Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg az 5 hónapos kisfiam egyedül elaludni? fórum

Hogyan tanítsam meg az 5 hónapos kisfiam egyedül elaludni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. nixi. (válaszként erre: 116. - Olasznori)
2010. márc. 9. 10:43
jobbulást nektek!!!
116. Olasznori (válaszként erre: 115. - Nixi.)
2010. márc. 7. 09:37

Szia!


Ne haragudj,ígérem válaszolni fogok,de kisfiam kórházba került,én is beteg vagyok...

115. nixi. (válaszként erre: 114. - Olasznori)
2010. márc. 4. 16:19

az ember azt gondolná, olyan egyszerű válaszolni, aztán mégsem... :D


van egy fórumom, a rossz testvérből jó testvérek, nem árt ha átfutod, van benne egy csomó háttérinfó.


Kicsit durván játszik, sokat üt, vág, püföli a játékait, kicsit agresszív is, nem durván, de előfordul, hogy szólni kell.

Engem inkább az zavar jobban, hogy vannak játékok, amik alig érik meg a második, harmadik játszást. A szülinapra kapott helikopter propellerét pikk-pakk letörte, de számtalan hasonlót tudnék sorolni. Egy, valami meglepetés csokitojásban lévő lovat összerakás közben széttört, pedig szereti ezeket a játékokat, ment is a szeméthez rögtön, és kidobta. Máskor is volt olyan, hogy valamit tönkretett és azt mondta, hogy nem baj, majd veszünk másikat. Nem tudom ezt honnan veszi, mi ilyet sosem mondtunk, de szerintem otthon sem mondanak neki. (remélem)

És valóban nem veszünk másikat.

De így van ez a bútorokkal, egyéb berendezési tárgyakkal, nem vigyáz semmire.

Papírjátékkal nem tud játszani, ami nem bombabiztos az tuti tönkremegy hamar. Tésztából csináltunk játékokat, többek között vonatot és repülőt. Szóltunk neki, elmagyaráztuk, hogy ezzel óvatosan kell játszani, mert könnyen eltörik és nincs másik. Megkapta és fél óra múlva ripityára törte. A tesójáé és az unokahúgomé azóta is tökéletes állapotban van.

Kicsit sajnálom az elrontott játékokat, pláne, hogy mindig minőségit, ötleteset, fejlesztőt és szép játékokat igyekszünk vásárolni. Már ott tartunk, hogy nem szívesen..

(nem mellesleg a nagy gonddal berendezett szép lakásunkat is féltem).

Nem tudom, hogy van az, hogy egyik gyerek vigyáz az őt körülvevő, számára kedves dolgokra, a másik pedig nem. Ezen szeretnék valahogy változtatni.

114. Olasznori (válaszként erre: 113. - Nixi.)
2010. márc. 4. 09:03

Szia!


Még mielőtt válaszolnék a kérdésedre, kérlek te válaszolj az enyémre:

Miért kérded? Úgy értem, mi a tapasztalatod mi történt, ami miatt kérded? Sok az összetört játék vagy csapkodás? Miket csinál, ami miatt felmerült ez a kérdés?

113. nixi. (válaszként erre: 111. - Olasznori)
2010. márc. 3. 18:21

Szeretnék tőled kérdezni egy nem annyira ideillőt.

5-6 éves kisfiút hogyan és milyen módszerrel lehet megtanítani a játékai és úgy általában a használati tárgyak tiszteletére??

112. nixi. (válaszként erre: 100. - A908366fdb)
2010. márc. 3. 18:19

ügyes vagy, ezzel én is próbálkoztam, de azt sem bírtam hallgatni, ahogy mellettem sírt, mert hiába simogattam, dúdoltam neki, semmi sem használt, annyira sírt..


remélem a ti altatási "gondotok" ezzel megoldódott.


nálunk azóta is ringatás, vagy járkálás a "menő" legtöbbször énekkel együtt.


amióta újra edzek, a hátam is jobban bírja.. :D


most jobban zavar az éjszakai és esti felkelés, mert szombatra kibújt az első fog, de nem sokáig élvezhettük, mert egy napra rá elindult a következő.

most kaptunk valamit, ami úgy néz ki működik, és már másoknak is bevált, uh remélem ez is rendben lesz, mert lassan már pár órát dolgoznék, ami kialvatlanul ugye..

111. Olasznori (válaszként erre: 110. - A908366fdb)
2010. febr. 24. 23:20

Persze,de ez igazából-a nyugodt alvás egyedül-mindenféle előzetes szoktatás nélkül is kialakul a maga tempójában...

A testközelségre való igény teljesen normális!:-)

110. a908366fdb (válaszként erre: 109. - Olasznori)
2010. febr. 24. 22:49

Igen, erről már hallottam...há majd meglátjuk...

Nem akarom, hogy mindenáron elaludjon nélkülem, inkább csak szeretném, ha tudna egyedül is nyugodtan aludni...persze ha igényli a közelségem, akkor ott leszek neki...

meg előbb utóbb úgyis kialakulnak az alvási szokások

109. Olasznori (válaszként erre: 108. - A908366fdb)
2010. febr. 24. 22:41

Persze,minden baba más! Van akit a fogzás jobban bánt,attól nyűgösebbek az éjszakák,és hamarabb kezdődik,mint másnál,van akinél a mozgásfejlődés jobban borítja az éjszaka nyugalmát,stb.

De a szeparációs szorongás kb.5-8 hó közt kezdődik ált. és az szokott éjjel is jelentkezni. De persze személyiségfüggő ennek erőssége...

108. a908366fdb (válaszként erre: 104. - Olasznori)
2010. febr. 24. 22:34

szia!

nekünk pont nem így volt:)

pont 3-6 hós kora között volt nyügisebbb...most kezd nyugodtabb lenni...de szerintem ez minden babánál más...

2010. febr. 24. 22:33
Jó éjszakát neked is!
106. Olasznori (válaszként erre: 105. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 24. 22:32
:-)
105. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 104. - Olasznori)
2010. febr. 24. 22:31
szia!
104. Olasznori (válaszként erre: 103. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 24. 22:30

Sziasztok!


Pont kb. 3 hós kortól van egy nyugisabb időszak kb. féléves korig,utána megint jön egy ébredezős időszak,majd megint nyugi és ez így hullámzik kb.2-3 éves korig,de nincs ezzel baj,ha az Anyák ezt elfogadják. Így könnyebb túljutni a nehezebb időszakokon...

Szép éjszakát!

2010. febr. 24. 22:26
Na ezért írtam! :) Nekem a hordozóm is volt vagy 3-4 kiló és biztos nem bírtam volna lóbálni.Túladtam rajta,pedig most lemérném mennyi is volt pontosan a súlya.Az alvás meg szerintem picit mindig változik,bár nekem 3-7 hónapos koráig átaludta az éjszakákat.Azóta megint szopizik éjjel,de az nem zavar annyira.Az viszont igen mikor hajnali 3-kor dumapartival próbálkozik.Mivel én nem vagyok rá vevő hamar abbahagyja.Persze volt 1 kivétel amikor nem bírtam tovább és felkeltünk.Fél óra múlva ő akart aludni:) .......Mostanában 5 perc és alszik (kop-kop-kop)a dumcsizás után.Remélem ezen a korszakon is túl!jutunk és alukálni fog estétől reggelig...de nem álmodozom,lesznek még nehéz éjszakák amig felnő :).
102. a908366fdb (válaszként erre: 101. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 24. 22:05

Ha nem marad így, az sem nagy baj...de szeretném, ha el tudna aludni egyedül a későbbiekben is.

Hát ja, nem volt egyszerű lóbálni...már 7 kilo volt:)

Igazából nem is csak azért szerettem volna rászoktatni az egyedül elalvásra, mert nem bírtam volna sokáig, hanem mert nem szerettem volna, hogy még 1-2 évesen is csak úgy tudjon elaludni, hogy a nyakamban lóg pl., vagy közénk fekszik...nem azért mert nem szeretem meg ilyenek, mert a gyermekemért mindent...de én így jobbnak látom

2010. febr. 24. 21:59
Legyen úgy,de ennyi idősen még nekem is elaludt egyedül.......Viszont nem tudom elképzelni hogy bírtad lóbálni a hordozóval! én még felemelni is alig tudtam benne a 3 kilós gyerekem,nemhogy lóbálni!Elképesztő teljesítmény volt szerintem.....
2010. febr. 24. 21:53

Sziasztok ismét!

Na szóval...nekem olyan gondom volt, hogy kisfiam(aki 6 hónapos már) hamar rászokott arra(vagyis én szoktattam rá), hogy a bébihordóban alszik el, úgy hogy ringatom. Aztán ez eldurvult odáig, hogy csak úgy aludt el, hogy a levegőben lóbáltam...a gerincem már oda volt, a kezemen vízhólyagok lettek...és minden altatás legalább 20 perc volt...

próbáltam azt a technikát, hogy berakom a kiságyba, hagyom kicsit sírni, megnyugtatom, megint ott hagyom, stb. stb....

Nekünk ez nem jött be, vagyis inkább nekem...nem volt szívem hagyni...nagyon sajnáltam:(

Ráadásul nagyon durván sírt már néha!

Viszont nem is akartam, hogy így maradjanak a dolgok...

Nekünk az jött be, hogy beraktam a kiságyba, sírt, sírt, sírt, de én végig ott voltam vele, míg el nem aludt...simogattam a buksiját, dúdoltam neki...így nem érezte azt, hogy magára hagyom, nem sérült lelkileg, mint ahogy azt itt valaki írta....

Igaz nehezen ment, de már több mint 1 hete elalszik egyedül a kiságyban, kb. 3 perc alatt...van hogy még picit játszik, beszélget, de elalszik egyedül!

Nagyon boldog vagyok!

kb. 1 hétbe telt, mire sikerült ezt elérni...lehet picit több.

De ha így marad, akkor megérte.

Persze van olyan, hogy nincs kedve egyedül elaludni, ezzel mi felnőttek is így vagyunk, nekünk is lehet rossz napunk.

De nem bánom, szívesen rászánom azt a pár percet, amíg elalszik..szívesen simizem addig a kis buksiját!

Remélem most nem szóltam el magam, és már így is marad:):)

99. Khatif (válaszként erre: 98. - Mimmo33)
2010. febr. 4. 14:00

Igen szerintem jo, hogy nem eroltetnek ra minden gyerekre mindent, ami szerintuk jo.

Azt a rendszeresseget kovetik, amit mi itthon kialakitottunk es nem azt, amit valaki, aki a gyerekemet sohasem latta kitalalt.


Tudjak mi Akos napirendje itthon es probaljak azt kovetni ok is. Akos akkor kap enni, amikor ehes, nem pedig akkor amikor eppen a dadak szerint kaja ido van.

Az pedig, hogy nem alszik nem az o hibajuk. Megbeszeltem veluk, hogy mikor kell Akosnak aludni menni es amikor elerkezik az ido,ok beviszik az alvos szobaba es megprobaljak elaltani. De nem sikerult neki. Pon ezert beszeltunk arrol, hogy nekem kell itthon valahogyan valtoztatnom Akos elalvasi szokasain.

98. mimmo33 (válaszként erre: 96. - Khatif)
2010. febr. 4. 12:54
És szerinted ez jó?!Hol a rendszeresség?!Nem a te gyerekedre értem, hanem úgy általánosságban
97. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 96. - Khatif)
2010. febr. 4. 11:49
Szuper az a bölcsi! ha ilyen akkor van amikor én gyerek voltam!nem voltan nagy alvásigényű gyerek és kínszenvedés volt az alvásidő. Hát csak gratulálni tudok annak aki kitalálta!
96. Khatif (válaszként erre: 95. - Mimmo33)
2010. febr. 4. 10:54

Hat a mi bolcsinkben ez nem igy van. Nincsen megszabott alvas ido. Minden gyerek akkor megy aludni amikor akar, az erre kulon kialakitott szobaba.

Hat az en fiam nem akar aludni, meg akkor sem, amikor itthon alszik.

2010. febr. 4. 10:36

Sziasztok!


Én az elején már leírtam a véleményem, és most inkább a bölcsis, ovis kérdés miatt írok.

Akinek most kezd bölcsibe, oviba járnia a gyereke az meg fog lepődni, hogy egy csomó olyan dolgot fog csinálni a gyerek ÖNNÁLLÓAN!, amit otthon nem tesz...A közösség, a hasonló korú gyerekek, nagyon jó hatással vannak egymásra. Pl.ilyen az alvás is. Egészen máshogy fárad el egy gyereke a közösségben, mint otthon napközben. Ha a többi gyerek alszik ő is aludni fog, mert működik a nyájszellem;)

94. Olasznori (válaszként erre: 93. - Nixi.)
2010. febr. 4. 09:20

Szia!


Örülök a véleményednek! :-)

93. nixi. (válaszként erre: 63. - Olasznori)
2010. febr. 4. 09:05

ugyan nem olvastam végig az azóta írtakat, de látom, hogy parázs vita alakult ki.

mégis örülök, hogy ezt leírtad.

olvastam már erről, de valahogy elkerülte a figyelmem.

meggyőztél, ő a legfontosabb.

2010. febr. 2. 17:11
és az, hogy elfogadom az álláspontod, nem jelenti, hogy egyetértek vele. csak tudomásul veszem, hogy te így gondolod.
2010. febr. 2. 17:00
Úgy sajnálom, amikor félreértenek emberek és beleolvasnak olyanokat a mondataimba, szavaimba, ami ott sincs, aztán meg megy a fújolás. . . :-(
2010. febr. 2. 16:58
Mindkét helyre ugyanazt a véleményt írtam, az a különbség, hogy az egyik helyen értettek, a mésikon pedig eltérő a vélemény. Azért, mert elfogadom a te álláspontodat is, attól még, amit én követek, amellett meg is maradok, de ez nem jelenti azt, hogy téged vagy a többieket elítéllek a te nevelésedért. De az tény marad, hogy nem fogunk zöldágra vergődni ebben, mert eltérő a véleményünk és aszerint csináljuk ezután is gyerekeinkkel. Ebben mi a csúnya??
89. Olasznori (válaszként erre: 88. - Szöszimöszi)
2010. febr. 2. 16:49
Ezt nem értem, kérlkek fejtsd ki!
2010. febr. 2. 16:47
Jujj! Most olvastam a másik fórumon írt csúnya hozzászólásodat, na ebből derül ki, hogy nem vagy őszinte ember, mást írsz ide és oda! Pszichológusként lenne mit tanulnod a máshogy gondolkodó emberek elfogadásáról! No de ez már legyen a te bajod. Üdv.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook