Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Japán Kristálygomba fórum

Japán Kristálygomba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
102. Erika333 (válaszként erre: 101. - Éjjelipillangó)
2011. jún. 28. 01:09

Szia!

Én pedig 10 évig szedtem gyógyszert a gyomromra, mert sok volt savam, és ha abbahagytam a gyógyszert, nagyon fájt a gyomrom (persze a gyógyszer szedése mellett is gyakran fájt!). Most már több, mint két éve iszom a limonádét, a fogyasztás elkezdése után 4 hónappal abbahagytam a gyógyszert (vagyis annak is van már két éve) és sokkal jobb a közérzetem, a két év alatt csak kb. 3x volt kisebb gyomorfájásom és a savam is sokkal-sokkal kevesebb, panaszt nagyon ritkán okoz.

Nem hinném, hogy a gombától lett boholy-atrophiád, viszont javasolnám, hogy vizsgáltasd ki magad, mert akár tejcukor-érzékeny, vagy liszt-érzékeny is lehetsz, annak lehet a következménye a bélboholy-sorvadás! Azt pedig nem a kristálygomba okozza!!!!!!

Üdv: Erika

2011. jún. 14. 10:38
Az a baj ezzel a kristálygombával, hogy nem tudni pontosan, hogy hat... Én sokáig ittam... aztán voltam gyomortükrözésen, ahol még a vékonybél felső szakaszát is megnézték, és boholyatrófiát találtak... Sosem volt semmi bajom... és félek, hogy esetleg a gombától lett.. Azóta nem iszom. De mindenkinek sok sikert!
2011. máj. 18. 20:03

sziasztok.Nekem elég súlyos ekcémám van és anyukám mondta hogy borogassam vele...A kezem tiszta seb volt már bőr nem is volt az ujjamon mert teljesen szét vakartam.És hozzá teszem kinevettem anyukámat mert nem hiszek ilyen dolgokban de az a drága krém amit reklámoznak 3000ft és semmit se használt viszont ez a kínai kristály gomba használt.és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem hogy állatoknak szabad e adni?

Van egy 1 éves kutyusom és nagyon beteg egy picike sétától legyengül...szőrtüsző atkája van de van valami belső betegsége is csak nem tudjuk mi mert az állatorvosunk se tudja...egyébként ő egy amerikai staffordshire terrier és ezek a kutyák nagyon aktívak de ő egész nap csak fekszik hetente hordjuk kezelésre és a szteroditól amit kap attól jobban van 1 hétig....Kétségbe vagyok esve mert rossz látni ahogy szenved imádom őt és szeretném meg gyógyítani.Szóval annyi a kérdésem hogy szabad e adni kutyáknak? Ha valaki tudna segíteni ez ügyben akkor a barátom e-mail címére írjon : ruslangabi@hotmail.com

a válaszokat előre is köszönöm.

99. sunco
2011. márc. 21. 21:12

sziasztok.mezőköövesdi vagyok.valaki tud nekem kristálygombát küldeni???

előre is köszönöm!!!

2011. márc. 11. 14:35

Sziasztok,


van több induló adagom, Bp, Örs vezér terén átvehető, ingyen adom! +36308553280

97. audiotrack (válaszként erre: 79. - Éjjelipillangó)
2011. febr. 18. 12:48

Írnék néhány szót a kristálygombáról. Minap kaptunk egy üveggel és egy írást használatáról és gyógyhatásairól. Mielőtt még elkezdtem volna inni, gondoltam utána érdeklődök. Magyar orvosok akiket kérdeztem (neten v. személyesen) semmit nem tudnak róla.Könyvtárban szakirodalomban ugyancsak nem találtam semmit. Maradt a net. Magyar oldalakon csak terjesztéséről írnak, érdemit semmit. Kénytelen voltam angol, német oldalak után nézni. Amire jutottam a következő: Japán kristálygomba felfedezője Masaru Emoto. Orvosi tanulmányok szerint pozitív hatása nincs. Általános vélemény szerint placeboként használható. Vagyis igazi hatása nincs, de ha hiszel benne, működik. Főbb összetevői a következők

: Lactobacillus, Streptococcus,Pediococcus, Leuconostoc bacteria, Saccharomyces, Candida, Kloeckera.

Nos ha magyar oldalakon rákeresel többségéről lehet találni adatokat. Saccharomyces közönséges élesztő, amit sörfőzésnél is használnak.Leuconostoc megtalálható a bélrendszerünkben is.

Streptococcus különösen fertőtő baktérium. A Candida-t szerintem nem kell bemutatnom. Ismertek a betegségek és problémák amiket okoz. Megtalálható a bélrendszerünkben is, probléma akkor van ha túl sok lesz belőle, ezért is nem innék meg naponta fél litert belőle. Bevitele nem ajánlott immunrendszer betegségek esetén, sok antibiotikum szedése, cukorbetegség, bélpanaszok, stressz és lisztérzékenység esetén. Azok az alkotók amiket nem emeltem ki közönséges erjesztő baktériumok. Mindenesetre nem innék meg egy erjesztő löttyöt ilyen nagy mennyiségben. Fémmel egyébként azért nem érintkezhet, mert néhány erjesztő vegyülete etanolt állít elő, ami alkohol, különösen az ólomra van maró hatással. Cukorbetegek egyébként se fogyasszák, mivel a terjesztő baktériumok többsége sok glükózt termel.


Ha valaki nem hisz nekem, nekem mindegy, mint írtam legalább placebo hatása lehet. Egyre viszont felhívnám a figyelmet, ha penész baktérium kerül a gombák közé fogyasztása súlyosa egészség károsító lehet.

Mivel sehol nem találtam magyar leírását a dolognak gondoltam elkezdem. Angliában és Németországban már lecsengett dolog, úgy tűnik ez egy újabb természetgyógyászati divat, ami máshol már lecsengett. Dehogy a vicc is tartja: Ha 2012-ben itt a világvége, és nem akarsz meghalni, gyere Magyarországra, itt úgyis 50 évvel le vagyunk maradva. Egyébként van egy sanda gyanúm, hogy a kaukázusi kristálygomba is ez, mivel csak magyar oldalakon találtam ilyet, gondolom, új nevet adtak a réginek.

2011. febr. 14. 19:54

Sziasztok!

Mi van akkor ha a lé mellett a gombából is eszem?

Szerintem nem rossz.

2011. jan. 20. 10:25
Már nem kell Kristálygomba, kaptunk ! :)
94. Szixy
2011. jan. 16. 19:47
Van felesleges japán kristálygombám Hódmezővásárhely ha érdekel hívj +36305060866 Bodroginé
2010. dec. 28. 19:55
Tiszaújváros, Polgár környékéről szívesen adnék kristálygombát.
2010. dec. 13. 11:13

Sziasztok.


Miskolcon van valaki esetleg akinek van fölösleges Kristálygombája? Miskolc mellett lakom, és ajándékba szeretnék apukámnak. Ha lenne valaki léci irjon...


Köszönöm szépen.

2010. dec. 2. 13:20
Ha valakinek szüksége van kristálygombára, Budapesten és Esztergomban megtalál.
90. Őrlősné (válaszként erre: 89. - Niki1229)
2010. nov. 24. 14:54
Én egy Idősek Otthonában dolgozom, itt egy páran szeretnénk kérni, ha nem lenne nagy gond. Mi Karcagon vagyunk, nem tudom, hogy hogy lehetne megoldani.
2010. nov. 18. 11:44
Nálam is igen csak elszaporodtak a gombák, van bőven. . . Ha valakinek szüksége lenne rá, szívesen adok. . . Természetesen ingyen. . . (ha lehet Debrecenből vagy környékéről jelentkezzetek, mert postán nyűgös a dolog :))
88. Szixy
2010. nov. 4. 18:08
Van felesleges japán kristálygombám szívesen adok Hódmezővásárhely és környékén.
2010. okt. 14. 08:58
senki sem írt gomba ügyben, ezért most kiöntöm a WC-be és ezzel véget ért egy költői 10 hónapos korszak. Lehet, hogy lerohad az arcbőröm, mert abbahagytuk az ivást???????????????
2010. okt. 6. 15:02

Sziasztok.


Márciusban kaptam valakitől japán kristály gombát. Vagy három szem volt az edényben, de elkezdett szaporodni, mint a veszett. Amikor már az érlelő kancső feléig ért, leöntöttem belőle, meg adtam valakinek. Azóta nem szaporodik. Most már nem is látom a gombát a szűrőn, csak valami nagyon pici átlátszó izét. Mi történhetett?


Úgy csináltam, hogy 2 liter vízhez, 3 ek cukor, 5 szem mazsola, 4 citromkarika. Letakartam a kancsót egy kistányérral. Naponta 2x megkevertem fakanállal. Hová tűnhetett?

2010. szept. 1. 19:07

Sziasztok!

Van felesleges kristálygombám, szívesen adok, tolna megye, Szekszárd környéke!

2010. aug. 24. 10:31
Ismét van felesleges kristálygombám. Ha valaki szeretne szívesen adok, természetesen ingyen :)Elsősorban Debrecenből és környékéről várom a jelentkezőket, mert postázni szerintem körülményes :)
83. tiemke
2010. aug. 19. 17:08
Van feleséeges japán kristálygombám,Hatvanba be tudom vinni 500.-Ft költségért.ilona29@citromail.hu Aki el tud jö nni,irjon.
82. globus (válaszként erre: 79. - Éjjelipillangó)
2010. aug. 14. 17:10

Szia, a gombás fórum másik szálon is fut:

[link]

81. Pegi22
2010. aug. 14. 17:01

Sziasztok!


Töménytelen mennyiségű kristálygombám van :-)

Kb 3 hónapja vettem, és nagyon elszaporodott már, kb egy 5 literes üvegnyi mennyiségem van pluszban, sajnálom kidobni, így csinálgatom "etetem" a többletet is. Már minden ismerősömnek adtam, és a maradékkal nem tudok mit kezdeni, kidobni viszont nem szeretném.

Ha valaki kér, szívesen adok.

Személyesen átvehető Hatvanban, vagy postázom is.

A gombáért pénzt nem kérek, csak a postaköltséget, ami kb 400Ft (ajánlva, elsőbbséggel), és 100 Ft a csomagolás, így összesen 500Ft. Én buborékos borítékban kaptam annó, ami nálunk 100 Ft.

email címem: tuning99@gmail.com

Sziasztok

2010. aug. 12. 15:57

Sziasztok!

A kristálygomba meddig bírja a hűtőszekrényben egy dobozban ha nincs elkészítve?

Valaki tudja?

2010. aug. 3. 10:52
Úgy látom ez a topik csak a csereberéről szól... nem pedig a gombáról...
78. Lisbett (válaszként erre: 76. - >> Elyza <<)
2010. aug. 2. 15:06
Szia Elyza! Most irtam neked. Hívj fel légyszi, hogy megbeszéljük hogyan adjam át a gombát. Akár nagyobb adagot is tudok adni.
2010. aug. 2. 08:44
És az lehetséges, hogy először egy pár hét után kcsit rosszabbodik, és utána javul? Mert a kefíresnél ezt olvastam. . lehet ennél is így van?
76. >> Elyza << (válaszként erre: 75. - Lisbett)
2010. aug. 1. 11:08

Szia Lisbett !

Írtam pr. üzenetet, nem kaptad meg ? Légy szíves jelezz vissza ! Köszi és üdv.:>>E<<

75. Lisbett (válaszként erre: 74. - >> Elyza <<)
2010. júl. 30. 15:19

Szia!

Én a 18.-ba lakom és tudok adni ha kell gombát.

74. >> Elyza << (válaszként erre: 61. - Hajnica84)
2010. júl. 30. 11:15

Szia Hajnica !

Ha van még fölösleges kristálygombád, szeretnék belőle ! Elvileg bármikor el tudnák menni érte,én a 18.ik ker.-ben lakom. Előre is köszönöm ! >E<

2010. júl. 28. 10:12
És az lehetséges, hogy először egy pár hét után kcsit rosszabbodik, és utána javul? Mert a kefíresnél ezt olvastam..lehet ennél is így van?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook