Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos babám nem hajlandó elaludni egyedül, minden éjjel felkell 4-szer.Van valakinek jó tanácsa? fórum

7 hónapos babám nem hajlandó elaludni egyedül, minden éjjel felkell 4-szer.Van valakinek jó tanácsa? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
73. d550c57e19 (válaszként erre: 71. - Tündér74)
2011. okt. 24. 11:20
igen azt én is így gondolom és bár nekem nagyon akaratos fiam van jókor és jó könyvet alkalmaztam. Jelzem most is kb 1óra mire elalszik és bent kell ülni vele, próbáltam kijönni meg sok mást de nem vált be . Most 2.5 , néhányszor kel éjjel de elfogadom hogy ilyen, ha valamin nem lehet változtatni. A kicsi kel párszor de ő neki is csak a cumi kell alszik tovább ezen nem is tudnék változtatni de ez nem is gáz mert nem egész éjjel van fent mint a nagy ennyi idősen.
2011. okt. 24. 10:34
Én kezdek arra gyanakodni,hogy én születésétől fogva igény szerinti szoptatás híve vagyok,Akkor cicizett és cicizik most is,amikor kedve tartja.Nem néztem én sose az időt,hogy mikor kell ennie,ha óránként kérte,akkor adtam.Lehet,hogy ezzel rontottam el?????????????????
71. tündér74 (válaszként erre: 69. - D550c57e19)
2011. okt. 24. 09:18

Ezekkel a módszerekkel csak az a gond, hogy minden gyermeket egy kalap alá vesznek. Nincs két egyforma gyerkőc, így eleve nem működhet egyformán ugyanaz a módszer különböző egyéniségű babáknál.

Az ilyen könyvekkel még az is a bajom, hogy problémának állítanak be egy olyan jelenséget, ami teljesen normális viselkedés a csecsemők részéről. Annyi minden miatt sírhat egy ilyen korú pici baba, szerintem a minimum, hogy ilyenkor felveszi az anyuka és magához öleli, vigasztalja. Fontos nekik a testi kontaktus.

Persze mindenkinek más módszer válik be, én az anyai ösztöneimre hallgattam.:)

70. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 69. - D550c57e19)
2011. okt. 23. 15:51
Nappal most már kevesebb gond van az elalvással.Éjszakai ébredések a gond.Nem jó nekem éjjelre az ilyen módszer,mert a testvért és az apucit is felkelti,nem akarom ez végett az egész családot éjszakáztatni.de azért köszi.
2011. okt. 22. 20:08
szia, nekem is 7hónapos és 4 hónapos kora óta kel fel előtte végigaludta az éjszakát. Mostanában 2körül ébred.ő is eszik,előtte nem evett éjjel akkor szokott vissza rá. Pedig napközben 4szer eszik pépes kaját tuti nem éhes csak megszokás. Este szépen elalszik de éjjel nem alszik vissza tea esetén sem csak a tápszer. Ez van. Nem kell aggódni én a nagy fiammal 10hónapos koráig éjszakáztam milliószor kelt. Annyira kimerültem hogy muszáj volt tennem valamit. Aludj jól gyermekem című könyv vált be - sír de bemész hozzá x időközönként. Bevált mert kitartottunk. Az evésről meg szerintem le fog szokni:)
68. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 66. - Cimbulka)
2011. okt. 22. 17:17
Köszönöm.Elhiheted én is mindent elolvastam amit csak lehet az interneten,mielőtt ide írtam volna.Minden oldalon mást és mást tanácsolnak.Lassan kezdek belenyugodni,hogy nem sok esélyem van arra,hogy mostanában átaludja az éjszakát.Sok féle mindent kipróbáltam már,mielőtt itt kértem volna tanácsot.De valahogy semmi nem válik be,nem látok javulást.Most megint megpróbálok egy új módszert,ha ez sem válik be,akkor hagyom a dolgokat a saját medrükben folyni,és valamikor csak lesz egy pihentető éjszakám:-(
2011. okt. 22. 17:01
Köszönöm szépen a tanácsokat.
66. cimbulka (válaszként erre: 1. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 22. 14:46
A neten én utánna néztem és találtam egy cikket az a címe hogy 8 tény a csecsemők alvásáról,és abba benne van hogy ez teljesen normális dolog.Az enyém 4 hónapos és kb 2 hete kezte el hogy éjszaka felébred 1x,2x,valamikor 3-4 órát is fel van,és tév hit hogy az a jó baba amelyik végig alussza az éjszakát.Olvassátok el,érdekes cikk.
65. tündér74 (válaszként erre: 64. - Davidadri)
2011. okt. 22. 14:39
Szia!:) Ha a babád evés után úgy alszik, mint a bunda, akkor nyugodtan adjál neki tápszert hajnalban. Hallgass a babádra, ő jobban tudja, hogy mikor éhes.
2011. okt. 22. 11:01

Sziasztok.

Nekem is ugyan ez a problémám, annyival másabb a helyzet, hogy az én babám tápszeres, de ugyan úgy 7 hónapos. A BEBA PRO H.A. 2-es tápszert esszük. Éjszaka felkel 3-5 óra között. Próbáltam neki teát adni, de 10 percenként sírtunk továbbra is. Ha megetetem akkor úgy alszik mint akit leütöttek, de a doktornő azt mondta, hogy jó lenne ha nem enne éjszaka. Egy foga van alul. A másik még nem jött ki. Ti mit tanácsoltok?

63. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 62. - Danina)
2011. okt. 19. 11:12
Én is úgy érzem,hogy csak én kellek neki.Amíg visszalszik mellettem van.Már berakatam neki a kispárnám,amivel eddig aludtam,de nem veszem észre a hatását.Az igazság az,hogy lehet,ha mellettem aludna egész éjjel,jobban aludna,csak én nem,mert nem tudok akkor kényelmesen aludni.A nagyobbik sem aludt köztünk soha,kivétel ha beteg,a pici is csak miután kihoztuk a kórházból pár napot,hogy szokja az új helyet,de pokolian aludtam.
62. danina (válaszként erre: 61. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 19. 10:51
Ha nem szopizik,csak cuppog,illetve anélkül is elalszik,akkor csak anyahiánya van,biztonságra van szüksége,úgy érzi,és ezért kel fel.Próbáld magad mellé venni,és ha mélyen alszik,tedd vissza a kiságyba.Ha az ágy a tiéd mellett van,csak nyúlj oda,cirókázd az arcát,hátát,kis kezét,és halkan csitítgasd.Ha nem használ,próbáld az alvós pelust,vagy rongyikát (amivel alszik) a Te illatoddal (amit megszokott) pl.öblítő,tusfürdő,enyhe parfüm stb hogy azt érezze rajta,anya itt van.
2011. okt. 19. 10:34
Egyébként így telik egy napunk:reggel fél hatkor felkell,fél 8 kor elviszük a nagyobbikat oviba,akkor alszik egy kicsit a babakocsiba.Délben kap rendes hamit,és alszik durván egy órát.3 fele eszik gyümit,vagy valamit+tejcsi.Fél 4 fele megyünk a bátyusért,van amikor alszik,van amikor nem.Ha ilyenkor nem alszik,kb.fél 5 fele alszik fél óra,órát.Ha felkell fürdetem őt utána a bátyust,szopizik,de nem alszik el.Fél 8 fele nyűgös lesz,adok cicit és elalszik.Éjjel nem tudom milyen időközönként kell fel,mert most már nem nézem az időt,csak azt tudom,hogy már megint felkelt,pedig én még csak el sem tudtam mélyen aludni.
2011. okt. 19. 10:25
Most éjjel az első fölkelésnél egy kis hátsimivel visszaaludt,nem kellett kivegyem.A többinél ki kellett.
59. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 53. - Syria)
2011. okt. 19. 10:23
Csak 1 szobánk van egyenlőre:-(
58. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 54. - Danina)
2011. okt. 19. 10:22
Nem hiszem,hogy a tejjel van a baj,mert van amikor nem is eszik éjjel,csak cuppog rajta kicsit és alszik tovább,van amikor nem is cicizik,odateszem magam mellé és alszik tovább.
57. emi75 (válaszként erre: 56. - Emi75)
2011. okt. 18. 17:45
a felvesz-letesz több ismerősnél és a testvéremnél is bevált.
56. emi75 (válaszként erre: 55. - Emi75)
2011. okt. 18. 17:44

Apuka nélkül kivitelezhető még a felvesz-letesz módszer, én nem vállaltam, mert egyévesen már vasakaarata van, nálatok még lehet, hgoy beválik. De apuka se fog aludni az üvöltéstől hidd el.


Lényege, hogy ha felébred, ellátod, ne legyen se éhes, se szomjas, se pisis, se fogfájás stb. ha tuti semmi baja nincs, csak anyát akarja rágcsálni, akkor megszeretgeted, visszateszed, elfekteted, feláll, elfekteted, feláll, ordít, elfekteted, szeretgeted.... és ezt kb. hetvenszer, mire először visszaalszik, több óra is lehet.Ja és cicit nem adsz. és éjszakáról éjszakára több idő telik majd el alvással és kevesebb ordítással. De ehhez komoly elszántság kell, és kötélidegek, mert ha belekezdtél muszáj végigcsinálni.


De azt tuddd, ha éjszaka nem szoptatsz, egyre kevesebb tej fog termelődni. Én emiatt vártam egy éves koráig, mert tápszert nem is tudtam és nem is akartam adni neki.

55. emi75 (válaszként erre: 50. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 18. 17:37

Pontosan így voltunk mi is, ahogy leírtad. A korábbiakban leírtam miket csináltunk, és javult a helyzet, kipihentebb vagyok. A gyerek is megszokta, hogy éjjel nincs cici, vagyis egyszer van csak. most már óramű pontossággal jelentkezik hajnalban azért az egy cicizésért. Igaz, ő idősebb.


azért írogatok neked, mert amiket leírtál egész pontosan illik a mi helyzetünkre, ami javult az "intézkedések" eredményeképpen.


Ha apa van vele pár éjszakát, akkor elvileg megszokja, hogy "nem érdemes" felkelnie, és ha a négy felébredésből csak három vagy kettő lenne, az már sokat számítana a te alvásod szempontjából, hidd el. Várhatsz is vele még pár hónapot, de nálunk egyre rosszabb lett a helyzet, amikor én besokalltam, akkor már háromnegyed óránként kelt, és csak cicin aludt vissza, ahogy írod is. Ha nem kapott cicit üvöltött, én álmos voltam, türelmetlen, és inkább cicit adtam neki, csak aludjon már.


Elmentünk homeopátiás gyerekorvoshoz, ő is az apukás éjszakát tanácsolta, és adott hozzá homeos szereket, ha érdekel leírom hogy miket, amik elvileg rásegítenek a folyamatra.


Ami még fontos, hogy szétválaszd a gyerekben a szopizást és az alvást, ha akarod szoptatni, akkor olyan időpontban, amikor (még) nem álmos. és az altatásra találjatok ki más szertartást, az enyém tényleg pár nap alatt megszokta. (nálunk vacsi, fürdés, mese képeskönyvből, ő kapcsolhatja le a villanyt, mellé fekszem, öt perc alatt elalszik, átteszem az ágyába) De ezt nektek kell kitalálni, hogy a gyereket mi érdekli.

54. danina
2011. okt. 18. 15:50

Szia ERCSI86!

Az én unokám is 7 hónapos,és hasonló problémákkal küzdött a lányom is.Most meglett a megoldás,igaz,Bence már nem anyatejes,hanem 1-es tápit kapott.Kiderült,hogy váltani kell 2-re,mert az előző már nem elég tápláló neki éjszakára.2 napja az újat kapja,és alszik,mint a tej.Nem lehet,hogy a tejcsi minősége,összetétele a baj?Esetleg túl híg neki?

53. syria (válaszként erre: 48. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 18. 15:14
Ha nem oldható meg, hogy külön szobában aludj legalább a héten egyszer-kétszer (mi meg tudtuk oldani), akkor nincs ötletem. :(
2011. okt. 18. 13:07
Hát megpróbálom ezt is!
2011. okt. 18. 12:55
Ezért kell, hogy apuka mejen oda, mert rajta nem érezné az anyatejcsi illatát... (Olvastam, és sokan írták, hogy nekik bevált). Sok sikert! :-D
50. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 49. - Abigél)
2011. okt. 18. 12:14
Megpróbálom megbeszélni a párommal.Nem attól félek,hogy éhes,hanem mert ahogy felkell elkezd sírni,és a cici megnyugtatja.Próbáltam már,hogy nem rakom cicire,de a sírásra mindenki felkelt,és ráadásul ő is éber lett,és 1 óra volt mire visszaaludt.Azért rakom rögtön cicre,hogy visszaaludjon rögtön.
2011. okt. 18. 11:48
ERcsi! Azért egy próbát megérne, hogy apuka etesse meg éjszaka. Ki tudja, hogy reagálna rá a gyerkőc. Nem reklámnak szánom, de a Dr. Brown's cümisüveget próbáltad már? Nálunk bevált! És nem feltétlenül kellene megetetni, csak megölelgetni, ringatni. És csak ha éhes, akkor etetni, hiszen te is mondod, hogy sokszor ahogy ráteszed a cicire már alszik is. Nem lehet, hogy inkább azért rakod egyből cicire, mert te félsz attól, hogy esetleg éhes, és nehogy éhezzen?
48. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 47. - Syria)
2011. okt. 18. 11:37
Egy a baj avval,hogy apuka kelljen fel hozzá.Márpedig az,hogy a babuci nem fogadja el cumisüvegből a tejcsit,és a másik pedig mivel egy szobában alszunk a kicsivel,így is,úgy is felkellnék rá.
47. syria (válaszként erre: 46. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 17. 17:46
És az apuka hogy áll a kérdéshez, hogy amikor másnap nem kell mennie dolgozni, ő legyen az ügyeletes?
46. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 31. - F263e5104b)
2011. okt. 17. 10:38
Nem találom meg!:-(
2011. okt. 16. 18:22

Nálunk is ez van volt a helyzet, pedig már 3 éves.

De úgy 2 éves kora óta javult a helyzet, már csak akkor kell fel ha a cumiját keresi.

2011. okt. 16. 18:19
Szívhang lejátszás segíthet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook