Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Japán Kristálygomba fórum

Japán Kristálygomba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. ápr. 21. 22:58

sziasztok

ki tudna nekem segiteni abba hogy hogyan tudom gyorsabban szaporitani a gombákat? köszi

orsy

2010. ápr. 19. 09:07

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek az örömömet. kb. 1 hónapja iszom a gombalét napi 2 litert. Ez volt az utolsó reményem. 20 éve van nagyon erős refluxom és már alig tudtam enni valamit úgy fájt a gyomrom mindentől. Rengeteg savcsökkentőt és Quamatelt szedtem. Sok orvost felkerestem.

Láss csodát 2 napja egyáltalán nem fáj a gyomrom, nem akartam elhinni. Próbára is tettem. Olyan ételeket ettem amit már régen nem pl. lasanga, sültkolbász, és nem jött a sav meg a fájdalom.

Szóval kitartás, biztosan hat valamit ez a gomba.

Nem akarom reklámozni, csak hihetetlennek tartom, hogy ennyi év után tudok rendesen enni.

2010. ápr. 18. 20:38

SZiasztok!


Kristálygombár keresek Budapesten, ha van vkinek felesleges az légyszi írjon!

obsidiane@freemail.hu

Előre is köszi!

39. viz100
2010. ápr. 16. 03:00

Sziasztok!

Székesfehérvár környékén kersek kristálygombát! A személyes átvételt részesítem előnyben.

Köszönöm.

2010. ápr. 15. 12:56

Szia Orsy!

Irtam mailbe hova kellene jönni a gombáért. Előtte légyszi hívj fel, hogy egyeztessünk időpontot.

2010. ápr. 13. 21:19

Sziasztok!

Budapesten a X. vagy a XVIII. kerületben aki érte jön több adag gombát tudok adni ingyen.

2010. ápr. 5. 18:32

Sziasztok!


Van esetleg valakinek Pecs kornyeken kristalygombaja?

Nagyon megkoszonnnem, es kifizetem!!

mybeeme@yahoo.com

2010. ápr. 4. 15:34

Hogyan készítsek japán kristálygomba-alapú limonádét?

/Olvasd el figyelmesen!/



Ez a rövid útmutató segítséget szeretne nyújtani ahhoz, hogy miképpen bánj a japán kristálygombákkal, ha hozzájutsz egy kezdő adaghoz.

Sok mindent írnak róla, de én most megpróbálom – részben a saját tapasztalataim segítségével – röviden és érthetően leírni, hogyan készítsd el finom és gyógyító hatású üdítőitalodat.


Először is a hozzávalók:


egy adag japán kristálygomba, kb. 12 evőkanálra való

kristálycukor ízlés szerint /a 2 liter vizhez kb. 5 evőkanál/

egy csipetnyi mazsola, kb. 15 szem /lehet több is!/ Itt jegyzem meg, vigyázzatok a mazsolával, mert tönkreteheti a gombákat a tartósítóval, vagy rosszul kezelt, szennyezett mazsola. Csak magyar terméket vásároljatok, a legjobb a „Kalifa”nevű, a Mogyi is elmegy még, de Sultan nevűt ne vegyetek! Egész sötét színe van, és tele van szeméttel. /

egy fél citrom, vagy akár egy egész is - ez kétfelé vágva - , /a végét késsel vágd le!/

kb. 2 liter sima csapvíz


Most jöjjenek a kellékek:


egy darab műanyag gyümölcsmosó tál

egy darab műanyag szűrő /szita/

egy darab műanyag tölcsér

egy darab műanyag evőkanál

egy darab műanyag „fakanál” a kevergetéshez

két darab kb. 2 literes üveg kancsó, vagy műanyag flakon /az üvegkancsó jobb, mert nehezebb/ Az egyikben érleled, a másikba szűröd a kész levet.


És végül a tennivalók:


Amikor megkapod a gombákat és hazaviszed, ha nem fogsz hozzá rögtön a leöntéséhez, tedd a dobozt, vagy amiben hoztad, a hűtőbe. /nem a fagyasztóba!/ Ott elvannak egy darabig, de ne sokáig tartsd ott őket, max. 1-2 napig.

Amikor hozzáfogsz a művelethez, a következőket tedd:


vedd ki a gombákat a dobozból, tedd őket a gyümölcsmosóba, és langyos vízzel mosd át.

az egyik üvegkancsó aljára szórd be őket, és tegyél rájuk két evőkanál cukrot.

ez után szórd rájuk a mazsolákat is, majd az egészet engedd tele hideg csapvízzel, és jó alaposan keverd át.

a végén dobd a kancsóba a fél citromot, amelynek előbb vágd le a végét, úgy, hogy a citrom belseje kicsit kilátszódjon. /Így jobban átjárja a lé, és aromásabb lesz a végén az italod/

az egészet fedd le műanyag fóliával, és tedd olyan helyre, ahol nem süti közvetlenül a nap.

érleld 48 órát, közben többször kevergesd, hogy a gombák, a víz, a cukor és a mazsolák minél jobban összekeveredjenek.

akkor van készen, amikor látni fogod, hogy a víz színe kissé sárgássá, opálossá válik, a mazsolák feljönnek a víz színére, és a citrom köré gyűlnek. Szép simák, ducik lesznek. A víz egy kicsit pezsegni fog, de nincs szénsavas jellege, sem alkohol tartalma.

vedd le a kancsó tetejéről a fóliát, csavard bele a citrom levét. A citromot dobd ki, a lét még egyszer alaposan keverd át, és az egészet szűrd át a másik kancsóba.

a gombákat, mazsolákat, valamint citrommaradványokat dobd a gyümölcsmosóba, és láss hozzá a gondos válogatáshoz. Távolíts el a gombák közül minden mazsolát, citrommagot és –foszlányt és dobd ki őket. Könnyű dolgod lesz, mert a mazsolák fent vannak a víz tetején, először ezek „távoznak” a szűrőbe. A citrommagokat kell csak kibányászni.

a megtisztított gombákat öblítsd át langyos vízzel, ugyanezt tedd az érlelő kancsóval is, és máris kezdheted előlről az egészet.

a kapott limonádét tedd a hűtőbe.


Váljék egészségedre!!!


Néhány megjegyzés:


A gombák nagyon gyorsan szaporodnak. Már a harmadik érlelés után látni fogod, hogy kb. két-három kanállal többen vannak. Ettől ne ijedj meg, lásd el vele barátaidat, rokonaidat, munkatársaidat és a szomszédokat. Amikor már nagyon sok van, és mindenkinek adtál, írj a fórumra /www.kefirgomba.hu/, hogy szívesen adsz kristálygombát. Vinni fogják, úgy, ahogy tőlem is.



A gyógyító, jótékony hatásukat kb. 1-2 hónap múlva fogod érezni, de tudd, hogy minden emberre másképpen hatnak. Napi egy liternél többet ne igyál belőle. Kisgyereknek, másfél évesen túl óvatosan, kis dózisban adhatod. Cukorbetegeket nem bántja, mert a cukrot a gombák feldolgozzák. Ezt gyorsítja meg a kevergetés.

2010. márc. 28. 19:59
nekem van kristály gombám akinek kell irjon mailre zsu7234@c2. hu
2010. márc. 19. 17:12
Sziasztok.Ha valakinek kell kristály gomba szivesen adok belole akár postán is tudok kuldeni.Kérlek irj hogy segithessek neked.Puszi
32. kzsuzsika (válaszként erre: 29. - Melinda510)
2010. márc. 18. 18:15
szia irj emailra cimet azt kuldok oksi
2010. márc. 18. 18:14
nekem van kristály gombám akinek kell irjon mailre zsu7234@c2.hu
2010. márc. 18. 16:11

Szia Melinda

Én már vettem magamnak 1,-Ft-ért 1 adagot. Nézz szét a vatera.hu oldalon. 1,-Ft-tól 500,-Ft-ig mozog az ára.

Sok sikert.

2010. márc. 17. 14:16

Sziasztok


Ha valaki tudna segíteni nekem azt megköszönném. Szeretném kipróbálni a kristálygombát, hátha segítene. Főleg a kislányom miatt szeretném mert mindig meg van fázva, meg elég érzékeny bőrű is (ekcémás), talán ezzel sikerülne kicsit helyre hozni az immunrendszerét. És ez állítólag finom is így talán meg is issza. Ha valaki tud, írjon priviben megbeszéljük a költségeket. Köszönöm

2010. márc. 16. 15:41

Sziasztok!

Budapesti vagyok és szeretném kipróbálni a kristálygombát erős gyomorfájdalmaimra. Állítólag hatásos. Kérlek akinek van fölösleg írjon. Előre is köszi.

2010. márc. 10. 17:40
Kinek van személyes tapasztalata a jótékony hatásáról? Energizál?
2010. márc. 6. 14:54
email cim:zsu7234@c2.hu
25. kzsuzsika (válaszként erre: 17. - 612c4ee548)
2010. márc. 6. 14:49
kell-e gomba? irj.oks emailre
2010. márc. 6. 14:48
kérésre postán is kuldok
23. kzsuzsika (válaszként erre: 21. - Jemand)
2010. márc. 6. 14:47
szia.sima csapviz a jo semmi más.udv
2010. márc. 6. 14:47
van kristálygombám akinek kell irjon emailra.koszi
21. jemand
2010. márc. 4. 11:50

Kedves Mindenki!!

Milyen vízzel szoktátok felengedni a megmosott gombát??? lehet csapvízzel is??

A fölösleges gombát szívesen elajándékozom!!!

Választ ha lehet privibe!!

Köszönöm és szép napot mindenkinek!

2010. febr. 15. 23:09
Ha valakinek kell van fölösleges kristálygombám!A részleteket priviben!
2010. jan. 7. 11:10
Megvan a gombám!
18. 612c4ee548 (válaszként erre: 14. - 62ffba3b4b)
2010. jan. 2. 13:05
Le tudod írni, vagy belinkelni, hogy a gombát hogyan termesszem? 8 db mazsola 2 liter vízzel jó minőségű italt kapunk? és neked bevált? előre is köszi.
2010. jan. 2. 09:42
Tudna-evalaki postázni nekem, nagyon kéne! A postaköltséget természetesen fizetem és a fáradtságért is adok egy kis "kedvet", csak küldjetek. ( előre fizetem bankszámlára )
2010. jan. 1. 14:22
Mi a véleményetek róla, aki használta annak milyen életteni hatások jöttek be? Pl. az érdekelne, hogy valóban javítja-e az emésztést.
15. bala20
2009. nov. 30. 15:12
Szfváron kristálygomba ingyen; ha valakit érdekel.
14. 62ffba3b4b (válaszként erre: 13. - Kicsinik)
2009. nov. 19. 19:35
Csak most tévedtem ide a fórumra, kaptál már gombát? Ha nem, nekem van, szívesen küldök. Írj privit.
2009. nov. 13. 13:03
sziasztok! Kristálygombát keresek,ha van valakonek az kérem írjon! i.nikoletta@freemail.hu
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook