Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti a turkálóban és utána egy napig - mi a véleményed erről az esetről? fórum

Hiszti a turkálóban és utána egy napig - mi a véleményed erről az esetről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
21. Basset (válaszként erre: 20. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 08:39
öööö... akkor ne vegyem meg a tabit?
20. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:36

Azért még valami: ha csak egyszer is volt kivétel egy szabály alól, akkor az már nem érv, hogy sosem szoktuk. És az is tény, hogy feltehetően nem volt valami jó ötlet bálabontásra magaddal vinni a gyereket. Ez a konkrét esetre vonatkozik, és ott és akkor te is hibás voltál abban, hoyg egyáltalán előállt ez a helyzet.


Ennek ellenére egy hibát nem egy másik hibával kell helyrehozni (az azoknak a módszere, akik nem tudnak szembenézni a hibáikkal, és kétségbeesetten kapkodnak fűhöz-fához, hogy a lalkifurdalásukat enyhítsék).


Tehát én tratom, hogy helyes volt ott és akkor nem megvenni a játékot. Később természetesen megkaphatja. DE 99%-ig bizto svagyok benne, hogy kétszer sem fog ránézni, nem bosszúból vagy dacból elsősorban, hanem mert nem a konkrét játékon volt itt a hangsúly.

19. puritan (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 08:35

De igen, ez a dolog arról is szól, ugyanis a hisztinek(ám legyen, nevezzük így) mindig oka van.


A hisztit nem nézhetjük önmagában, nem egy légüres térben előzmények nélkül jött létre.

18. Basset
2013. jan. 27. 08:35

Köszi a válaszokat!

Igazából nagyon sok mindent rosszul csináltam, elismerem! Próbálom jóvá tenni, de kíváncsi voltam, hogy ez azt jelentheti-e a számára, hogy a hisztije célt ért.

Amúgy szeretnek a turkálóban grasszálni! :) Szeretnek a babás dobozban turkálni és bújkálni az asztalok alatt! Engem meglepett ez a hirtelen rajongás a tabi miatt, szerintem még sosem csinálta ezt. Mondjuk, elég nyomi cuccok is szoktak ott lenni és ez tényleg aranyos volt.

Igazából én voltam frusztrált a tömeg meg a morgás miatt... :(

17. c0c88e77c0 (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:34

Olvasom csak olvasom amit írtál... feszült lett köztetek a hangulat, és úgy ment oda a kislányod. Miért csodálkozol, ha ti feszültek voltatok, akkor ő is az lett, és ez hisztiben nyilvánult meg?

Több sebből vérzik ez a történet szerintem :(

Azt sem értem miért írod, sajnálod, hogy elismerted aranyos a baba? :(

Ne sajnáld,vagy jobb lett volna, ha hazudsz a babával kapcsolatban, a gyerek pedig belül érzi a becsapottságot? :(

16. elkata (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 08:32
köszönöm !!!
15. 4b6a2525df (válaszként erre: 11. - F0d623b3f2)
2013. jan. 27. 08:31

igy is jó, de..........

a viselkedése nem a hisztivel kezdődött. A hisztit Te váltottad ki azzal, hogy arra hivatkoztál, hogy nem szoktatok itt ilyet vásárolni (ha jól emlékszem)


Tulajdonképpen mindegyis miért, de remélem megkapja:)

14. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:30
Tedd a szívedre a kezedet! Hányszor vettél meg a turiba olyan dolgot amire igazán semmi szükséged nem volt?:)
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Puritan)
2013. jan. 27. 08:29

Ez a történet szerintem legkevésbé sem arról szól, hogy meg kellett-e volna venni a játékot, és égképp nem arról, hogy hány ruhája van otthon anyuéknak. A hiszti bármilyen más esetben előjöhet, amikor a gyermek egy határozott nemmel szembesül. Márpedig a hiszti a legnehezebben kezelhető és tolerálható dolog, lelkifurdalást és frusztrációt okoz, ezért kényes téma.


ami biztos: nem tanulhatja meg azt a kisgyermek, hogy ha elég hangosan üvölt, akkor a szülei úgy táncolnak, ahogy ő fütyül, jobb meggyőződésük ellenére, csak hogy abbahygaja, és ne hozza őket szégyenbe. De nem maradhat a kicsiben frusztáció sem, soha nem szabad magára hagyni a dühével, agressziójával és levegőnek nézni.


Én azt hiszem, ugyanazt tettem vollna, mint a fórumindító, ha a szép szó nem segít, kivittem volna a helyiségből, legalább addig, amíg megnyugszik, csak azt csináltam volna másképp, hogy szerintme egy kisgyerek nem tud egyedül megnyugodni, ebben segíteni kell neki, elterellni a figyelmét, tudatosítani benne, hogy megértem a dühét (ennek ellenére tartom magam az előzőleg felállított szabályokhoz), és ami nagyon fontos, aktívan vele maradok, bezsélek hozzá, semmi esetre sem nézem levegőnek. Az nagyon magányos, szerencsételn érzés lehet a picinek.

12. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:28

Rögtön megvettem volna főleg mert:"én is elismertem a gyereknek, aki úgy ölelte magához, mint élete legnagyobb és legtökéletesebb kincsét."


Nem is értem, hogy volt szived nem megvenni.Ráadásul először még szépen kérte.

Azt otthon levő negyvenezerből meg húsz ezret elajándékoznék.

11. f0d623b3f2 (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:27
A ferjem azt mondja - meg én is - visszaküldenenk megvenni valakit (apuka, mama, barátnő) de csak valamilyen alkalomra (szülinap, nevnap, stb) adnánk oda. Így megérti hogy nem a hisztiert kapta meg. Ha a hisztiert jutalmazod, rosszat csatolsz vissza - szerintem.
10. c0c88e77c0 (válaszként erre: 4. - Basset)
2013. jan. 27. 08:25

Hiszti...

Nem igazán szoktam turkálóba járni, viszont láttam már kígyózó sorokat munkába menet, nyitás előtt, főleg mikor ki van írva, hogy teljes árucsere, ott megy a tülekedés, még a felnőttek is ingerültek.

Nem csodálkozom a hisztin, tömeg, meleg, levegőtlenség, gondolom nem 2 percet voltatok bent...

9. Guruljka (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:25

Kicsit már veszett fejsze nyele, de próbáld megvenni, hátha megvan még.

Ha sikerült, akkor viszont most ne add oda. Próbáljátok meg pár nap elteltével az ő szintjén megbeszélni, hogy a hiszti nem elfogadható dolog, de megvetted, mert láttad, hogy mennyire szereti.

Máskor meg kapcsolj hamarabb, az ilyen szerelmet nem szabad elszakítani.

Ha már nincs meg, akkor is beszéljétek meg, és mondd meg, hogy ha legközelebb látsz ilyet, meg fogod venni neki, és ő is szólhat, ha lát ilyet valahol.

8. csutkamano (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:24

Egy 5 éves kislány másképpen éli meg azt, ha valamit meglát, ami megtetszik neki, mint egy felnőtt, aki azt mérlegeli, hogy van-e rá pénze és megveszi, vagy nem.

Ha belegondolsz, a kislányod azt látta, hogy tele van a két kezed turis cuccokkal, csak éppen ő nem kap semmit. Mennyibe került volna a baba, és mennyit fizettél volna a turis cuccokért, ha a hiszti nem tör ki az üzletben? Ha ezt mérlegeled, már meg is van a válasz a kislányod viselkedésére.

7. puritan (válaszként erre: 4. - Basset)
2013. jan. 27. 08:24

hagyjál békén utállak = törődj velem is egy kicsit


tudom én, hogy rossz elviselni a hisztit, ki van ám találva ez a frekvencia, de szerintem meg kell tanulni ezeket lefordítani az igazi jelentésükre...

2013. jan. 27. 08:21

Szia!

Mivel ilyen helyzet volt a turkálóban és mint írtad szoktatok oda járni, tehát tudod mi van ott, nem vittem volna gyereket magammal.

De mivel elvitted, én biztos megvettem volna neki, főleg, hogy amit írtál, rengeteg ember, őrület, ruhák tépése stb. szerintem egy baba ilyenkor minimum járna neki, főleg, hogy ennyire tetszett neki.

Gondolj bele, elvisznek téged is felnőttként , nézegethetsz, próbálgathatsz, aztán találsz valamit ami nagyon de nagyon tetszik, majd közlik veled, nem veheted meg! Lehet Te is kibuknál, nemhogy egy gyerkőc :(

2013. jan. 27. 08:20

Én 10 évesen szerettem bele egy plüss fókába, de olyan NAGYON-NAGYON. Nem kaptam meg, igaz, nem hisztiztem, de szomi voltam miatta, este a kádban meg is sirattam. Anyu megkérdezte, h. mi a baj? Elmondtam. Pár napra rá kaptam egy hosszú szőrű plüss kutyát a kínaiból, ami nem volt annyira fontos, csak megnéztem, de anyu azt mondta, h. megveszi nekem a fóka miatt. Ez jól esett. Mármint a gesztus.

Nem azt mondom, h. vegyél neki vmi mást, csak azt, h. bele lehet szeretni vmibe nagyon, hiába a sok szép meglévő otthon. Én megvettem volna neki akkor.

2013. jan. 27. 08:15
Eddig még sosem volt probléma abból, hogy nem kapott, bármeddig is válogattunk cseverészve. És most is volt rá esélye, hogy megkapja, ha nem jutott volna el a "Légyszíves"-től a "Hagyjál békén, utállak"-ig 2 perc alatt. És mivel egész nap hisztizett utána, így nem tartom jó ötletnek, hogy most mégis megvegyem neki (feltéve ha még megvan), de közben meg igazad van abban, hogy miért ne, ha ennyire szeretné... :S
3. B.né Márti (válaszként erre: 2. - Puritan)
2013. jan. 27. 08:15
:)
2. puritan (válaszként erre: 1. - Basset)
2013. jan. 27. 08:08
Nos. Szerintem igazán megérdemel egy gyerek egy játékot, ha van olyan türelmes, aranyos, kedves és toleráns, hogy egy nőkkel teletömött turkálóban elvan, míg anyuci a barátnővel cseverészve ruhákat válogat(amiből valószínűleg van neki több tucat otthon, pont úgy, mint a gyereknek a játékokból).
2013. jan. 27. 08:02

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről az esetről és ti mit tettetek volna a helyemben.

Tegnap elmentünk a turkálóba inget venni. A férjem előtte elugrott a postára, én meg összefutottam a barátnőmmel, vele mentünk a turiba. Miközben mi túrunk, a gyerekek (Andris 7, Kornélia 5) a kipakolt játékokkal, macikkal játszanak. Ez mindig így volt és mindig megértették, hogy onnan nem veszünk semmit. (Egyszer vettünk kivételesen, akkor Andrisnak névnapja volt.) Rengetegen voltunk, szinte egymás kezéből téptük ki a ruhákat, a gyerekek oda-vissza rohangáltak a babás dobozban talált cuccokat megmutogatni. Korni egyszer odajött egy teletabi-féle babával: nagy volt, puffancs, kis tekert farokkal és füllel, tényleg aranyos volt, ezt (sajnos) én is elismertem a gyereknek, aki úgy ölelte magához, mint élete legnagyobb és legtökéletesebb kincsét. Közben jött a férjem, a barátnőm lelépett, férj ideges volt és morgott, nekem tele volt a kezem - a lényeg, hogy igen feszült lett a hangulat. Így esett be a gyerek a következő kérdéssel: meg-e vesszük-e a teletabit. Természetesen elmondtuk neki, hogy nem, mint ahogy sosem szoktuk. Most nem nyugodott bele. Először könyörgött, utána picsogott, utána pedig hisztizett (ezt kb. 2 perc leforgása alatt), mi először kedvesen, utána egyre határozottabban, végül az ordító gyereket ölben kivive menekültünk. Onnan elkezdődött a cirkusz: hiszti, ordítás, csapkodás, visítás, bőgés. Értelmesen nem lehetett vele beszélni, úgyhogy felvettük a "nem létezel"-álláspontot és hiába nyávogta 1 órán keresztül, hogy "apa, süket vagy?!" - nem reagáltunk. Nagy nehezen megnyugodott, de egész nap szomorú volt. Este a fürdőkádban megint eszébe jutott, akkor is hisztizett egyet és lefekvés előtt is visított, akkor nagy nehezen sikerült megvígasztalni egy másik (saját) mackóval. Ma reggel pedig megint nyávogott miatta, de hála Istennek, a hisztiig nem jutott el.

Nem tudom, mit kellene/kellett volna tenni. Igazából van negyvenezer babája, nem kell még egy. De amúgy meg a negyvenezer-egyedik se foglalna több helyet...

Igazából nem lenne drága, elég könnyűnek tűnik, de ha megvenném, akkor vajon az létjogosultságot adna a hisztinek?

Vagy legyen miatta pár napig szomorú (nagyon rossz nézni), aztán majd elfelejti?

Komolyan nem tudom, mit tegyek vagy mit kellett volna tennem...

Köszönöm, hogy végigolvastátok! :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook