Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudná egy feleség/anya a férjét iránta tiszteletre bírni, hogy a férj ne köcsögözze le? fórum

Hogyan tudná egy feleség/anya a férjét iránta tiszteletre bírni, hogy a férj ne köcsögözze le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
48. rohiani (válaszként erre: 46. - Anabell111)
2008. szept. 1. 17:06

Bocs, de nem tudtam, hogy csak a topik elejét olvastad el.

A pofozkodás benne volt, de pár hozzászólással később.

Én sem voltam még pofozkodós helyzetben, de még nem is köcsögöztek le.

Abban igazad van, hogy ez a helyzet a nőt is minősíti, hogy még mindig vele van.

47. Anabell111 (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2008. szept. 1. 17:02
Biztos hogy a nők sem zsörtölődhetnek a végtelenségig,de annak is megvan az oka.Ugye?Akkor ki is a megrontó?
46. Anabell111 (válaszként erre: 34. - Rohiani)
2008. szept. 1. 16:59
A kérdés eredetileg a köcsögölésről szól.Én a kiírásommal csak arra gondoltam.Aki ilyen alacsonyIQ-val rendelkező agresszív állat,az már a 2 gyerek előtt is kimutatja a foga fehérjét.És az a nő ,aki ilyen férfi mellett megmarad az szintén alacsony IQ-val rendelkezik,vagy nagyon naív és túl elnéző.Nekem ilyenben nem volt részem,ezért verekedős témában nem adnék tanácsot.
2008. szept. 1. 14:36

Én biztos mondanám neki hogyha nem változtat a viselkedésén akkor viszlát. Vagy valami olyan dologgal megfogni ami a pasi számára is szarul esik. nekik is van gyenge pontjuk és baromira sérti az önérzetüket ha egy nő erősebb náluk és már nincs szüksége a nőnek a támogatásukra. hidd el én több esetben is tapasztaltam.Még ha nehéz is kimutatni. az arcába kell vágni keményen hogy márpedig z a nő sem gyengébb mint ez a ....

Én most ezt csinálom a faterommal is.

Sokáig kinyaltam a fenekét és most már elég volt minden esetben elzárkózom tőle és látom az én "erős" apámnak csak úgy megy össze az a fene nagy büszkesége.

44. a74de3d08a (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2008. szept. 1. 14:21

itt is leírom, amit már egy másik topicban is leírtam, hogy úgy gondolom, hogy semmi sem jogosít fel senkit a bántalmazásra, akár férfi, akár nő.

az meg különösen visszataszító számomra, amikor a nyilvánvaló testi fölényét használja ki valaki. ide értve a gyerekét megütő szülőket is!

2008. szept. 1. 13:54
Pont azért "köcsögöz" a férj, mert önbizalom hiányban szenved. A gyenge emberek tipikus eszköze olyanok szidalmazása, akikről tudják: náluk erősebb az illető. Az irigy, elégedetlen, saját maguk és mások előtt eredményt felmutatni képtelen emberek stratégiája a mások előtti megszégyenítés.Azt hiszik, ezzel a módszerrel a megalázott ember fölé kerekedhetnek. Ha ilyen férjem volna, nem haboznék kilépni a házasságból.Semmi szükség arra,hogy erős, tudatos embereket súlyos önbizalomhiánnyal küzdő házastársak szekírozzanak.Az ilyen embernek pszichiáternél lenne a helye.
42. rohiani (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2008. szept. 1. 13:46

Semmi nem magyarázhat meg egy pofont, nem még egy nagyon összeverést.

Az hogy a féfiak nem a szavak emberei egy nagy hülyeség. Ezzel a kijelentéssel azt mondod, hogy két férfi ha vitájuk van, akkor az győz aki erősebb, mert nem ész érvekkel győzik meg egymást, hanem pofoszkodással.

Akármilyen szörnyen is viselkedik a másik attól nem lesz jobb, ha szájon vágom. Sajnálom, hogy te ezt így gondolod, hogy a figyelfelhíváshoz egy pofon kell.


Az igaz, hogy vannak erőszakos emberek, de azok sem pofozhatják a családjukat mert éppen nem tetszik nekik valami. Hová vezetne ez. Akkor mit csinál az ilyen egy idegennel, ha véletlenül kersztebe tesz neki, azt agyon üti?

41. MelisUK (válaszként erre: 39. - A74de3d08a)
2008. szept. 1. 13:21

Vannak emberek, akik erőszakosak, s vannak, akik nem. Én is estem már neki a páromnak, de ez pusztán a dühöm levezetése volt, egyszerűen nem hallgatott meg, nem figyelt rám, valahogy magamra kellett hívni a figyelmet.

Szerinted jogos, h olyan szörnyen viselkednek a feleségek egy idő után? Nem csoda, h bepipulnak a férfiak és mivel egyik férfi sem a szavak mestere, valahogy próbálják mutatni a nem tetszésüket. Annak okának kell lenni, ha egy férfi megüt egy nőt és vice versa...

És sajnos azzal se sokra megyünk, ha leülünk a férjünkkel és mindent szépen alaposan meg akarunk beszélni velük, mert annyira más egy férfi agy, h nem tudja megérteni azt a sok mindent, amit egy nő összehadovál nekik. Teljesen máshogy gondolkozik a két nem. Tanulmányozzuk könyörgöm a nemeket és akkor minimálisra szűkíthető a problémák köre! Én is így tettem...

Ja, és azért verés és verés között is van különbség... Egy olyan férfi vagy nő, aki extrán összever valakit, annak kezelésre van szüksége!!!

40. 14775640c4 (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2008. szept. 1. 12:40
bezony:))
39. a74de3d08a (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2008. szept. 1. 11:18
és talán a verés is érthető?
38. MelisUK (válaszként erre: 33. - Anabell111)
2008. szept. 1. 11:18

Szerintem nem szabad 1-2 napig várni, minél hamarabb meg kell oldani a helyzetet. Főleg, h a férfi addigra el is felejti az egészet...

Az egész nem fajulna ilyen borzasztóvá, ha mindenki ismerné a féri és a női különbségeket... A legtöbb kapcsolat megrontói a nők szoktak ám lenni a zsörtölődésükkel... Ilyen után érthető is, ha begurul egy férfi és káromkodik egyet.

2008. szept. 1. 11:06
Aki ilyet tesz a feleségével,az egy TAHÓ!Már bocs,csak a topik címére válaszoltam.Reménytelen esetek.Sajna.
2008. szept. 1. 11:02
Amit nagyon fontosnak tartok hozzá tenni, hogy ha a gyerekek ebben nőnek fel, hogy az anyával úgy lehet beszélni, mint a kutyával, akkor ők is hajlamosak lesznek rá, s utána nagyon nehéz lesz rendet tenni.
2008. szept. 1. 10:50
szerintem is le kell lépni, akármilyen nehéz is.
34. rohiani (válaszként erre: 28. - Anabell111)
2008. szept. 1. 10:40

Egy olyan pasi, aki felpofoz egy nőt ki tudja milyen idokkal, szerinted mit tenne, ha a felesége nem főzne, mosna rá, vagy elmenne pár órára szórakozni és rá bízná a lúrkókat?

Úgy megverné a nút, hogy soha többé nem állna lábra. Ez a pasi terorizálja a nejét, az a nő pedig hagyta neki eddig, de most már nem tetszik és szeretne változtatni, de már késő.

Ezek a tanácsok amiket írtál egy értemes pasinál bejönnének, de az aki ver egy nőt, nem lehet értelmes.

33. Anabell111 (válaszként erre: 29. - 5a7f699553)
2008. szept. 1. 10:33
Nem szabad hagyni hogy idáig fajuljon a dolog.Ilyen helyzetben el kell menni 1-2 órára köszönés nélkül.Addig lehiggad mindenki és beszélgetést kell kezdeményezni vagy az után vagy 1-2 nap múlva.Addig csönd,nyalogatni kell a sebeket de nem a feszültséget kelteni.
32. supin (válaszként erre: 28. - Anabell111)
2008. szept. 1. 10:33
Ja !Feltéve ha rá lehet bizni!!
31. rohiani (válaszként erre: 8. - Emilía78)
2008. szept. 1. 10:33

Ezen a kapcsolaton nics ami menthető lenne.

Az első köcsögözést, az első pofont kellett volna valahogyan "megtorolni", most már a régen elvesztett tiszteletet, ha volt is valaha, nem lehet visszaszerezni.


A barátnőd mire vár, hogy legyen elég bátorsága elhagyni ez az embert (biológiailag az)? Majd, ha valamelyik gyereket is megveri, vagy esetleg egyszer őt jobban. Az a baj, hogy az ilyen nők nem lépnek szinte soha.

A pontos körölményeikről nem írtál, tehát nem tudhatom, de biztos van egy hely, szülők, barátok, ahol meg tudnák magukat húzni egy kis időre az anya és a gyerekek. Vagy egy anyaothonban, sok lehetőség van ám, csak meg kell hozni egy döntés. Szerintem fél attól a felelőségtől, hogy neki kell egyedül felnevelni a két gyereket, és lehet, hogy még munkája sem lesz, és lakása sem. De ez csak a kezdet, ettől jobb lesz, és meg van a lehetősége, hogy talál egy olyan társat aki nem nézi lábtörlőnek, bár ehhez úgy is kell viselkednie.


Innen menni kell, ettől a "kapcsolattól" nem lehet jobbat várni.

30. MelisUK (válaszként erre: 21. - Emilía78)
2008. szept. 1. 10:32

Nem tudom felfogni, hogy ha ilyen helyzetben él valaki, akkor miért szül második gyereket? Az ilyesmi nem egyik napról a másikra derül ki!

Egy gyerekkel még könnyebb lett volna lépni is, de kettőt már elég nehéz egyedül eltartani... A nő a teherbeesésével épp olyan hibás, mint a férfi a káromkodásával és a veréssel.

29. 5a7f699553 (válaszként erre: 28. - Anabell111)
2008. szept. 1. 10:23
Itt már verésről is beszélünk... És ide a nevelés nagyon kevés.
2008. szept. 1. 10:22
Sajnos a nők elég kiszolgáltatott helyzetben vannak.Nehéz tanácsot adni.Próbálkozz!Leckéztesd meg!Hagyd otthon neki a gyerekeket,menj el szórakozz 1-2 órát.Mosolyogva menj haza.Ha számonkér ,vágd a fejéhez hogy az ő gyerekei is.Vagy ne moss főzz rá pár napig,érezze a munkád hiányát.Vagy köcsögöld le te is higgadtan,a nyugodtságot sugározva.Valahogy úgyis lesz,nem kell egyből válni.Problémák mindenhol vannak.Ha egyből válnánk,nem is lennének már házaspárok.Jó embernevelést!:)
27. supin (válaszként erre: 13. - Uracsvivi)
2008. szept. 1. 10:15
És mond már meg ,honnan tudta volna ,hogy ilyen lesz.??,
26. c06c587f53 (válaszként erre: 21. - Emilía78)
2008. szept. 1. 10:14

Ha még veri is a férje,akkor el kell menni.

Az jobb már nem lesz!

Gerinctelennek tartom az olyan "ember"t. A saját jellemtelenségét fejezi ki a veréssel..

2008. szept. 1. 10:08
Nem tűrném,az tuti!
2008. szept. 1. 10:05

Én tuti elválnék... Mert ha a nyílvánosság előtt ilyen a pasi, akkor milyen lehet a négy fal között... köszi nem.


Inkább élek egyedül, mint egy ilyen pasival. Anyámnak az egész élete ilyen volt, most másodszor elvált, nyugi van.

23. totyy
2008. szept. 1. 10:00
Nagy hülye aki ezt tűri. Mindíg van másik választás!
22. Emilía78 (válaszként erre: 20. - Gota)
2008. szept. 1. 09:53
Neki sajnos nincs hova hazaköltöznie.
21. Emilía78 (válaszként erre: 19. - C06c587f53)
2008. szept. 1. 09:51
Néha próbál vissza vágni, de sokszor nem mer, mert már kétszer megverte a férje, és így nem nagyon mer vissza szólógatni, mert fél hogy nagyobb lesz a baj. Ő úgy gondolja bizonyos esetekeben okosabb hallgani. Mint szítani a tűzet, aztán a gyerekek meg mind szemtanúi legyenek az egésznek.
20. gota
2008. szept. 1. 09:41
Én nem hiszem, hogy ha a nő eddig tűrte, akkor bármi megváltozik majd... "Nem válok el ezért, azért, amazért..." Hát akkor viszont mindig is köcsög marad a férjének. Ki kell lépni az áldozat szerepéből. A barátnőm 4 hónapig tűrte a gyerek születése után, aztán hazaköltözött a szüleihez és beadta a válópert. Azóta a kisfiú teljesen kiegyensúlyozott és boldog. A gyerekek is megérzik a feszültséget, és szerintem jobban sérülnek, mint egy válás miatt. Tehát ha igazán a gyerekek érdekeit nézi a nő, elválik és többet szóba sem áll ezzel a bunkóval.
2008. szept. 1. 09:37

Sziasztok!


Én nem látom ilyen sötéten a helyzetet.

Nem mondom, hogy természetes dolog,amiről írsz, de ezért elválni?

És az információ is kevés. A nő vissza szokott vágni? Vagy csendben tűr?

Nekem van olyan ismerősöm,aki simán lebarmozza a férjét,ha mérges rá. A férje visszavág, kiadják a feszültséget,aztán minden rendben.

És őszintén megmondom, hogy volt már arra példa,hogy nálam is elszakadt a cérna. És nem édesemnek szólítottam a férjem.:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook