Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Katonafeleségek fórum

Katonafeleségek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1832. Seira (válaszként erre: 1831. - Ancika001)
2011. nov. 15. 16:45

Ú ez igen jó ötlet!!!!!Én is csatlakozhatok?

Szerintem nagyon kár,hogy ezt a szokást nem tartják manapság!!!


Én meg azt szerettem volna kérdezni,ha valakit nem zavar - provátban! - felvenném fbre.Nem szokásom idegeneket,de ott általában gyakrabban elérhető vagyok:)

1831. ancika001
2011. nov. 14. 21:11
és egy másik szemezgetni való :) lányok, ha nem tartjátok pofátlanságnak privátban elkérhetem a címeteket karácsonyi lap céljából?
1830. ancika001 (válaszként erre: 1827. - Seira)
2011. nov. 14. 21:02
1829. Kámea33 (válaszként erre: 1828. - Ancika001)
2011. nov. 14. 19:49
meg az összes kötelező olvasmány is:) nálunk is hétvégente sikere van:) Mi mozizunk kukorica meg ilyen olyan nasik :D
1828. ancika001
2011. nov. 14. 18:36
csajok tudtátok, hogy sok disneys mesét, filmet meg lehet nézni teljes terjedelmében a youtubon? nekünk a gyerekekkel szokásos esti program lett:) lehet nem mondtam nektek újjat, de én sokáig nem tudtam
1827. Seira
2011. nov. 14. 10:18

Lassa neki kell állnom az adventi borítéknak...de nincs ötletem.Vékony könnyű ajándék csajok???

A sima napokra meg 1-1 idézetre gondoltam Karácsonyi papírra...amit összehajtogatok....

Vagy?:)

1826. Liababy79
2011. nov. 12. 21:58

Sziasztok:)

Nálunk telefon vásárlás foganatosítódott tegnap, így egymásnak már csak valami romantikus apróságot veszünk :) A gyerekekkel nagyon bajban vagyok, mert játék annyi van már, mint a szemét, valami hasznos kéne, de olyan, a minek azért örülnek majd...

A nagy családnak semmi komoly, csak mondjuk saját fotóalbum, vagy naptár, esetleg házilag készült édességek, sütik, vagy kreatív apróságok. Nálunk is az van, hogy csak a gyerekek kapnak komolyabbat(meg persze mi egymástól), a többieknek csak jelképesen ajándékozunk, mert így is a gatyánk megy minden évben a karira... :S

Menü: Általában sült csülök, forgatott krumplival és lila káposztával, + halétel, mert a párom szenvedélyes, mi több fanatikus horgász! Sütni nem nagyon szeretek, de a vajas(nem margarinos) pogácsa majdnem biztos és a zserbó lesz még sztem befutó! Meglátjuk!

1825. Kámea33
2011. nov. 11. 22:00

holnap írok nektek egy finom sütinek az elkészítését. Nálam nagy kedvenc:)

Viszont amikor megyek Drágámért akkor a zserbót csomagolom mert imádja:D

1824. Seira (válaszként erre: 1822. - Kámea33)
2011. nov. 11. 21:58

Gyors,és egyszerű,nekem nagyon bejön:)Semmi extra:)

Ja,én is szívesen veszek bármi jó receptet - bár tudom h ez nem az a topik!

1823. Seira (válaszként erre: 1817. - Ancika001)
2011. nov. 11. 21:56

Ez aztán a szép lista!!

És ez a muffin!!!

Szerintem az egyedi ajándékok mindent visznek!:)

Nekem már megvan pár dolog,h ne decemberben menjek anyagi csődbe!:)

1822. Kámea33 (válaszként erre: 1820. - Seira)
2011. nov. 11. 21:53
köszi:))) írva, mentve, jegyezve:DDD
1821. Seira (válaszként erre: 1812. - Aviubi)
2011. nov. 11. 21:53

Irigy vagyok!Nagyon! (Persze pozitívan!)

Mi még egy karácsonyt sem ünnepeltünk együtt,pedig ez a kedvenc ünnepem!

Hm,apunak egy családi naptár?:)

1820. Seira (válaszként erre: 1811. - Rdorka)
2011. nov. 11. 21:50

MaciTalp - más néven Boci szelet


Hozzávalók:

25 dkg kristálycukor

2dl étolaj

3-4dl tej

40dkg liszt

4 ek kakaópor

2 tojás

1 csomag sütőpor


A foltokhoz:

1 citrom leve + héja

50 dkg túró

4 evőkanál gríz

1 tojás

3ek. kristálycukor

2 csomag vaníliás cukor


Tészta:

Mindent összekeversz,és beleborítod egy jó nagy tepsibe.Utána összekevered a túrókrémet,és belepötyögteted.A krém belesüllyed a tésztába és amikor felvágod foltos lesz. 30 percig 160 fokon sütöd!Alá sütőpapírt szoktam tenni!

2011. nov. 11. 20:58

Köszi LÁnyok.....Ha lesz még ötlet, láttok valamit, ajánljátok, írjatok, nekem ez mindig kín!

Afganisztánban tényleg olyan jó kis cuccok vásárolhatóak a piacon. Tök élveztem a sok csecse-becsét. A Balkánon nem nagyon van semmi egzotikum.

1818. scentini
2011. nov. 11. 16:11

Gratulálok Anett az egészséges babához! :) Láttam a kivehetetlen képet :)


Karácsonyi ajándék nálam most sláger lesz szerintem a zoknicsomag. Hasznos, én is kaptam már azt, örültem neki, meg mi sem visszük túlzásba a családdal, rokonsággal egyáltalán.


Várom a párom, készül a finom vacsi neki :)

1817. ancika001
2011. nov. 11. 12:46

hú karácsony, én már októberben kezdem a vásárlást így könnyebb:

anya: fürdős ajándékkosár tele tele sok sok "finomsággal" habfürdő, olaj, fürdősó, golyók, gyöngyök és minden jópofa dolog ami ebbe a kategóriába belefér (nálunk úgy van, hogy 3an pótolunk apa tesóm meg én ez mindenkire igaz, csak 1-1 személy cserélődik)

apa: mézes szörpök, gyümölcsök valami jobbfajta csoki

tesóm: amit kér (ezt kizsarolom nála)

apósom: ajándékcsomag még pasz, hogy milyen

anyósom: 2 nem talu párna, mert kiderült, hogy eszti alergiás a talura :D

sógorom (14 éves): 3000 dbos puzzle

esztike: babakonyha+tesz-vesz város angol szótár, olyan jól mulat, ha angolul olvasok neki mesét

Bencus: ez a laptoppos fejlesztő játék+ dínós lexikon gyerekeknek

a kedvest pedig még nem zsaroltam meg így az övét passzolom majd jövök megint a "ha nem mondod meg mit kérsz karácsonyi gatyát kapsz nyakkendővel" trükkel de állt szgépes játékot kér, hogy ne unatkozzon bent

én pedig mint tesóm mondja " a kapitalizmus ellensége" nem kérek semmit inkább írjon ki nekem pár romantikus filmet :D

ja és akik kimaradtak: mind saját készítésű karácsonyi muffint kapnak Esztivel már kinéztük az ötleteket:

[link]

na ez jó hosszú lista lett :D

1816. Rdorka (válaszként erre: 1815. - Kámea33)
2011. nov. 11. 12:02

Az tuti, mármint, hogy apa hazaérkezésétől karácsony lesz... :-)


Bennem is megfogalmazódott a szabi alkalmával, hogy nekünk most van karácsony..

1815. Kámea33
2011. nov. 11. 09:50

Nálunk Apa már beszerezte az ajándékokat, kintről kapnak mindent:) Nekem az apróságok maradnak.

Nálunk a családban az van, hogy max valami apróság ,édesség mert sokan vagyunk. Vagyonokat meg nem költünk semmire. Ez már pár éve megbeszéltük és így jó. Így nincs az, hogy te jó isten, te ezerrel többért vásároltál és azért én is szeretném viszonozni.

Apa ,nagyon szeret olvasni, és a lovagregényes könyveket. Van egy új 3részből álló sorozat azt veszem meg neki.

November 27. már első ádvent, nálam ilyenkor már a ház pompában áll. Apa érkezése csak hab a tortán:) Ahogy beteszi a lábát a házba nekünk már akkor szenteste lesz az tuti. Úgy készülök, hogy az asztal megterítve lesz, a kaja készem és ülhetünk le enni. Nagyon kiéhezett már a főztömre szegénykém:(


ancika!!! olyan jó nézni a babucidat:) egyem meg a pici pocaklakódat:) üzenem neki, hogy viselkedni, nehogy fekvés legyen!!:DDD Apával minél többi időt lehess együtt:)


avi:) nálunk még lesz sok eszmecsere karácsonyig és készülhetünk együtt a karácsonyra:DDD"telefonon":DDD

1814. Rdorka (válaszként erre: 1812. - Aviubi)
2011. nov. 11. 09:42

Elfutotta a könny a szememet a gondolatra, ahogy hazaér a férjed 7 hónap után a meghitt, karácsonyt váró kis családi fészekbe... de jó lesz...

Férjem szobatársa decemberben jön szabira, vele fogok csomagot küldeni...ő ezt kérte: [link]


most akciós is...

1813. aviubi (válaszként erre: 1807. - Ancika001)
2011. nov. 11. 08:57
Gartulálok a pici egészséges pocaklakóhoz!!!!:DDD
1812. aviubi
2011. nov. 11. 08:55

Sziasztok!


Karácsony ajándék??? Hát én idén nagyon nagy bajban vagyok. Kicsi a lakás, és sok a játék, így szeretnék valami praktikus jó dolgot kitalálni. Inkább 1 valamit vennék ami egy kicsit drágább, mint sok kis vackot. sajnos még ötletem nincs. Azaz 1 ötlet a fiúknak: Legó, és a legnagyobb ajándék ott lesz a fa alatt:APA!:))

családnak idén nem veszek semmit, Apa vett kint apró dolgokat azokat fogjuk szétosztani.

Amin még nagyon filózok, hogy Apának mit vegyek, de sajnos nincs ötletem. Amikor megkérdeztem tőle, hogy mire vágyik karácsonyra akkor azt mondta, hogy neki az a legnagyobb ajándék, hogy haza jöhet hozzánk!

Amúgy tegnap elgondolkodtam rajta, hogy szeretném valahogy úgy fogadni itthon, hogy a fenyőn kívül már minden karácsonyi hangulatot árasszon. jaj, de várom már!!!

1811. Rdorka
2011. nov. 11. 07:57

Sziasztok!

Seira, ha megörvendeztetnél a recepttel.. plííííz..


Kámes, kalapmegemelős szmájlit küldök... és kitartás!


Anyósom jött hozzánk tegnap, úgyhogy ma gyógyjelleggel elmegyek egy kicsit túrkálni... komolyan,ez úgy kikapcsol...


Na,ajándék: a rokonoknak, akikkel egyáltalán még megvan az ajándékozási szokás, nekik valószínűleg élményt fogok ajándékozni. Ez nálunk már bejön régóta: színházjegy, pl.


A csajoknak tegnap vettem meg az IKEA-s vonat szettet, meg kinéztem 2 könyvet, de még nem rendeltem meg..de képben vagyok, ha a rokonok kérnek ötletet, viszont azt nem vállalom, amit pár éve, hogy kitaláltam, megvettem, becsomagoltam, elvittem hozzájuk és ők csak nekik adták...

Tudom, én vagyoka hülye, csak próbálom elkerülni a rengeteg felesleges lomot.. :-(


Kisgyerekeseknek ajánlom ezt a linket:

[link]


Megvettem ezt is, meg a sorozat másik könyvét is, aztán vagy megkapják majd a csajok, vagy ajándékozható pl. egy szülinapi zsúron... ennyi pénzért úgysem lehet semmi értelmeset venni...

1810. Seira
2011. nov. 10. 21:39

Azta csajok nem semmi,amit leműveltek gyerekekkel!


A MaciTalp egy csokis piskótában túrós töltelékes nagyon egyszerű süti:)

1809. Kámea33 (válaszként erre: 1807. - Ancika001)
2011. nov. 10. 20:45
nem semmi :))))
2011. nov. 10. 20:34
Már most elkezdtem szenvedni karácsonyi ajándékokkal. Ti mit ajándékoztok az itthon levőknek? Gondolok szülőkre, gyerekekre, vagy ha itthon van a Kedves?! Ötleteljünk, hátha kapunk egymástól egy-egy jó tippet!
1807. ancika001
2011. nov. 10. 13:21
facen fentvan babuci :) minden rendben van vele:) most gyors ebéd és rohanás tovább
1806. ancika001
2011. nov. 10. 08:48

elhiszem:) olvasni is elég én szinte semmit nem aludtam :S gyerekeket leadtam az oviba boltot letudtam, most reggeli a jegyem már megvettem így ráérek vonatindulásra az állomásra érni... basszus már 3 éve nem vonatoztam, bár a jegy árát elnézve tudom miért

irány a korház 12 hetes ultrahang remélem rendben lesz minden... csajok szorítsatok ez az aggódás úgy utálom :@ bencussal ettől az ultrahangtól voltam vesélyeztetett terhes áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

most nagyon nem hiányozna a szigorú ágynyugalom, mert akkor apa költözhet haza :S és ebben nem az a rosz, hogy itthon lenne :D na eszek és indulok estére okosabb leszek

ja és képzeljétek reggel jött az üzi nyertem egy sió táskát!!!!!!!! ezt jó jelként könyveltem el :)

1805. Rdorka
2011. nov. 10. 08:27

Seira, mi az a MaciTalp?


A tegnapi napom megint nem volt semmi... szerintem 2 embernek is elég lett volna...

Melóból hazarongyoltam, kipakoltam, hogy megyek a csajokért és aztán tűz a sóbarlangba...

A garázsban a kazánt nagy csipogásban és piros riasztással találtam... fasza...

Oké, rájöttem a hibára, én voltam figyelmetlen, bealudt a tűz..

Na, akkor menős ruhában gyújtsunk be... ez is sikerült, úgy hagytam ott a kazánt, hogy már okés lesz, mire hazaérünk...

Az oviban összevakartam a csajokat, sóbarlanba el, utána hazafelé vettünk vacsit a helyi péknél, így is fél 7 elmúlt, mire hazaértünk...

A kazán okés volt, de füsttel telt meg a garázs... na, erre is rájöttem, mi a baj, megoldottam...


Vacsi, aztán beszéltünk apával, esti rituálék... 8 helyett fél 9 volt, mire leraktam a csajokat... ekkor álltam neki kexszalámit csinálni, egyszerűen más már nem fért bele...


Fél 10-re készen voltam, mai bevásárlólistát megírtam, kigondoltam még reggelre, az oviba 3 elintézendőt... 10-ko K.O.


A tegnapelőtti 4 órás, tegnapi 3 órás Zsozsi köhögés helyett ma hajnalban 2-kor Réka kelt köhögve: okés, pár korty víz, Sinecode...

Mire elaludtam volna, hallom, hogy Zsozsi csoszog át... most meglestem.. simán felkapaszkodik az ágyra, pipa be, fülmorzsi és alszik tovább...


Reggel nehezen keltek, úgyhogy nem volt egyszerű a megindulás.. az oviban ráadásul torna van ma reggel, úgyhogy mind2-t tornaruhába kellett öltöztetni..

Szóltam az óvónőknek a holnapi ebédlemondás miatt, a fényképrendelés módosításáról, azért, hogy ma délben anyós hozza el őket, vittük Réka névnapjára a sütit+szörpöt, plusz vastag kinti nacit...


Úgyhogy negyed 9 van, de én már most elfáradtam...

1804. Seira (válaszként erre: 1799. - Rdorka)
2011. nov. 9. 21:37

Én most 12 órás műszak után lekevertem egy MaciTalpat,mert a kollégáim kikönyörögték.

Hihetetlenek vagyunk:)

1803. ancika001 (válaszként erre: 1802. - Kámea33)
2011. nov. 9. 20:15

kislányom ugyanez, mi legutóbb bent is maradtunk kipihenni magunkat:)

dokinéni tipje: lázcsillapítókúp+nurofen+vizestörölköző

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook