Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! 3 éves fiam csak akkor hajlandó elaludni, ha bent vagyok a szobájában. Hogy tudnám rászoktatni az egyedül alvásra? fórum

Segítsetek! 3 éves fiam csak akkor hajlandó elaludni, ha bent vagyok a szobájában. Hogy tudnám rászoktatni az egyedül alvásra? (tudásbázis kérdés)


25. kicsinie80 (válaszként erre: 24. - Stokimagdi)
2010. jan. 19. 14:31
:) Az tényleg más helyzet, de nekem csak 1,5 év van köztük. Egyébként is egy szobába akartuk rakni őket, de volt 2, így kétfelé mentek. Most úgy látszik, hogy az első megérzés jön be, mint mindig.
24. stokimagdi (válaszként erre: 19. - Kicsinie80)
2010. jan. 19. 09:21

Ez nagyon jó, :D:D:D

Lefektetem a 18 és fél éves nagyfiamat, és átviszem hozzá az 5 és fél évest.

Bocsi nem zrikálni akartalak, csak elképzeltem a helyzetet. :D

23. stokimagdi (válaszként erre: 16. - 35c81b79eb)
2010. jan. 19. 09:19
Az én kicsi fiam is májusban 6 éves lesz.
22. stokimagdi (válaszként erre: 13. - Kicsinie80)
2010. jan. 19. 09:17

Láttam, mert 1 kor elhozom, hogy egymás mellett fekszenek, szépen csöndben, sötétítőfüggöny behúzva, és az ovónéni mesét olvas. Igy csoportosan " elbódulnak" :D, és elalszanak.

Sajnos itthon már mikor hazahozom, nem akar aludni, hiába olvasok neki mesét, képes egy óra hosszáig szórakozni, beszél ugrál mocorog az ágyban.

Este sajnos lefeküdni sem hajlandó egyedül, de ha mellé bújok is ugyanaz van, mint délután.

2010. jan. 19. 08:50

amikor fektetem, és a lánykám szeretné h maradjak még, szoktam mondani neki h anya is fáradt megyek aludni, vagy h anyának még dolga van, megérti pedig csak 2 mult.


viszont éjjel van amikor átjön hozzán pedig éjjeli fény sincs neki kapcsolva, én olyankor visszakisérem az ágyába. volt amikor 3x is egy éjj alatt, de utánna ritkult és max 1 hét alatt rájött h feleslegesen jön át.

különben ha valami baja van és sí akkor én megyek át megnézem...


nappali alvásnál amikor átszoktattuk a kiságyból a angyba, hoztam olyan szabájt h nem szabad az ágyból felkelni... megszokta :)


Jucus77: félálomba hgyd ott és szolj neki, ha nem teszed szerintem az olyan mintha becsapnád...

én így érezném.

ja! pont tegnap mondta nekem anyukám h őszerinte már át kellene aludni az éjjelt a lányomnak.... hát nem tom, szerintem ez is szoktatás kérdése, szerintem 1x felébredés még belefér.


A lánykám most h beteg volt arra kapott rá h símogassam sz éjszaka közepén is ha felébred... :(

már alakul...

2010. jan. 19. 08:35

Sziasztok!

Ez egy nagyon aktuális téma! Nekünk is problémás az elalvás, átalvás... Mi is 3 évesek leszünk februárban. Karácsony előtt még rendben mentek a dolgok, mert egy héten egyszer legalább átaludta az éjszakát, viszont azóta mindig felébred és kiabál, illetve most már, mivel ég az éjjeli lámpája, át is jön egyedül. Az elalvás sem megy, főleg nem egyedül. Most ott tartunk, hogy már délután sem hajlandó elaludni, ez nagyon elkeserít, mert látom, hogy estére nagyon kimerül. Tudom, hogy én rontottam el, mert mindig úgy altattam, hogy vele voltam, míg elaludt. Énekeltem, mesét mondtam, de most nem tudom, mit tegyek. Valószínű, tényleg az van, hogy mikor felébred, akkor engem keres, aki ugye ott voltam, mikor elaludt. Azt hittem, hogy majd el tudom neki magyarázni, hogy amikor ő elalszik, akkor megyek én is lefeküdni, de azt hiszem nem fogja fel...

Szóval, ha valakinek sikerül, vagy sikerült már leküzdeni ezt a problémát, írjon légyszi'!

2010. jan. 19. 07:42
Tegnap este nagyon sírt a fiam, mikor kijöttünk a szobájából, pedig még éjjeli fény is volt neki, úgyhogy besokalltam. Megfogtuk férjemmel az ágyát és átvittük a húgához, aki már rég aludt, úgyhogy csendben kellett lennie. És láss csodát, egyedül elaludt és fel sem kelt egész éjjel! :D Úgy néz ki, nálunk ez most beválik.
2010. jan. 19. 07:28
mi még cicizünk így nemis alszik külön!!
2010. jan. 19. 06:46
Sztem magától kialakul a dolog, csak kivárni nehéz tudom.Mi egy éves koráig, hol szopival, hol ringatva altattuk, ne is mondjam, hogy nappal csak babakocsival ringatva.Aztán egyszer csak igénye lett, hogy ne piszkáljuk elalváskor.Persze vannak nehezebb időszakok, mikor 146x elmondja, hogy elénekeljük még a micimackót, de elmúlik ez is.
2010. jan. 18. 18:28

Hát nem akarlak elkeseríteni, de én ugyanígy voltam a nagylányommal, kb. 2 hónapja alszik el egyedül és májusban lesz 6 éves. : )

De ez nem törvényszerű, lehet, hogy neked könnyebben fog menni. Én egyszerűen megvártam, amíg magától eszébe jut, csak annyit mondogattam neki, hogy a nagy iskolások már egyedül alszanak. :)

Nekem bevált. Bár ő nem alszik ott az oviban, de szerintem nem is aludt volna el, ha annak idején úgy íratom be, azért nem is ragaszkodtam hozzá. De én itthon voltam a picivel, hazatudtuk hozni.

15. kicsinie80 (válaszként erre: 14. - 3c0814215c)
2010. jan. 18. 17:09
:)
14. 3c0814215c (válaszként erre: 13. - Kicsinie80)
2010. jan. 18. 17:04
Mint a kisangyal.
2010. jan. 18. 17:01
Akinek nem alszik el este a gyerkőce egyedül, az oviba hogy alszik el? Én még most akarom beadni.
12. kicsinie80 (válaszként erre: 10. - Ymanie)
2010. jan. 18. 12:08
Azért vettem el tőle, mert a húgának már nem akartam cumit, mivel annyi nyűggel jár. Viszont neki meg már a kórházban dugták a szájába, így nem volt más választásom.
2010. jan. 18. 11:35

Erre tuti tipp nincs.

Talán próbáld meg az "egy pillanatra kimegyek, mindjárt jövök", szöveggel. Ami mindig egy kicsit hosszabb távollét.

10. Ymanie (válaszként erre: 7. - Kicsinie80)
2010. jan. 18. 10:59
Nem kellett volna elvenni tőle a cumit.Mostanra már úgyis eldobta volna magától.
2010. jan. 18. 10:15
hát nekünk se álom az alvásunk,,ő még éjszaka is sokat fenn van!!
2010. jan. 18. 10:13

A gyökereknél kell elkezdeni. Később már nehéz.

Egyébként természetellenes főemlősöknél hogy a kölyök egyedül, a szülőtől elzártan alszik.

2010. jan. 18. 09:38
Amikor pici volt, nekem sem volt gondom, aztán mikor elvettem tőle a cumit, minden megváltozott. Ez volt 1,5 éves korában. Nem tudom, mivel pótolhatnám magam és a cumit.
2010. jan. 18. 09:35

nekem a suttogó titkaiban az jött be h meg kell tanítani egyedül elaludni, mert tanulni kell!


szerintem azért sír fel éjjel mert ugy alszik el h ott vagy melette és amikor éjjel felébred téged keres, mert azokat az ismerős dolgokat-személyeket keresi amik ott voltak körülötte amikor elaludt.


én annó amikor pici baba volt a lánykám kézben altattam, de csak félálomig, akkor szoltam neki h anya most lerak a kiságyba aludni, eleinte kinyitotta a szemét rám nézett és nyugtázta h szoltam, késöbb ki se nyitotta, beraktam, oldaltfordult és aludt tovább.....

2010. jan. 18. 09:28

Plüss mindig van mellette, éppen az, amelyiket akarja. Régebben próbáltuk az éjjelifényt, sajnos nem jött be, bár most lehet, megint megpróbáljuk.

Engem még az esti altatás nem is zavarna, de éjjel többször felébred, kiabál és ezzel felébreszti a 1,5 éves húgát is. Ma is 3 órán keresztül fent voltam, míg a húga visszaaludt, annyira megriadt :(

2010. jan. 18. 09:26

Ez a téma engem is nagyon érdekel. Az enyém sem alszik el egyedül. 5 és fél éves.

Ez elég baj, mert nagyon sokszor addig fenn van, mint mi.

2010. jan. 18. 09:24

Ez nagyon nehéz ügy,talán valami kedvencet kellene mellé fektetni,amit ölelgetni tud (plüss állatka pl.)és az ad neki egy biztoság érzetet.

Lehet,hogy fél a sötét szobában,ezért érdemes lenne egy éjszakai fényt alkalmazni.

2010. jan. 18. 09:20
Már többször próbáltuk, hogy az ajtó előtt állunk, míg elalszik, először sikerül is, de másnapra már kiabál utánunk. Nem tudom mit tegyek :(
2010. jan. 18. 09:19
Segítsetek! 3 éves fiam csak akkor hajlandó elaludni, ha bent vagyok a szobájában. Hogy tudnám rászoktatni az egyedül alvásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook