Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudná egy feleség/anya a férjét iránta tiszteletre bírni, hogy a férj ne köcsögözze le? fórum

Hogyan tudná egy feleség/anya a férjét iránta tiszteletre bírni, hogy a férj ne köcsögözze le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
18. diagonalt (válaszként erre: 14. - Édesmandula)
2008. szept. 1. 09:33
Anyósom is ilyen.Hisztérikázik apósommal,amikor ott vagyunk mindig bizonygatja,h elválik,aztán mégsem teszi meg.
17. 1eb84e4bad (válaszként erre: 8. - Emilía78)
2008. szept. 1. 09:30

Mikor a férj ezt kimondja, kérdezzen rá hogy miért mondja ezt, miylen jogon, és hogy merészeli?? Ezt párszor megteszi talán változik valami. Ha viszont visszaszól, csak rosszabb lesz.

Nem is értem, hogy mondhat ilyet valaki a párjának?

16. mamma2
2008. szept. 1. 09:24
Az ilyen köcsögöző KÖCSÖGÖT ott kellene hagyni, de erre keves lehetőség van. Anyagiak, válás körüli herce-hurca, idegörlő helyzetek. Ha a rokonság tudna segíteni, pár hétre hozzájuk mehetnél a gyerekekkel, átgondolnád a jövőt.Mi éri meg jobban-? ha az egész család terror alatt, posványban él, vagy vállalva a válást átmenetileg szerényebb körülmények között, de a válás után a lakáskérdést vagyonmegosztást megoldva, békében neveled gyermekeidet.
2008. szept. 1. 09:11
Kutyából nem lesz szalonna. Én 16 évig próbálkoztam a " neveléssel" és vártam valami csodára, de csak rosszabb lett. A köcsög nálunk a legszebb szó volt. Pedig mártirkodás nélkül mondom , hogy a családomért beáldoztam magam. Egy ideig dolgozni se jártam, hogy őket gardirozzam. A vége az lett, hogy már vert is, és 16 év után elváltunk. nem érdemes a drága időt fecsérelni, a vége ugyanaz lesz. Sajnos.
2008. szept. 1. 09:02

az "anyja" a hibás, hogy enm tanította tiszteletre...vagy nem mutatott olyan példát, hogy a nő megbecsülendő a családban. vagy az apja mintáját vette át és azért ilyen...mindenesetre nem egy "mártír" nőt ismertem, akiknek ez volt az élete, ők szenvedtek, némán, szó nélkül, és ezzel magasztalták fel magukat valami meglévő régi vagy vélt dolog esetleg a gyerekkoruk miatt. Aztán van olyan is, aki beszél, hogy ő ettől hogy szenved és jajjistenem, de nem lép semmit ellene, ő egy másik fajta...a szomszédasszony most megy az éjszakába dolgozni, mert a drágapárja sikeresen addig forgatta a pénzt, míg napi problémáik lettek a hiányából. MOst lépett Gyesre a nő, és a pasi helyében a pofám leszakadna, ha a párom ilyen helyzetbe hoznám (nem az a bajom, h a nő dolgozik, hanem az, hogy a pasi nyomi ügyletei miatt nincs pénz)

Szóval egy kívülálló hiába sajnál bárkit, néha sokkal több van a háttérben, mint amennyit akár egy szomszéd, akár a saját rokonaik tudhatnának...

2008. szept. 1. 09:01
Szerintem az ilyen "férfivel"nem is kellett volna szóbaállni.Gyereket szülni egy ilyennek?
12. 1366d1807f (válaszként erre: 11. - Teltzsu)
2008. szept. 1. 09:00
Abszolút igazad van! Ezt nem lehet tűrni. El kell válni.
2008. szept. 1. 08:58

Nem hiszem, hogy vesződni kéne a tiszteletre bírással...El kell válni, nincs mese.

Én még jól ki is semmizném a férjet, aztán megnézném, utána hogy köcsögözne :P

10. diagonalt (válaszként erre: 8. - Emilía78)
2008. szept. 1. 08:54

Jó módszer,h cseréljenek 1 hétre szerepet.A férfi van otthon a két gyerekkel a nő meg csak este jön haza,és követeli a kaját stb.

A férjem egy palacsintatészta kikeverésénél nagy boci szemekkel nézett,nem gondolta volna,h ennyire fárasztó csomómentesre keverni.

2008. szept. 1. 08:52

Nekem a férjem csak egyszer mondhatna ilyet.Csak egyszer!Utána szépen összecsomagolnék,fognám a gyereket,és elköltöznék itthonról.Majd kapna egy kis gondolkodási időt,és ha akkor sem javulna a helyzet,akkor beadnám a válópert.

Bár,szerintem ez nem újkeletű dolog,tehát már ott rontotta el,h szült neki kettőt.

8. Emilía78 (válaszként erre: 4. - Mimo)
2008. szept. 1. 08:50

Nem tudja ott hagyni a gyerekek és a pénz miatt. Ráadásul egy válás, ingatlan eladás, vagyon osztozkodás és a gyerekek felügyelete láthatóság nem egy egyszerű ügy és nem zajlik le egy két nap alatt. Ráadásul mind a 4 fő sérülne lelkileg. Ezt meglépni nagy bátorság lenne, ő erre nem képes. (még)


Valamit a párkapcsolatba szeretne változtatni, menteni ami még menthető alapon.

2008. szept. 1. 08:48
Ha mindenzt komolyan gondolja (már pedig úgy tűnik), akkor valahogy muszáj lenne ráébreszteni, hogy ez így nem működik. Ha nem tudja értékelni a feleségét, lépni kell.
2008. szept. 1. 08:46
én úgy pofán verném, ha velem a párom így beszélne... de hálistennek anyukája nem olyanra nevelte.
2008. szept. 1. 08:45

Úgy, hogy simán otthagyja! Ha már most így viselkedik mi lesz később!?! Sajnos, ha ezt most hagyod, egyre rosszabb lesz!!! Ez a gyereknek sem jó, hogy ezt hallja mert azt hiszi, hogy így kell viselkedni úgy Anyával mint a Nőkkel!

(ismerőseim között volt egy Nő-Anya akit a fia meg is vert, mert látta, hogy Apa is veri Anyát)

4. mimo
2008. szept. 1. 08:43
Nagyon kemény egy pasit nevelni....Sztem lépj le valahova pár napra,fenyegesd meg ha nem változik elhagyod.
2008. szept. 1. 08:42
Illető ismerősöm kiteszi a lelkét is a családjáért, és a férje állandóan sértegeti durva nem szalonképes kifejezésekkel, és nagyon bunkón bánik vele. Hogy tudná már ráébreszteni a férjét hogy ő semmivel se rosszabb nála és nem dolgozik kevesebbet nála, csak azért mert gyeden van a másodikkal, tehát otthon és ugye nem hoz haza annyi fizetést mint a férj. ?
2008. szept. 1. 08:41
leköcsögöz a férjed???
2008. szept. 1. 08:40
Hogyan tudná egy feleség/anya a férjét iránta tiszteletre bírni, hogy a férj ne köcsögözze le?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook