Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) fórum

Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2716. Angii (válaszként erre: 2711. - Szilvaaa)
2011. nov. 26. 22:01

szia!

Gratulálok Bálint gyönyörű eredményéhez, ez nagyon szép. Remélem annak ellenére, hogy fáj a lába jól van. Az ilyen felszívódik magától? mit mondtak?

mi jövő héten megyünk újra.

puszi

2715. Angii (válaszként erre: 2706. - Mimcsy)
2011. nov. 26. 21:59

szia!

remélem ezek ellenére (vírus,...)jól vagy!A pici hogy van?mikorra vagy kiírva?

puszi és vigyázz magadra

2714. Szilvaaa (válaszként erre: 2713. - Timici 89)
2011. nov. 26. 20:59

Azt mondom, hogy mindennek oka van:) Ennek így kellett lennie...

Sajnos a műtét valószínűleg megvár:)

Milyen munka?

2713. Timici 89
2011. nov. 26. 20:41

Sziasztok!

Van olyan, hogy az élet furcsa fordulatot hoz??? Hát, igen, van.

Ugye bár, gondolom emlékeztek arra, hogy én vagyok az aki hosszú, hosszú várakozás után a lépműtét mellett döntöttem...

Amikor már minden az mellett szólt,hogy megműtenek...jött a fordulat.

Fél éve (mióta befejeztem az iskolát) munkanélküli vagyok. Amikor nem is számítottam rá, két hete becsöngettek hozzánk, hogy egy számomra megfelelő munkát tudnánk ajánlani (irodai munka) itt a falumban. Nem hittem a fülemnek. 1 évről lenne szó. Nem is tudtam válaszolni...

Másnap kétségbeesetten hívtam fel a kezelőorvosom, hogy vajon ő mit tanácsol...

Teljesen megértő volt és kedves. Azt mondta, hogy tudja, hogy ez nekem nagy lehetőség (főleg pályakezdőként) és mivel 1-1.5 évről lenne szó, így halasszuk a műtétet.

Pedig már megkaptam az időpontot, hogy mikor mehetek az oltásokra...


Most minden marad a régi, legalábbis egy darabig. 3 havonta vérkép, ellenőrzés.


Na ehhez mit szóltok?

Milyen furcsa is néha az élet...

2712. mimcsy (válaszként erre: 2711. - Szilvaaa)
2011. nov. 24. 00:02

Remélem Bálint mihamarabb lábra állhat majd teljes mértékben! És gratulálok a cicákhoz, ez szép. Hátha nem esik sokat 1 hét alatt!


Tapasztalatom, hogy nem kaphatok gerincbe semmit. A területi kórházban volt két vesekövem anno jó pár évvel ezelőtt, kb másfél év volt a kettő közt. Egy negyed órás kis beavatkozással szedték ki, de míg másnak ezt gerincérzéstelenítővel csinálták, nálam az anesztes fel sem vetette a dolgot, kapásból altatást írt a lapomra. Az ITP miatt. Ebből sejtem, hogy altatni fognak most is... Na de majd kiderül még addig...

2711. Szilvaaa
2011. nov. 23. 23:05

Gréta! nagyon örülünk a jó eredménynek:)

Mimcsy! amikor a szülés előtt voltam egy érzéstelenítés előadáson akkor ott azt hallottam, hogy vézékeny (bármelyik fajta) betegek nem kapnak EDA-t (Epidurális érzéstelenítés). Ennek kérdezz utána, mert ha nálatok is ez van akkor a császárt gondolom altatásban csinálják...


Bálintnak tegnap 138e volt a thr és nem kértem az NPlate-et:) vagyis mondtam, hogy ha lehet ne... Mivel jövő héten megint kell mennünk, így gondolom addigra lemegy majd annyira, hogy kap majd. Sajnos 1-et bent kellett aludnia Bálintnak (vasárnapról hétfőre), mert vasárnap nem bírt lábra állni. Estére már tudott menni (addigra bevittük), de húzza a lábát. Csináltak Ultrahangot és 7mm-nyi helyen folyadél van a csípőizületben:( A héten ágynyugalom, nincs ovi sem...:( ma bementünk azért fényképezésre:)

Hétfőn folyt köv. a Tűzoltó u-ban...

2710. mimcsy (válaszként erre: 2709. - Greta76)
2011. nov. 20. 12:04

Szia!

Köszi! :)

Gratulálok az eredményhez és a kis gyógyítóhoz! :)

Itt akkor nyugodtak a dokik, ha van legalább 100e a cica. Sajnos több tényező miatt is úgy néz ki már most, hogy császár lesz. De nem aggódok ezen, mert tudom, hogy mire kell összekapja magát a szervezetem. Ha máshogy nem, hát Medrollal. Úgy gondolom, hogy ha kilábalok végre ezekből a bacikból és vírusokból, akkor utána javulni fog az is. nincs semmi rossz előérzetem ezzel kapcsolatban. :)

2709. Greta76 (válaszként erre: 2708. - Mimcsy)
2011. nov. 20. 06:58

Szia!


Gratulálok a pici fiadhoz! Ha már nem csökken a cica jó!!! Nekem azt mondák mikor terhes voltam hogy 60-70 ezer cicával lehet szülni csak a császár nem ajánlott!!! Képzeld voltam én is vérvételen 155 ezer a cicám gyógyszer nélkül a fiam 9 hónapos lesz 25-én egyre valószínűbb,hogy meggyógyított az én kis csodám! Hasonló jókat kívánok neked is!


Puszi

2708. mimcsy (válaszként erre: 2707. - Timici 89)
2011. nov. 19. 18:33

A baba jól van, minden rendben vele. Hivatalosan is félidősek vagyunk. :)

Jó ez a THR-szám... még most, de minden nőgyógyász aggódik, mert így nem lehet szülni. Én még bízom benne, hogy addigra rendeződik a helyzet.

2707. Timici 89 (válaszként erre: 2706. - Mimcsy)
2011. nov. 19. 16:35

A lényeg az, hogy ennél alacsonyabb ne legyen a thr. számod!

Amúgy mi újság veled.. veletek?!

2706. mimcsy
2011. nov. 17. 13:20

Sziasztok!

Hétfőn voltam vérvételen. Ma jött az eredmény: 64e. Van gyulladás is meg vírus is bennem, ahhoz képest még mindig stagnál és nem romlott. Végülis örülhetek.

2 hét múlva újabb vérkép.

Sok cicát kívánok mindenkinek!

2705. Szilvaaa (válaszként erre: 2704. - Mimcsy)
2011. nov. 10. 13:15

Utálják a hideget, Sáru nem nagyon érti, hogy miért nem lehet alig vmiben rohangálnia a lakásban, amikor hosszú ideig lehetett:)))

Viselkedésileg pedig elevenek, mint mindig:) nem könnyű, de imádom őket...

2704. mimcsy (válaszként erre: 2702. - Szilvaaa)
2011. nov. 10. 12:26

Szia!

Köszi! :) Csaba Zsolt lesz. :) Egyelőre még csak Kis Paszuly néven emlegetjük. :) Nagyon cuki, csak nem szereti, ha fotózzák. :) Hihetetlen, hogy még csak 18 hetes, illetve holnap már 19, és menyire öntudatos. :) Határozott személyiség lesz, az tuti. De így is van az jól! :)

A gyerkőceid hogy viselik ezt az időjárást?

2703. mimcsy (válaszként erre: 2701. - Panni777)
2011. nov. 10. 12:24

Köszi, nagyon aranyos vagy. :)

Tegnap azért találtak egy kis gyulladást, ma meg a háziorvos egy enyhe vírusos fertőzést állapított meg. Na itt van a cicák hűtlenségének az oka szerintem. Éreztem már korábban, hogy lappang bennem valami, és a fehérvérsejtszámom is hetek óta magasabb volt a kelleténél. De most a gyulladásra kaptam bogyót, a vírusokat meg leküzdőm, és utána újult erővel vetem bele magam a cicagyártásba. .)

Hétfőn megyek ultrahangra ismét, orvos fogja megnézni, hogy minden pici szervecskéje rendben van-e. Utána megyek laborba. Kíváncsi leszek az eredményre! De már legalább tudom miért csökkent. Úgyhogy mostmár emelkednie kell. :)

Sok cicát kívánok Neked is!

2702. Szilvaaa (válaszként erre: 2698. - Mimcsy)
2011. nov. 9. 20:56

Szuper:))) Nagyon drukkolunk Neked!

Név? mármint a trónörökösnek:)

2701. Panni777 (válaszként erre: 2700. - Mimcsy)
2011. nov. 9. 20:02

Jól vagyok, köszi.

Mindig olvasom az új hozzászólásokat, csak most ilyen passzív időszakomat élem... Azért persze szurkolok mindig vérvételekkor!! Sajnálom, hogy a legutóbbira nem gyűltek össze a cicáid, de legalább nem csökkent drasztikusan. Remélem, minimum ennyi mindig lesz!

2700. mimcsy (válaszként erre: 2699. - Panni777)
2011. nov. 9. 19:45

Köszi! :)

Te hogy vagy mostanában?

2699. Panni777 (válaszként erre: 2698. - Mimcsy)
2011. nov. 9. 19:08
Jújjjj, mimcsy, nagyon örülök!! :)) Egy édes pici kisfiúúúúú!! Gratulaa!!
2698. mimcsy
2011. nov. 9. 18:27

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, hogy kisfiam lesz. :) Jól van, minden rendben vele. _Csak a nőgyógyász kevesellte nagyon a cicáimat...

2697. mimcsy (válaszként erre: 2690. - Anya46)
2011. nov. 8. 17:46

Szia!

Köszönöm a kérdésedet! Mocorog a kis Csodám. :) Holnap lesz 1 hete, hogy érezhetővé vált a dolog. És holnap meg is kukkantjuk, mert következik az ultrahang+nőgyógy. Nagyon remélem, hogy megmutatja mi van a kis lábacskái között. :)

Az időjárás változásaira a terhesség előtt is fokozottan érzékeny voltam, hát ez még inkább jellemző lett rám.

Jövő szerdán meg vérkép kontroll a THR miatt. Arra is nagyon kíváncsi leszek!

Minden jót kívánok Neked!

2696. mimcsy (válaszként erre: 2684. - Iktori)
2011. nov. 8. 17:43
Csak így tovább! :) Ha lassan is, de felfelé! :)
2695. mimcsy (válaszként erre: 2681. - Timici 89)
2011. nov. 8. 17:42

Szia!

Nagyon szurkolok Neked, hogy minden a legnagyobb rendben menjen, és lelkiekben is fel tudj rendesen készülni a műtétre.

Sajnálom, hogy nem kerülhetted el...

Sok cicát!

2694. Szilvaaa
2011. nov. 8. 13:05
HAJRÁ TIMICI!
2693. Timici 89 (válaszként erre: 2689. - Anya46)
2011. nov. 8. 09:37

Köszönöm a biztatást, nagyon kedves vagy!

A műtét előtt biztos, hogy rengeteg kérdésem lesz majd ezzel kapcsolatban. Köszönöm, hogy bizalommal fordulhatok hozzád!

Úgy tűnik, hogy nekem is ez az utolsó lehetőségem. Már minden követ megmozgattam annak érdekében, hogy elkerüljem a műtétet.

Bízom benne, hogy a műtét után majd én is azt fogom mondani, hogy "bárcsak előtt vállaltam volna".

Ma voltam vérvételen, a napokban megkapom az eredményt. Majd megírom milyen lett!


Szép napot!

2692. Timici 89 (válaszként erre: 2686. - Iktori)
2011. nov. 8. 09:30

Igen, ezt tűnik most a lehető legjobb megoldásnak! Az orvosom is azt mondta, hogy semmi hátránya nem lesz a dolognak. Talán egy kicsit hamarabb kapok el betegségeket, de ezek ellen is beoltanak a műtét előtt.

Köszönöm az együttérzést és a biztatást!


Szurkolok, hogy jó legyen a thr.-ed!

2691. Timici 89 (válaszként erre: 2683. - Szilvaaa)
2011. nov. 8. 09:24

Köszönöm a biztató szavakat!

Igen a nagy átlagnak a műtét után javul az eredménye. Bízom benne, hogy nekem is fog. Ha csak egy keveset is, akkor már megérte.

Szurkolok Bálintnak, hogy jó legyen két hét múlva az eredménye!

2690. Anya46 (válaszként erre: 2679. - Mimcsy)
2011. nov. 7. 18:55

Szia!

Hogy érzitek magatokat a pici babáddal?

Nem visel meg ez az időjárás?

2689. Anya46 (válaszként erre: 2681. - Timici 89)
2011. nov. 7. 18:45

Szia!

Sajnálattal olvastam, hogy nem kaphatod meg az Nplate-t. Tudom milyen érzés.

Friss műtöttként szívesen válaszolok, ha valamire kíváncsi vagy. Ha gondolod a telefonszámomat is megadhatom és úgy is beszélhetünk.

Nekem 2 év kellett, hogy rászánjam magam a műtétre (ez volt az utolsó esélyem). Most azt mondom, bár hamarabb vállaltam volna. Más részről viszont úgy érzem, hogy testileg és lelkileg is most álltam készen erre a műtétre.

Kitartást és sok-sok thrombocytát!!

2688. Anya46 (válaszként erre: 2684. - Iktori)
2011. nov. 7. 18:27
Örülök, hogy magasabb lett az eredményed, mint legutóbb. Majd meglátod, hogy szép lassan egyre magasabb értékeket fogsz elérni. Csak türelem és nem szabad csüggedni!!!
2687. Anya46 (válaszként erre: 2680. - Szilvaaa)
2011. nov. 7. 18:22
Én is drukkolok Bálintnak, hogy legközelebb több trombocitája legyen!!!
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook