Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) fórum

Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2776. mimcsy (válaszként erre: 2774. - Panni777)
2012. jan. 15. 18:16

Szia!

n tegnap estem túl az utolsó vizsgán ebben a félévben. Sajnos nem sikerült minden, de mit várok, ha nem tudtam suliba járni... Még így is örülhetek, hogy ennyi meglett. :)

Szerencsére nem fognak le mostanában már a bacik és vírusok. :) Mióta nagy nehezen sikerült december elején beadatnom az influenza elleni védőoltást, azóta bár sokat voltam társaságban, közösségben, ahol mások nagyon rútul voltak, mégis megúsztam. Gondolom ez nagyban köszönhető az öcsémtől kapott aloe lötyinek. :)

Szerdán megyek megnézetni a Kis Paszulykámat a nőgyógyászaton, most azon izgulok, hogy mindent rendben találjanak nála. Bár gondolom úgy is lesz, mert semmi gond nincs vele, nagyon jó baba, és továbbra is aktív. :) Már annyira, hogy látványos is és anyu is érezhette. :) Na meg a gyomrom is. :)

Igyekszem nem rágörcsölni a következő vérvételre, hátha akkor jobb lesz az eredmény.

Sikeres vizsgaidőszakot kívánok és majd sok cicát!

Puszi!

2775. mimcsy (válaszként erre: 2773. - Greta76)
2012. jan. 15. 18:11
Köszi! Azért remélem, hogy a következő már emelkedési hajlandóságot is mutatni fog. :)
2774. Panni777 (válaszként erre: 2772. - Mimcsy)
2012. jan. 15. 10:01

Szia mimcsy!

Úgy látom, nincs kedve elmozdulni ennek a cicaszámnak, de még mindig jobb, mintha csökkent volna! Azért mindig szurkolunk, hogy följebb menjen. :)

Én tanulok, vizsgaidőszak van és szigorlat + rendes vizsgák folynak. :S A dokim azt írta a levélben, hogy a vizsgaidőszak befejeződése után menjek, szóval az még nem most lesz... Pedig kíváncsi vagyok, hogy mennyi, mint mindig. :))

Puszi, vigyázz magadra, jön az influenza szezon!! Persze ez mindannyiunkra érvényes, de rád duplán! :)

Panni

2773. Greta76 (válaszként erre: 2772. - Mimcsy)
2012. jan. 11. 09:49
Szia! Csak lejjebb ne essen! Gratula!
2772. mimcsy
2012. jan. 10. 11:52

Sziasztok!

A tegnapi THR-em: 48e. 2 hét múlva kontroll, akkor bemegyek Debrecenbe, megbeszélek mindent a dokimmal és le is írja.

Hátha az már jobb lesz!

Több cicát nektek!!!

2771. mimcsy
2012. jan. 8. 15:40

Greta: Holnap megyek megint laborva, elvileg kedden már megtudom az eredményt, de ha nem is telefonál az asszisztens a kérésemre, akkor legkésőbb csütörtökön itt lesz a levél. Most nagyon bízok a javulásban, mert az öcsém ellátott aloe lötyivel, és sokan jókat tapasztaltak vele kapcsolatban. Nagyon remélem, hogy egy kicsikét legalább, de feljebb ment!

Egyébként meg annyi változást okozott már a kis Legénykém a szervezetemben, hogy nem mernék rá megesküdni, hogy nem lesz jobb szülés után. Majd kiderül.

Gratulálok a jó eredményeidhez! Csak így tovább! :)


Szilvaaa: Ez szép már ennyi idő után! :) Hátha lassan tartósabbak lesznek a cicák. :) Majd mindenképpen írd meg a csontvelő eredményét!


Panni: Nálad mi újság?

2770. Greta76 (válaszként erre: 2766. - Mimcsy)
2012. jan. 7. 10:20

Szia!


Legalább nem rosszabb már ez is jó Én is voltam vérvételen lassan fél éve nem szedek gyógyszert és 201 a cicám azt mondja az orvos ez egy csoda ,hogy terhesség alatt jött helyre esélyem 0,1% volt rá és bejött! Eleve már a terhességem is csoda volt ez meg csak hab a tortán így 10 év ITP után! Most 3hetente járok vérvételre nézzük,hogy stabil vagy ingadozik!!:):) MINDENKINEK HASONLÓ JÓKAT!!!!! PUSZI!!!

2769. Panni777 (válaszként erre: 2768. - Szilvaaa)
2012. jan. 6. 18:05

Szia Szilvaaa!

Gratula a cicaszámhoz!! Nagyon szurkolok Nektek, hogy egyre tartósabbak legyenek a cicák!

Nem tudom, hogy mi az a rostburjánzás, de remélem, hogy most sem találnak semmit rosszat a csontvelőben.

Kitartás Nektek és feltétlenül tájékoztass majd minket az eredményről! :)

Panni

2768. Szilvaaa
2012. jan. 6. 13:26

Sziasztok!


Bálint hétfőn kapott NPlate-et, 76e volt a cicaszáma, de ha arra gondolok, hogy 5 hét telt el az előző óta, akkor ez szuper.

15-én befekszünk és 16-án lesz csontvelő vizsgálata, természetesen altatással.

E-Vike! Azt hiszem Te kérdezted, hogy miért kell...

Azt mondják, hogy gyerekeknél nincs tapasztalat, de felnőtteknél előfordult, hogy akik már jó ideje kapták az NPlate-et azoknál (nem nagy számban) a csontvelőben rostburjánzás lett. Hogy ez mi arról fogalmam sincs, de mivel Bálint már 1,5 éve kapja így most megnézik mi van odabent...

2767. Panni777 (válaszként erre: 2766. - Mimcsy)
2011. dec. 29. 11:47

Szia mimcsy!

Biztos, hogy működik az a készülék, ami megmondja a cicaszámod? :)

Bocsi, egyébként nem vicces, de a jó, hogy legalább nem csökkent!! Már elég régóta beállt erre az értékre, reméljük, az új év új cicákat is hoz majd! :)

Puszi, vigyázz magadra és B.U.É.K.! :)

Panni

2766. mimcsy
2011. dec. 29. 10:40

Sziasztok!

A legújabb cicaszámom keddi: 52e. 2 hét múlva újra vérkép... Hátha az már tényleg jobb lesz!!!

Mindenkinek szebb cicát és Boldog Új Évet kívánok!

2765. Szilvaaa (válaszként erre: 2758. - Mimcsy)
2011. dec. 26. 11:39

Örülök, hogy túl vagy a fogorvoson:)

Remélem mindenkinek jól telik a Karácsony:)))

2764. Panni777 (válaszként erre: 2763. - Iktori)
2011. dec. 24. 18:57
Örülök, hogy tetszik!! :)
2763. iktori (válaszként erre: 2761. - Panni777)
2011. dec. 24. 18:03
meghallgattam /megnéztem a felvételt! Klassz, nekem tetszik!!!!
2762. iktori
2011. dec. 24. 17:50
BÉKÉS KARÁCSONYT MINDENKINEK,ÉS SOK CICÁT!!!!
2761. Panni777 (válaszként erre: 2760. - Mimcsy)
2011. dec. 24. 12:02

Csatlakozom, nagyon szép karácsonyt kívánok nektek! :) Járok énekiskolába és a növendékekkel készítettünk egy karácsonyi felvételt, nagyon jó hangulatú :)

[link]

2760. mimcsy
2011. dec. 24. 11:55
Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok! És sok cicát a fa alá! :)
2759. Panni777 (válaszként erre: 2758. - Mimcsy)
2011. dec. 22. 15:34

Örülök, hogy ilyen gyorsan túlestél rajta! :)

Vigyázz magadra!

2758. mimcsy
2011. dec. 22. 15:21

Sziasztok!

Na, túl vagyok rajta. Megcsinálta, de nagyon nehezen akarta ismét. Így meg pláne, hogy kismama is vagyok. Kapásból rávágta először, hogy úgysem nyúl hozzá, de azért megnézi. Végül ő is látta, hogy nem nagy és még szuri sem kellett hozzá. Kb 5 perc alatt készen is volt.

De figyelmeztetett, hogy szülés után menjek vissza, mert van ott még 2 fog, amit majd meg kell csinálni. De addig nem fog hozzá. Ez volt a fontos.

2757. mimcsy
2011. dec. 21. 12:01

Köszi csajok!

Holnap kiderül. Már ha lesz rendelés... Mert még a legközelebbi fogorvos sem itt van helyben, azért is utazni kell. Nagyon remélem, hogy nem feleslegesen!

Bár a jóelőbb beszéltem az itthoni háziorvosi asszisztensünkkel, és azt mondta, hogy ha nem is nyúl hozzá, akkor ad beutalót a szájsebészetre és ott majd pillanatok alatt, szó nélkül megcsinálják. Csak hát tudom nagyon jól, hogy ő is meg tudná, a szájsebészetért meg nem szeretnék 80km-t utazni... És szerintem sem lenne semmi gond. Nem mély, pont azért akarok még most tenni ellene, hogy ne is legyen az.

2756. Panni777 (válaszként erre: 2753. - Mimcsy)
2011. dec. 21. 10:08

:S Az oké, ha aggódik, de azt nem szeretem, ha azt mondják, hogy akkor a te felelősséged. Ha nem meri vállalni a kockázatot (ami szerintem nincs, csak azoknál akiknek amúgy is vannak tünetei már 120-as thr-nél is), akkor ne csinálja meg, küldjön máshoz. Szerintem neki kéne vállalnia a felelősséget és nem neked...

Na jó, ezen egy kicsit felhúztam magam, de továbbra is kitartok amellett, hogy nem lehet semmi gond fogtömésnél, hiszen ezt biztos nem kell húzni, csak egy kis luk. :)

2755. iktori (válaszként erre: 2751. - Mimcsy)
2011. dec. 21. 10:00
Nekem semmi gond nem volt a fogorvosnál,akkor 40ezer volt a thr.Azt mondta ha véletlenül húzni kell,összevarrja a sebet. Nem aggódott.Én egy kicsit.
2754. iktori (válaszként erre: 2749. - Szilvaaa)
2011. dec. 21. 09:54
Szuper,szépen alakul,szurkolok hogy így maradjon!!!
2753. mimcsy (válaszként erre: 2752. - Panni777)
2011. dec. 21. 09:53

Szia!

Azért jutott ez eszembe, mert fogorvosa válogatja. Akihez azelőtt jártam, ő egy "hentes" volt, na őt nem izgatta a dolog. Nekem is húzott 70essel, nem volt vele gond. De ez a mostani tavaly augusztusban a tökéletes cicaszámommal sem mert volna hozzányúlni a lyukas fogamhoz mikor megtudta, hogy ITP-s vagyok. Csak nagy nehezen értette meg, hogy minden rendben van és nyugodtan hozzáláthat. Igaz mély is volt a dolog és vérzett is, de egyáltalán nem nagyon. Ő meg volt ijedve, én meg nyugtatgattam, hogy nincsen semmi baj ennyitől. :) A lényeg, hogy nem tudom mit csináljak. Ha a tökéletestől félt, akkor ezzel mit kezd majd?

Végül úgy kezdett akkor is hozzá, hogy azt mondtam, az én felelősségem.

2752. Panni777 (válaszként erre: 2749. - Szilvaaa)
2011. dec. 21. 08:36

Húúú, ez nagyon jó hír Szilvaaa!! Szurkolok, hogy tartósabb legyen!!

Mimcsy: nem hiszem, hogy gond lenne. Nekem fogat húztak (bölcsességfog) a nyáron - nem 50-es volt mondjuk a cicám, hanem 100-as, de alig vérzett az íny foghúzáskor (!!!), úgyhogy nem gondolom, hogy egy tömésnél gond lehetne! Egyébként úgy sejtem, hogy erről a fogorvosod fog úgyis dönteni. Kitartás!! A fogorvoshoz menés amúgy is kényes dolog... :S

2751. mimcsy
2011. dec. 20. 21:26

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy valamelyikőtöknek tömtek már fogat alacsony thrombyval? Nem fáj a fogam, de tekintve, hogy kismami vagyok jó lenne, ha megcsinálná a fogorvos. Csak nem tudom, hogy hozzálát-e 51-es cicával... Még nem mély és nem is szeretném, ha az lenne. Csak most vettem észre, hogy lyukad. :(

2750. mimcsy (válaszként erre: 2749. - Szilvaaa)
2011. dec. 20. 21:24

Gratulálok Bálintnak! Csak így tovább! :) Ez nagyon jó hír! :)

Amúgy szavaztam még aznap mikor írtad. Remélem segítettem!

2749. Szilvaaa
2011. dec. 19. 12:02

Bálintnak ma 242e lett a trombija:) Szuper, mert már 3 hete nem kapott így NPlate-et és legközeéebb csak jan. 2. kell menni...


Viszont nagy segítség lenne ha szavaznátok rám egy Facebook-os játékban (már aki fent van a FB-on)


Szeretnélek megkérni, hogy a Bikram Jóga Központ FB-os oldalán található nyereményjátékban (bal oldalon van) a történetek közt szavazz a GYÖZTEM A BIKRAM JÓGÁVAL sztorira. Nagy segítség lenne nekem. Köszi


Ha a családban többen vagytok a FB-on akkor mindenkitől jól jön a szavazat. Mindenki csak 1-et szavazhat:( ja és dec. 20. kedd éjfélkor VÉGE!!!


[link]

2748. mimcsy (válaszként erre: 2747. - Panni777)
2011. dec. 17. 19:32

Köszi, jól érzem egyébként magam a bőrömben. :) A kis pocaklakóm egyre nagyobbakat ugrál. :) Én pedig imádon ezt az érzést. :)

Nekem is tanulnom kéne, mert nem voltam bent suliban az 5 hétvégéből csak egyszer... Megvan minden anyagom, megkaptam mailben, de irtó nehéz így. Most meg egyedül vagyok itthon, anyu a soron következő infúziós kezelésén van, 24-én jön haza, ahogy öcsém is. Én készülődök. Megsütöttem a mézest valamelyik nap, ma a linzert és a habkarikákat, a következő napok pedig a pakolászásra fognak elmenni, mert múlt vasárnap tudtuk elhozni barátnőmtől a rengeteg-rengeteg babaholmit. És azokat el kéne tüntetni jövő hétvégére. :) Mármint mindent a helyére pakolni, de a millió zsák ruhát előbb átmosni...

Szóval nem unatkozok. :)

Legközelebb 32 hetesen lesz ultrahang. De nem tudom tudok-e majd képet kérni. Majd kiderül.

Jó tanulást és sok cicát!

Puszi!

2747. Panni777 (válaszként erre: 2746. - Mimcsy)
2011. dec. 17. 14:19

:) Egyébként hihetetlen, hogy már 6 hónapos vagy! Hogy telik az idő! :) A közérzeted milyen, mit csinálsz mostanában? Majd raksz fel új UH-s képeket? :)

Az én cicáimmal minden oké, és élvezem, hogy csak másnaponta kell medrolt szednem. :)) Most kicsit meg vagyok fázva: kedden kezdődött, de szerencsére már majdnem túl vagyok rajta. :) Egyébként a vizsgaidőszak pont most kezdődik, úgyhogy tanulok minden erőmmel... Vagy majdnem minden erőmmel. Ugyanis most még nem vagyok annyira beijedve, az holnap fog kezdődni. :))

Puszi!

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook