Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg az 5 hónapos kisfiam egyedül elaludni? fórum

Hogyan tanítsam meg az 5 hónapos kisfiam egyedül elaludni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
57. v.kler
2010. febr. 1. 15:13

Sziasztok!


Látom elég eltérőek ebben a témában a vélemyények! Én azt mondom, hogy nincs jó, és rossz módszer. Minden Anyuka érzi azt, hogy mire ven szüksége a gyerekének, és ezt szeretné maximálisan megadni neki.

Egy újszülött igenis igényli az anya közelségét, hisz 9 hónapig egy test, egy lélek voltak, egész nap hallotta anya hangját, szívdobogát. Ezt a kapcsolatot nem lehet egyik napról a másikra megszakítani.

EGy jó darabig az én kisfiam is csak ölben volt hajlandó elaludni. Ez annak is köszönhető volt, hogy elég hasfájósak voltunk, és sokszor fél éjszakákat ölben volt, és amikor megnyugodott ott is aludt el. Amikor túl voltunk ezen a korszakon, megmaradt ez a szokás. Nekem is jól esett, ahogy ott szuszogott a vállamon, és szépen elaludt. Éjszakánként is felébredt, de szopi után már nem volt erőm így visszaaltatni, így magam mellé vettem, és szépen ezt is megszokta.

5 hónapos volt, amikor beláttam, hogy lehet meg kellen próbálni ezen változtatni. Úgy gondoltam később talán nehezebb lesz! Innetől teljesen megegyezik a történetünk Szöszimösziékkel! Mi is ezt a módszert használtuk, és nagyon jó bevált! Persze volt sírás első napokban, de kitartónak kell lenni, mert később sokkal könnyebb dolga lesz az embernek. Az egész 3-4 napot vett igénybe, és azóta egyedül alszik el! SZinte hihetetlennek tünt akkor...

Én is jártam már úgy, mint Szöszimöszi, hogy volt itt ismerősünk, és letettem aludni délután kicsi Kincsemet, és jöttem is ki. Csodálkoztak, hogy nem kell altatni?

Viszont azt nem garantálom, hogy ez minden babánál beválik, de egy próbát megér!

56. szöszimöszi (válaszként erre: 55. - Mimmo33)
2010. febr. 1. 14:53
hát igen, igaz ami igaz. amúgy én sem emlékszem, hogy kezdődött, szerintem, kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy ezen gondolkozzam, evés-büfi-ringatás, én próbálkoztam lerakni, de ahogy a feneke a kiságyhoz ért, jött az üvöltés. és olyan pici és gymoltalan volt, nem lett volna szívem hagyni, na de majd félévesen azért már nem ugyanaz a helyzet.
55. mimmo33 (válaszként erre: 47. - Nixi.)
2010. febr. 1. 14:46

"Ebben lehet egyébként némi igazság, hogy a ringatás iránti igényt mi magunk alakítjuk ki bennük, bár már ha belehalok sem emlékszem, hogy hogy kezdődött ez"


Ez aranyos;) Szerintem a ringatás a pocakban kezdődik, és egy jó darabg igénylik is, ami szerintem egyáltalán nem baj;)

2010. febr. 1. 14:44
amúgy ennek a módszernek én tényleg a nagykövete lettem, sok baba született mostanában körülöttünk, és már kaptam néhány visszajelzést, hogy tényleg működik, szóval próbálkozztaok csajok, higgyétek el, sikerülni fog. hozzánk is, ha jönnek ismerősök, és én viszem a babómat letenni aludni, mikor kijövök kb 20 mp múlva, mindig néznek rám kerek szemekkel, hogy már el is aludt? nem, még nem, de el fog, nem kellek hozzá. az az igazság, hogy baráti körünkben a többség előttem szült, és annyi rossz példát láttam, hogy volt miből tanulnom. az egyiknek csak cicin alszik el, a másiknak csak úgy, ha melléfekszik és morzsolgatja a fülét, a harmadik még egy évesen is babakocsiban ringatja. a fülmorzsolgatós már 5 éves lesz, hát hülyét is kapnék, ha 5 évesen még mindig nem tudnék sehova kimozdulni, mert a gyerek csak így alszik el. ja persze az oviban el tud aludni a kisfiú! és ez a lényeg, otthon tudja, hogy nem kell egyedül elaludnia, mert ott van anya!
53. nixi. (válaszként erre: 51. - Szöszimöszi)
2010. febr. 1. 14:43
köszönöm
52. szöszimöszi (válaszként erre: 45. - Krinya8)
2010. febr. 1. 14:39
hát ha az ismerősödnek is sikerült, akkor miért írod, hogy ha eddig nem ment, akkor ezután sem fog? dehogynem, csak kitartás kell hozzá, a picinek meg kell tanulnia, hogy ha anya lehúzza a redőnyt, beadja a cumit, megsimogat és azt mondja szép álmokat, akkor a csucsu ideje van itt. ez tarthat pár napig, de hetekig is, de mindenképpen sikerülhet.
51. szöszimöszi (válaszként erre: 47. - Nixi.)
2010. febr. 1. 14:36

hát ezt tényleg Neked kell eldönteni. az én babóm is 5 hós volt, mikor belefogtunk, így ez sem biztos, hogy nem elég érett rá, én inkább azt gondolnám, hogy minél később fog bele valaki, annál nehezebb lesz a kialakult szokásokat megváltoztatni. én nemsokára adom bölcsibe a Manómat, így ez is egy fontos mozgatórugó volt, ne akkor kelljen még ezzel a változással is megküzdenie szegénykémnek!


sok sikert Neked minden esetre!

50. nixi. (válaszként erre: 46. - A908366fdb)
2010. febr. 1. 14:34
egyetértek, a módszer nem hülyeség, ezt írtam én is, nekem az ismerős tűnt bunkónak, de látom, csak félreértettem.
49. nixi. (válaszként erre: 45. - Krinya8)
2010. febr. 1. 14:32
ok :)
48. nixi. (válaszként erre: 44. - Pöttyi)
2010. febr. 1. 14:31
igazad lehet
47. nixi. (válaszként erre: 43. - Szöszimöszi)
2010. febr. 1. 14:29

Hát én csak magamból indultam ki, nekem elég bunkónak tűnik ez a visszakérdezés, de ha te hálás vagy neki akkor bocs.

Te ismered.


Ebben lehet egyébként némi igazság, hogy a ringatás iránti igényt mi magunk alakítjuk ki bennük, bár már ha belehalok sem emlékszem, hogy hogy kezdődött ez.


Talán amikor sír, már evett, tiszta a pelus és minden oké és még sír, az ember automatikusan altatási módba kapcsol..

Na de nem is ez a lényeg(már), hanem, hogy hogy csináljam vissza..


Egyenlőre hajlok arra, hogy várok még egy keveset a próbálkozással, ez a "nem érett még rá" ötlet szimpatikus.


De lehet, csak én nem vagyok az.. :)

2010. febr. 1. 14:29
Csak annyit, hogy azt a módszert, amit szöszimöszi leírt, nekem egy két diplomás védőnő is ajánlotta, amikor elmeséltem, hogy milyen problámánk van...úgyhogy nem lehet az olyan nagy hülyeség, és teljesen egyetértek vele...
2010. febr. 1. 14:23

Sziasztok!


Az én véleményem szerint, ha eddig nem tudott elaludni magától, akkor sírás nélkül már nem is fog menni. Az én lányom újszülött korától fogva úgy lett szoktatva hogy egyedül aludjon, és nem is volt gond sohasem. Viszont van egy barátnőm akinek egyidős a lánya az enyémmel, és ugyanez volt a problémája mint neked, másképp nem ment neki csak úgy hogy hagyta sírni, majdnem két hétig tartott , de sikerült, és semmi érzelmi baja nem lett a babának, azóta egyedül alszik, és nem kell altatni.Szóval , ha nem akarod sirattatni, akkor ne változtass!

2010. febr. 1. 14:17

Szerintem minden gyereknek más igényei vannak.

A lényeg hogy a praktikákat ne naponta váltogassuk mert nem lesz ideje a kicsinek eldönteni hogy mi mit akarunk. Amit elkezdtünk tartsunk ki mellette.

Szerintem ha 2-3 hét elteltével nem változik semmi az elalvásnál akkor érdemes váltani másik módszerre.

43. szöszimöszi (válaszként erre: 40. - Nixi.)
2010. febr. 1. 14:02

Hú, mi ez a hangnem? Velem ez az illető e legjobbat tette, hogy ezt mondta. Amúgy az általad említett egyik jelző sem illik rá, így ismeretlenként elég merész ilyet kijelenteni, két tündéri gyermeke van, így valamely tapasztalattal bír e téren. No de mindegy, szíved joga őt a véleménye miatt tahónak gondolni.


Én egy szóval nem írtam azt, hogy azért sírna, mert nem az történik amit ő akar. Azért sír - és igen, ebben tökéletesen igazad van - így fejezi ki magát - mert nem az történik, amit megszokott. És ezt a szokást - amitől most el akarjuk téríteni - nem ő alakította ki, hanem te (és én, és mindenki, aki ringattunk valaha is).


Amúgy valóban csak egy módszer, nekem (és még sok mindenkinek) bevált, de persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. Én soha nem bántam meg, semmilyen törést nem okozott a Manómnak, szépen elalszik egyedül este és napközben is, már majd egy éve, soha nem kel fel, mindig kipihent, és én is az vagyok. Nyilván ebben van szerencse is, nem tagadom.

42. szöszimöszi (válaszként erre: 39. - 2c2de63135)
2010. febr. 1. 13:55
Igen, egyébként ez a lényeg, hogy nem kell kivenni, ha valaki annyira tart attól, hogy sír a baba, akkor jó ez a módszer is, amit te írsz, hogy benn voltál vele, simogatod a hátát, stb. Én azért nem teszem ezt, mert egyik ismerősöm mesélte, hogy ők egyetlen egyszer csinálták ezt, hogy bennmaradtak a gyerekkel, igaz az övék akkor már tudott beszélni (olyan 2 éves lehetett) és azt mondta, ha kimennek, sírni fog. Na innetől kezdve minden este ott kell ülni a kiságy mellett, míg el nem alszik, ami van, hogy egy fél óráig tart. Na hát nekem ez nem hiányozna. Így én nem négy felsírásig várok, hanem mondjuk ha már 3-4 perce letettem, és még mindig sírdogál, akkor bemegyek, és simogatom a hátát. Erre azonban ritkán kerül sor, általában ha nyöszörög is egy kicsit, szépen elalszik. Nem működnek ők sem másképp, mint a felnőttek, nekünk is van, hogy elalszunk 2 perc alatt, máskor meg még egy óra múlva is forgolódik az ember.
41. nixi. (válaszként erre: 39. - 2c2de63135)
2010. febr. 1. 13:52
nem :)
40. nixi. (válaszként erre: 38. - Szöszimöszi)
2010. febr. 1. 13:49

Én hiszem, hogy ilyen pici korban még nincs hiszti, sem ravaszkodás. A sírás kommunikáció. Az a dolgom, hogy megértsem, ahogy ő is igyekszik megtanulni úgy, ahogy azt én teszem.

Nem gondolom, hogy rossz ez a módszer, bár nekem ijesztő. Mindenkinek úgy kell csinálni, ahogy neki jó, amit vállalni tud, amit végig tud vinni.

Nem tudhatjuk pontosan miért is sír ilyenkor, bár jó lenne ha el tudná mondani..

Lehet fél vagy segítséget kér, ki tudja mi jár egy kisbaba fejében.

Azért sírna, mert nem az történik amit ő akar?

Ez nekem túl tudatos, olyan ego-szagú, ez inkább később alakulhat ki.


Nálunk egyébként az altatás nem személyhez kötött, a te öledben is elalszik.


Az ismerősödnek üzenem, h az én kisfiam a maga módján igenis mondja, hogy így szeret és egyenlőre csak így tud elaludni.

Szöszimöszi a módszered csak egy módszer, ami neked bevált, viszont az ismerősöd egy felfuvalkodott és okoskodó tahó.

Erről persze nem te tehetsz...

2010. febr. 1. 13:48

nekem 3 babám van, de nekem is az a véleményem, hogy 5hnaposan még nehéz bármire is "ránevelni" és felesleges is, annyit változnak folyamatosan. most igazából délutáni vagy esti altatásról van szó? én délelőtt és délután is babakocsiban ringattam el őket(kb 2 perc volt az egész), este pedig bealudtak a tejcsibe, de sokszor felébredtek, amikor le akartam tenni őket. ilyenkor babakocsi tologatás(volt egy régi kis babakocsi, amit úgy kaptunk, de a célnak megfelelt csak a lakásban használtam) és ha mélyen elaludt áttettem a kiságyba. Éjjel pedig 2x is felkeltek szopizni, de simán visszaaludtak.

de kb 8hónapos koruktól már rendes vacsit kaptak, az anyatej már kevés volt ahhoz, hogy belealudjanak. ekkor egyszerűen letettem aludni őket, persze azonnal sírás, eslő nap lefeküdtem a nappaliba, hogy lásson ott vagyok, kb 30mp-ig sírt, odamenetm és mondtam, hogy á-á alvás(de tök határozottan)kimentem és lefeküdtem a kanapéra, ha sírt csak annyit mondtam csücsü(mármint az a hang, amikor csitídod..) és egyszer csak csend lett. vártam még 10 percet és kimentem a szobából. ezt még 2 napig csináltam, a 4.nap kimentem a nappaliból is és kész. ha sírt, azonnal visszamenetm(nem vártam perceket!) de nem vettem ki az ágyból, hanem tök határozottan megfogtam a fejénél és a fenek alatt és lefektettem puhán az ágyra és nagyon határozottan mondtam, hogy á-á alvás. (na ez a szó vagy kifejezés lehet bármi, de én ezt találtam megfelelőnek, bármit mondasz a dallamát 2-3 nap alatt megszokja és tudni fogja, hogy ehhez a szóhoz milyen cselekvés tartozik, már bocs, de olyanok, mint a kutyák...) lehet nekem szerencsém volt, (bár 3 van így nem hinném) de mind a 3-mal működött, de csak 8-9hónaposan!! 5 hónapos még pici ehhez, 8-9 hónapos már nagyon sok szót ért. Pl ezt az á-á alvás kifejezést én mondtam nekik születésük óta, ha letettem a babakocsiba délelőtt vagy délután is, olyan megnyugtatás képpen, lehet 8-9 hónapos korukra így már kialakult hamar, mit is akarok én ezzel este, és nem volt nagy gond az altatás. A mai napig simán leteszem őket, néz is az összes ismerősünk, hogyan csinálom(nagy önuralom kell hozzá! ha sír, akkor sem veszem ki, de odamegyek és visszfektetem az ágyba!) ja és várok kb 3-4felsírásig, hogy abbahagyja-e, mert van, hogy elindulok felé a másik szobában a sírásra, erre csend lesz. ilyenkor soha nem mentem már oda hozzá! azt jelenti lefeküdt és el fog aludni! szóval ne menj az első sírásra, de én soha nem hagytam percekig bömbölni őket(azt olvastam ezzel kapcsolatban, ha sokáig hagyjuk sírni elveszti a biztonságérzetét és félni fog, inkbb menjünk oda és fektessük le határozottan, de ne vegyük ki az ágyból, így elérjük, hogy ha sír, ott az anyukája, de nem jöhet ki.) remélem nem volt bonyolult

2010. febr. 1. 13:26
A sírni hagyós módszer nem azt talarja, hogy hónapokon keresztül üvölt a gyerek elalvásnál. Leírom, nekem hogy sikerült, több ismerősöm is ezzel a módszerrel szoktatta egyedül elalvásra a gyereket. Pontosan 5 hós volt a babókám, mikor elkezdtük. Amúgy fura, mert többen azt írjátok, hogy ez a gyerekem igénye. Én azt gondolom utólag, hogy ez szépen hangzik, de igazából mindenre (jóra/rosszra) mi neveljük, tanítjuk a gyermekünket. Én is mondtam anno, hogy az én picim csak ölben, ringatva alszik el, aztán erre visszakérdezett az illető, hogy honnan tudod? Mondta? Na ekkor néztem én is mélyen magamban. Szóval a módszer sírni hagyós, viszont tuti nyerő. Nálunk csak az első alkalom volt durva, na akkor én is majdnem bőgtem, kb egy óra hosszat tarott, de ma már tudom, hogy nagyon jól tettem, hogy kitartottam. Ennek a módszernek az a lényege, hogy leteszed a gyerkőcöt és kijössz a szobából, persze ő rögtön üvölt. Először 1 perc múlva mész be, nem szólsz hozzá, simogatod a hátát, cumi vissza, max 20 mp-et vagy benn, kijössz. Következő alkalommal 3 perc múlva mész be és ugyanez, majd növeled 5-7-9-11 stb percekre, amíg szegénykém álomba nem sírja magát, én már a 15 percesnél tartottam, amikor ez végre sikerült. Igaz, hogy szegénykém még 10 perc múlva is hüppögött az ágyban álmában, viszont jókedvűen kelt, így megnyugodtam én is. Másnap az egész procedúra 10 percig tartott, harmadnap pedig egy pár percig csak, nem akartam hinni a szememnek/fülemnek. Én napközben csináltam ezt, mikor csak én voltam vele, este amúgy sem volt gond mondjuk az elalvással. Azóta semmi gond nincs vele, letesszük, ha nem annyira fáradt még, akkor dumálgat egy kicsit, az esetek többségében viszont hasravágja magát és szundizik. A módszer azért is jó, mert nem kötődik hozzám az alvás terén, a férjem, a nagyik, tesóm, mindenki le tudja tenni aludni. Csak ajánlani tudom, és tényleg arra kell gondolni, hogy csak azt az első pár alkalmat kell kibírni, ez pedig csak rajtunk múlik, a babusnak semmi baja nem lesz, ő azért üvölt csak, mert nem úgy történik valami, ahogy ő megszokta.
37. nixi. (válaszként erre: 32. - Pöttyi)
2010. febr. 1. 13:02

Nem biztos. 8 hónaposan már érti, ha azt mondod alvás van és visszafekteted.

Hasonlóval már én is próbálkoztam, de mint már írtam is valakinek nekem nem nyugszik meg sem szóra, sem énekre.

Ezért gondolom én meg inkább kis idő elteltével próbálkozom a módszereddel.

Korábban írták is, lehet még nem érett erre.

36. nixi. (válaszként erre: 35. - A908366fdb)
2010. febr. 1. 12:51
mi is oroszlán :)
2010. febr. 1. 12:46

Köszi!

Hát eléggé akaratos és kitartó is! Oroszlán a horoszkópja:)

Meg amúgy is:)

Majd meglátjuk hogy sikerül...most elmegyünk sétálni, azzal nem lesz gond, úgyhogy már csak este próbálom ki.

34. Pöttyi (válaszként erre: 33. - A908366fdb)
2010. febr. 1. 12:43

Sok sikert és kitartást!

(nálam egy párszor elszakadt a cérna) Ezt csak azért mondom hogy készülj fel rá. Bár attól függ hogy a csemetéd mennyire akaratos és kitartó.

33. a908366fdb (válaszként erre: 32. - Pöttyi)
2010. febr. 1. 12:36

Ezt a módszert, amit leírtál, a következő alvástól én is bevetem:)

Nagyjából így próbáltam eddig is, csak bent hagytam a szobában, nem ültem le mellé...lehet az volt a baj, hogy nem érezte a közelségem...

MOst kipróbálom úgy is, hogy addig bent maradok amíg el nem alszik...

Majd írok hogy hogyan ment:)

32. Pöttyi (válaszként erre: 30. - Nixi.)
2010. febr. 1. 12:31
Én olyan 8 hónaposan kezdtem el, de már bánom hogy nem hamarabb. Mert akkor lehet hogy az éjszakai alvás is hamarabb rendeződött volna.
31. nixi. (válaszként erre: 25. - Pöttyi)
2010. febr. 1. 12:28
igen, a lányok is csak az altatást javasolták a nagyágyban.
30. nixi. (válaszként erre: 20. - Pöttyi)
2010. febr. 1. 12:27
Ez valóban elég humánus megoldásnak látszik, de ha jól gondolom a te babád jóval idősebb lehetett ekkor. Ugye? Mennyi idősen kezdtétek?
29. nixi. (válaszként erre: 17. - Szabina1984)
2010. febr. 1. 12:23

Engem sem zavarna, ha a mi ágyunkban aludna, de nem hagyjuk egymást aludni.

Szerintem nálatok jó ez így, ahogy van.

28. nixi. (válaszként erre: 12. - 1f9774333a)
2010. febr. 1. 12:18
:D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook