Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti a turkálóban és utána egy napig - mi a véleményed erről az esetről? fórum

Hiszti a turkálóban és utána egy napig - mi a véleményed erről az esetről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
81. d71ef05a8e (válaszként erre: 62. - C0c88e77c0)
2013. jan. 27. 13:41

Egyáltalán nem szántam lealacsonyítónak, amut gyermek érzéseiről írtam. Sajnálom, ha ez félreérthető volt, vagy rosszul fogalmaztam. Saját tapasztalatból indultam ki (nem, még nem született meg a saját gyermekem, de egész felnőtt életemet gyermekek között dolgoztam le idáig) a konkrét játékdarab kapcsán, én úgy látom, hogy vannak játékok, amelyekhez a gyermekek rendkívül mélyen ragaszkodnak, de ezek legtöbbször vagy kicsi koruktól velük vannak, vagy valamilyen szempontból különlegesek, pl. ritkán látott kedves rokontól kapták, vagy a legszebb élményeik köthetők hozzájuk. A játékboltban kinézett és vágyott játék általában nem vált ki ilyen mély érzést. Természetes, hogy nem tudok a gyermek fejével érezni, lehet, hoyg ebben az esetben nem így van, de még akkor is a kétféle érzelem (a játék utáni vágy és a furzstráció, ami a hiszti háttere) közül én az utóbbi kezelését tartanám fontosabbnak. Soha ne maradjon eg ykisgyerek frusztrált, levegőnek nézett, stb. A véleményünk abban tér el, hogy szerintme ennek nem az a módja, hogy mindent megveszünk neki, amit megkíván, függetlenül az anyagi helyzetünktől, vagy attól, hogy eleve elkövettünk már egy hibát azzal, hogy kitettük a kisgyereket a kísértésnek.


Most ofgalmazzak úgy, hogy ez elvi kérdés? Nem hatalomfitogtatás a gyerekkel szemben, ahogy sokan szerintem felfogják az efféle következetességet, hanem egyszerű szabály: amikor a gyermek kér valamit, a szülő mérlegel. A válasza lehet igen és nem. Amikor viszont a gyermek hisztériázik, akkor nálam mérlegelésnek helye nincs.



Amúgy ez az egész konkrét helyzet teljesen speciális és egyedi volt ennek a családnak az életében, ha jól értem. A kisgyerekre nem jellemző a hiszti, máskor jól eljátszott ugyanabban a turiban a kitett játékokkal és tudta, és elfogadta, hogy nem játékot venni mennek be. Aznap eleve feszültebb volt a hangulat, az üzletben szintén nem voltak ideálisak a körülmények, stb.

80. selena78 (válaszként erre: 77. - Muraja)
2013. jan. 27. 13:24

Azért neked sem kellene átesned a ló túlsó oldalára. Zord valóság? Ugyanmár! Tudjuk, hogy te tökéletes anya vagy, mind boldog gyerekeket neveltél, sosem hibáztál...stb.


Dehát nem lehet mindenki tökéletes. Velünk, gyarló halandókkal előfordul, hogy nem vagyunk biztosak abban, hogy helyesen döntöttünk.


És ha értően olvastál volna, láthatnád, nem a játék ára volt a lényeges.

79. selena78 (válaszként erre: 71. - Puritan)
2013. jan. 27. 13:10
Így gondolom én is.
78. selena78 (válaszként erre: 42. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 13:08

Tudod, ansh, egészen jó dolgokat írsz. Egy nevelési tanácsadó könyvben értékelném is.


Csakhogy az élet, és a gyerek, sokszor felülírja ezeket a racionális elemezgetéseket. Ha jól emlékszem, te még készülődsz a kisember fogadására. Ebben a fázisban nekem is határozott elképzeléseim voltak. Aztán később majd gyerekem volt.:)


Az hogy határozott és következetes vagy a nevelésben, nem azt jelenti, hogy nem fér bele egy kis rugalmasság.


Látod, a topikindító is határozott és következetes volt, aztán most meg mégis kétségei vannak. Talán akkor is lennének, ha engedett volna a gyerek "hisztijének". Tudod, van olyan helyzet, ahonnan sehogyan sem tudsz jól kijönni.


És szerintem ilyenkor az a kisebb baj, ha az én szülői autoritásom sérül, minthogy a gyerek azt érezze, nem érted meg, hogy ez nála egy különlegesen fontos dolog. Mert alighanem az volt, hiszen a topikindító írta is, hogy ilyesmi még nem fordult elő.

77. Muraja
2013. jan. 27. 12:56

Nagyon szomoru törtenet , ugy nez ki hogy a kislany es jatek egymast szolitottak le ebböl lett a öröm ! De nem sokaig , jött a csalodas a gyerek vilaganak rombolasa igen ez k.b. igy eli at egy kis gyerek az ö koraban .

Jött a megalazas , sirva kihurcolas a " turibol " amikor csak egy volt az ö vilagaban hogya teletubi töle tavolodik....

Hogy ezt menyire tudatosan csinalja vegig egy felnöt szulö kinek a hatamögött a nagy autoritas az apa szerepeben iritalva adja tudatukra hogy most aztan azonnal innen ki.

Hogy a emlitett teli turiban jelenlevö " inteligenciatol " nem hangzott el a következö ; kerem en maghivom erre a kis jatekra a kislanyt hiszem elvegre emberek vagyunk es jok szeretnenk lenni egymashoz....

Nagyon megertem a kislanyt a vilagat hol azt feltetelezik rola hogy ha megkapna a nagyon kivant jatokat ergo szulök szerint " kihisztizne " akkor ez a jövöbe praktikuma valna . NEM es nem mert ö gyerek es nincs benne ez a atkozott aljas felnöt gondolkozas ö meg a arnyekaba sem jött annak amit mi ugy nevezunk hogy visszaeles hölgyeim !

Ö egy artatlan gyerek ki kivan teve a zord valosagnak , egy szombat delelötti turi latogatasnak ami az ö szamara egy lelki banatal vegzödik.

En ki ezt irom mar nagymama vagyok a gyerekeim mar mind felnöttek volt belölluk egy kis csorda amit en egyedul neveltem ! Igen talan egyszerub volt hogy mind egyedul allo szulö nem voltam sem köteles szamlat anni a nevelesesi modszeremröl . Ma tudom hogy jol cselekedtem itt vannak a gyereke kik mar maguk is szulök es hasonloan nevelik az utodokat. Soha de soha hasonlo konfliktnak ököt nem tettem ki , ez hiszti felfogas egy tevedes de nagy ! probaljuk megertenni hogy ök marmind a gyerekek kis miniaturok , emberkek kikel tisztelettel kell bani es szeretni. Ugyanugy mind egy felnöt ugy az a kicsi is atel bizonyos frusztracios idöket es megtörtenik mivel meg a szo kincse korlatolt igy sirasal es kiabalas közepetten szeretne megerertetni velunk a lelki alopotat.

Szretnem a forim inditot ha jonak lassa es nem vesszi rossz neven irja meg a cimet priviben en azonal elkuldom a teletubit. Nem tudom melyik volt az aktualis legyen szives irja meg , Laa Laa , Thinky Winky ,Dipsy es Po .

En örömmel segittek tudom mitt jelent egy hasonlo elmeny egy kis gyerek szamara , magam resze voltam amikor 7 evesen anyam nem vett meg egy macit avval a magyarazattal hogy mar nagy vagyok a jatekra ...

Utaltam anno a cselekedet De ! egy jo tanusag jött belölle en soha se soha nem lettem olyan mind ö !

Es meg kerem ezt nevegyek mind kritikat inkab gondolkozanak el hogy szebb legyen a jövö .

76. gween
2013. jan. 27. 12:56

Visszaolvstam, újra és újra.

Van olyan hsz., hogy a hiszti miatt nem lett tabi, előtte olyan van, hogy azért nem lett, mert turkiban nem vesz ilyesmit.

persze a hiszti a "nem" miatt lett.

Gondolom, mivel a szülők is majdnem "alapból" inegrültek voltak, nem is csodálom, hogy a gyernek 2 perc alatt hisztire kapcsolt. (mondhatnám jogosan)

Nevelési célzat (vagy hogyan lett fogalmazva) ide vagy oda, még mindig azt mondom, igenis járt vna az a (kifertőtlenített) figura. Ha egy ruhánál nem gáz, hogy onnan van, akkor a babánál miért gáz? jó, lehet a cipőket/táskákat nem fertőtlenítik, de szerintem bárki bármit vesz onnan az az első, hogy kimossa/pucolja, stb.

nevelési célzat legyen a hatszázadik túri rudi után, vagy olyan dolgok után, amit minden sarkon lehet kapni a nap 24 óráájában, de ne ilyen nem mindennapi dolgokkal erősítsük a gyermek hisztiről való leszoktatását, mint ez a tabifugura volt.

75. puritan (válaszként erre: 74. - Emi1206)
2013. jan. 27. 12:45
ó tényleg, hisz van ilyen, nahát :)
74. emi1206 (válaszként erre: 71. - Puritan)
2013. jan. 27. 12:44
Köszönöm szépen Puritan és Csuri! :) És én is "lájkolom" a ti hozzászólásaitok. :))
73. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 68. - Emi1206)
2013. jan. 27. 12:42
Ott a pont!:)
72. andi6020 (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 12:39
Én rögtön, első szóra megvettem volna.
71. puritan (válaszként erre: 68. - Emi1206)
2013. jan. 27. 12:36
ez nagyon szimpatikus hozzászólás volt, vedd úgy, hogy lájkoltam .)
2013. jan. 27. 12:34

Kizárólag az első bejegyzés elolvasása után írom a véleményem:


Anyucinak jár az új ruha, gyereknek nem jár a teletabi? Nekem mindegy, kinek hány ruhája van, de a gyerek ebből csak annyit látott, hogy Anyuka új holmit válogat, ő meg nem vehet semmit.


Ez nekem kicsit olyan, mint mikor a közértben a gyerek 100 forintos nyalókáját visszautasítják, de a pénztárnál kér doboz cigit kér a szülő.

69. viva70
2013. jan. 27. 12:28
Előfordul egy gyereknél, hogy tényleg nagyon szeretne valamit. Az én lányomnál is volt pár alkalommal ilyen, amikor kicsi volt. Olyankor nem szoktunk nemet mondani neki. De, ha nem vettünk meg valamit azt is mindig megértette. Soha nem hisztizett semmiért. A te döntésed, hogy megveszed-e utólag a babát. Ha valóban nagyon szeretné és nem csak egy pillanatnyi fellángolás volt nála, akkor én visszamennék érte. De, tudatosítanám benne, hogy nem csinálhat ilyenekből rendszert.
68. emi1206 (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 11:54

Szia!


Én megvettem volna neki, ha tényleg annyira akarta, de ez most már mindegy. Szerintem nem volt hiba magaddal vinni és az sem lett volna főbenjáró bűn, ha magadnak vásárolsz, a gyereknek meg nem. Nem értem ezt mások miért kifogásolják. Gondolom nem arról van szó, hogy magadra ezreket költesz, a gyerekek meg rongyokba járnak és gyufásdobozzal meg rajzszöggel játszanak. A hiszti kérdést nem kell felfújni, egyszerűen egy gyereknek nincs más eszköze, hogy az akaratát érvényesítse és az sem baj, ha néha az történik, amit ő szeretne. Én azt tenném, hogy megkérdezném, hogy szeretné-e még azt a babát és ha igen, akkor vele együtt mennék vissza és megvenném neki. (Mondjuk a kérdés előtt megnézném, hogy meg van-e még és ha igen, akkor félretetetném, aztán legfeljebb visszaszólok, hogy kell-e vagy mégsem.) Lehet egyébként az is, hogy már nem is örülne a tabinak, mert most már rossz élményei fűződnek hozzá. Esetleg felajánlanám, hogy akkor veszek neki valami mást. Rucit, más játékot vagy elviszem cukiba vigasztalásul.

67. michelle.r (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 11:25

Vicces szeretnék lenni, nem bántó ;) Te is azért mentél oda, hogy a negyvenezredik ruhád, férjed inge után vegyél még egyet. Én sem veszek meg minden vackot, amire rámutatnak, de ha valamibe ennyire beleszeretnek, megkapják.


Ráadásul mindez egy turkálóban, tehát valószínűleg nem fájt volna, inkább elvből döntöttetek így. Szegény gyerek végig várta az időt, amíg válogattok, utána nem kapta meg. Képzeld magad a helyébe - a kijáratnál odalép az eladó, kiveszi a kezedből az összegyűjtött cuccokat, majd rád mosolyog - ezt mind szeretnéd? sajnálom, de nem kaphatod meg.


Én visszaosonnék és ha még megvan, megvenném ;)

66. Anda39
2013. jan. 27. 10:07

Kedves Topikindító!

Sejtem, mit érzel.Én is jártam már úgy, hogy egy adott helyzet megviselt, mert tudtam, nem jól döntöttem. Utólag már nem lehet mit tenni, max. azt, hogy okulunk a hibából.

Én nem mentem turkálóba ilyen kis gyerekekkel, mint te, mert ők nem élvezték az ottlétet. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy én sosem engedtem, hogy bármelyik üzletben a ruhák alatt bujkáljanak, vagy játsszanak a kirakott holmikkal. Nekem ez nem fér bele a vásárlásba, ráadásul az eladók szempontjából nézve sem szerencsés. Mindegy, nem ez a lényeg. Ha a tieid mindig jól elvoltak, akkor a hisztinek oka volt. Ahogy egy felnőttnek is lehet rossz napja, úgy a gyereknek is.

El kell döntened, hogy a helyzetet hogyan oldottad volna meg másképp, és legközelebb próbáld alkalmazni is.

65. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 09:43

Ha már egyszer eljöttél onnan baba nélkül, akkor vissza ne menj.

Mert ha ezt megteszed, a gyerek tudni fogja hogy úgyis eléri nálad a célját

kibírod még a következő hisztiket (ha lesz)

64. csutkamano (válaszként erre: 63. - Basset)
2013. jan. 27. 09:40

Sajnálom, de nem arra válaszoltál, amit kérdeztem.


A teljes szituáció ismeretének hiányában csak találgatni lehet, és nem biztos, hogy azt szűrjük ki belőle, amit Te szeretnél hallani.

Nem voltunk jelen, nem voltunk szem és fültanui az esetnek, csak a Te elmondásodra reagálunk.

Nem azért faggatózunk, mert bántani akarunk, de jelen esetben nem lehetséges a "hallgattassék meg amásik fél is" verzió.

63. Basset (válaszként erre: 61. - Csutkamano)
2013. jan. 27. 09:31
Mint mondtam, hisztizet...
62. c0c88e77c0 (válaszként erre: 42. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 09:20

Te írod: elkövette a hibát, hogy bevitte a turiba.

Pont ezért kellett volna megvennie neki, mert ki lett téve a gyerek egy olyan feszült, emberekkel teli, ingerült helyzetnek, hogy szinte alap kellett volna lennie , hogy megveszi, nem pedig megvárja, hogy hisztizzen a gyerek. Hisz nem hisztivel kezdte a kislány! Ha megkapja,amikor szépen megkérdezi, akkor valószínű nincs hiszti, nem szenved a kislány még utána is, meg másnap is, hanem annyi marad meg benne, hogy elmentünk anyáékkal vásárolni, és kaptam én is ezt a szép plüsst, és ennyi!

A másik ezt írod: "szerintem már el is felejtette azt a játékot., de ha nem, holnapra biztosan el fogja" miért kell ilyen lealacsonyítóan írni egy gyerek gondolatairól, érzéseiről? Neked ha megtetszett igazán valami, csak úgy egyik pillanatról a másikra elfelejted? A gyerek nem hülye, neki is vannak érzései!

Külföldön élünk, de amikor otthon voltunk 1 hónapja kb. mindenhol láttam olyan óriásplakátot, hogy a gyerek nem felejt!

Lehet, hogy ez egy olyan esemény a kislány életében, amire emlékezni fog évekig, Te ezt nem tudhatod!

61. csutkamano (válaszként erre: 53. - Basset)
2013. jan. 27. 09:18

Látod, fél információkból csak találgatni lehet.


Tedd a szivedre a kezed, ha a férjed kivitte volna a hisztiző kislányt, és Te meg a fiaddal befejezted volna a halom ruha vásárlást, mit érzett volna az 5 éves? A tesónak mindent, neki meg semmit?

Mert az nem derült ki számomra, hogy a lányodnak is kapkodtál néhány cuccot vagy sem. Ha volt köztük kislány ruha, miért nem próbáltad leszerelni azzal, hogy nézze meg, tetszik-e neki valamelyik a kiválasztott cuccok között?

60. Basset (válaszként erre: 57. - Gween)
2013. jan. 27. 09:18

Nem tekintgettem volna... :))

Egyébként a csaj rákérdezett, hogy mi a baj, de ennyi. Nem ajánlotta fel, hogy ingyen elvihetem. :)

59. Basset (válaszként erre: 55. - Gween)
2013. jan. 27. 09:17
Nem azért voltam ideges, mert az én kupacom (ami nem is volt) ott maradt. Teljesen más miatt. Az most lényegtelen, miért, a lényeg, hogy nem voltam képes a megfelelő türelemmel kezelni a helyzetet. De amúgy elmondtuk neki normálisan, hogy nem kapja meg, de ő egyből hisztizni kezdett, nem is akarta megbeszélni. Lehetséges, amúgy, hogy érezte a feszkót...
58. gween (válaszként erre: 56. - Puritan)
2013. jan. 27. 09:16

Leírta, zaklatott volt ez egész helyzet, egy inget vásárolt, pont.



Ok, akkor most mi is a kérdés?


Inkább visszaolvasok, és kicsit csendben maradok:))

57. gween (válaszként erre: 44. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 09:14
Ez csak vélemény, kérdezett, válaszoltunk:) a pénztáros "tréfát" bizisten elsütöttem vna:) persze nem gondoltam vna komolyan, hiszen nekem is üzlet lett vna, persze, hogy nem tartottam vna ott 3 kiló ruhát, ha van rá vevő...de azért a tekintetre kíváncsi lettem vna.
56. puritan (válaszként erre: 54. - Gween)
2013. jan. 27. 09:11

Ó jézusom, ez már szőrszálhasogatás, szerintem nem attól hiteles a történet, hogy leírja a két kupac ruhából hányat és miért vásárolt meg.

Leírta, zaklatott volt ez egész helyzet, egy inget vásárolt, pont.

55. gween (válaszként erre: 53. - Basset)
2013. jan. 27. 09:10
de pont a lényeget hagyod ki. és most akkor "dögöljön meg a szomszéd lova is" mert a te kupacod ottmaradt?
54. gween (válaszként erre: 49. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 09:09

nem nevetséges, érdekes.

Kimenekült a boltból? azzal a maradék egy inggel meg mi történt? azzal nem kellett vna pénztárba állni?

Szerintem Bassed írd le aprólékosabban,mert így tényleg furi a történet(ezt viszont most nem bántásból)

53. Basset (válaszként erre: 50. - Csutkamano)
2013. jan. 27. 09:06
A többit ott hagytam, mivel a gyerek elkezdett hisztizni és nem lehetett rápróbálni. Nem tartottam fontosnak ezt beleírni az amúgy is hatméteres történetbe. :) A morgást azért írtam bele, mert szerintem is köze volt a hisztihez valamilyen szinten, legalábbis abban, hogy nem tudtuk normálisan megbeszélni az ügyet se az apjával se a gyerekkel.
52. puritan (válaszként erre: 46. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 09:05
Ó nem hinném, hogy bárki így néz a fórumindítóra, eleve nem lehet rossz anya az olyan, aki elgondolkodik bármely döntéséről :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook