Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet kötelező egy védőoltás, ha halált okozhat? fórum

Hogy lehet kötelező egy védőoltás, ha halált okozhat? (tudásbázis kérdés)


34. caravell (válaszként erre: 33. - Masször)
2007. okt. 25. 14:05

Úgy, hogy:

1: nem volt ilyen népsúrúség - zsúfoltság, mint terjedési lehetőség

2: nem volt ilyen sok utazás, ngy távolságokr rövid idő alatt - terjedés

3: nem volt így legyengülve az elvárosiasodott emberi szervezet - fogékonyság

4: volt szelektálódás, ma az orvostudomány fejlődésével gyengébb emberek, szervezetek is életben maradnak (a tudomány meg is ment)- fogékonyság

5: a mikrobák elleni antibiotikumok és kemoterapikumok következtében szelektálódtak és erősödtek meg váloztak a kórokozók

6: a környezetünkben alkalmazott vegyszerek szintén elősegítik a szelektálódást

33. Masször (válaszként erre: 32. - Caravell)
2007. okt. 24. 21:41

Természetesen nincs harag!

Azt gondolom, hogy a betegségek okozta kockázat az élet természetes velejárója, hiszen az élet véges az egyén szempontjából, míg az oltások kockázata emberi beavatkozás és lelketlen elvonatkoztatás az egyéntől! Az első esetben az Úr adta, az Úr elvette, míg a második esetben az Úr adta, a tudomány elvette...


Azt gondolom, ez sokkal inkább etikai kérdés, mint statisztikai!


Végül még egy kérdés: hogy a fenébe él túl ez a faj közek egymillió évet minden védőoltás nélkül???

32. caravell (válaszként erre: 30. - Masször)
2007. okt. 24. 15:07

Köszönöm a tiszteleted, bár nincs extra szaktudásom, ami van, azt igyekszem jól csinálni és van elhivatottságom.

Kedves Masszőr, sajnos továbbra sem értünk egyet: én el tudom fogadni, hogy az ezrelék szinten kevesebb és enyhébb oltási szövődmény jobb,mint a több és súlyosabb betegség.


Az orvosok is kockáztatják a betegük életét pl. egy műtűtnél: ez is az orvosi eskü megszegése? Az orvosi jog ismeri azt a kifejezést,hogy "gondosság kötelem" , amikor nem "eredmény kötelem" van, az orvosnak nem kötelessége meggyógyítani a beteget, hanem kötelessége a tudomány mindenkori állása (vmint a rendeletek és törvények keretei és saját képességei) szerint a maximumot nyújtani. Ennek ellenére meghalhat a beteg. Sok szívsebész és egyéb orvos szegi meg akkor az esküjét... :( (pedig náluk sokkal nagyobb a rizikós olló és kisebb a társadalmi jelentőség)


A rózsahimlő, mint sok betegség esetében is, már a tünetek megjelenése előtt fertőz (sőt, legfertőzőbb közvetlenül a tünetek megjelenése előtt)a betegség megelőzése célravezetőbb.


Az autizmushoz hasonló tünetegyüttesről, mint mellékhatásról még nem hallottam, ami nem csoda, ha szerinted is mélyen hallgatnak róla. A gyógyszergyárak haszonkulcsát nem ismerem, ami nem feltétlenül azonos az oltóanyag gyártással, de ha számolod, hogy tízmillió magyar hány oltást kapott eddig és azt az állam fizette ki, akkor hidd el, hogy ezen a részén rajta tartják a szemüket és csak akkor és arra fizetnek, amire muszáj- egy gyermek ma 14 éves koráig 42 oltást kap (persze többségét egy szúrással)gondolod, hogy a költségvetésnek ez mindegy? És akkor nincsenek benne az egyéb oltások pl. tetanusz a sérülésnél, veszettség ellen a kutyaharapásnál, HepatitisA oltás fertőzés veszélynél stb. amit szintén nem kell kifizetni.


Véleményem szerint jó dolog a természetgyógyászat,pl. a homeopátia, amiről a priviben írtál és a társai, mint ahogy írtam, nagy hívője vagyok, magam is alkalmazom, REIKIs végzettségem van stb., amiket megírtam a válaszomban, de ne essünk át a ló másik oldalára, ezeket a betegségeket nem lehet ezekkel a gyógymódokkal megelőzni vagy gyógyítani.


Te nem fogadod el az én álláspontomat, én a Tiédet, de ettől még (remélem) harag nincs.

Cara

31. kiseszter (válaszként erre: 27. - Kolibri)
2007. okt. 24. 08:44

Szia!

Arra feltétlenül figyelj, hogy oltóanyagot csak hűtve szabad szállítani!

30. Masször (válaszként erre: 7. - Caravell)
2007. okt. 24. 00:30

Carvell!


Minden tiszteletem a szaktudásodé!

Egy érdekes kérdésem lenne.

Ha nem a gyógyszergyárak érdeke az oltás kötelezővé tetele, hogy lehet, hogy 1200%-os (minegy 120 szoros áron) haszonkulcsal tudnak dolgozni?

Aztán a mellékhatások között ott van még az autizmushoz nagyon hasonló tünetegyüttes, amiről, persze mélyen hallgatnak hivatalos helyen!


A rózsahimlőről: hallottam erről a szövödményről én is. De azt gondiolom, az elkül9önítés, pont elég védelnmet jelent!

A mellékhatások kockázatáról az a véleményem, hogy ellenkezik minden orvosi esküvel!!!!

Akkor tudnám elfogadni, ha egyetlen egy esetben sem okozna semmilyen károsodást! Aszem, az eskü tartalmaz valami olyan részt, hogy nem ártok senkinek.... Ez szerintem vastagon sérül ilyen esetben!

Könyörgöm, emberi életekről beszélünk!!! Nem tudom elfogadni azt a mentegetőzést, hogyha nem adunk oltás akkor több ember fog meghalni!

29. gerna (válaszként erre: 28. - Ada12)
2007. okt. 21. 09:05
Egyiknek volt már légzésleállása a kórházban, másikat meg rögtön születéskor kezdték gyógyítani, tehát kivizsgálás, utána is.
28. Ada12 (válaszként erre: 5. - Gerna)
2007. okt. 21. 08:51

Gerna!



Köszönöm válaszod. Mi alapján állapították meg az orvosok? Már pár napos korban vizsgálatok alapján kiderítették?

2007. okt. 20. 12:56

Lolina!


Azert a szedules, hanyas, hasmenes, kiutes...mellekhatas nem teljesen azonos azzal, hogy a baba belehal az oltas szovodmenyeibe.

Akkor mar inkabb a betegseg, mert abba nem feltetlenul hal bele az a baba, akire igy hat az oltas.


Carvell


Csak 6 honaposan megyunk haza, karacsonyra. Akkor mar kapunk egy hepatitis oltast. Ha anyumek tudjak postazni az oltast es a csusztatas nem baj, akkor nincs gond, de ezt meg nem sikerult kideriteni.

Koszi, azert ha tudsz valamit, legyszi irj.

26. caravell (válaszként erre: 24. - Kolibri)
2007. okt. 20. 11:50

Magyarországon a Fővárosi Szent László Kórházban van egy csapat, ami nagyon jó szakemberekből áll. Az a dolguk, hogy az egyedi eseteket megítéljék, azt, hogy hogyan illeszthető be egy külföldi oltása a magyar oltási rendbe és azt is, hogy mi történik,ha valakinek elmarad egy vagy több oltása (valamint azt is,hogy egyes betegségekben szabad-e oltani, mi a nagyobb kockázat, az oltás vagy a betegség megkapása).

Nem tudom,hogy a Ti esetetekben mi a hivatalos eljárási rend, őket kellene megkeresni. Utánanézek,hogy mit tehetek, nem ígérek semmit, de bármi van, megírom priviben, néhány nap türelmedet kérem csak. (az időcsúsztatás nem gond, sokszor van rá példa, ha a gyermek lázas, beteg, úgyhogy egyelőre nem probléma)Mennyire tartósan lesztek kint? Nem lehet megvárni, amíg hazajöttök?

Cara

2007. okt. 20. 10:19

Caravell!

Lehet, csak en lihegem tul, de engem nagyon felhaboritott. Biztos elmulik majd, csak erdekelt masok, mit gondolnak.

24. Kolibri (válaszként erre: 18. - Gerna)
2007. okt. 20. 10:18

Igen, nalunk most volt esedekes a 3 honapos oltas, de az tortent, hogy mi otthon voltunk 2 honaposak, szepen meg is kaptuk otthon a megfelelo oltast. Aztan kulfoldre utaztunk, mert itt van munkahelyunk. Itt viszont teljesen mas az oltasi rend es egyszeruen nem hajlandoak ettol elterni. Nem erdekli oket, hogy mi igy lemaradtunk az itteni rendhez kepest es hiaba akarjak, hogy bekapcsolodjunk, mert az nem megvalosithato. Ezert nezegettem utana az oltasoknak a neten,amikor ezt a cikket talaltam.

Hogy mi mikor, hogyan leyzunk oltogatva, hat gozom sincs. Ezen gorcsolok mar 2 hete, de egyszeruen nem tudom beadatni a hianyzo oltasokt!!! Most megprobalom otthonrol beszerezni, de nem tudom, szabad-e ilyesmit postazni.

23. caravell (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2007. okt. 20. 10:16
Köszönöm, feltétlenül elolvasom és reagálni is fogok rá, pontosan és szakszerűen!
2007. okt. 20. 10:10

En sem azt mondom, hogy nem kell, de nem mindegy, mikor kapja a gyerek.


Oszinten!!!

Aki netan elolvasta a cikket, az egy masodpercig sem gondolkodott el azon, hogy ez barkivel megeshet? De ha a baba kicsit kesobb kapja meg, nincs is ilyen kockazati tenyezo. Erdekes modon, ahol kesobb kapjak ezt az oltast, ott sem tor ki szamark. jarvany, viszont csokkent a bolcsohalalok szama. Csak az idozitest nem ertem! Miert nem kaphatjuk mi is kesobb?

21. LoLiNa (válaszként erre: 7. - Caravell)
2007. okt. 20. 07:12
egyetértek! minek nem lehet vagyis minek nincs mellékhatása? inkább megkockáztatnánk a betegséget? szerintem nem..
20. Tacus (válaszként erre: 19. - Csibebaby)
2007. okt. 20. 05:46

Bárányhimlő elleni oltás van!

Az én fiam is megkapta az oltást. Nekem mondta a drnénink, hogy attól, hogy megkapja az oltást, még lehet bárányhimlős, de a szövödményei sokkal kisebbek. Rá kb. egy évvel elkapta a bárányhimlőt, volt rajta kb 10-15 pötty. Én nem bántam meg, hogy beadattam neki az oltást. Nagyon jól átvészelte az egészet.

2007. okt. 20. 00:23
Érdekes,nálunk megint teljesen más a szemlélet az oltásokkal kapcsolatban.A bcg-t sem adták a babómnak!!Most a dpt mellé még az agyhártyagyulladás ellenit is megkaptuk(2 és 4hósan)de lesz még ismétlő.Kérdeztem,van-e bárányhimlő elleni oltás,azt mondták nincs..
18. gerna (válaszként erre: 17. - Kolibri)
2007. okt. 19. 22:48

Igen úgy néz ki! de sajna, két teljesen különböző okból voltak ilyen sokáig bent.


Nálatok most lesz esedékes a 3 hónapos oltás?

2007. okt. 19. 22:40

Gerna!

Akkor jo nagy hulyeseget kerdeztem! Csak a hazaengedes ideje miatt gondoltam.

16. gerna (válaszként erre: 15. - Kolibri)
2007. okt. 19. 22:37

Nem ikrek, ez 3 év különbséggel volt. Csak egy gyerekem került haza 6. napon.


A felmérések eredménye persze mindig attól függ, hogy ki és kinek csinálja. A "számok" értelmezése már nem objektiv dolog.

2007. okt. 19. 22:32

Gerna!

Sajnalom, hogy igy alakultak az elso honapjaitok! Ikrek? Remelem mar minden OK. A cikk,amit olvastam az egeszsegesen hazakerult gyerekekre vonatkozik, illetve teljes altalanossagban vegeztek felmereseket. Ugy ertem, ahol nincs gorcskeszseg, legzesbenulas..., ott is ilyen kovetkezmenye lehet ennek az oltasnak.

14. gerna (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2007. okt. 19. 22:24

Hát nálunk már előbb kiderült. Igaz, hogy nem is 5 nap után szabadultak a gyerekeim a kórházból, hanem 3 1/2 és 4 hónapra :(

Aki 5 nap után hazakerül és az első 3 hónapban is egészséges marad, az "alkalmas" lehet az első oltásra.

2007. okt. 19. 22:20

Gerna!

A korhazi tartozkodas alatt (5nap manapsag) nem is derul ki mindez a kisbabakrol. Ugy ertem ha van gorcskeszseg, nem biztos, hogy mar akkor jelentkezik, es az esetleges legzeskimaradasok sem ekkor jelentkeznek meg, hanem foleg 2 honapos kor utan. Ezert nem ertettem, honnan tudjak, hogy ki a veszelyeztetett. Azert jo, ha nehany esetben legalabb kiszurik, hogy nem ajanlott kapni, errol meg nem is hallottam, csak most, toled. :))

12. gerna (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2007. okt. 19. 22:12
Légzészavar, légzéselégtelenség, idegrendszeri károsodás, fokozott görcskészség az előzményekben. Biztos van még más is...
2007. okt. 19. 22:01

Gerna


Amit olvastam, az a csecsemokori dozisra vonatkozik. Mitol lesz valaki veszelyeztetett?

2007. okt. 19. 21:51

Caravell

[link] Erdemes elolvasni. Ha elolvastad, uatana is erdekel, mit gondolsz.:)

9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Caravell)
2007. okt. 19. 21:47
Egyetértek Veled.
2007. okt. 19. 21:47

Caravell


Azzal egyet ertek, hogy az oltast meg kell kapni, de nem mindegy mennyi idos korban. Vannak orszagok, ahol ezt a tenyt elismertek es igy csak kesobb oltjak a gyerekeket, nem par honaposan.

7. caravell (válaszként erre: 6. - Masször)
2007. okt. 19. 21:18

Azért a szamárköhögésbe kicsit belehaltak néhányan... ! Többen,mint az oltásba...


Az oltási törvényeket egyébként nem a gyógyszergyárak hozzák.


Nem mondom,hogy az oltások veszélytelenek, de ha Te dönthetnél, inkább elhagynád az oltást? Nem csak a Te gyerekedét, hanem mindegyikét, akkor elterjedne és gyakori lenne ez a betegség az országban és ezerszer nagyobb esélye lenne, hogy ezt a betegséget elkapja és meghaljon...


Nem értem, amikor tök tudatlanul hőzöngenek az emberek... Járványtani szakértő vagyok, eléggé otthon a statisztikákban, hidd el, ez nem gyógyszergyári érdek és irtó sokba kerül az államnak...


Örömmel venném, ha valaki elküldené nekem (akár priviben) azt a linket, ahol ez olvasható - már csak azért is, mert ilyen halálesetről nem tudok, hogy akár egyetlen egy is előfordult volna...


A rózsahimlő sem arra veszélyes, aki benne van, hanem a terhes anyára, egészen pontosan a magzatra: nem hiszem, hogy piti betegségnek látnád, ha egy nyomorék gyermeket kellett volna felnevelned ilyen szövődmény miatt. Mint ahogy annak a fiúnak, aki a mumpsz miatt steril lett és nem lehet gyereke szintén nem piti betegség a mumpsz.

Tehát ne mondd, hogy a korosztályodban senkinek nem lett semmi baja...

2007. okt. 19. 20:37

Sajnos nagyon egyszerű a magyarázat. Azért kötelező, mert az oltóanyagot előállitó gyógyszergyárnak profitra van szüksége!

Egyszerűen megvesztegetik a döntéshozokat. Nekik a 10.000 "belegenként" egy haláleset, elfogadható kockázat!

45 éves vagyok, voltam mumszos, kanyaros bárány és rózsahimlős.. néhány napig nyomtam az ágyat de semmi bajom nem lett tőle!!! Sőt a korosztályom többi tagjának sem!

5. gerna (válaszként erre: 4. - Ada12)
2007. okt. 19. 20:32
Nálunk már előtte volt zárójelentés, szakorvosi vélemény, amiben benne volt, hogy milyen oltásokat nem kaphatnak meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook