Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek a helyemben? Tiszteletben tartanátok a végrendeletet? fórum

Ti mit tennétek a helyemben? Tiszteletben tartanátok a végrendeletet? (beszélgetős fórum)


1 2
53. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Martin3)
2017. okt. 18. 09:23
Vajon mi lett a tortenet vege?
52. sálálálá (válaszként erre: 51. - 17dfdcec7d)
2010. dec. 24. 20:27

mar bocsi de te nem vagy 100as es meg buta is mint a gumicsizma!!!!!!!!

ez egy előző hozzászólásod :)

de ez a mostani se kutya.

tudod, ezzel nem engem minősítesz.

magadat, te nyilván kultúrált, intelligens, felsőbbrendű emberi lény, te.

remélem a neved mögött a 82-es az a születési dátumod, bár én inkább az IQ-dra tippelnék belőle, szerintem szedd ki belőle :D


na csók, nyaljátok tovább egymást.


és drága anyusom: patkányok meg gumicsizmák talán a te családodban sűrűn előfordulnak, emberben én még nem láttam ilyet.

51. 17dfdcec7d (válaszként erre: 50. - Martin3)
2010. dec. 19. 21:31
dehogy tudja,mert o is biztos ugyanilyen patkany mint a szuleid.
50. martin3 (válaszként erre: 44. - Sálálálá)
2010. dec. 19. 21:01
igazából nem írtam le sokat róluk, mert magam sem akarom a régi sérelmeket(illetve a mindennapiakat) leírni, mert fáj minden egyes alkalmommal szembesülni ezzel, és inkább próbálok nem is gondolni rá. És nem az fáj, hogy mondjuk gyerekkoromban nem adták meg nekünk a minimális anyagi dolgokat, hanem az hogy megtehették volna, hogy tök szépen nevelnek minket, mert ha szegények lettek volna, akkor az ember csak megérti, hogy most ezt vagy azt nem lehet, de ők nem ebben a helyzetben voltak. A tesóm idén 40éves, de 2 éve még elsírta magát nekem azon, hogy nem is érdekli az anyagi oldala, de miért nem mondták soha azt, hogy szeretlek kisfiam? egy közel 40éves pasi ezen bőg! tudod te milyen érzés ez?! szerintem örülj, hogy nem tudod...
49. martin3 (válaszként erre: 47. - Agis)
2010. dec. 19. 20:53
ebben az esetben viszont nem végrendeletről van szó(csak átvitt értelemben, hiszen a nagymama akarata) hanem ajándékozásról. Az ajándékhoz viszont az örökösnek semmi köze, te az egész vagyonodat annak ajándékozhatod, akinek akarod, nem vagy köteles hagyni semmit a gyerekednek. Ezért lett éppen ajándékozás belőle, hogy még a köteles részt se kapják meg, és ez nem támadható sehogyan.
48. martin3 (válaszként erre: 44. - Sálálálá)
2010. dec. 19. 20:50

ezt most nem értem, miért írtad, kifejthetnéd...amúgy nyugodtan írják rá a szüleim a kis vagyonukat az unokáikra, semmi bajom nem lenne, sőt örülnék, egy normális szülő a gyerekének akar jobbat nem magának...

amúgy ez is megfordult a fejünkben a tesómmal, hogy na ezek után nem örökölünk, de kit érdekel? nem is akarok tőlük semmit, eddig is magukra költöttek minden pénzt stb...

pl csak a legújabb eset: férjem elvitte a kisfiúnkat szánkózni most a nagy hóba, de még pici így csak húzni akarta az egyenes úton. Városban lakunk, itt letakarították, hát kiment a szüleimhez(falun laknak, ahol nincs úgy letakarítva a hó), hogy ott letegye az autót és ott majd húzza az utcákon. De azért bekopogott, hogy itt van, és nem zavarja-e a szüleimet, hogy itthagyja az autót 1 órára az udvarban. Erre anyukám: persze nem, menj csak...eszébe sem jutott mondjuk az a variáció, hogy de jó hogy ide jöttetek szánkózni, húzok egy kabátot és elmegyek én is veletek, hógolyózunk egyet vagy bármi. Nem simán tök közömbösen áll az unokájához(aki meg rajongék értük). El sem tudod képzelni ez mennyire fáj nekem...én nem fogom ezt soha megtenni a gyerekemmel és az unokámmal...

47. agis (válaszként erre: 15. - 240309c047)
2010. dec. 19. 20:17

Azt kijelenteni, hogy a vegrendelet nem jelent semmit, nagymerteku butasag.


Egyenesagi oroklesnek vegrendelet nelkul egyesn aranyban orokolnek az egyenesagi leszarmazottak. Ha nincs egyenesagi leszarmazott, akko oldalagi elsofoku csladtag(ok) orokolnek egyforma aranyban.


Vegrendelet eseten a vegrendelet az iranyado, kitagadast erosen meg kell indokolni, a koteles resz (10%) akkor is jar.

46. 17dfdcec7d (válaszként erre: 44. - Sálálálá)
2010. dec. 19. 20:12

BIZTOS TE IS ILYEN SZULO LEHETSZ MINT ENNEK A SZEGENY FORUMOZONAK A RETEK SZULEI!!!VELEMENYED EGYEZIK AZ OVEKEVEL,

HOGY AZ EMBER A SAJATJAIVAL IRIGY,ENNEL FERGESSEBB NINCSEN,MINOSITHETETLEN.HANYINGER

45. 17dfdcec7d (válaszként erre: 44. - Sálálálá)
2010. dec. 19. 20:06
mar bocsi de te nem vagy 100as es meg buta is mint a gumicsizma!!!!!!!!ilyen szulonek elmondANI,>????mire fel,hat amit leirt ez a forumozo a szuleirol,azt sem erdemelnek meg,h a halalos agyuknal egy pohar vizet adjon nekik,nem,h elmondsjA AMIT a nagyikaja lepett vele szembe.ezek a fajta szulok,az ilyen onzo dogok,mocsok fergek,nem is ertem miert szulnek gyereket.en taknyos 28 eves fejemre az edesanyamat arra kertem,az en reszemet amit apukamtol orokoltem,irassuk ra a kis fiam nevere,en a gyerekemert LEMONDOK A RESZEMROL,ES AMIT ANYUTOL OROKOLNEK AZT IS A KIS FIAMRA AKAROPM,H LEGYEN IRVA,HA EN ILYEN MOCSOK SZULO LENNEK,VAGY LESZEK A GYEREKEM RUGJON FEL MINT A SZART,VAGY A GOMBAT,A CIPOJET SE TOROLJE BELEM,NEM HOGY AJTOT NYISSON RAM VALAMIKOR IS.FELHUZNAM MAGAM AZ ELSO FARA HA VAN EGY NYARALOM ES A GYEREKEMNEK NEM ENGEDEM,H HASZNALJA,BARMIT VESZEK,TESZEK MINDEN A GYEREKEMERT VAN,ES MEGY.EHEZNEK,ELADNAM MAGAMAT HA A GYEREKEM BAJBA KERULNE,PEDIG CSAK MEG KET EVES,MINDENRE KEPES VAGYOK ERTE,BARMIRE,ES EZ IGY IS MARAD OROKRE.UNDORITO,MOCSOK,GANYE,FEREG EZ A SZULOPAR,EGY MOCSKOK!!!!!!!A NAGYMAMA MEG EGY OKOS NENI,AKI MEGERDEMLI,H TISZTELETTEL VEGYE AZ UNOKA A DONTESET,ES HA MAGA A MAMA ELMONDJA A SZULOKNEK AZ AZ O SZUVENIR DOLGA DE TE UNOKA EL NE MONDD ANYADEKNAK MERT AGYON FOGNAK EZEK A SEMMIT ERO SZULEID SZEKIROZNI,ESZNEL LEGY,ORULJ,H LEGALABB A MAMIKAD SZERET TEGED ES A TESTVEREDET,O EGY ALDOTT LELEK,ES ADJONA JO ISTEN NEKI MEG ANNYI EVET ,H LASSA,H A SZULEID MEGFULLADNAK A SAJAT MOCSKOS IRIGYSEGUK,ONZOSEGUKTOL.FUJJ,ELTAPOSNI VALOK!!!!!!LATNATOK MENNYI MINDNET VETTUNK A KIS FIUNKNAK KARACSONYRA,TELE A CIPOS SZOBA,MAR KB 1 EVE SZERETNEK MAGAMNAK EGY CSIZMAT,A KISFIAMNAK tHOMAS,TOY STORY,MIKI MAUS,MINDENT MEGKAPOTT AMIT TUDUNK,H SZERET,DE CSIZMAT MOST SEM VETTEM MAGAMNAK,DE A GYEREKEM AZ ELETEM,A MINDENEM,A HOBBIM,MEGHALNEK,FEL HUZNAM MAGAM AZ ELSO FARA,HA ELVESZITENEM,ERTELME NEM LENNE AZ ELETEMNEK,SOHA NEM TUDNEK ILYEN GERINCTELEN LENNI,AKIERT ANNO MEGSZENVEDTEM A SZULOI AGYON.ES CSAK 28 EVES VAGYOK.SZIASZTOK,DE NAGYON FELBOSSZANTOTTAM MAGAM MOST,H VANNAK ILYEN SZULOK,HAT EZ BORZALOM
44. sálálálá (válaszként erre: 42. - Martin3)
2010. dec. 19. 19:24

csak aztán majd ne lepődj meg, ha majd a végtelenül kapzsi és lelkileg terrorizáló szüleid után te sem fogsz örökölni semmit, mert ha megtudják, az tuti, hogy ők is mindenüket ráíratják valakire, csak hogy téged és a tesód kizárjanak majd mindenből.

és tudod mit?

nem is csodálnám.

43. syria (válaszként erre: 42. - Martin3)
2010. nov. 8. 15:49
De igen. Sok erőt és türelmet a sajátságos felfogású (, mondhatni: végtelenül önző) szüleidhez.
42. martin3 (válaszként erre: 40. - Hte23)
2010. nov. 8. 13:26

köszönöm a hozzászólásokat!

igen teljesen igazad van, az hogy egyáltalán ezen kell agyalnom, hogy elmondjam-e vagy sem, az pont a gyerekkori(vagy a máig tartó) lelki terror eredménye...

amúgy ha ez egy normális családban történik a szülők helyében még akár simán örülnék is, hogy nem én örökölnék(szülőként), hanem a gyerekeim kapják, akiknek nincs sok mindenük..nem?

41. syria (válaszként erre: 27. - Martin3)
2010. nov. 8. 09:21

Egy másodpercig se legyen lelkiismeret furdalásod!

A kapzsi szüleid megérdemlik majd a pofára esést, ha eljön az ideje.

Nem kell a dolgok elébe menni. A nagymamád jól tette, hogy nektek ajándékozta a lakást; tőle kaptátok meg azt, amit a szüleitektől kellett volna kapnotok.

40. hte23
2010. nov. 8. 09:03

Az, hogy azon gondolkodol elmondjad-e, az a lelki terror eredménye. Még mindig él benned a megfelelni vágyás. Még mindig nem akarod őket megbántani.


NE MOND EL. Majd megtudják, ha ott lesz az ideje. És tiszteld, szeresd a nagyidat. Ő tudja mit tett, és ha ő ugy dönt elmondja, akkor megteszi, de TE ne tedd meg.

2010. nov. 8. 08:51
Maradj semleges, nekem nem lenne bűntudatom hisz ha ennyire rossz a viszonyuk a nagyszülő és szülő között, nagymamád rátok gondolt aminek meg van az oka, ha úgy gondolja, hogy szüleid "megérdemelnek" valamit is a hagyatékból az az ő dolga. Nálunk is hasonló volt a helyzet édesanyám nagymamám és a dédim között. Mamámat nem a dédim nevelte fel viszont édesanyámmal nagyon jóba voltak, mikor idösek otthonába került, anyám rendszeresen járt be hozzá minden héten. Mikor meghalt anyámra hagyta azt a kicsi lakást amilye volt. Anyám nővére aki igen pénzéhes addig addig furkálodott amig mamám ügyvédet fogadott anyám ellen. Persze nem tudtak mit csinálni mivel olyan jól volt megfogalmazva a végrendelet. Én személy szerint szégyennek tartom az egészet, és épp ezért utálom öreganyámat és anyám tesvéreit is. Ég és föld van anyám és apám rokonsága között, míg anyámé azt kérdi mid van addig apámé hogy vagy?!
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Boléna)
2010. nov. 8. 08:49

Ezt a lakást már nem, hiszen az unoka nevére lett íratv.


Mond el.

37. Dodi44
2010. nov. 8. 01:21
Maradnek semleges, es tiszteletben tartanam utolso kivansagat nagymamadnak! Ez a becsuletes dolog, szerintem.
36. klenca
2010. nov. 8. 00:02
Vannak dolgok, amiket jobb ha nem mondunk ki. z lehet, hogy olyan.
2010. nov. 7. 23:48

Én tuti nem mondanám el..minek? Azért, hogy aztán rájárjanak a nagymamára meg rád is, csak azért, hogy megkapják a házat..legyenek csak abban a hitben, hogy az övéké lesz és hidd el, ha tényleg olyan önzőek elég büntetés lesz ez nekik életük hátralevő részében..de sajnos még akkor is kötve hiszem, hogy elgondolkodnának a viselkedésükön..

Neked semmiképp se legyen lelkiismeret furdalásod és gondolj a nagyidra, hogy ő is okkal hagyta/hagyja ki anyudékat ebből..tehát te se mondj semmit, vagy mindenek előtt beszélj a nagyival..hisz, ha ő ilyen rendes hozzátok, te is tartozol neki ennyivel..sokkal inkább, mint a szüleidnek az igazsággal!!

34. Lili74
2010. nov. 7. 23:34
Hát nem tudom. Az én szüleim is érdekes figurák voltak, apám haragja pl sosem múlt el irányomba. Mindenesetre ha ennyire önzőek, egyik megoldás sem egyszerű.
33. henobeno (válaszként erre: 31. - Lili74)
2010. nov. 7. 23:10

De idővel alábbhagyna a haraguk és kénytelenek lennének beletörődni a helyzetbe.

Meg azt ís írta, hogy nem is nagyon tartják a kapcsolatot, akkor nem is tudnák annyira egzecíroztatni.

Ha meg megvárnák a nagyi halálát, akkor lehet nem tudnák betartani a holtakról vagy jót vagy semmit "szabályt" (nem találtam jobb szót).És akkor szerintem sokkal rosszabbul éreznéd magad.

És mivel neked nincs mit szégyellned, mondd el szerintem.

Ez az első mondaton kívül martinnak szól.

32. henobeno (válaszként erre: 25. - Martin3)
2010. nov. 7. 23:03
Hát igen írtad, hogy ők önzőek és maguknak akarnák inkább, én csak azt írtam, hogy ahelyett, hogy így gondolkodnának, mert szerintem így lenne a természetes, legalábbis az én családomban, és az én értékrendem szerint.
31. Lili74
2010. nov. 7. 23:03

Huhh, visszaolvastam, nem irigyellek. Én azt gondolom, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Nincs miért, ha valóban ilyenek, de miért írnál valótlant. Én nem mondanám el, már most szét idegelnének téged.

30. Lizecske (válaszként erre: 27. - Martin3)
2010. nov. 7. 22:58
Mindent a maga idejében....
29. martin3 (válaszként erre: 27. - Martin3)
2010. nov. 7. 22:57

lelkizős akart lenni...

na megyek alszom is egyet, de ha valakinke van még véleménye, írjon nyugodtan, holnap elolvasom!!

28. Lizecske (válaszként erre: 25. - Martin3)
2010. nov. 7. 22:56

Az aranyos Nagyikád jól gondolta,ha ilyen formában szeretné nektek,az unokáknak ajándékozni.

Szembe kell nézni a rosszal is..

Én kivánok nektek sok erőt!

27. martin3 (válaszként erre: 26. - Smart63)
2010. nov. 7. 22:56

igen lehet igazad van...csak én meg baromira lekizős valaki vagyok, túlságosan is...sokkal lazábban kellene felfognom az életet..

ráadásul ebben az esetben úgy érzem mindenképp szarul fogok járni, ha elmondom most akkor a nagyim is még szarabbul jár(biztos szóvá teszik neki), ha meg nem mondom el, akkor legalább annyi időt nyerek, hogy majd csak utána fújnak rám...

2010. nov. 7. 22:51

Akkor meg ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Ennyi.Mindenki élje a maga életét.

25. martin3 (válaszként erre: 24. - Henobeno)
2010. nov. 7. 22:41

hát sajnos ebben nem avgyunk(tesóm és ésn+ a nagymama) olyan biztosak, hogy nekünk adták volna...pont ezért nem végrendelet, hanem ajándékozás lett a vége.

csak engem úgy zavar, hogy mindez titokban...

de ők a hibásak..pl nyaralót is úgy vettek, hogy miután megvették, utána mondták el nekem és a tesómnak...ez család szerintetek? (ja és mi nem használhatjuk..)

24. henobeno (válaszként erre: 22. - Martin3)
2010. nov. 7. 22:39

Megértelek, nagyon kedvesnek tűnnek a szüleid a leírtak alapján, főleg, hogy még várják is.

Pont, hogy örülniük kéne, hogy nem lesz vele macera, mert ők úgyis nektek (gyerekeiknek) adnák, mivel nekik már meg van minden ami kell, és hogy kicsit legalább segítsenek nektek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook