Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg az 5 hónapos kisfiam egyedül elaludni? fórum

Hogyan tanítsam meg az 5 hónapos kisfiam egyedül elaludni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. nixi. (válaszként erre: 11. - A908366fdb)
2010. febr. 1. 12:18

hát igen, a hordozókendővel én is altattam már sokszor, főleg, ha dolgom van itthon és nem tudok sétálgatni vele, vagy ha nagyon fáj a hátam.

A hordozóban eleinte nem tudott jól aludni, mert hason alszik, és valahogy ott mindig felverte magát.

Ma már jól alszik benne, ha úton vagyunk.

Nálunk a megnyugtatós módszer nem jött be, mert nem lehet megnyugtatni. Csak ha kiveszem.

Míg még kisebb volt, volt, hogy annyira bepörgött, hogy már nem használt más csak a cici.

Olyan szívesen megírnám a trükköt, mert az azt jelentené, hogy megvan :D

26. nixi. (válaszként erre: 10. - 1f9774333a)
2010. febr. 1. 12:11
lehet, de nagyon nehéééééééz :)
2010. febr. 1. 12:11

Annyit még hozzátennék hogy eleinte mikor elkezdtük majd egy órát szórakoztam vele, de ki kell tartani és nem szabad hagyni hogy ő irányítson mert gyorsan rájön erre és kihasználja majd.

A közös ágyban alvásról meg az a személyes véleményem hogy szerintem egy párkapcsolatnak nem tesz jót ha a gyerek mindig ott van. Azt nem mondom hogy nálunk nem alszik néha, de nem az egész éjszakát. Csak reggelente szoktam étvinni néha.

24. szabina1984 (válaszként erre: 22. - A908366fdb)
2010. febr. 1. 12:09
nem rosszbol írtam, bocsika, csak az orvos nekem is mindig ezzel jön...:-)
23. nixi. (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2010. febr. 1. 12:09

már ketten javasoljátok debórával, hogy feküdjek mellé.

lehet tényleg kipróbálom.

22. a908366fdb (válaszként erre: 19. - Szabina1984)
2010. febr. 1. 12:07
persze...én sem a fogakra fogom, csak ez is egy lehetséges ok...nem én találtam ki, hanem a doki mondta:)
21. nixi. (válaszként erre: 8. - Repasigabi)
2010. febr. 1. 12:07
este ő is szopi közben cicin alszik el, de napközben nálunk ébredés után van az evés, így ez a módszer akkor nem jó, mert utána büfi, peluscsere és játék.
2010. febr. 1. 12:06

Az én kicsim is ilyen volt, hogy csak ölben ringatás közben aludt el, mellé meg elég rossz alvó volt.

Aztán ugye egyre nehezebb volt és be sokaltam.

Én úgy kezdtem el leszoktatni, hogy betettem az ágyába és ott maradtam vele, énekeltem, simogattamm és mikor felült vagy felállt visszafektetem. Mikor már így könnyen elaludt akkor már csak leültem mellé, utána egyre messzebb. Persze ezt a technikát a nappali elalvásoknál is betartottam. Közben nem néztem rá hanem elkezdtem olvasni, de olyan könyveket amik lapozás közben nem csörögtek.

Mikor már úgy ment az elalvás hogy nem olvastam el 1 oldalt és ő már aludt akkor megpróbáltam hogy mi van akkor ha kimegyek a szobából.Persze elkezdett sírni és a cumiját, meg az elalvós nyusziját is kihajigálta hogy visszamenjek. Ilyenkor csak annyira mentem be hogy odaadtam neki a kidobott dolgokat vissza fektettem és már jöttem is ki.

Ma már csak lefektetem, kap egy puszit és 5 percen belül alszik, ha kevésbé fáradt akkor még szoktam hallani hogy szórakoztatja magát.

Ez nekem hogy idáig eljussam vele egy jó félévembe került, de megérte a türelem és a kitartás.

19. szabina1984 (válaszként erre: 13. - A908366fdb)
2010. febr. 1. 12:05
én nem hiszem, hogy a fogakra kell mindig ráfogni. Mert akkor én már 2 hós kora óta foghatnám...:-) nekünk is megvan duzzadva az ínye, de fogacska sehol...:-)
18. nixi. (válaszként erre: 6. - Csiga1170)
2010. febr. 1. 12:05

Ehhez hasonlót én is próbáltam már, de ő nem nyugszik meg sem a simogatástól, sem az énekléstől, sem susogástól, paskolástól.

Egyre jobban sír, amíg ki nem veszem.

Az ölemben viszonylag hamar elalszik.

2010. febr. 1. 12:04

sziasztok,


mi sem vagyunk hajlandoak a kiságyban aludni 2 hónapos kora óta. 6 hósak multunk 21én. Csak velem, simogatni kel a hátát, úgy elalszik. de amint a kiságyba átrakom, már hisztizik is. Tehát marad velem egész éjszaka, élvezzük egymás társaságát, de már kezdem megszokni..ha neki úgy a jó..:-)

16. debóra (válaszként erre: 14. - Nixi.)
2010. febr. 1. 12:04
Én is úgy gondoltam, hogy előbb elaltatod a nagyágyban magad mellett, ha elaludt, akkor beteszed a helyére.
15. nixi. (válaszként erre: 5. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 12:01
köszi, megnézem
14. nixi. (válaszként erre: 3. - Debóra)
2010. febr. 1. 12:00

Nagyon köszi.

Eleinte nálunk is a nagyágyban aludt a baba, nem is akart máshol, csak ott, aztán egy idő múlva azt vettem észre, hogy nem jó senkinek sem, én is állandóan felverem őt, ő is engem. Beraktam a saját ágyába és onnantól alussza át az éjszakákat.

Mi nem cumizunk, ez tudom sokaknak segít.

2010. febr. 1. 11:57
Ja azt elfelejtettemmondani, hogy nálunk lehet a fogzás is befolyásolja, még nem bújt ki a foga, nem is szenved még vele, de a doki szerint meg van már duzzadva rendesen az ínye, és lehet emiatt van...
12. 1f9774333a (válaszként erre: 6. - Csiga1170)
2010. febr. 1. 11:56

10 hó és 11kg:)

Át érzem, majd megszokja a hátad:)

11. a908366fdb (válaszként erre: 1. - Nixi.)
2010. febr. 1. 11:55

Szia!

Az én kisfiam most ugyan ez...ő 6-án lesz fél éves. Annyi különbséggel, hogy kb. másfél hónappal ezelőttig elaludt a kiságyban magától napközben is, aztán egyszer csak gondolt egyet, és azóta nem hajlandó egyedül ott elaludni. Rászokott arra(vagy rászoktattam?),hogy a bébihordóba ringatom...aztán már az sem volt jó neki, csak ha a bébihordóba lóbálom a levegőbe...nekem is leszakad már a hátam, úgyhogy úgy döntöttem, visszaszoktatom...nagyon nehezen megy, mert egyáltalán nem akar bent maradni a kiságyban..próbálok neki énekelni, mesélni, de nem nagyon hatja meg.

úgyhogy ha valahogy sikerül megoldanod a problámát, lécci írd meg nekem is. :)

én most azt próbálgatom, hogy berakom, ha elkezd sírni, bemegyek megnyugtatom, és otthagyom megint...nem hagyom sírni sokáig egyáltalán, de amikor már huszadszor megyek be és már nekiáll üvölteni, (úgy hogy már félig alszik) akkor muszáj vagyok kivenni...és kezdhetünk mindent előlről...

2010. febr. 1. 11:55
5 hónaposan még nagyon kicsi... Én még a 10 hónapos fiamat is van, hogy a kezembe altatom el..
9. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Nixi.)
2010. febr. 1. 11:54

Szia!


Szerintem még nem jött el az idő, hogy az egyedül elalvásra szoktasd.Ha őt az nyugtatja meg, és akkor alszik nyugodtan ha elaltatod, akkor maradj vele.Feküdj mellé altasd el úgy, és utána tedd az ágyába.

Az én fiam 5 és fél éves, és a mai napig igényli, hogy este elaltassuk.Mese, simogatás, és már alszik is.De ha magára hagyjuk azt nem szereti.Hidd el el jön az az idő amikor majd kidob a szobájából;):D, és akkor vissza sírjuk ezt a szép időt amikor még altattuk;)

8. repasigabi (válaszként erre: 1. - Nixi.)
2010. febr. 1. 11:47
nagyobbik lánykám volt ilyen, mindig szopi után kis babusgatásra aludt el, utána pedig szépen átaludta az éjszakát, 6 hónaposan került egyedül a szobájába, attól kezdve szépen lassan, kb 1 éves koráig tartott mire elhagytuk az esti babusgatást...
7. nixi. (válaszként erre: 2. - 73c8b5fe92)
2010. febr. 1. 11:44

jó, hogy ezt mondod, végülis muszájnak épp nem muszáj.

Kicsit ugyan a hátam már érzi az altatást.

Körülöttem több olyan pici is van, akit letesznek és elalszik.

2010. febr. 1. 11:43

az én kisfiam 7 hónapos és több mint 8 kiló. Én is ölben altattam egy hónappal ezelőttig. Annyira nehéz most már, hogy leszakad a karom, fáj a hátam. Szóval szerintem nem a legjobb megoldás.

Én elhatároztam teszek valamit, sírni hagytam. Igazából csak az első nap volt rossz. Ő hisztizett már ha csak közelítettem vele a kiságy felé és én ezen akartam változtatni.

Most úgy altatom, hogy beteszem a kiságyba és odaülök mellé, amíg el nem alszik. Így ő lát engem,nekem viszont nem szakad le a karom. Ehhez viszont muszály volt valamennyit sírni hagynom, ami egyébként csak hisztivolt részéről, mert nem akart a kiságyban maradni, nem így szokta meg. De most már megszokta és tényleg 1-2 nap alatt.

Én sem azt mondom, hogy rá kell csukni az ajtót és ordítani hagyni...

5. e27d5a6391 (válaszként erre: 4. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 11:39
előbb beszéltünk hasonló témáról
4. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Nixi.)
2010. febr. 1. 11:39
Éjszaka sokszor felsír a 4 hónapos babám. Mitől lehet e
2010. febr. 1. 11:38

Szia. Én az elejétől fogva a mi ágyunkban altattam, úgy hogy mellé feküdtem és elaludt.

Aztán csak babakocsiban volt hajlandó aludni igy ráztuk. Azóta javult a helyzet, mert kiságyban alszik és teljesen egyedül. Beteszem bedugom neki a cumit és alszik. Párszor be kell menni hozzá, ha kiesik a cumi, de elalszik csendben.

Szerintem feküdj mellé, simogasd a hátát v. fogd a kezét. Én igy tettem. Aztán szerintem alakul.

A drasztikus módszereknek én sem vagyok hive, ahhoz gyenge vagyok. Sok sikert.

2010. febr. 1. 11:37
Muszáj megoldanod az egyedül elalvást? mert ez elég nehéz, az én 4 éves lányomnak se megy még, de ovistársaiból is csak keveseknek (otthon. persze az oviban egyedül alszanak, de itthon még jólesik anyuközelség).
2010. febr. 1. 11:35

Pici fiam 5 hónapos. Első pillanattól kezdve jó alvó, az éjszakákat is korán kezdte átaludni, ma is így van, hacsak nem zavarja az álmát egy kis nátha vagy egy kibújni igyekvő fogacska.

Viszont az elalvás mindig csak ölben ment, ringatva és/vagy járkálva. Segít, ha közben énekelek neki halkan.

Kérlek, sírni hagyós tippet ne írj, mert arra nem vagyok alkalmas. Békésen szeretném megoldani, nem baj, ha sok időbe telik.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook