Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


132. daroki (válaszként erre: 131. - Arany52)
2008. nov. 25. 16:45
Hát igen.A havanesek ugye társasági kutyák,utálnak egyedül lenni.Az enyim mindennap van egyedül,igaz nem órákat,de ha viszem a kislányomat az oviba vagy vásárolni megyek,stb....nem vihetem magammal:)Szoknia kell ezt is.Februárig jó dolga volt,mert az öreg spaninkkal volt együtt,de ő sajna már nincs velünk:(Azóta Eduka is sírósabb lett,ha egyedül marad,szokta mondani 1-2 szomszéd,hogy milyen keservesen sír:(Biztos rossz lehet neki egyedül,de tényleg nem órákra szoktam itt hagyni,minden itt van a közelünkben,tehát sehova sem kell órákat utaznom.Ha mégis messzebbre megyünk,akkor mi is úgy próbáljuk összehozni,hogy vki itthon legyen vele.
131. arany52 (válaszként erre: 129. - Daroki)
2008. nov. 25. 13:59
Bizony gyakori , hogy ilyen pindurkán odaadják, mert a tenyésztő már a pénzt szeretné, bár mi előleleg is fizettünk, hogy biztosra megkapjuk a kiválasztott kutyust és van hogy a kutyatartó türelmetlen, köti magát egy születésnapi vagy valamilyen ünnepi dátumhoz. Pedig a kutyus nem egy ünnepre szóló ajándék , jó bő 10 évre ad kötelezetséget. Én is azon voltam , hgoy minnél későbbb hozzuk el, de már muszály volt, mert csak ő volt egyedül és észrevette a lányom, hogy nincs jó dolga, ha idegesítette nagymamát , bezárták egyedül a fürdőszobába. Annyira félt a sötétben, hgoy azóta se birja a bezárt ajtókat, és nem is marad meg egyedül. Mindig gondoskodni kell, hogy egy családtag vele legyen. Ez néha nehezen kivitelezhető. Egyszer lementem egy idős nénihez, mert rosszul lett és mentőt kellett hívni hozzá. A kutyus egyedül maradt és annyira kétségbeesetten sírt, hogy mire visszajöttem , csödület volt az ajtómnál, hogy mi történhetett, nem én lettem -e rosszul. Igy eléggé kötve vagyunk vele.
130. daroki (válaszként erre: 129. - Daroki)
2008. nov. 24. 20:52
tenyésztőről
129. daroki (válaszként erre: 128. - Arany52)
2008. nov. 24. 20:51
Jesszus!4-6 hetesen elvinni???Az nagyon durva!Én tudok olyan tenyésztőtől is,aki 3 hónapos kora előtt nem adja ki a kutyust.Nekem a spánielem is 8 hetes volt amikor elhoztam és semmi gond nem volt vele,Edukával sem.Most is inkább kivárom a 8 hetet.Eszembe nem jutna előbb elhozni,úgy tudom sokat árthatunk vele a későbbiekben.
128. arany52 (válaszként erre: 127. - Daroki)
2008. nov. 24. 20:35
Szerintem is összejön. Ronyka is 8 hetes volt, mikor hoztuk. Ő volt már ott egyedül. Nem vagyok híve a túl korai elhozatalnak az anyjától. Van aki 4 vagy 6 hét után már hazaviszi. Mi kivártunk.Már nagyon aranyos volt, és gyorsan be is illeszkedett. Persze volt még gond szobatisztasággal. De ez természetes.
127. daroki (válaszként erre: 125. - Micimacko62)
2008. nov. 24. 16:56
A terv dec.23.Aztán majd meglátjuk,hogy elhozható állapotban lesz-e?Akkor lesz 8 hetes,ha eszik jól és szépen fejlett,akkor hozom,ha a tenyésztő mégis azt mondja,hogy maradjon még pár napot,akkor későbbre,majd ünnepek utánra teszem az időpontot.Edukával annak idején semmi gond nem volt,őt is tőlük hoztam és ugyanennyi idősen,tehát optimista vagyok és remélem összejön a december 23:)
126. daroki (válaszként erre: 124. - Arany52)
2008. nov. 24. 16:49
Nem baj,ha elfogult vagy,sztem mindannyian azok vagyunk:D
125. micimacko62 (válaszként erre: 119. - Daroki)
2008. nov. 24. 16:23
Nagyon aranyos a kutyusod,mikor hozzod el?
124. arany52 (válaszként erre: 123. - Daroki)
2008. nov. 23. 21:06

Ronykámról a lányom csinálta a képeket, mert a kolléganőjétől vette és hetente többször is kiment hozzájuk. Tündériek voltak mind, de a legszebb a miénk :DDDD Kis elfogult voltam.

Rátette a számítógépre és rengeteget nézegettem. Még most is néha végignézem, milyen volt apró kórában, most 3 éves.Minden állatot szeretek, de ezt a kutyafajtát egyenesen imádom, olyan szépek és kedvesek - vagy ez is csak elfogultság

123. daroki
2008. nov. 23. 20:04

Sziasztok!


Ugye milyen kis szép?Örülök,hogy ti is így látjátok:)

Salabakter!A te kutyid is nagyon drága,engem Edwardomra emlékeztet,habár Edunak a fején is van fehér szőr:)

Arany52!Most már csak ki kell várni amíg elhozzuk,aztán ígérem rengeteg képet fogok csinálni róla is:)Addig nézegesd Edukát:D

122. af79463949 (válaszként erre: 121. - Salabakter)
2008. nov. 23. 19:45
jaaaj, de gyönyörűűűű!!!!!!! pont olyan, mint az én drágám!!! :) gratulálok hozzá!
2008. nov. 23. 19:16
Nézzétek már meg a naplómban a kisbabuci 4 hetes,kisfiú!
120. arany52 (válaszként erre: 119. - Daroki)
2008. nov. 23. 18:49

Szia Daroki!

megnéztem a kiskutyát és bejelőltem kedvencemnek a naplót, remélem még lesz róla kép, tündéri a kutyus.

Üdv: Arany

119. daroki
2008. nov. 23. 15:56

Sziasztok!


micimacko!Örülök,hogy jobban van a kiskutyi:)

Én is ma kaptam a tenyésztőtől képeket a kutyusomról:)Nem reklám céljából írom,de a naplómban van fennt róla kép ha vki szeretne nagyon pici,nagyon szép vagy inkább gyönyörű kiskutyát látni:D


Szép napot nektek!

2008. nov. 23. 15:08

Én is sokalltam,de gondoltam szombat van igaz korház is müködik ott és azért ilyen drága.

Kedden pedig hogy altatta ,fogat huzott,megnézte a fülét,cseppet is adott/1610ft/azis kicsit sok volt.

Van itt több doki is de nem tudjuk melyik milyen,ezt a dokit többen ajánlották,gondoltuk sokszor nem lesz rá szükségünk.

Egyébként rendbe jött,lehet hogy a tulzott ugrálás váltotta ki a hányást,ugrál egésznap ágyrol le-fel.

A kajával azota problémák vannak amiota elhoztuk a tenyésztötől,kicsit falánk is szereti a alutasakos pedigrét azt szoktam keverni a száraz táppal.

Köszönöm a jó kivánságokat,remélem minden oké lesz ezután.

2008. nov. 22. 18:31
Lekopogom, de az én kutyámat még 1x se kellett a kötelező oltásokon kívül orvoshoz vinnem.
116. arany52 (válaszként erre: 112. - Micimacko62)
2008. nov. 22. 17:40

szia!

Hát nem mondom szép árak. Nekünk nagyon régi dokink van, még a cicánkhoz járt, és úgy 4 ezret kér, de házhoz jön, ami azért nagy előny. Nem kell a beteg állattal közlekedni. Autónk nincs, és én ráadásul mozgáskorlátozott vagyok. Nagyon rendes doki. Ennyi hányás nem normális már a kényes gyomrú kutyusnál se. Ronyka néha hány reggel savat, akkor adok neki kiflivéget.

Tanácsot is adhatna az orvos, hogy mire gondol az új étrend alatt. A rizssel kevert főtthús már elég gyenge koszt, elméletileg javulni kéne.

H a nem vagy megelégedve, legjobb lenne orvost váltani.

Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyusodnak.

115. daroki (válaszként erre: 112. - Micimacko62)
2008. nov. 22. 17:19
Edu nem hány reggelente,már elég régen hányt.Ő nagy fű evő.Erre mondta a dokink,hogy egyen sok spenótot,főzelékféleket,stb...hát nem eszik Edu ilyen kajákat.
114. daroki (válaszként erre: 112. - Micimacko62)
2008. nov. 22. 17:17

Jaj ti szegények:((((Én most dokit váltottam,mert a régi gagyi volt:(Itt csak az ivartalanításról tudok most árat mondani,meg mondjuk amikor adott utána szúrikat Edunak.A műtét 14ezer ft volt,de azért ennyi,mert úgy kellett műteni,mintha szuka kutyus lenne.Amúgy 9ezer lett volna a műtét.Az altatás:5 ezer ft,fogkőleszedés 7500 ft,egy szúri egy ezres(gyulladás csökkentő).Mostanában viszem majd veszettség elleni szúrira,ami a kombinálttal együtt olyan 7500 ft lesz és plusz még a féregtelenítés,ami olyan 1500 ft-ra jön ki.

Sztem is kérdezd meg a dokidtól,hogy pontosan milyen kajákat részesít előnyben,mondjon egy párat,aztán fokozatosan arra kellene átállítani a kutyust.Hirtelen nem jó kaját sem váltani,mert az is okozhat gondokat a pocakban.

113. af79463949 (válaszként erre: 112. - Micimacko62)
2008. nov. 22. 17:05
nekem ez már kicsit durvábbnak hangzik, mint hogy arra fogjuk, hogy ennek a fajtának ilyen érzékeny a gyomra, én elvinném másik dokihoz...., ez nem normális állapot, mint az se, hogy na tényleg a kaja miatt van, az orvos nem tud ajánlani egy konkrét étrendet...
2008. nov. 22. 16:20

Sziasztok,

Ma megint a dokinál jártunk,egész délelött hányt,igy elvittük.Megvizsgálta adott neki hányás csillapitott és antibiotikumot,láza nem volt.

De már éjjel furcsán viselkedett alig aludt.

Föztem neki rizst és husit tettem bele neki remélem jobban lesz.A doki mondta változtassunk a kaján,jó de milyen tápot vegyek neki vagy inkább fözzek neki?

Mindezért elkért6000ft,Felétek milyen árakkal vizsgálnak a dokik?De viszont hozzátette holnap hivjam fel,ha nincs jol vigyem vissza ad neki szurit.Remélem nem lesz szükség rá.Nem tudom mi lehet-lehetett a baja.Van a kutyusok közt olyan aki reggelente savat hány?ilyen esetben mit tesztek vagy adtok neki?

111. arany52 (válaszként erre: 110. - Daroki)
2008. nov. 22. 10:17

úgy tudom, hogy pontosan a csőves csontot nem szabad adni. Nekünk mikor rágcsálta , volt amikor olyan hegyes lett a vége, hogy már elvettük.

Azt hiszem minden orvosnak más erről a véleménye, mert a csont a csontfejlődés miatt egészséges. Lehet , hogy Ronyka még nem is rágta eléggé meg,Mindenesetre, minket annyira megijesztettt, hogy nem merünk adni neki.

110. daroki (válaszként erre: 109. - Arany52)
2008. nov. 21. 22:07
Én is szoktam adni Edunak csirkecsontot,nem mondta a dokim,hogy nem lehet.De úgyis viszem kötelező oltásra a napokban,mindenképpen rákérdezek erre.Azt tudom,hogy hegyes csontot semmiképpen sem lehet adni nekik.Edu mindig annyira apróra megrágja a csontot,szerencsére eddig semmi baja nem lett tőle!
109. arany52 (válaszként erre: 107. - C744d256b0)
2008. nov. 21. 21:49

Szandi!

A csonttal nagyon vigyázz. Mi csirkecsontott adtunk neki, mert mikor előtte kint volt az orvos, mondta, hogy már ehet csontot. No egszer csak véres lett a széklete. Ijedten kihívtam az orvost, és ő azzal kezdte, kapott, csontot? Mondom igen. Milyent? Csirkét. Hát azt nem szabad adni, mert szilánkos és megsérti, vagy átszúrhatja a belét, ő nem ilyenre gondolt, hanem nagy disznócsontra, amit rágcsálhat, de nem eszi meg. szerencsére injekcó hatására rendbejött,d e lelkiismeretfurdalásom volt, hogy majdnem nagy bajt csináltam.

Száraz kosztnál az a lényeg, hgoy elég friss viz legyen mindig a táljában, mert sokat kell rá inni.

A szuri, meg a tabletta biztosan használ Fannykának, mielőbbi gyógyulást.

Üdv: Arany

108. daroki
2008. nov. 21. 17:30
Vki olvasta közületek Jan Fennel:Kutyapszichológia c.könyvét?Sokan dícsérik,én most kezdem majd el olvasni,hátha okosabb leszek:)
2008. nov. 21. 17:29

Sziasztok!


Fannit ma elvittem az orvoshoz a hasmenés miatt, kapott szurit meg tablettát. Sajnos ez elég gyakori, s mindig 5000 forintot elkér a doki:-(

Én próbálnék neki minőségi kutya kaját adni, de sajnos egyiket sem eszi meg! Nagyon sok félét kipróbáltam, az olcxsótól a drágákig, de hiába. Annak ellenére, hogy nem vagyok elengedve anyagilag, akkor is igyekszem neki jó ételt adni, kap rántotthúst, sajtot, minden reggel pici tejet, minőségi virslit. De sajnos sokszor ezek is ött barnulnak meg a tálkájában:-(

Szóval azt mondjátok, hogy ha nem eszi meg a kaját negyed órán belül akkor el kell venni előle? De akkor egész nap éhezni fog?

A száraz kajákat elrágcsálja, de gondolom az nem jó folyamatosan mert száraz, ezért próbálok főzni neki. A csontot nagyon szereti, de állítólag nem minden fajta csontot szabad nekik adni.

106. daroki (válaszként erre: 104. - Micimacko62)
2008. nov. 21. 16:05

Nálunk alszik Edu végig,habár a húgommal alszik egy szobában:)De nem szokott panaszkodni a húgom,habár mellette bombát lehetne robbantani,ha elaszik akkor nem zavarja semmi:)

Szuper,hogy javul a fülecske:)

105. arany52 (válaszként erre: 101. - C744d256b0)
2008. nov. 21. 14:52

Szandí!

Ronykának is gyenge a gyomra, ez erre a kutyafajtára jellemző.Mi is egyszer adunk főtt ételt és ha nem eszi meg 10-15 perc múlva elvesszük. Száraz táp kint van egész nap, de nagyon ritkán eszi. Szoktam adni neki kis kifli véget, azt mondják, jó, mert felszedi a savat, amit az állandó húsevés okoz. Ma éppen rekedése van, de ez könnyen megoldható pár korty tejjel, ha viszont megy a hasa, semmi szin alatt nem szabad tejterméket adni.

A havanesek nem rosszak, csak kicsit akaratosak, de ezt kordában lehet tartani. És hát, ha fiatal kutyus, akkor természetes, hogy eleven, az a jó, akkor egészséges. Rengeteg szeretetet ad a róla való gondoskodásért.

Legyen nagyon sok örömöd Fannykában.

szeretettel: Arany

104. micimacko62 (válaszként erre: 99. - Daroki)
2008. nov. 21. 14:50

Szia,

A férjem fogta le amig csepegtettem a fülébe,elötte egész délelött hajkurásztam lehet hogy az volt a baj.Már ma reggel egyszerübb volt a dolog,kevésbé állt ellen.Ugy vettük észre használ a kezelés és nem vakarta éjjel a fülecskéjét.Nálatok végig alussza az éjszakát?

A mi ördögünkre éjjel jön rá a sétálás csak ugy kopog a körme a parkettán,sétál keresi a helyét,hol a szönyegre hol a másik ágyra fekszik.

103. daroki (válaszként erre: 101. - C744d256b0)
2008. nov. 21. 12:28

Szia!


Érdemes lenne fokozatosan átszoktatnod a kutyusodat minőségi tápokra,ha ennyire érzékeny a pocija.Vannak olyan tápok is amik kimondottan érzékeny gyomrú kutyusoknak készültek.Nem éppen olcsók,de ennyit megérdemelnek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook