s miért gyűlölsz.



Fodor Ákos

2010. márc. 31. 23:17

Féltelek és féltem magam.

A szemed olyan messze van.

Keresem arcomon

vidám-borús szád,

erős-erőtlen két kezed,

forró-hűsítő percedet,

keresem édes-keserű éjszakád.

A hangod olyan messze van.

Féltelek, hogy elhagylak,

s hogy elveszítelek, féltem magam.

2010. márc. 31. 23:17

"Virágok sírtak

hangtalan itt az éjjel.

Csupa könny a rét."

2010. márc. 31. 23:17
Nincs már kinek elmondani a csöndjeimet....
2010. márc. 31. 23:16

Napok hónapok

múlnak el anélkül, hogy

szemedbe néznék.

2010. márc. 31. 23:16

Életünk annyi,

mint kivárni valahol

egy zápor végét.

2010. márc. 31. 23:16

"Kimondott szavak és futó gondolatok,

Útvesztők százai, emberi lenyomatok

Mennyi mindenre tanít a lét!

Csak megtanulni ezt olyan nehéz"

2010. márc. 31. 23:16

Gyógyítsuk meg a napfeljöttét,

gyógyítsuk meg a vekkerórát,

gyógyítsuk meg a reggelit,

gyógyítsuk meg a kenyeret,

gyógyítsuk meg a kezeket,

gyógyítsuk meg a barátságot,

gyógyítsuk meg az elhalasztott

holnapot.

2010. márc. 31. 23:15

Hideg lett. Fázom.

Forró szavak párája

melengethetne.

2010. márc. 31. 23:15
"Segítek, hogy megérts. Képzeld el, hogy nincs bőröd. Ezért bármi, ami hozzádér, iszonyú, kegyetlen fájdalmat okoz. Fáj még egy porszem is. Így bőr nélkül elesel, odamennek hozzád, felsegítenek, megmarkolják a bőr nélküli karodat. Ordítani tudnál. Fáj még a simogatás is, pedig csak jót akarnak."
2010. márc. 31. 23:15

„Még mindig nem tudom ugyan mi az, szeretni... de lehet-e tudni ezt? És minek tudni? Semmi köze az értelemhez. Valószínűleg több a szeretet, mint a megismerés. Megismerni, az nagyon kevés. Van valamilyen határ... szeretni az talán valamilyen együteműség. Olyan csodálatos véletlen, mintha a világmindenségben akadna két bolygó, azonos pályával, egyforma légkörrel, ugyanabból az

anyagból. Olyan véletlen amelyre nem lehet számítani. talán nincs is.”

2010. márc. 31. 23:15

"Kizökkent világ.

Minden fontosabb lett a

Legfontosabbnál."

2010. márc. 31. 23:15

"Ha nem gondolsz állandóan a szenvedésre,

Észreveszed, honnan jön a gyógyulás”

2010. márc. 31. 23:15
Szeretnék a lelkébe simulni úgy, hogy észre se vegye...
2010. márc. 31. 23:14

"Mert mondottam neked, a barát az a rész az emberben, amelyik éretted van, és olyan ajtót tár ki előtted, amelyet talán soha másutt nem nyit ki. A barátod igaz, igaz mindenben, amit neked mond, és akkor is szeret téged, ha a másik házban gyűlöl. A barát, akivel Istennek hála, találkozom, és összeér a könyökünk a

templomban, aki ugyanolyan arcot fordít felém, mint az enyém: az ő arcát is ugyanaz az Isten világítja át, mert ilyenkor egyek leszünk, még ha odakint ő boltos, én meg hadvezér vagyok is, vagy ha ő kertész, én meg távoli vizeken utazó tengerész. Meghasonlásaink fölött rátaláltam, és most barátja vagyok. És hallgathatok mellette, más szóval nem kell tőle féltenem belső kertjeimet, hegyeimet, vízmosásaimat és sivatagaimat, mert nem fog beléjük taposni. Barátom az, akit szeretettel fogadsz belőlem: az én belső országom követe. Jól bánsz vele, leülteted, aztán hallgatod. És mind a ketten boldogok vagyunk...."

2010. márc. 31. 23:14
Emlékszel, mikor akartam mesélni rólad valakinek, akiről úgy gondoltam nagyon közel áll hozzám, meg akartam osztani a titkomat, de képtelen voltam a számra venni mit érzek, egy pár szót szóltam, azt is csak a felszínről, úgy éreztem olyan képtelenség, mintha egy óriást akarnék begyömöszölni valami kis dobozkába. Akkor jöttem rá, hogy mekkora távolságra vagyok attól, akiről azt hittem legközelebb vagyok. Talán a szerelem volt, ami nem engedte, hogy kibeszéljem magamból, talán az életét féltette, ha beszélek róla, megkopik, fényét veszíti, idővel olyanná lesz, mint egy sokszor játszott előadás. Tudod, mikor az ember kimond valamit, egy nagyon vékony palló önmaga, könnyű letérni róla, és, hogy szebbnek, jobbnak, mélyen érzőbbnek látszódjon, elkezd szerepelni, a szavakat fényezni, és olyanokat mondani, hogy mélyen hatott rám, mikor csak éppen hogy megérintette, hogy úgy éreztem, repülök, mikor csak könnyebbek a léptei, meg hogy éreztem a kisugárzást, pedig csak kellemesen érezte magát. Nem azért, mert hazudni akar, de valahogy mégiscsak hazudik. Azért is ijedtem meg, mikor versről beszéltél, féltem, ha elkezdek verset írni, amit nem tudok, elfelejtek hozzád beszélni, amit viszont tudok. De most arra gondoltam, mivel senki nem tudja, hogy írok neked, talán megvédem magamat attól, hogy magamból, nem észrevéve a váltót, a saját sínemről vakvágányra lépjek, és áttérjek valamilyen idegen szerepbe. Mert én neked beszélek, és nem kérdezem senkitől, mit szólsz hozzá, mi a véleményed róla. Nincs közönség, csak Te meg én, remélem, így könnyebben megmaradok a saját utamon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook