Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Heteróságom története fórum

Heteróságom története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Heteróságom története

240. 1e8bb72856 (válaszként erre: 239. - 00a194caf9)
2011. aug. 12. 14:01
Sajnos ezt a hibát sok szülő elköveti.Elkövettem én is.nem tudom,hogy még időben kapcsoltam e...csak remélni tudom,hogy igen.Sok keserűséget okoztam másoknak,igy a saját gyermekemnek is azzal,hogy nem tudtam,nem akartam felnőni,és futottam a gondok elől,elhagytam magam.Te már nem vagy gyerek,és egy másik emberrel összekötötted az életed,felelősséggel tartoztok egymásért,mint a Kisrókáért a Kisherceg,hisz megszeliditette...De nem tartozunk semmivel a szüleinknek,csak tisztelettel,és annyit kell segiteni,amennyi belefér.Tévedés a szülők részéről,hogy hálával tartozunk bármiért is,aki ezért szül gyermeket,az rossz úton jár.De ami túlünk telik,és aki úgy nevelt minket,annak segiteni kell,normális,ésszerű kereteken belül, a tisztelet meg kijár mindenkinek,aki megérdemli.De ha mondjuk "beházasodtál" egy familiába,és ajándékba megkaptad a szerelmed mellé a családját is, hát...ott már nem hiszem,hogy feltétel nélkül le kell nyelni mindent.nekem ott voltak nagyon komoly gondjaim.Állandóan azt hallgattam,hogy mivel idősek,nekem mindent FELTÉTEL nélkül le kell nyelnem,el kell viselnem,nem részletezem,hogy minek voltam kitéve,mert sokan nem hinnék el,vagy hülyének néznének,mert magam sem értem,miért tűrtem oly sok sok évig.Mióta kivontam magam a forgalomból,most a változatosság kedvéért egymást gyilkolják,kinozzák,de hála istennek nekem ehhez már semmi közöm.Viszont a mai napig tönkre van téve a napom,összerezzenek,ha valaki csak szóba hozza őket,vagy a múltat,feljön bennem szinte minden gonoszságuk,és ha tettek is valami kevéske jót,nem birok rá emlékezni.Annyi sok volt a rossz.Nem is értem,hogy fér egy emberbe,emberekbe annyi rosszindulat és gonoszság,amivel ők rendelkeztek.Őrület.Szerintem egyébként őrültek,viccen kivül.Néha már ijesztő volt.És megpróbáltak a képükre formálni,betörni,totálisan kiforgattak önmagamból.Egy idő után rám szólt az anyukám,hogy idegroncs vagyok,akkor vettem észre,hogy nagy baj van.Már csak kiabálva ,veszekedve tudtam élni,ármánykodtam,tapostam,sokszor a tetlegességig,mint ők.Soha többé.Amikor a párom kezdett hasonulni hozzájuk,mert ő maradt valami csoda folytán az egyetlen normális ebben a dilis családban,de az otthonról hozott mintát elkezdte utánozni,és hagyta,hogy uszitsák, akkor kerek perec elhagytam, előszőr érzelmileg,majd fizikálisan.Igaz azóta minden rendben,de ehhez kellett az,hogy kiiktassam őket az életemből,mert már az egész családomat támadták,nem csupán engem.Sajnos igaz a mondás,a házasság előtt nagyon meg kell nézni a családot,mert kutyából nem lesz szalonna,sőt,széttépnek a farkasok!Voltak pedig ráutaló jelek,hülye voltam,hogy hagytam,hogy azt higgyem,majd lesz ez másképp is.Nem! NEM lesz.A fejed tetjére állhatsz,akkor sem lesz.Gonosz dolog,de azért icipicit jó érzés az,hogy az élet engem igazolt,és a farkasok most egymást fojtogatják.
239. 00a194caf9 (válaszként erre: 237. - 1e8bb72856)
2011. aug. 12. 13:36

Igen, szerintem is büszke lehetsz magadra! Nem az számít, hogy hogyan estél el, hanem az, hogy hogyan álltál fel! És te jól. :) Sikerrel.


Szomorúan hallom, hogy ilyen veled a családod. Eltudom képzelni, hogy milyen ez. Az én családom is ilyen... :)

Elvárni, és követelni, meg bírálni azt nagyon tudnak! Nyújtani is nyújtanak persze, de Isten ments, mert akkor azt képesek bármeddig felemlegetni... És a nyújtás is olyan, hogy engem akkor sem kérdeznek meg soha, semmiről.

És természetesen, ha elvárnak, akkor jönnek a "már felnőtt ember vagy" dumával, de ha valamihez nincsen közük, és nem tetszik nekik, akkor a "még félig gyerek vagy, jogom van tudni" szöveggel állnak elő. Ez így megy kb. 16 éves korom óta. Kíváncsi vagyok, mikor veszik észre, hogy önálló lettem.


Azt hiszem tudom, hogy miről beszélsz. Engem az egész család a saját nyomorával zaklatott, meg azzal, hogy szar az életük, és azzal, hogy segítsek megoldani. Ha pedig segítettem volna, akkor meg leszúrtak érte! És persze én voltam a normálatlan a családban. Gyakorlatilag 16 éves korom óta én voltam a szüleimnek az anyja. És ebben nincsen túl sok túlzás, sajna. :) Szóval tudom. Az ilyet nem szabad hagyni.

Én is hülye voltam, hogy 16 éves korom óta hagytam hogy rám húzzák az anyuka szerepét, de idén levettem, és nem is veszem fel többé. :)


Jobb későn, mint soha!

Tudod, aki a mélypontodnak áldozatul esett, és nem barátod többé, az sosem volt az. Én ezt így tartom.

A közös nyaralást meg nem tudom, mert még azon sem vettünk részt soha. Pedig örülnék neki egyszer. :)

238. 0b18315731 (válaszként erre: 237. - 1e8bb72856)
2011. aug. 12. 13:08
Lehetsz is,mert nem egyszerű a gödörből kimászni egyedül és ki állni magadért!Puszi
237. 1e8bb72856 (válaszként erre: 236. - 00a194caf9)
2011. aug. 12. 12:57
Nem zárkózom el,csak valahogy nem találnak rám az emberek.Régebben rengeteg ismerősöm volt,ahogy irtam,de aztán volt egy törés az életemben,és szépen eltünedezett mindenki.Én nem keresem most mások társaságát,annyit bántottak az emberek,hogy csak úgy tudok meggyógyulni a lelki sebekből, ha nem tárulkozom ki,és nem élek mások szájize szerint.Most nagyon nem tudok alkalmazkodni.Ahhoz,hogy szó szerint értsétek,ne haljak bele, ezt kellett tennem.Sajnos még a közvetlen szűkebb családomból is ki kellett iktatnom embereket,mert szó szerint a véremet szivták,mint egy vámpir,és élvezkedtek rajta,kéjesen fetrengtek a mámortól,imádtak kinozni.Amióta a hangjukat sem hallom,szinte azonnal jobban lettem.Csak el kellett tudni jutni odáig,hogy ezt meg tudjam tenni,ez volt nehéz,márcsak azért is,mert ez pl.családon belül konfliktusokat szült.De megértettem mindenkivel,hogy vagy hagyom,hogy az enrgiavámpir rajtam élvezzen,vagy élve maradok,lehet választani...talán mostanra már megértették,márcsak azért is,mert *a vámpir márcsak ilyen* tovább próbált vámpirkodni máson a családból,hála istennek pont azon,aki nem akarta elfogadni a döntésemet.Most azért még nagyon sok ember szemében én egy rohadék vagyok,meg dilinyós,meg ez meg az,de ha nem hallom,nem is izgat.Már azt nem értem,miért tűrtem én ezt 20 éven át?! Szánalmas.Biztos,hogy lesz még barátom,szeretném is ,hogy legyen.De többé nem követem el azt a hibát,hogy pl. a párkapcsolati gondjaimat vele beszélem meg,és nem a párommal.Aztán átesni a következő nagy hibába: az okos tanácsait szentirásnak véve hibát hibára halmozni.Azt vallom,ha meg akarjátok tartani a barátságot, csak pizsamapartikat rendezzetek,de együtt nyaralni pl már ne menjetek egy hétnél tovább sem,mert nekem ez nem jött be.Igaz ez nem nyaralás volt.Nekem meg kellett ahhoz változnom,leülni magammal heteket,hónapokat,hogy meglássam,hol van a hiba bennem,hol van másokban,és mit akarok.Közben elvonózgattam, kapartam a falat a kintól,amit a gyógyszer és az alkohol okozott.Szerencsére kimásztam a legmélyebb gödörből, de időközben történt valami..Más ember lettem.Egy jobb emberré váltam.Lassan,észrevétlenül.És ennek áldozatául esett sok emberi kapcsolatom,sajnos olyanok is,akiknek nem kellett volna bánatot okoznom,de óhatatlan volt.Élnem kellett,és ennek ára volt.Nagyon nagy ára.És részben ezt mások fizették meg.Főleg egyvalaki.De döntenem kellett,és én ezt választottam.Egyszer az életemben MAGAMÉRT álltam ki.És előszőr életemben BÜSZKE voltam magamra.
236. 00a194caf9 (válaszként erre: 234. - 0b18315731)
2011. aug. 12. 12:31

:) Köszi!

Te se változzál. Senki se változzon. :)

Egyet értek, kell tudni önzőnek is lenni. És tudni kell kiszűrni azokat az embereket, akik érdemesek az önzetlenségedre.

Mert teljesen elzárkózni, és falakat húzni, azt sem jó!

235. 00a194caf9 (válaszként erre: 233. - 1e8bb72856)
2011. aug. 12. 12:29

FB: Teljesen egyet értek. Ezt olyan jól összefoglaltuk pár hozzászólásban, hogy talán egy cikket is lehetne belőle írni, ha egy kicsi rendbe szedjük a gondolatokat. Mert elgondolkodtató, és sajnos nagyon igaz!

Engem mondjuk nem idegesít fel, de egy ideje gondolkozom azon, hogy az emberek nagy százalékát egyszerűen törlöm onnét. :)


Sajnálom, hogy többszörösen így kihasználtak, aztán pedig a barátnő, akit annak hittél ilyenné vált. :( Nem tudom milyen lenne, ha én a sajátommal így összezárva lennék... Még soha nem volt így.

Szerintem ha ezzel a lánnyal nem így történik, hanem marad minden úgy, ahogy akkor volt, akkor nem lennél csalódott semmiképpen. Mert benne látnád azt, hogy megérte, mint ahogy én is látom a barátnőmben a gyerekkoromat.

234. 0b18315731 (válaszként erre: 233. - 1e8bb72856)
2011. aug. 12. 12:26

Jó csaj vagy!Akárcsak magamat olvasnám,egyet értek,harc a végsőkig megy amíg élünk.Nekem van barátnőm,igazi,de ismerőseim inkább.Engem nem érdekel,más nyomora,mert igen enyém sem érdekelt senkit sem.Én véleménnyel tanáccsal segítek,nem érdekel az érdek,ha ez nem elég,akkor ennyi.Viszont eljutni nekem se volt egyszerű eddig,de nem bánom.

Bevallom,önző vagyok,de ezáltal nem lettem gonosz,hanem mindent magamhoz mérek.Nem hallottam olyanról,hogy lenne másik,következő életünk.én ebben akarok jól és boldogan élni,addig amíg élhetek.Remélem olyan 70 éves koromig.Szerintem te is adtál lehetőségeket a barátaidnak,ők nem éltek vele,mindegy miért.Küzdjenek meg azért,hogy elismerd őket mint barátokat,ha nem küzdenek?Úgy is jó:-)))Lehet ám ezt így is,én nekem öröm olvasni a soraidat.Maradj mindig ilyen és eszedbe se jusson megváltozni most már!Marketom te se változz,öröm titeket olvasni.Facca Csajok vagytok!Puszim

233. 1e8bb72856 (válaszként erre: 230. - 00a194caf9)
2011. aug. 12. 12:11
A boldogságot nem adták ingyen. Az út,ami ide vezetett, rengeteg könnyel és szenvedéssel volt kikövezve.És már megtanultam:sajnos sohasem szabad hátradőlni,és azt hinni,nem kell dolgoznom érte többet,hogy ez igy maradjon.Minden nap meg kell küzdenem érte,kis harcokkal,de ezek már nem csaták,csak megóvó lépések.Pont emiatt iktattam ki sok haszonlesőt és havert az életemből. Most ugyan nem csörög egész nap a telefonom, sőt,sokszor hetekig hallgat,de már megtanultam becsülni a csendet.Sajnos egy kicsit emberkerülő lettem.valahogy azt érzem,nem fér bele az életembe a kiváncsiság, az ebből fakadó rivalizálás,irigység,a szarkavarások,idegeskedés,nagyon sok problémámat a barátaim okozták,többek közt azzal,hogy összevissza osztották az észt,az egyik ezt mondta, a másik azt tanácsolta, totál összezavartak,és csak ártottak a nagy jóakarásukkal.Na persze közben a saját életük szarabb volt,mint bárkié, azt nem tudták megoldani.Rájöttem,ha magamra hallgatok,akkor a hibáimért is csak magamat okolhatom,és ennyi.Nekem is volt ilyen barátnőm,mint Neked,sajnos lakva ismerni meg a másikat,egy hosszabb összezártság után róla kiderült,hogy elviselhetetlenül paranoiás,és önző,az már csak a hab a tortámon hogy a hülye hisztije és sértődései miatt szarban is hagyott,jó alaposan.Nem mondom,hogy te is igy jársz,mert ez nem igaz,ez nem egy sablonsztori.De amióta nincs "legjobb barátom" csak ismerőseim vannak,azóta esküszöm,nekem könnyebb.Talán ha nem igy történik ezzel a lánnyal,nem lennék ilyen csalódott.A FBról nekem ugyanez a véleményem,sőt,engem annyira irritált,ami ott ment,és függővé is tett valamilyen szinten,hogy legyalultam magam.Visszamentem egy rövid időre,és észrevettem,hogy akárhányszor felmegyek,csak feldühitem magam.Nagyon sokan arra használják egyébként, hogy másokat nézegetnek rajta,irigykednek,vagy szánakoznak,pletykálnak,nagy marhaság az egész.Volt rajta néhány klassz játék, de azok is durva függőséget okoznak, inkább olvasok helyette,az legalább okossá tesz.Mert az, hogy ki mit eszik ma vacsorára, kinek görcsöl a hasa,ki akar öngyi lenni,ki a depi,ki van kapcsolatban és ki éppen nem...hát...nekem NE erről szóljon az életem!
232. 00a194caf9 (válaszként erre: 231. - 0b18315731)
2011. aug. 12. 11:24

Osztom a véleményedet! :) Én is minden jót kívánok, meg ilyenek.

És szerintem Te nagyon jól látod a dolgokat!

231. 0b18315731 (válaszként erre: 228. - 1e8bb72856)
2011. aug. 12. 11:20

Egyetértek veled.Jobb későn mint soha.Én becsülöm azokat akik ezt választják és nem a megalkuvást.

Egy életed van és törekedj a magad boldogságára ne másoknak,magadnak felelj meg.Magadat magadnál senki sem fogja tudni jobban szeretni csakis te magad:-))Jó bolond mondat mi?Szerintem igaz!A boldogság pedig mindenkinek jár,de mint semmit,azt sem adják ingyen.Futni meg menekülni,felesleges,hiszen minden mindenkit utolér,előbb vagy utóbb,de utol ér!Nézzünk szembe vele,vállaljuk a felelősséget.Az emberek többsége nem tudja és nem akarja vállalni,elismerni,ha tévedett.Bukni fogunk mindig is,nem ciki,felállni nem tudni,na az az igazi ciki és nem tudni bocsánatot kérni a mi hibáinktól másoktól,cink!Tudni kell,hiszen ha erre többen lennének képesek,akkor talán más lenne másoknál az emberség,emberiség fogalma is a mai embertelen világba!Úgyhogy én sok boldogságot és jót kívánok neked.Puszi

230. 00a194caf9 (válaszként erre: 228. - 1e8bb72856)
2011. aug. 12. 10:34

Az élet értelmével meg ismét egyet értek. :)


De hiszen te már megtaláltad, és már tudod úgy élni, ahogy neked jó. És már tudod mi a lényeg. És a gyermekedet is tudod erre nevelni. :)


Vannak, akik ezt az állapotot egész életükben nem érik el! A szüleim még mindig nem érték el, és szerintem nem is fogják soha.

Tehát ne búslakodj emiatt, a lényeg, hogy most boldog vagy. :)

229. 00a194caf9 (válaszként erre: 228. - 1e8bb72856)
2011. aug. 12. 10:32

Akikről te beszélsz, azokat én nem nevezném barátoknak, csak haveroknak, akikkel jó együtt bulizni, meg elszúrni az időt. De ez még nem barátság. Ezt sokan keverik sajna. :( És sajnálom, hogy te olyan embereknek kellett adnod az idődet meg barátságodat, akik nem érdemelték azt meg. :(


Érdekes, mert ez a barátság téma a másik fórumomon is előjött. Nekem van egy gyerekkori barátnőm, akivel nagyon szoros volt a kapcsolatunk. Kicsi korunkban sülve-főve együtt voltunk. :) A mai napig ő az én barátnőm. Ha padlón voltam, ő mindig felemelt, és fordítva. A világ legszörnyűbb bűnét elkövetni, hozzám jöhetne. És én is tudom, hogy bármilyen szörnyűséget követnék el, én is mehetnék hozzá, és ő kérdés nélkül hinne nekem, és megbocsátana. És az, hogy ő megbocsátja a tettemet már szinte teljesen elég lenne. :) De ha mindenki megbocsát, csak ő nem, akkor az borzasztó lenne! Én azt mondom, hogy már ezért a barátságért érdemes volt megszületnem!

A másik fórumon ezt nem értették, azt mondták, rendben van, hogy az embernek vannak barátai, de ez szerintük nem normális dolog. És azt sem értik, hogy a párom miért nem féltékeny, hiszen szoktunk együtt is aludni azzal a barátnőmmel. Amolyan pizsama parti szerű, egész éjjel dumálós együtt alvások. :)

Igaz, ezek már megszűntek, mert Angliába költözött vagy 1 hónapja. :(((

Szóval szerintük ez nem egészséges dolog, és ők ezt nem fogadnák el a párom helyében. A páromnak ezzel semmi baja, sőt, azt mondta, örüljek, hogy nekem ilyen barátom van, és becsüljem meg, mert ez nem mindenkinek adatik meg az életben. Eszében sincsen féltékenynek lenni. Egyrészt tudja, hogy őt szeretem, de nagyon. Másrészt meg tudja, hogy a barátnőmre soha nem tudnék úgy tekinteni. Nekem ez olyan volna, mint a vérfertőzés!

Amúgy szerintem az igaz szerelmet és az igaz barátságot nem lehet versenyeztetni egymással, mint ahogy a szülői szeretet sem. Nem is érdemes, mert annak jó vége soha nem volna.

És halkan, de bátran, azt is merészelem mondani, hogy az igaz barátság adott esetben erősebb kötelék is lehet, mint a család, vagy akár a szerelem.


A facebook-os sztorid ismerős! :D Egy raklap ember képes bejelölni, volt évfolyam társak, osztály társak, akik az utcán, ha elmennek mellettem, még a fejüket is elfordítják! Jajj, hányszor tapasztaltam ezt! Csak azt nem értem, akkor minek jelölget? És egyáltalán.

De adott esetben 1-2 humoros megjegyzést odabiggyesztenek a falamra, vagy boldog szülinapot post-ot írnak. Miközben vissza köszönni az életben, már nem megy... Ez elég érdekes.

Egyet értek, ez szerintem is szánalmas. Amúgy, ha kiderülne, hogy meghaltál Egy RIP XY postot azért lehet, hogy megérdemelnél, hiszen a boldog szülinapot postot is megérdemeljük... :) De egy 2 perces telefonhívást ma már nagyon kevesen képesek megereszteni. Minek, ha az üzenőfalra ki lehet biggyeszteni???

És ezzel kapcsolatba még egy sztori, amit ide most le kell írnom, ha hosszú, akkor is:

Apukám első házasságából van egy nővérem, akivel soha nem éltem együtt. A kapcsolatot később vettük fel egymásnak, rajtunk kívül álló okok miatt. A lényeg a lényeg, nincsen vele bajom, de azt, hogy szeretem nem tudnám mondani, mivel alig ismerem, de azt tudom, nagyon különbözőek vagyunk. Kb. 3 éve nem láttam, nem beszéltem vele telefonon. Igaz, ennek érdekében nem tettem meg semmit, úgy ahogy ő sem tett meg soha, semmit. A mobil számomat pedig tudja!!!!

Születésnapomon a fb-on kiírta az üzenőfalamra:

Boldog születésnapot a világ legédesebb tesójának! Szeretlek Hugi! Valami ilyesmi, és egy kis versike, vagy mi.

Ledöbbentem, de még egy like-ot sem nyomtam rá, mert felfordult a gyomrom ettől a máztól...

Vélemény? :)

(Azóta sem posztolt nekem semmit, és azóta sem találkoztunk, azóta sem beszélgettünk telefonon. Néha ráírok online, akkor válaszol, de ő sosem ír...)

228. 1e8bb72856 (válaszként erre: 227. - 00a194caf9)
2011. aug. 12. 09:47
De van...mert én gyáván éltem le a fél életemet,nem voltam erős,hogy megismerjem önmagam,és innentől kezdve folyton másokat okoltam a kudarcaimért,tévedéseimért.Pedig annak csak mi magunk vagyunk okozói.Én nem mertem dolgokat be és felvállalni,egy nonstop útkeresés lett az élet,elvesztettem a barátaimat *na ezt mondjuk nem tartom nagy tragédiának,mert vagy arra használtak,hogy a hátamon másszanak feljebb valahová,vagy villogtak velem,vagy kihasználtak,mikor baj volt,szinte mind lelépett a francba, a facebookos barátok,akik ott élik az életüket,és fennhangon nyavalyognak, filózgatnak,de tulajdonképpen nem beszélnek semmiről...na ezek nem barátok.Mert ha lelépsz erről a remek CIA oldalról, azonnal észreveszed,hogy egytől egyig azt sem kérdezik meg,meghaltál e, a négyszáz ismidből.SZÁNALOM! A saját szánalmunk.Ilyen felületesek vagyunk mi,emberek...*Mindegy,szóval ezért mondom,hogy irigyellek.Bár nekem is voltak olyan korszakaim,amikor körbevettek barátok,vagy annak hitt emberek,mert szórakoztattam őket,mert vendégül láttam őket az otthonomban,mert kiszolgáltam őket lelkileg,sok esetben anyagilag is,nagyon nagyon boldog és elismert ember voltam.És?Meddig tartott?Mig nem lettem beteg,mert nehézségek jöttek az életemben,már nem voltam se szórakoztató,se jómódú,és nekem lett volna szükségem arra,hogy támogassanak,lelkileg legalábbis.Na,erre már senki sem volt kiváncsi,kerestek maguknak másik barátokat,akik elmentek bulizni,viháncoltak,nem volt problémájuk,és lehetett náluk lebzselni.Nem mondom,hogy nincs igaz barát,és hogy minden ember ilyen,de akire én igazán számithattam a bajban,azok a szeretteim voltak.Senki más.Nem mondom,hogy nem csináltam baromságokat,és nem voltam kibirhatatlan,de melyikünk nem követ el ilyeneket?Én nem hagytam el a bajban senkit.Egyszer megtettem,vezekeltem nála évekig.Nem volt kellemes,soha többé nem teszem.Bár azóta ,nem az én hibámból, véget ért az a barátság,ami 15 évig tartott,jó lecke volt,hogy miről is szól egy barátság,és hogy kell viselkednem nekem is,ha jó baráttá akarok válni.A gyerekemet már úgy próbáltam terelgetni,hogy egy olyan egészséges gondolkodású emberkévé váljon,mint pl. te.Azt hiszem,elmondhatom,hogy sikerült,de az igazsághoz hozzátartozik,hogy nagyrészt magának köszönheti,én csak az alapokat tudtam neki felskiccelni.Ő már bátor,okosabban irányitja,felügyeli,ápolja az emberi kapcsolatait,boldogabb is.Neki nem kell majd elmondania,ha visszanéz,hogy hosszú éveket cseszett el az életéből azzal,hogy tévutakon járt.Elnézést kérek,hogy elkanyarodtam a leszbikusság és a heteróság témától,de valahol azt érzem,az emberi kapcsolataink a párválasztásunkban is megmutatják,kik vagyunk valójában,és mire rendeltettünk az életben.Én azt vallom,hogy minden embernek egy rendeltetése van:hogy az életét úgy élje le,ha visszanéz,elmondhassa,boldog,szép élete volt.Semmi,de semmi más.És ezért MINDENT meg kell tenni,és merni kell bátornak lenni!Mindkét oldalt ismerem,tudom,miről beszélek.Nem csinálnám másképp,még akkor sem,ha meghurcoltak miatta,még akkor sem,ha iszonyatos fájdalmakat éltem át egy szerelem miatt,aminek nem volt jövője már akkor sem,amikor kellett volna...az elején.Mert ez a társadalom ilyen.
227. 00a194caf9 (válaszként erre: 226. - 1e8bb72856)
2011. aug. 11. 19:10

Köszönöm a hozzászólásodat! :) És a kdvességedet is!

A 6 az nem csak 6, voltak még kb. 6 alkalmi vagy csak szex kapcsolat. Azért nem meséltem róluk, mert nem voltak jobbak, és emlitésre méltóak sem. Mééég ennyire sem. :)


Kotyesz irásait én is szeretem.


Ha voltál boldog, és vagy is, akkor szerintem nincs miért irigyelned. :)

226. 1e8bb72856 (válaszként erre: 224. - Kotyesz)
2011. aug. 11. 17:46
Hmmm...heteró beállitottságú nőt is választhatott volna magának,de nem igy lett...nehéz a nőkkel csak úgy beszélgetést kezdeményezni, mert sokan félreértik,és közeledésnek veszik.Barátokat amúgy is csak ritka esetben találni a neten.A leszbikus lányok sokkal nyitottabbak,őszinték,és kifinomultak a radarjaik a másik problémájára,és nem,nem feltétlenül vadászgatási célból.Az csak egy mellékes dolog,hogy szeretik meghóditani a heteró csajokat, most nem mennék itt bele,hogy miért,mert az egy másik téma,másik fórum lenne.Nyilván egyikünk sem olyan balga,hogy nem hiszi,hogy egy lelkileg elesettebb nőre nem csap le örömmel egy leszbikus hölgyemény,de azt hiszem,ez normálisnak mondható, a férfiak nem ezt csinálják? De.23 évesen 6 fiú...hm. Kevésnek tartom a mai világban,és ahogy olvastam, egyik sem volt az a nők bálványa, az ágyban legalábbis. Azért ennyi idősen könyörgöm igazán fontos egy lánynak,nőnek,hogy NŐnek érezze magát,de istenigazából,ne csak maszatolgasson valaki,aztán még várja, hogy hozsannázzák is.TIP PERC alatt jobb esetben még csak az előjátéknál tartasz, nemhogy az aktus végénél, és akkor csak az egyik palit emeltem ki a hatból,meg sem emlitettem a munkanélküli mániákust,és társait.Gyanitom, hogy Market soha nem fog visszatérni a férfiakhoz,önszántából legalábbis.Ha isten ments véget ér a kapcsolata,szerintem akkor is a nők társaságát keresi majd,és hogy ezt mire alapozom? Sok hozzászólását elolvastam,ha nem is mindet,és azt láttam,hogy már nem érdeklik abszolut a férfiak.Ez a biszexuálisoknál másképp van, és a heteroszexuálisoknál meg ugye normál,alap. Ha valaki eljut oda,és nem csak azért,mert most szerelmes, hogy már nem jön szexuális izgalomba egy esztétikus, szép arcú, kedves palitól, akkor véleményem szerint megmarad a "másik" oldalon.Mert vakságot nem fogadunk ugye,csak hűséget.Meglepő egyébként számomra, hogy egy ilyen fiatal lány mennyire intelligens is tud lenni, ennek nagyon örülök,hogy vannak ilyenek, egyébként a hasonló korúak itt a fórumon mind nagyon értelmesek,kedvesek, vagy ide csak ilyenek irnak? Van tapasztalatom a másik oldalról is.Olyan jó, hogy Market nem ilyen.Felelősségteljesen beszél a munkahelyéről, a kapcsolatáról,felnőtt gondolkodással.És ez tetszik.Biztos nem egy "diszkópatkány". Mindenkitől elnézést kérek, aki az.Nem piszkálódni akarok!Én félig meddig az voltam fiatalon,nem azt mondom,hogy megbántam,de lehetett volna másképp is, és akkor most jobb életem is lehetne.na nem mintha nem lenne jó, de mindig van egy jobb is,igaz? Visszakanyarodva a témához NEM csodálom, hogy egy nőnél kötött ki.És még örülj is,Drága, hogy csak hat ilyen madarat sodort utadba a szél...Sajnos én rosszabbul jártam, bár jóval idősebb is vagyok.Édesanyám azt hiszem úgy fogalmazna,hogy vonzottam a hülyéket. Két kivétellel,azt meg a változatosság kedvéért én baltáztam el, bár ma már nem bánom, nem mindig volt ez igy.Kotyesz irásai nagyon tetszenek, bár természetesen nem mindennel értek egyet, és nem is mindig értem, itt ott túl magasrüptű nekem, hát hiába, női agyam nem kapacitál túl nagy filozofálgatásokra.Nem hiszem azonban,hogy propagálta volna Market a másságát,a boldogságát igen,de az meg holtmindegy,kivel,nem? Nagyon sok nővel beszélgettem,akik bevallották,hogy kipróbálnák a nők szerelmét,annyira csalódottak,vagy magányosak,vagy csak elnyomják évek óta magukban a kiváncsiságot.családanyák,idősebb hölgyek is,nem csupán fiatalok! meglepődnénk,ha irnék ide egy nagyjáboli számot,de nem teszem.Market felvállalta.Magát, a szerelmét, a másságot, a társadalom kiközösitését, a családi viszályt. Akárhány éves,és akármilyen szinten is boncolgatjuk az életét, vagy amit és akiket képvisel vagy nem, bátor lány. Nem kell piedesztálra emelni valakit csak azért,mert MÁS, de azért, mert bátor, vagy mert mer boldog lenni, már lehet egyet csettinteni elismerésképp. Sokan irigyelnek téged,Kislány, még akkor is, ha nem merik bevallani.Én irigyellek.Én is voltam boldog,és vagyok is.
225. 00a194caf9 (válaszként erre: 224. - Kotyesz)
2011. aug. 9. 14:47

Ezt idézted tőlem:

"A gyűlölködőknek meg egyetlen egy dolgot kívánok: legyen legalább olyan harmonikus kapcsolatok, mint az enyém. Akkor nem foglalkoznának más magán- és nemi életével, ugyanis ez a boldogtalan emberek reszortja. Nagyon sok plusz energiátok van, amit a gyűlölködésbe és az utálkozásba fektettek"


Tehát nem hívtam őket, csak üzentem nekik... Az, hogy ők jöttek? Hát mit tehetek én róla? :) Jó, tény és való, sok esetben olyan stílusban válaszoltam amilyen stílusban ők írtak. Ami nem mindig volt barátságos. De ez van. Ebben én nem látok hibát. Igyekeztem felül emelkedni, de bevallom, nem mindig sikerült.


Továbbá senkit nem szólítottam fel, és nem ösztönöztem arra, hogy próbálja ezt ki. Lehet, hogy ez sok embernek jó, lehet, hogy ez nekem jó, de senkit nem ösztönzök se erre, se másra... Mindenki a maga életének a kovácsa, és szerintem nem is lehet Katát táncba vinni, ha ő maga nem akarja...

Bár a cikkem az valóban motiválhat erre embereket, ezt én is észre vettem, mert sok olyan személyes levelet kaptam... De én ezt nem motiválásképpen írtam meg. Ha valakire ez úgy hatott, arról én nem tehetek. És mint mondtam, könnyű Katát táncba vinni... :)


Egyébként meg, nem érdekel ki mennyire érti meg ezt a dolgot. Itt sem mindenki adta igazamat, ezt nem is vártam el. Viszont emberi módon és emberi hangnemben beszéltünk egymással. Csak erről volt szó. Nem arról, hogy megértettek.


Szinte tutira biztos vagyok abban, hogy te még soha nem chateltél. Ugyanis ott ha azonos nemű emberrel akarsz csak úgy csevegni, vagy ismerkedni, akkor vagy nem válaszolnak, vagy elküldenek nagyon messzire. Sajnos ezt is tapasztaltam, ugyanis nem a leszbi szobában kezdtem az ismerkedést... Csak nem álltak velem szóba máshol. :) Ezt azért nem írtam le, mert a végeredményt tekintve lényegtelennek tartom.


A fórumozás értelmével meg messzemenőkig egyet értek Veled! :) Úgyhogy örülök, hogy itt vagy, és hozzá szólsz. Érdekes, nagyon sokszor nem értettél velem egyet, s mégis mindig sikerült emberi hangnemben beszélni egymással. Ezt kéne mindenhol...

224. kotyesz (válaszként erre: 223. - 00a194caf9)
2011. aug. 9. 13:32

Hmmm sejtettem, h nem fog tetszeni amit ott leírtam ezért olvasd újra, tőled (az első cikkből) van az idézet ami nekem egyértelműen azt jelenti "gyertek gyűlölködők utálkozók most majd tőlünk megkapjátok!"

De meg lehet érteni elősször önmagaddal kellett elfogadtatnod az új éned aztán a családdal (az első cikk szerint egyik sem volt könnyű) és ITT a külvilág felé fordulsz bátran ( Nekem bejött a homoszexualitás, próbáljátok ki TI is!) számomra a "kedélyességből" az derül ki h legalább részben megértették gondjaid a férfiakkal kapcsolatban a fórumozók, milyen út vezetett téged a homoszexualitás kipróbálásához/felvállalásához/propagálásához, ide 23 évesen 6 fiú/férfi okozta sok-sok csalódás fájdalom után (szintén tőled az idézet: " beszélgetni akartam valakivel, aki nem férfi. Mivel mindenki tudja, egy ilyen helyen miért vannak az emberek, így női társaságra csak a leszbi lányok szobában tehettem szert. Ott írt rám a mostani párom. És ott kezdődött minden. Innen kezdődik az első cikkem." szerintem heteró beállítottságú nők tömegei vannak fönn (csalódottak, boldogok, elégedettek, reménykedők stb.) választhattál volna közülük is, de mindegy. Az előző fórumban (3 hét/700hsz.) volt ókori kitérőnk (igazak-e sztereotípiáink a görögökről, vannak akik szerint nem), ez is mindegy, lélektani búvárkodás (lényegében elolvastuk (én legalábbis) ami manapság fellelhető főleg a neten a témáról, olyan dolgokat amik új kutatások régiek (pl.freud) felülvizsgálata stb. De amit az első cikkben csak említettél h eredetileg heteró voltál ez nemcsak szerintem kifejtésre várt, mert többször előjött: jó most ezt csinálod és meddig? Szerintem a homoszexuális beállítódásod kialakulásának története így elfogadhatóbb az emberek számára (csalódtam, kipróbáltam más módon, bejött boldog vagyok.) mintha azt mondod (első cikk: belesodródtam, elfogadom , a családom félig meddig, de kiállok mostani magamért. Szerintem a "leszbikusságom története" fórum részben azért fajult el sokszor trágár veszekedéssé mert ti vadásztatok az ellenvéleményen lévőkre. Mert ha egy fórumtémát kiválasztol és ellene mellette róla és a hozzákapcsolódó dolgokról mindenféle nézet előjön az jó a téma szempontjából. De ti ledorongoljátok a nektek nem tetsző véleményt hangoztatókat. Más egy homoszexális/leszbikus ember megítélése ha toleranciát kér magának, és az is más ha Ő másokkal szemben nem hajlandó azt gyakorolni.

Nézd át az előzőt min kaptatok össze leggyakrabban, legalább a téma szakértője leszel egy újabb cikk erejéig.

Remélem hozzájárulok, emberi fejlődésedhez mert csak ez ad értelmet a fórumozásnak ha tanítunk és tanulunk vitázás közben.

223. 00a194caf9 (válaszként erre: 222. - Kotyesz)
2011. aug. 9. 08:27

Hát, egyáltalán nem azért írtam, hogy beszólhassak annak, akinek ez nem tetszik... Nem ez volt a célom. Amúgy priviben sok lánytól kapok levelet, akik nőkhöz vonzódnak, de elnyomják ezt a dolgot. És segítséget kérnek, hogy hogyan vállalják fel magukat. Mert ők eddig boldogtalanul éltek férfiak mellett. Nem épp a férfi hibájából, hanem mert ők vágynak másra. Nekik már megérte megírnom a cikket/cikkeket. Egyébként meg mindenki gondolj amit gondol. Engem nem zavar.


Annak meg nagyon örülök, hogy ez a fórum kedélyesen folydogál! :) A másikon nem éppen volt így. Nem tudom mi lehet az oka, de biztosan nem én, azt remélem tudod.

222. kotyesz (válaszként erre: 1. - 00a194caf9)
2011. aug. 7. 19:49

Kedves Market! Sajnos csak időnként vagyok aktív fórumozó (ha tehetem és kedvem is van) és az előző cikkeddel indított fórumban ahol ("Leszbikusságom története címen" említetted, hogy eredetileg heteró kapcsolatokban is próbálkoztál, később hogyan találtatok egymásra jelenlegi pároddal, a családi fogadtatást és végül itt elmondtad kb. azért, hogy akinek nem tetszik annak beszólhass.


"A gyűlölködőknek meg egyetlen egy dolgot kívánok: legyen legalább olyan harmonikus kapcsolatok, mint az enyém. Akkor nem foglalkoznának más magán- és nemi életével, ugyanis ez a boldogtalan emberek reszortja. Nagyon sok plusz energiátok van, amit a gyűlölködésbe és az utálkozásba fektettek"


Most méginkább úgy gondolom, hogy a második cikk (EZ-AZ) szorosan hozzátartozik az elsőhöz és azokat igazolja akik úgy gondolták h a csalódásaid és a kíváncsiság vitt jelenlegi helyzetedbe a jövőtöket megjósolni pedig mégha ennél sokkal-sokkal jobban ismernénk is titeket akkor is fölösleges hisz kettőtökön múlik (mint a többi kapcsolat) külön-külön és együtt, hogy milyen és mennyi jövőtök lessz. (Ötlet: ha a közeljövőben váltanál lécci írd meg "biszexualitásom története" címmel, ez nem vicc! Egy kérés! Nem tudtam végignézni a hsz-eket (terveim szerint azért az is meglessz!) de annyit láttam mintha ez kedélyesen folydogáló fórum, a másikon néha ledorongoltak egy-egy túl-heteró-nak gondolt hsz.-t.

221. 00a194caf9 (válaszként erre: 220. - Magnum77)
2011. aug. 3. 14:41

De kedves vagy! Én is hasonló jókat kívánok Neked meg a párodnak. :)

Jól átgondoltam. Hát, ez túlzás, hiszen amikor még bele mentem, azt sem tudtam mi ez, csak az tudtam, hogy nem akarom a társaságát és a lényét egy percre sem elveszíteni, és hogy hiányzik, ha nincsen velem. :)

220. magnum77 (válaszként erre: 216. - 00a194caf9)
2011. aug. 3. 14:37

Látom jól átgondoltál mindent és nem csak úgy beleugrottál egy kapcsolatba :)

Egyszer volt a tv-ben egy diszkó balesetes hír, és elszörnyedtünk a párommal, hogy úristen mi ezt nem élnénk túl ha valami történne a kicsinkkel. Aztán tovább boncolgattuk a témát és arra jutottunk, hogy amíg minden napja boldogan telt a kis életében addig nem hiába jött a földre.

Nektek is ezt kívánom, bármit is hoz a jövő egyetlen napot se bánjatok ami boldogan telt!

219. 00a194caf9 (válaszként erre: 218. - 0b18315731)
2011. aug. 3. 14:33

:)))

Köszi szépen. Bár a szüleimnek a gondolkodásomhoz vajmi kevés köze van, az egyszer biztos.

Nem lehetsz egy időben két testben, szóval, ez lehetetlenség. :D Csak egyre jár az agyunk. :)

A pénz az beszél, s ez néha jó, néha rossz...

218. 0b18315731 (válaszként erre: 217. - 00a194caf9)
2011. aug. 3. 14:18

:-)))Hogy neked mindig igazat kell,hogy adjak.

Írtam már egyszer,de fenn tartom.Gratulálok magadnak magadhoz,Párodnak hozzád és persze a szüleidnek is!Teljesen igazad van!Gondolkoztam már azon is,hogy te nem én vagyok,csak más testben?:-)))Badarság!Viszont minden tiszteletem a tiéd!Úgyhogy ott a pont!A pénz beszél..azt is igen jól látod!Az élet ilyen!Puszim

217. 00a194caf9 (válaszként erre: 214. - 0b18315731)
2011. aug. 3. 13:54

Hát, igen. Jól látod. Lehet, hogy évek múlva jönni fog egy férfi, és már nem lesz kérdés a dolog.

De az is lehet, hogy nem fog jönni, és együtt leszünk mindig. Én azért az utóbbiért szeretnék tenni, minden nap. :)


Egyébként az örökbefogadás azt hiszem nem ilyen egyszerű. Meleg pároknak nem adnak örökbe. Én speciel meg sem kockáztatnám, mivel időnként ellenőrzik a szülőt, szülőket, és nem szívesen buknék be ezzel. Mivel ez indok arra, hogy később akár el is vegyék a gyereket. :(

Tehát, marad a sperma bankos dolog, amit elvileg nekünk szintén nem lehetséges, és engedélyezett. De tudjátok hogy van ez. Kiskapuk mindig vannak, és pénz beszél, a kutya ugat...

De ezen én még soha nem gondolkoztam, és biztos sem vagyok abban, hogy helyénvaló lenne a dolog. Bár, a pszichológusom szerint nagyon is helyénvaló lenne...


Igen, az anyaság, a szülés nagy öröm lehet, de erre egy életet nem lehet alapozni. Hiszen a gyerekek felnőnek, és biztosan sok évig erőt, energiát adnak, de ha kiszállnak a családi fészekből, és kettesben maradsz egy olyan emberrel, akivel csak a gyerek miatt voltál, és egyébként meg társas magányban élsz, akkor mit teszel? És rájössz, hogy ezen kívül üres az életed?

Nem beszélve arról, hogy a gyerek már egész kicsinek érzi, hogy a két ember, akik nevelik nincsenek összhangban, és szerintem ez rá sincs jó hatással.

216. 00a194caf9 (válaszként erre: 213. - Magnum77)
2011. aug. 3. 13:46

Most, jelenleg nem akarok gyereket. Hogy a jövőben akarok-e? Nehéz biztos választ adni arra, ami még a jövő zenéje. :)

De igen, mint minden normális nő, előbb vagy utóbb vágyakozni fogok rá, ahogy a párom is.


Én úgy gondolom, hogy működhet az anyaság utáni vágy után is tökéletesen a kapcsolat. Mivel hogy, két eset lehetséges:

1. Megbeszéljük, megrágjuk a dolgot, és úgy döntünk, szeretnénk közösen nevelni gyereket. Elvileg ez nem lehetséges, de hidd el, a gyakorlatban ez manapság már egyáltalán nem kivételes dolog, és fizikai megcsalás nélkül lehet megoldani a dolgot. Minden csak akarat kérdése.

2. Megbeszéljük, megrágjuk a dolgot, és úgy döntünk, nem szeretnénk közösen nevelni gyereket, mert nem tartjuk erkölcsösnek.


A 2. esetben valóban lehetőség van arra, hogy a kapcsolat a jövőben elromlik, nem fog működni. De azt hiszem, ha így alakul, akkor halálra volt ítélve így is, úgy is az egész.


Nem tudok az anyaságról nyilatkozni, hiszen csak az tud róla, aki már megélte. Én meg még nem. :) Viszont úgy gondolom, hogy csodálatos dolog lehet. És igen, lehet életcél, de csak is úgy boldogító, ha sikerül egy olyan ember mellett a gyereket felnevelni, akit szeretünk, tisztelünk, megbecsülünk. És fordítva.

Úgy tudom elképzelni, hogy az anyaságban nem csak maga az anyaság lehet nagy öröm, hanem az is, hogy látod a kicsi életben magadat, és a párodat vegyülni. Magadat, és azt az embert, akit szeretsz.


Tehát, egy ilyen kapcsolatban mint a mién, ez ugye semmiképpen nem lehetséges. De én úgy gondolom, ha egy emberi kapcsolat megfelelő alapokon nyugszik, és megvan a stabil háttér, akkor akár egy ilyen akadályt is így vagy úgy, de leküzd. Ha nem, akkor... akkor mégsem volt olyan erős a kötelék, mint amennyire hitte a két ember. Akkor így alakul.

De semmi nincsen ok nélkül.

215. 00a194caf9 (válaszként erre: 211. - 0b18315731)
2011. aug. 3. 13:38

Persze, van olyan is, mint te. De az a lány, akiről én beszélek, az pl. nem viselné el a te párodat. Volt neki rendes pasija, és lenne is ezer, mert sokan oda vannak érte, sokan megbecsülnék. Ő viszont, ha a figyelem egy szikráját is látja a pasin, eldobja.

Szóval nála nem az számít, hogy milyen ember, hogyan néz ki. A pénz sem számít. Csak az, hogy szemét legyen.

Mert a szemét kis barátai általában nagyon rondák, rosszak az ágyban, szarul keresnek, vagy épp el kell tartani őket. A jelenlegi pl. játékgépezik... És ő full szerelmes.


Mondjuk egyébként egy gyönyörű és értelmes lányról van szó, akinek azt hiszem túl sok a hódolója, és ezért ő csak arra vágyik, akit nem kaphat meg teljesen, és ezért küzd ezekkel a pasikkal. Ezt mindenki látja, csak ő nem.


Örülök, hogy te felismerted a szerencsédet, és végül a megbecsülést válsztottad. :)

214. 0b18315731 (válaszként erre: 213. - Magnum77)
2011. aug. 3. 11:18
Teljesen igazad van!Egy egészséges nő arra vágyik,de majd eldöntik még,ha oda érnek.Most boldog és most jól érzi magát egy nővel.Nem azt jelenti,hogy évek múlva nem jön egy férfi az életébe.Teljesen igazad van,de szerintem már válaszolt,hogy örökbe fogadás.Teljesen igazad van,de nem csak az a boldogság egy nőnek,hogy teherbe esik és szül,ami persze igen szép dolog.Számtalan más is van.Hiszen ti vajon vártok-e amíg újra lehet sexelni?Becsülitek-e annyira azt a nőt,aki nektek szült?A szülés mérhetetlen nagy fájdalommal jár,tudom nővéremnek már van kislánya.Mindenkinek javaslom,hogy legyen bent a párja mellett,enyém is bent lesz,majd mellettem.Utána válnak olyanná mint te és persze sok férfi társad.Kezded érteni a nőket!Hatalmas kapocs tud lenni.Sógorom a szülés után közölte a nőkkel a családba:Minden tiszteletem a tietek én sose tudnék nő lenni!:-)Üdvözletem Apuka és baráti Puszim!
213. magnum77 (válaszként erre: 196. - 00a194caf9)
2011. aug. 3. 10:10

Nem azt akartam, hogy itt beszéld meg hogy akarsz-e gyereket vagy sem, hanem hogy egyáltalán akarsz-e (ha nem titok).

Mindezt azért mert véleményem szerint a nő-nő kapcsolat csak addig működik - de addig nagyon jól - amíg valamelyik nő nem vágyakozik az anyaságra (márpedig a nők nagy részének szinte életcélja az anyaság)

212. magnum77 (válaszként erre: 206. - A56fa55821)
2011. aug. 3. 10:07
Majd megtapasztalod, hogy a nőknek nem az orgazmus a legnagyobb öröm az életben hanem az amikor az újszülött babájukat először mellkasukra rakják 9 hónap + x óra vajúdás után!
211. 0b18315731 (válaszként erre: 210. - 00a194caf9)
2011. aug. 3. 09:54
Engem hoztál példának,úgy hogy nem is tudtál még róla:-))Cáfolok!Igen van ilyen is és van olyan is mint én,aki fel ismeri a szerencséjét és nem is érti,hogyhogy végre szerencséje lett?Jelen!:-)Amúgy minden másban igazad van és teljesen egyet értek veled!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook