Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudná egy feleség/anya a férjét iránta tiszteletre bírni, hogy a férj ne köcsögözze le? fórum

Hogyan tudná egy feleség/anya a férjét iránta tiszteletre bírni, hogy a férj ne köcsögözze le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
78. 14775640c4 (válaszként erre: 76. - Gota)
2008. szept. 8. 12:07

nyugi, én is repítettem volna úgy hogy a lába sem éri a földet:)

de az én megitélésem szerint nem csak az a hülye aki üti hanem az is hülye aki hagyja.

egy gyereknek csonka családban felnőni nem túl jó, de még mindig jobb mint egy agresszív apával, viták mindenhol lehetnek, és ott okosabb megbeszélni, de ha odáig fajul hogy megüt, akkor az illetőnek ott tovább helye nincs. vagy megyek én mindegy, de ha akkor hagyja utána ujabb és ujabb maflás oszt csá .....

a végén meg csak a baj lesz.

ami igy is van elég nagy ,de ahogy elnézem a nő aki feldobta a témát tényleg csak sajnáltaja magát :((

2008. szept. 7. 20:10
le kell lépni, szülőkhöz testvérhez bárhova... és nem vissza menni az első "megváltozok viselkede" igéret hallatán! Ha nincs vele a családja vagy csak nincs aki kiszolgálja azonnal ráébred mit veszithet! Bár szerintem az ilyenhez egyáltalán nem szabad visszamenni! annyira nem szabad függni 1 pasitól hogy mindent elviseljünk neki ! az első lépés a legnehezebb aztán alakul minden!pláne ha van segítség! Nekem 10 évbe telt az első lépést megtennem , azóta olyanok segitenek akik korábban csak sajnáltak lenéztek stb
76. gota (válaszként erre: 75. - MelisUK)
2008. szept. 3. 13:42

Szerintem ezt semmilyen szinten nem lehet megmagyarázni. Valóban nehéz az első gyerek születése után, de amikor először megpofozta a 4 hetes gyereke előtt, csak azért, mert nem az ő sarkával foglalkozott, az már mutatja, mennyire primitív emberről beszélünk.

Az pedig, hogy terhesen megverte, egyszerűen felfoghatatlan! De a legijesztőbb számomra az, hogy ezek után a nő vele maradt...

Hát ki nem sz*rja le a házat, meg az osztoszkodást?

Emilia, a gyerekeknek pedig jobb lenne egész családban felnőni??? Ez nem család! Ennél sokkal, ezerszer jobb a válás!!! Pláne, ha úgy fojtogatta, hogy a nő kezében volt a gyerek is. Szerintetek normális, hogy egy gyerek ezt látja??? Szerintetek mennyire volt megrémülve az a pici gyerek? Uramisten, tudom, hogy ennél durvábbak is vannak, de én ilyenkor tényleg mindig csak azt tudom mondani, hogy igenis ki kell lépnie az áldozat szerepéből és így vagy úgy, de válni kell!

Hiszen így ez az egész csak szócséplés, semmi értelme, hiszen nekem úgy tűnik, a nő a "szegény én" szerepében dagonyázik. Már bocsánat, ha kicsit keményen fogalmazok, de ez a véleményem.

75. MelisUK (válaszként erre: 74. - Rohiani)
2008. szept. 3. 10:47
Valóban írtam, h a nő dolga, h megőrizze a családi békét, de nem olyan szinten, mint ahogy te írtad. Nem kell a béke érdekében sokmindent eltűrnie, lenyelnie, egyáltalán nem erről van szó, hanem épp arról, amit alább írtál, h meg kell beszélni a dolgokat, h ki mire vágyik, mit vár el a másiktől, mivel lehet örömet okozni, stb. Tehát kommunikációról van szó, melyet a nőnek kell indítania, de nem mindegy, h hogyan. Ez az, amihez tanulmányozni kell a saját nemünket és a másik nemet is.
74. rohiani (válaszként erre: 66. - MelisUK)
2008. szept. 2. 19:03

Sokmindenben igazad van, de az én megitélesem szerint túl sok kompromisszum a női részről amit te írsz.

Nagyon jól tudom, hogy milyen másképp gondolkodnak a pasik és tapasztalom is, de nem vagyok hajlandó úgy viselkedni mindig ahogy az nekik jó, miért is kellene, miért ne viselkedhetne ő úgy ahogy nekem könnyebb.

Ha azt hiszed, hogy az a nő dolga, hogy a családi békét megőrizze és ennek érdekébe sokminden el kell türni, akkor sajnállak, mert nagy tévedésben élsz. De ha te úgy látod, hogy így boldog az életed, ám élj így. Mindenki úgy él, ahogy akar és tud.

Szerintem pedig nem könyveket kell tanulmányozni, hanem a párunkkal megbeszélni a dolgokat, hogy ki mire vágyik, mit vár el a másiktól, mivel lehet neki örömet okozni, mikor vágyik egy kis magányra, stb. Szóval kommunikáció mindenről. A hiszti az nem vezet semmire, azzal nem lehet elérni semmit, de megfélemlítéssel sem.

És ez a topic arról szól, hogy mit tegyen ez a szerencsétlen nő, aki egy ilyen barmot fogott ki magának.

73. 14775640c4 (válaszként erre: 71. - MelisUK)
2008. szept. 2. 17:04
sok mindenben igazat adok. egy jó kapcsolat a kompromisszumról, türelemről és elfogadásról szól.
2008. szept. 2. 16:22

Ez a pasas olyan sötét, hogy a grafitrúd hozzá képest ívfény!

Ott kell hagyni, ha már meg is veri. Olyan nincs, hogy nincs kihez mennie. Vannak barátnők és erre a célra kifejlesztett átmeneti otthonok.

71. MelisUK (válaszként erre: 70. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 2. 16:03

Jogos, szerintem nincs olyan ember, aki vonzódik egy erőszakos, agresszív emberhez.


Nem úgy értettem, h azért, mert nőből vagyunk mindig igazat kell adni, hanem a békességre kell törekedni. A békességre törekvés nem azt jelenti, h amit a férj mond, annak úgy kell lenni, hanem kompromisszumokról, türelemről, stb.

70. 1eb84e4bad (válaszként erre: 68. - MelisUK)
2008. szept. 2. 15:22

már bocsi,d e azért mert nőből vagyok, nem fogok mindig igazat adni egy férfinak csak azért, hogy ne legyen feszkó... ez hülyeség!!!

Más kérdés, hogy össze nem állnék olyannal, akiből egy szimpla nézeteltérést ekkora agresszivitást vált ki.

69. édesmandula (válaszként erre: 53. - Emilía78)
2008. szept. 2. 13:50
Ez a férfi nem szereti azt a nőt...és ez a dolog kettejük között igen csekély eséllyel fog csak változni.
68. MelisUK (válaszként erre: 47. - Anabell111)
2008. szept. 2. 11:49
Lennie kéne annyi eszének egy nőnek, h tudja, h a családi béke rajta múlik, a nő feladata a béke megteremtése. Bármi is történik, nem zsörtölődni kell, nem szítani a feszültséget, hanem békére törekedni. Nem makacskodni kell, mindenáron a saját igazunkat bizonygatni, hanem kompromisszumok kellenek a békéhez.
67. MelisUK (válaszként erre: 42. - Rohiani)
2008. szept. 2. 11:45

"Semmi nem magyarázhat meg egy pofont, nem még egy nagyon összeverést."

De igen, mégpedig a tudatlanság, mert olyannak képzeljük a párunkat, mint amilyenek mi is vagyunk, de ez nem így van!

66. MelisUK (válaszként erre: 42. - Rohiani)
2008. szept. 2. 11:44

Egyáltalán nem hülyeség, h a férfiak nem a szavak emberei, vagy ha mégis az lenne, akkor a tudomány hülyeség, amit az egyetemeken tanítanak, az hülyeség...

Egyáltalán nem arról írtam, h két férfi ne tudna vitázni egymással és hogy aki erősebb, az győzne, ez totális tévedés. Férfi és férfi meg tudja érteni egymást, de férfi és nő között már hatalmas nagy különbség van. Egy férfi nem tud olyan összetetten gondolkozni, mint egy nő, ezt szimbolizálja az is, h szeretnek tőmondatokban beszélni, csak a lényeget mondani, nem szokásuk a "fölösleges" fecsegés, ami a nőkre jellemző. Ha eléállunk a párunk elé és hirtelen mindent a nyakukba zúdítunk, nemhogy a felét se, de még a negyedét se fogják megérteni. Sőt, egy idő után inkább oda se fognak figyelni, csak úgy tesznek, mint ha figyelnének és jobb esetben helyeselnek. De ha visszakérdezel, nem fogja tudni elmondani, h miről beszéltél neki. Ez tény és való!


Arról sem írtam, h jobb, ha "szájon vágom" azt, aki akármilyen szörnyen is viselkedik, stb és azt se írtam, h a figyelemfelhíváshoz pofon kéne. Pusztán azt írtam, h egyszer velem is megesett egy olyan történet, h úgymond nekimentem a páromnak, de mit tudnék én tenni, hisz olyan kis gyenge vagyok, én nem megvertem, hanem hisztiztem egy jó nagyot testi fájdalom okozása nélkül!!! Figyelemfelkeltés csináltam, h hé, én is létezem, figyelj már oda, h mit mondok. És mindezek után azt is leírtam, h tanulmányoztam a férfi és női különbségeket (természetesen nem a testi különbségeket) és így megértem, h a párom miért is viselkedik úgy, ahogy viselkedik. Innentől kezdve nincsenek konfliktusok. Tudom, h hogy viszonyuljak hozzá, megértem a cselekedeteit, nem traktálom fölösleges dolgokkal. Tökéletes azóta a kapcsolatunk, mindenkinek tudnám ajánlani, h tanulmányozza ezeket a dolgokat. Így soha nem lesz hisztizés, vagy akár a párom felől egy leköcsögözés vagy akár egy pofon, hisz tudjuk, amit kell!!!

2008. szept. 2. 07:02
Én már a köcsögözést is felháborítónak tartom.Azt is amikor egy férfi megüt egy nőt,jólehet én is ismerek nem egyet akinek a "stílusától" nekem is viszket a tenyerem,főleg ha észérvekkel sem lehet rá hatni.Én az első pofon után vettem volna a sátorfámat.A barátnőd édesanyját sem értem. Akkor mit mondott volna,ha utólag kiderül,hogy a babának baja lett,azért,mert az anyját megverte a férje?Neki kellett volna a lánya mellé állni.Minket is egyedül nevelt fel az anyám,de boldog volt a gyerekkorom,bármilyen szegényen is éltünk.Ez a helyzet jobb nem lesz,felesleges várni tovább,hogy hátha jobb lesz.
64. dc445fa93a (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2008. szept. 1. 23:36

Itt nem a férfi nemről van szó,csak egynéhány félre

sikerűlt példányról.Gondolom így akarja a család

tudomására hozni ,hogy ő az úr a házba.Talán nem

sok mindent ért el az életben,és a családot nyűg-

nek tartja miatuk nem tehet azt amit akar,mert

gondoskodnia kell róluk.De ezzel csak a tehetettlen

ségét bizonyítja.Vagy esetleg arra vár hátha az

asszony otthagyja,erre is volt már példa.

63. Emilía78 (válaszként erre: 57. - 274c9996b8)
2008. szept. 1. 23:20
a barátnőm, nem én. 14 éve vagyunk barátnők, mindent megbeszélünk.
62. a74de3d08a (válaszként erre: 53. - Emilía78)
2008. szept. 1. 20:43
itt nem lehet mit csinálni szerintem, csak azt, hogy lelép a csaj. valahova biztos tud menni. ha máshova nem, akkor anyaotthonba. az ingatlant értékesítik és vesz belőle lakást maguknak. fölösleges ezt ragozni. az a hínemű egyed, aki megver egy terhes nőt semmire sem való, és undorító számomra.
61. 1eb84e4bad (válaszként erre: 53. - Emilía78)
2008. szept. 1. 20:35
Jézusom, nem értem az embereke! HOgy engedheti meg valaki egy msik embernek, hogy megüsse?? Milyen jogon? Mert őt nagoybbnak és erősebbnek teremtette a természt? Rám egyszert emelne kezet valaki, azt hiszem többet nem látna! ingatlan és gyerek ide-vagy opda. Az ismerősöd azt gondolja, többet nem fogja megütni??? Na nehogy ilyen naiv legyen. És majd a gyerekek szépen végig nézik ahogy apuci anyucit alázza...
60. 1eb84e4bad (válaszként erre: 21. - Emilía78)
2008. szept. 1. 20:27
Akkor itt nem is a leköcsögözés a legnagoybb probléma.. Ha megverte, mit keres ott? Akkor kellett volna lépnie, mikor először felemelte a kezét...
59. petka
2008. szept. 1. 20:22
Aki leköcsögözi a feleségét, az nem fog megváltozni. Azért mert szépen megkérik rá.
58. rohiani (válaszként erre: 53. - Emilía78)
2008. szept. 1. 19:16

Az ismerősöd sajnos egy nagyon gyenge nő. Ez az álapot nem fog változni csak rövid időre, hisz ez eddig is így történt, a pasi mindig visszaesik.

Az meg hülyeség, hogy az a legjobb a gyerekeknek, ha családban nőnek fel. Igen egy boldog családban, nem egy ilyenben. Ettől jobb, ha egy kiegyensúlyozott anyuka egyedül nevele őket, nem kell azon izgulni, hogy apa épp milyen kedvében van.

Ezek a pofonok abszolút indokolatlanok voltak, bár nem nagyon tudnék olyan indokot ami elfogadható lenne.

Az ismerősöd anyukája valószínűleg hasonló körülmények között él a párjával, ha olyan tanácsot adott a saját lányának miután terhesen jól megverte. Ha akkor nem sikerül hasba rúgnia lehet, hogy már rég halott lenne, de lehet, hogy így előbb utóbb az lesz a vége.


Én élhetnék 120 évig boldogságban akárkivel, de ha egyszer is ilyesmire vetemedne, ne érdekelne semmi, mennék a 20 gyerekemmel akár a híd alá is, nem várnám meg amíg agyon üt ez a f---szkalap.

57. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - Emilía78)
2008. szept. 1. 19:10

Nagyon nehez belelatni es föleg tisztan latni 1-kapcsolatot ! ? Ki ez az "ismerös!" testvered esetleg TE magad ?

A tiszteletet , megbecsulest nem lehet kiharcolni vagy kieröszakolni az van , vagy nincs !

A legjobb megoldas ebben az estben ha az "ismerös"-öd odebball, es megprobal UJ eletet kezdeni.

2008. szept. 1. 18:24
Sztem a férj semmiképpen ne köcsögözze le a feleségét.
55. Anabell111 (válaszként erre: 53. - Emilía78)
2008. szept. 1. 17:58
Emília szívesen segítenék de nem értek hozzá.Azt tudom hogy a házasság egyik próbatétele az első gyerek.Ezt átvészelték.Hogy terhesen így elverte az tényleg ciki.ha az ismerősöd úgy érzi hogy ideig óráig tart a házasságuk ,akkor erről kell hogy beszéljenek a férjével.Dönteniük kell előbb utóbb.Bármilyen nehéz.Ha a férj nem akar válni akkor meg a problémákról kell beszélni.Szerintem nincs olyan házasság ,ahol nincs vita ,csak ott ahol az egyik fél mindent elnéz.
54. Emilía78 (válaszként erre: 52. - Anabell111)
2008. szept. 1. 17:37
Volt már ilyen, többször is, csak az a baj ezzel hogy a férj ilyenkor mindet össze ígérget, és pár hétig, hónapig tudja tartani a dolgokat, de aztán valami miatt mindig vissza "esik" ebbe hülye visekedésbe. És mókukerékként újra és újra beszél vele az ismerősöm, és előröl kezdődik. Nem tudom meddig fog ez náluk így folytatódni.
53. Emilía78 (válaszként erre: 51. - Anabell111)
2008. szept. 1. 17:34

Na jó akkor leírom hogy miért vetre meg kétszer. Én nem találom benne az ismerősömet hibásnak, de ha ti igen, nyugodtan írjátok meg.


Az első eset 4 héttel az első gyerekük születése után volt. Az ismerősöm nagyon gyenge volt szülés után hónapokig, nagyon nehezen szedte össze magát, és esti fürdetésnél kérte a férjét, hogy hozzon be neki valamit, miközben a féjre épp a saját sarkával volt elfoglalva, és mikor nem tom hányadszorra rászólt, miközben a pelenkázón a megfürdetett, még meztelen 4 hetes csecsemőjük ott ordított mert már nagyon éhes volt és az ismerősöm végül egy kicsit eréjesben rászólt hogy hozza már neki a nem tom mit már nem emlékszem, de nem is lényeg a férje lekevert neki egy pofont mert nem ő sarkával foglalkozott a felesege hanem rá mert szólni hogy hozza ide azt a valamit.!!!


Az ismerősöm abba pillanatba tudta hogy nagyon elbaszta az életét, de akkora kicsi gyerekkel és mivel még nagyon nem volt jól szülés után mint írtam, nem mert, nem tudott lépni. Sokáig nem is mert a dologról beszélni még nekem se.


Aztán teltek az évek viszonylag jól elvoltak a pici sok örömet hozott, növekedett. Új nagyobb házba költöztek szerettek volna kistestvért.


4 hós terhes volt amikor az ismerősöm meg merte valamiért dorgáli a nagyobbik gyereket, mire a féjre bedühödött és elkezdte pofozni. Persze az ismerősöm nem hagyta magát meg felkapta a gyerekét hogy nehogy már őt is esetleg bántsa, de férj akkor se hagyta abba és fojtogatta meg szorongatta. Aztán az ismerősöm 4 hós terhesen ölébe a nagyobbik gyerekkel végül minden kétségbeesébe valahogy jó erősen hasba rúgta hogy szabaduljon tőle, akkor abba hagyta a féje és elment.

Az ismerősöm akkor (mivel vasránap volt) csak az anyjához tudott menni, aki határozottan ellene volt hogy elváljon most hogy jön a kissebbik gyerek.

Az ismerősöm másnap elment a védőnőhöz elmesélte mi volt, ott is mondta hogy el akar válni de mivel jön a kicsi, most belefogni egy válásva, ingatlan eladásba vagyon osztozkodásba, újingatlan vételbe, költözködésbe nagyon félt, így maradt. Mindenestre elment dokihoz és kért látleletet, ha még is egyszer válásra kerülne a sor, a bíróságon nehogymár az apának ítéljék a gyereket. Azóta megszületett a kicsi is és viszonylag elvoltak idáig, bár voltak veszekedések.

Az ismerősöm tisztában van vele, hogy ez a kapcsolat csak ideig-óráig fog működni, de még is sok az aggája.


És nem bánta meg a második gyereket se annak ellenére hogy ilyen a párja, mert a gyerekek sok örömet okoznak neki, és ők bodoggá teszik őt. Csak szeretné megpróbálni hogy hátha lehet javítani még valamit.


Bár a fennt leírtak alapján gondolom sokan nem ezt gondolják. Ez két eset a majdnem 10 évnyi együttélésből. Azért sok közös örömük és szép napjaik is vannak voltak. Nem csak rossz.

És a gyerekeknek is jobb volna ha egész családban nőhetnének fel, ha a férj viselkedésén lehetne változtatni.

52. Anabell111 (válaszként erre: 49. - Emilía78)
2008. szept. 1. 17:28
Emília!Ha az ismerősöd itelligens és a pasi is aggresszivitása ellenére,akkor le kell tudniuk ülni beszélni kiabálás,veszekedés nélkül.A gyerekeket el kell helyezni addig vkinél.El kell a nőnek mondani normálisan hogy nem boldog,hogy mi nem tetszik.Megkérdezni,hogy a pasinak mi baja vele,miért ilyen vele,szereti-e még a feleségét,együtt akar-e vele maradni.Szemből megkérdezni hogy mit akar a pasi.Legyen a feleség végig higgadt,bármilyen nehéz.Ha menteni akarják a házasságot,akkor van családsegítő.Nem szégyen,ha egyedül nem megy kérni kell szakemberek segítségét.Keresgess a pszichológiai oldalakon a témával kapcsolatban infót,hátha kapsz ott is megoldást.Én csak a kút fejemből próbálok tanácsot adni,nem biztos hogy jó.De ismerőseimnél is láttam hogy menthető lett volna a dolog,de már késő volt.Olyat is tudok,hogy már jobb hogy elváltak.
51. Anabell111 (válaszként erre: 48. - Rohiani)
2008. szept. 1. 17:16
Olvastam,hogy elverte,de azért írtam,hogy időben le kell állni a nőnek a hisztivel.Otthagyni ,akár csak egy ajtót becsukni.Nem szabad hogy idáig fajuljon.
2008. szept. 1. 17:14
Arról nem beszélve hogy az ingatlan 3/4-e az ő nevén van, ne hogy már neki kelljen a két gyerekkel kimennie onnan a sehovába (nincs máshova mennie). Egy pasit akinek van tulajdona az ingalanba, a gyerekei apja, valamilyen szinten azért szereti mert még is csak sok közös emlék, házasság, sok év stb., meg olyan egyszerű csak úgy kitenni.
49. Emilía78 (válaszként erre: 46. - Anabell111)
2008. szept. 1. 17:10

Én kétlem hogy az ismerősöm IQ-jával lenne gond. Tudja ő is hogy válni kéne, de ez nem megy ilyen könnyen mint amilyen könnyen az ember leírja vagy kimondja, hogy na akkor váljunk. sokminden közre játszik, persze elsősorban nagy bátorság kellene neki ehhez, és a gyerekeknek is jobb volna egész és nem csonka családba felnőni.


És épp emiatt érdekelne minket hogy lehetne inkább változtatni a helyzeten ahelyett hogy egyből válásra kerülne a sor.? Mintahogy azt majdnem mindenki egyből határozottan kijelenti. Valószínűleg ha nem lenne közös ingatlan és gyerek és válás stb. már rég lelépet volna ő is, csak hát az élet nem olyan egyeszerű.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook